-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
atesss
addikt
válasz
atesss
#38132
üzenetére
Közben sikerült megoldanom, de nem volt egyszerű...
Leírom részletesen, hátha esetleg másnak is segít.Úgy használom mindig a Raspberry-jeimet, hogy az
/etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostartfáljba beírok egylxterminal -e /home/pi/Desktop/start.shparancsot. És az asztalon van ez a start.sh fájlom, amibe beírom mindig amit automatikusan indítani szeretnék az adott rendszerrel.Ezt a vncserver parancsot is az indításkor lefutó script-csomagomba raktam bele (és újraindításokkal teszteltem), mert az volt a tapasztalat hogyha van fizikai képernyőm a PI-n, akkor mégis lefut egy a fizikai képernyőn megjelent terminalból indított
vncserverparancs.
Míg a start.sh-ból pedig nem ment csatlakozott képernyővel indítva se. Azaz ahhoz hasonlóan mint ha nincs is csatlakoztatva képernyő.Volt egy olyan ötletem, hogy ha SSH-val megy, akkor írok egy scriptet, ami be ssh-zik a PI-n a localhost-ra, és onnan indítja a vncserver-t.
SSH-keygen-el megoldottam hogy ne kérjen jelszót az ssh-ba való belépésnél: [link]
De hiába, ez nem indult el.
Utána megpróbáltam screen-el indítani.
Ez olyan jól sikerült, hogy végtelen ciklusban futott az indulás, és hozta létre a virtual desktopokat (rájuk is tudtam csatlakozni VNC Viewerben az IP:2, IP:3 stb. címeken), míg el nem fogyott a memória és teljesen leterhelődött a CPU. Sajnos elég gyorsan eljutott ide indulás után.
SSH-n, nano-val nagy nehezen vissza tudtam írni elég gyorsan.Végül megtaláltam ezt a fórumtémát: [link] ,és az itt linkelt további hasonlót: [link]
Ez alapján sikerült, az/etc/rc.localfájlba kellett beírni a következőt:#Start RealVNC in virtual mode with resolution 1920x1200 pxsudo -u pi vncserver -randr=1920x1200
Fontos pont, hogy pi userként kell indítani a vncservert, valószínű ez volt kezdetben a probléma a start.sh-ba beírt vncserver parancsommal.
Írja még ezt is:
"1) Do not enable VNC in raspi-config! If already done then go back and change to NOT enabled."
Ezt viszont nekem nem kellett megcsinálni, meg úgy is ha be van kapcsolva a VNC alapból.A többszörös indítást úgy néz ki nem a screen csinálta, hanem közvetve a VNCServer Virtual Desktop-jának elindítása. Ha a start.sh-ba írtam be a
sudo -u pi vncserver -randr=1920x1200parancsot, akkor is elindult, de ugyanúgy végtelen ciklusba került.
Azt sejtem hogy egy Virtual Desktop létrehozáskor ez az új desktop ismét pi userként jelentkezik be, és lefuttatja a/etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart-ot, és így az abba írt start.sh-t is.
Míg a /etc/rc.local csak a rendszerindításkor fut le, egyszer.
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- Végre hivatalos: májusban jön a Forza Horizon 6
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Napelem - 100%-os támogatású pályázat
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Sorozatok
- Napelem
- Kedvenc zene a mai napra
- Fülbemászó belépővel készül a ChatGPT a hardverpiacon
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- Gamer PC - i5 13400f, RTX 3080ti és 16gb RAM + GARANCIA
- DELL 7040 SFF Core i5 6500 //8GB DDR4 //250GB SSD - tetején kis nyomódűs
- Asztali PC , R5 5500 , GTX 1660 Ti , 16GB DDR4 , 512GB NVME
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 7800X3D / 32GB DDR5 / RX 9070 / 2TB SSD!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 7600X / 32GB DDR5 / RTX 4060 / 500GB SSD + 1TB HDD
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 2 i5-1145G7 16GB 512GB FHD+ HunVillBill- 1 év garancia
- Jabra Speak2 75 MS Teams USB-bluetooth hangszóró
- Apple iPhone 12 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 10400F / 16GB DDR4 / RTX 3050 / 512GB SSD!
- AKCIÓ! Honor 200 Lite 8GB 256GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs

