-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
snooze
veterán
sziasztok!
találkozott valaki olyannal, hogy hiváskor a hangszóró hangereje automatán teljes hangeröre megy fel, ezt hol lehet állitani, hogy maradjon a beállitotton? -
boborján2
őstag
-
[lAyCsI]
addikt
-
snooze
veterán
ma jött a 3.0.301.0 frissítés 1.1g..
-
[lAyCsI]
addikt
-
boborján2
őstag
-
Zwodkassy
senior tag
-
[lAyCsI]
addikt
-
Zwodkassy
senior tag
Nekem úgy tűnik, mintha a 3.0.x.y sorozattal gyorsabban merülne az akksi.
-
niklebi
senior tag
-
Zwodkassy
senior tag
Nekem valamelyik nap frissített 3.0.5.0-ról 3.0.6.0-ra.
WNOEUXM -
Siriusb
veterán
-
snooze
veterán
köszönöm.. megjelenitésben valami változás? beállításokban?
-
Siriusb
veterán
Biztos vannak benne hibák, én nemigen találkoztam velük, de nem is használom intenzíven a telefont. A mindennapi egyszerű dolgokkal jól megy, sőt még automatizáláskor Tasker, Foldersync sem találkoztam problémával.
-
snooze
veterán
-
Siriusb
veterán
-
snooze
veterán
Sziasztok!
A 3.0.5.0 ez az elsö sw a hármasban? Vagy már javitás? -
MÚMIKA
csendes tag
Én is hiába vártam, sehogy sem akarta az igazat. Az segít csak ezen, ha nem akarsz tovább várni, hogy bootloadert ki kell nyitni, letölteni a fastboot romot, flashelni rá, aztán visszazárni. Nekem is csak így lett meg a HOS3.
-
kishoris
tag
kiderült hogy régebbi a security patch a 3-asban.
Szerintem ilyen nem lehetséges.
Milyen verzión vagy most?
Illetve esetleg nem Telekom vásárlású a készülék?Év elején nekem emiatt nem ment fel a global 3.0.302 a 2.0.206-ra.
-
Viktor0610
MODERÁTOR
kiderült hogy régebbi a security patch a 3-asban.
Szerintem ilyen nem lehetséges.
Milyen verzión vagy most?
Illetve esetleg nem Telekom vásárlású a készülék? -
gzoll
aktív tag
Hát én még mindig nem kaptam meg a HyperOS 3-at, és sehogy nem sikerült felvarázsolni. Próbáltam régiót váltani, letöltöttem a fastboot romot de azt mondta a telefon hogy nem tudja telepíteni, kiderült hogy régebbi a security patch a 3-asban. Sehogy nem sikerül :-/
Valakinek valami tipp? -
Demokatona
tag
Sziasztok! Ismerősömnek Redmi Note 13 Pro 5G telefonja van. A frissítés kicsit beragadt, Hyper OS 2.0.208.0 van a telefonon és azóta sem lát frissebbet, bármelyik régióra állítjuk is. Hogyan tudnánk rá feltenni a Hyper OS 3-at? Úgy tudjuk, az már március elején kijött, de az ő telefonja abszolúte nem lát frissebb verziót a 2.0.208-asnál. Várjuk javaslataitokat.
Szia!Ez a [link] videó alapján próbáljátok meg manuálisan.Értelemszerüen Redmi Note 13 Pro 5G re rákeresve a romok közt.
-
Wallenberg
senior tag
Sziasztok! Ismerősömnek Redmi Note 13 Pro 5G telefonja van. A frissítés kicsit beragadt, Hyper OS 2.0.208.0 van a telefonon és azóta sem lát frissebbet, bármelyik régióra állítjuk is. Hogyan tudnánk rá feltenni a Hyper OS 3-at? Úgy tudjuk, az már március elején kijött, de az ő telefonja abszolúte nem lát frissebb verziót a 2.0.208-asnál. Várjuk javaslataitokat.
-
Panthera
őstag
Sziasztok!
Sikerült elfelejtenem az alkalmazások zárolásához használt mintát. Csak néhány esetben volt beállítva reklámok miatt (így szerencsére alig korlátoz valamiben). Alapból ujjlenyomatot kért. Valakinek ötlet a gyári visszaállításon kívül?
-
snooze
veterán
Mire gondolsz?
Nem tudom elképzelni.
szóval.. kiraksz wigetet.. azon belül van mondjuk egy ikon... rányomsz hosszan, majd átméretezés, megjelenik egy kék "rács" amit tudsz nagyitani, de a benne lévö ikonok maradnak az eredeti méretnél.. igy stimm? 🙂
-
Croft-21
őstag
Próba szerencse
- wifi frekit valami stabil (szomszédoktól nem zsúfolt/szennyezett) közép tartományba kell tenni
-wpa3 helyett (ha az van), inkább wpa2
-jelszóban ne legyen spec karakter vagy szóköz , csak angol abc kis/nagybetűi és számok
Ha ezek megvannak wifit elfelejtetni , majd újra csatlakozni.
Találtam a wifi beállításokban egy ilyet: hálózatgyorsítàs - váltás mobiladatra, ha a wifi jel gyenge vagy a hálózat nem elérhető. Ez be van kapcsolva, akkor lehet ez okozza a váltakozást.
-
Viktor0610
MODERÁTOR
-
snooze
veterán
sziasztok!
az uj hiperosel lehet már nagyitani a widgeteken belül az ikonokat?? nem az összeset, csak amit kiválasztok! köszönöm! -
boborján2
őstag
Próba szerencse
- wifi frekit valami stabil (szomszédoktól nem zsúfolt/szennyezett) közép tartományba kell tenni
-wpa3 helyett (ha az van), inkább wpa2
-jelszóban ne legyen spec karakter vagy szóköz , csak angol abc kis/nagybetűi és számok
Ha ezek megvannak wifit elfelejtetni , majd újra csatlakozni.
-
Croft-21
őstag
Az mitől lehet, hogy felcsatlakozok wifire és pár perc múlva úgymond eldobja és átvált mobilnetre, aztán megint felcsatlakozik wifire? Miért nem tartja stabilan a wifit?
-
[lAyCsI]
addikt
ha működik az jó ... play áruházon kívüli alkalmazásoknál sajnos ez se segít miui-n
(szerintem valami statisztika alapján szűrnek az app fontosságával kapcsolatban (ott meg nem igazán van régiós szűrés, hanem szerintem csak egy global lista van, így a kínai appok elnyomják a régióban fontos dolgokat).. a play alkalmazáson kívüli telepítéseknél meg még valami bug is lehet ebben. (én Mihon appal szívtam miui-n így... 5perc háttérben tartás után kilőtte a ramból, bármit is tettem vele).én egy külsős music player-t használok már jópár éve, az már a telepítésnél odadob a akksi ptimalizációhoz és kéri hogy kapcsold ki... szerencsére működik is
-
DraXoN
addikt
ha működik az jó ... play áruházon kívüli alkalmazásoknál sajnos ez se segít miui-n
(szerintem valami statisztika alapján szűrnek az app fontosságával kapcsolatban (ott meg nem igazán van régiós szűrés, hanem szerintem csak egy global lista van, így a kínai appok elnyomják a régióban fontos dolgokat).. a play alkalmazáson kívüli telepítéseknél meg még valami bug is lehet ebben. (én Mihon appal szívtam miui-n így... 5perc háttérben tartás után kilőtte a ramból, bármit is tettem vele). -
[lAyCsI]
addikt
-
Panthera
őstag
-
[lAyCsI]
addikt
-
Panthera
őstag
Azt be lehet állítani, hogy egy (háttérben futó zenelejátszó) alkalmazást ne lőjön ki play után X másodperccel? Legalább egyszer mindig újra el kell indítani, és nagyon idegesítő.
-
aelod
veterán
-
aelod
veterán
Most kipróbálom, tesztelem. Valamire gondolok, de majd utána megírom.
Nekem 1 percre van állítva, hogy elsötétüljön a kijelző. De navigáció alatt nem sötétül el. Először arra gondoltam, hogy azért, mert navigáció közben szinrte mindig töltőn van a telefon. De most nincs töltőn és nem kapcsolt ki a kijelző világítása, pedig már eltelt legaláébb 3 perc. A Google térkép appnál az anergiagazdálkodás hogy van beállítva? Nálam az Akkumulátorkímélőre van téve.
Nincs beállítva az akku kímélő.
TikToknál is ugyan ezt csinálja. Kijelző kikapcsol de a videó hanggal megy....Megőrülök...
-
Landsmann
addikt
Most kipróbálom, tesztelem. Valamire gondolok, de majd utána megírom.
Nekem 1 percre van állítva, hogy elsötétüljön a kijelző. De navigáció alatt nem sötétül el. Először arra gondoltam, hogy azért, mert navigáció közben szinrte mindig töltőn van a telefon. De most nincs töltőn és nem kapcsolt ki a kijelző világítása, pedig már eltelt legaláébb 3 perc. A Google térkép appnál az anergiagazdálkodás hogy van beállítva? Nálam az Akkumulátorkímélőre van téve.
-
aelod
veterán
Teszteltem most azzal is. Azt vettem észre, hogy lekövetni a beállítást. 15mp-re raktam és pontosan annyi idő alatt sötétült el a kijelző google maps navigáció alatt.
-
Landsmann
addikt
Van ey Redmi 13 is. Ugyanaz a verziójú Os van rajta mint a Note 13 Pro 5G-n. Google térképet szoktam használni, de az nem sötétül el.
-
aelod
veterán
Igen és ami a leg idegesítőbb, hogy waze-nél is. Eddig ez nem volt gond, legutolsó frissítés óta van ez. Ja és a max beállítás képernyő menüben a 10p. Elég idegesítő, hogy elsötétül és bökdösni kell a kijelzőt, hogy felébredjen....
-
MÚMIKA
csendes tag
Hali.
Van itthon egy ilyen telefonunk. Egy éves, karcmentes, makulátlan. Tartalék telefonnak készül. De láttam, hogy hivatalosan támogatott hozzá a LineageOS. Baromira szeretném kipróbálni. Tudnátok adni egy kegyetlenül szájbarágós step-by-step leírást, hogy jelenleg, hogyan lehet bootloadert nyitni ezen a készüléken? Telekomnál vásárolt EUXM-es ROM van rajta még a HyperOS 2-vel. Nem frissítettem még a 3-asra ha ez számít valamit.
Köszönöm szépen.Szerencsére a LOS Wiki-n az eszközökhöz mellékelik a leírást is, hogy tudd telepíteni, szerintem elég szájbarágós, step-by-step: [link]
-
Freel
tag
Hali.
Van itthon egy ilyen telefonunk. Egy éves, karcmentes, makulátlan. Tartalék telefonnak készül. De láttam, hogy hivatalosan támogatott hozzá a LineageOS. Baromira szeretném kipróbálni. Tudnátok adni egy kegyetlenül szájbarágós step-by-step leírást, hogy jelenleg, hogyan lehet bootloadert nyitni ezen a készüléken? Telekomnál vásárolt EUXM-es ROM van rajta még a HyperOS 2-vel. Nem frissítettem még a 3-asra ha ez számít valamit.
Köszönöm szépen. -
Panthera
őstag
-
aelod
veterán
-
aelod
veterán
-
Landsmann
addikt
A kameránál megtaláltam 3 percre volt állítva a Képernyőkímélő. Kamerát elindítani, majd Beállítások/Általános/Képernyőkímélő.
-
Landsmann
addikt
Én meg eddig nem kerestem. El is felejtettem, csak ahogy írtad, akkor jutott eszembe, hogy volt ilyen. Azért ez nem túl pozitív, mert azért mégiscsak jó lenne látni, hogy mi kerül rögzítésre, ne a vakvilágba videózzon az ember.
-
aelod
veterán
Én is erre gondoltam de nem találok rá utaló beállítást...
-
Landsmann
addikt
Nekem meg egy videó rögzítése közben sötétült el a kijelző. Valamit kiírt, de nem láttam, mert telefonállványon volt a készülék és a kijelző nagy részét eltakarta. De akkor ez lehet, biztos valami energiaspórolós hülyeség.
-
aelod
veterán
Köszi!
A frissítés óta instan vagy tiktokon hosszabb videó lejátszásánál elsötétül a kijelző viszont a háttérben megy a videó.
Ez az appok új funkciója vagy a rendszeré? Ha utóbbi hol tudom kikapcsolni? Képernyőzár 5p inaktív állapot után kapcsol ki rendszer beállításoknál.
-
Siriusb
veterán
Hosszan nyomsz a kezdőképernyőn / beállítások / továbbiak / keresés kikapcsolása a kezdőképernyőn.
-
aelod
veterán
-
[lAyCsI]
addikt
nálam semmit sem változott az akksi, megmaradt az éjszakai 5% mínusz is
a keresés eltüntetését én sem találtam, ellenben töröltem, de a felület magmaradt... -
boborján2
őstag
Több app is használja ezt a funkciót, hogy a kamera mellé telepedik a háttérben.
-
aelod
veterán
Felraktam én is. Kíváncsi leszek az akku időre.
Azt a keresést hol kell kikapcsolni amit írtál?Spotify hallgatás közben ha más app van megnyitva az előlapi kamera körül megy egy kis animáció. Ez eddig nem volt.
-
Siriusb
veterán
Nekem is megjött a 3-as, meglepetésként nem volt mobilnet a frissítés után, de egy plusz újraindítás segített (microsoft gyökerek?
).
A kezdőképernyőn egy új keresés gomb lett, de ki lehet kapcsolni, s akkor vettem észre, hogy már van duplakoppos lezárás is. -
Weeman1
veterán
Semmi extra?
13Pro 4G telefonon durva változás van , de jó iránbyban.
Eddig ha egy appot félretettem, használtam másik kettőt, már az elsőre nem lehetett azonnal visszaugrani, mert kidobta a memóriából. Végre a HO3 -al ez megszűnt.
Elkezdte a telefon használni az a nyomorult 8Gb ramot arra amire való, ráadásul az akkuval is jobban bánik és tovább bírja.Nekem nem volt ilyen gondom.
-
[lAyCsI]
addikt
Semmi extra?
13Pro 4G telefonon durva változás van , de jó iránbyban.
Eddig ha egy appot félretettem, használtam másik kettőt, már az elsőre nem lehetett azonnal visszaugrani, mert kidobta a memóriából. Végre a HO3 -al ez megszűnt.
Elkezdte a telefon használni az a nyomorult 8Gb ramot arra amire való, ráadásul az akkuval is jobban bánik és tovább bírja.én is leginkább erre leszek kíváncsi, hogy az éjszakai 4-5%-os merülés megjavul-e, ha nincs változás lehet legyakom és valami AOSP lesz...
-
boborján2
őstag
Semmi extra?
13Pro 4G telefonon durva változás van , de jó iránbyban.
Eddig ha egy appot félretettem, használtam másik kettőt, már az elsőre nem lehetett azonnal visszaugrani, mert kidobta a memóriából. Végre a HO3 -al ez megszűnt.
Elkezdte a telefon használni az a nyomorult 8Gb ramot arra amire való, ráadásul az akkuval is jobban bánik és tovább bírja. -
Weeman1
veterán
-
[lAyCsI]
addikt
-
Croft-21
őstag
Lehet nem pont témába vág, de a google fotókban feltűnt, hogy a kukába helyezett képek valamiért 30 nap után sem törlődnek. Próbáltam már a "kézi" törlést, de ha kilépek és visszalépek a kukába, ugyanúgy ott vannak ezek a képek.
És érdekes módon ezekre a képekre azt írja, hogy 1 nap van hátra a törlésig, de napokkal később is ezt írja.
Mi lehet a gond? -
hugi0
őstag
-
[lAyCsI]
addikt
Hali
Egy éve használja a lányom a telót, mostanában lefagy, újraindítás volt, hogy csak több óra utan volt lehetséges. Rendszer nem válaszol a hibaüzenet.
Kikapcsolni nem szokta, csak most hogy rendetlenkedik.
HyperOS 2.0.206.0. android frissités 2025-12-01 mutat
Mi lehet a gond, elöző xiaomikal 5-6 évig nem volt gond.Ha konstans a probléma akkor backup és gyári visszaállítás, újra belakás...
-
Viktor0610
MODERÁTOR
Srácok, sima Note 13 telefonom van. Pár napja nem lehet bekapcsolni rajta a Bluetooth-t. Megnyomom, látszatra bekapcsol, de ha elhúzom a képernyőt, már kikapcsolt állapotot mutat. Ennek megfelelően nyilván semmilyen BT eszközt nem tudok használni. Próbáltam a szervizmenüt, szerinte megy normálisan. Kipróbáltam a soft resetet (hangerő növelés + kikapcsoló gomb), de nem segített. Szervizgyanús, ugye? Köszi!
Szerk: HyperOS 2.0.207, és nem az elmúlt 1 hétben frissítettem.
Szerviz előtt pár dolog: Beállítások - További csatlakozási lehetőségek - Wi-Fi, mobilhálózatok és Bluetooth visszaállítása, hátha segít.
Ha nem, akkor gyári beállítások visszaállítása.
Amennyiben ez sem segít, tényleg mehet szervizbe. -
DraXoN
addikt
Srácok, sima Note 13 telefonom van. Pár napja nem lehet bekapcsolni rajta a Bluetooth-t. Megnyomom, látszatra bekapcsol, de ha elhúzom a képernyőt, már kikapcsolt állapotot mutat. Ennek megfelelően nyilván semmilyen BT eszközt nem tudok használni. Próbáltam a szervizmenüt, szerinte megy normálisan. Kipróbáltam a soft resetet (hangerő növelés + kikapcsoló gomb), de nem segített. Szervizgyanús, ugye? Köszi!
Szerk: HyperOS 2.0.207, és nem az elmúlt 1 hétben frissítettem.
Anno Xperia P-mel volt hasonló még android 4.2 mellett ... alaplapcsere lett a vége szervizben.
szóval ments le mindent mielőtt szervizbe viszed ... bár ez általánosan is ajánlott mert az első alap javítás a teljes factory resett...
-
xuldar
addikt
Srácok, sima Note 13 telefonom van. Pár napja nem lehet bekapcsolni rajta a Bluetooth-t. Megnyomom, látszatra bekapcsol, de ha elhúzom a képernyőt, már kikapcsolt állapotot mutat. Ennek megfelelően nyilván semmilyen BT eszközt nem tudok használni. Próbáltam a szervizmenüt, szerinte megy normálisan. Kipróbáltam a soft resetet (hangerő növelés + kikapcsoló gomb), de nem segített. Szervizgyanús, ugye? Köszi!
Szerk: HyperOS 2.0.207, és nem az elmúlt 1 hétben frissítettem.
-
H.lacika
tag
Hali
Egy éve használja a lányom a telót, mostanában lefagy, újraindítás volt, hogy csak több óra utan volt lehetséges. Rendszer nem válaszol a hibaüzenet.
Kikapcsolni nem szokta, csak most hogy rendetlenkedik.
HyperOS 2.0.206.0. android frissités 2025-12-01 mutat
Mi lehet a gond, elöző xiaomikal 5-6 évig nem volt gond. -
[lAyCsI]
addikt
-
hugi0
őstag
-
[lAyCsI]
addikt
Egy kis infó, valahol olvastam hogy a kínai újév befejeztéig (03.03) Sáomi nem ad ki semmilyen gyári frissítést...
Remélem után lassan elkezdik kitolni végre EU romokra is a HOS3-at -
[lAyCsI]
addikt
Sziasztok !
Redmi Note 13 Pro 5G (2312dra50g)
Keszulekre szeretnek egy kijelzo vedot rakni-rakatni.Tapasztalat alapjan kernek ajanlast.
Johet itthoni beszerzes vagy akar Aliexpresses beszerzesu is.A jelenlegi ami fent van az valami "puha" dolog lehet, mert hajlik mint a papir.
Es mar rengeteg karc lathato rajta.Legyen szep napotok !
Én Alis plexit szoktam rá rakni, van amelyik jobban illeszkedik, mások kevésbé

Cserébe nem túl drágák -
Landsmann
addikt
Sziasztok !
Redmi Note 13 Pro 5G (2312dra50g)
Keszulekre szeretnek egy kijelzo vedot rakni-rakatni.Tapasztalat alapjan kernek ajanlast.
Johet itthoni beszerzes vagy akar Aliexpresses beszerzesu is.A jelenlegi ami fent van az valami "puha" dolog lehet, mert hajlik mint a papir.
Es mar rengeteg karc lathato rajta.Legyen szep napotok !
Én hidrogél fóliát rakattam minden telefonomra. Mindig vigyázok rájuk, ennek ellenére a kemény üvegfólia eltört, illetve a sarkainál, széleinél el kezd felválni, illetve olyan sérülés lesz rajta, mintha megütöttem volna. A hidrogél rugalmas, kisebb sérülések automatikusan kijavulnak. Némileg drágább. A debreceni Tescoban van egy mobilos üzlet, oda szoktam vinni. Ott helyben fel is teszik.
-
hugi0
őstag
Sziasztok !
Redmi Note 13 Pro 5G (2312dra50g)
Keszulekre szeretnek egy kijelzo vedot rakni-rakatni.Tapasztalat alapjan kernek ajanlast.
Johet itthoni beszerzes vagy akar Aliexpresses beszerzesu is.A jelenlegi ami fent van az valami "puha" dolog lehet, mert hajlik mint a papir.
Es mar rengeteg karc lathato rajta.Legyen szep napotok !
-
[lAyCsI]
addikt
-
OldMike
őstag
első körben megpróbálkoznék egy gyorsítótár törlés + újraindítás kombóval
ha nem segít, akkor egy gyári visszaállítás...
nekem a kezdetek óta 4-5% / éjszaka, pedig mindent IS lepucoltam a telefonról, sajnos muszáj bekapcsolva hagynom éjszakára, uhogy a repülős üzemmódot kipróbálni sem tudomKöszi, megpróbálom. Remélem nem az akkuval lesz baj, mert még csak 2 éves a telefon.
-
[lAyCsI]
addikt
Sziasztok, szeretnék segítséget kérni. Gyakorlatilag soha nem kaocsolom ki a telefont (rendszeresen újraindítom, de az más dolog), éjszakára repülő helyzetbe teszem, hogy ne jőjjenek hívások, vagy értesítések. Eddig éjszakánként legfeljebb 2-3%-ot merült, két napja viszont 12%-ra ugrott. Az akkumulátor pontban megnéztem, a kijelzőidő és a telefon készenlét lett sokkal több, minden más olyan, mint korábban.
Repülő módban hogyan tud a kijelző fogyasztani, illetve a telefon miért van készenlétben?
Lehet-e valamilyen beállítás, ami ezt okozza? Köszönöm.első körben megpróbálkoznék egy gyorsítótár törlés + újraindítás kombóval
ha nem segít, akkor egy gyári visszaállítás...
nekem a kezdetek óta 4-5% / éjszaka, pedig mindent IS lepucoltam a telefonról, sajnos muszáj bekapcsolva hagynom éjszakára, uhogy a repülős üzemmódot kipróbálni sem tudom -
OldMike
őstag
Sziasztok, szeretnék segítséget kérni. Gyakorlatilag soha nem kaocsolom ki a telefont (rendszeresen újraindítom, de az más dolog), éjszakára repülő helyzetbe teszem, hogy ne jőjjenek hívások, vagy értesítések. Eddig éjszakánként legfeljebb 2-3%-ot merült, két napja viszont 12%-ra ugrott. Az akkumulátor pontban megnéztem, a kijelzőidő és a telefon készenlét lett sokkal több, minden más olyan, mint korábban.
Repülő módban hogyan tud a kijelző fogyasztani, illetve a telefon miért van készenlétben?
Lehet-e valamilyen beállítás, ami ezt okozza? Köszönöm. -
draco31
veterán
Nekem 12 Pro 5G van, én is raktam még új korában képernyőzár gombot a kezdőképre, így jóval kevesebbet kell nyomkodjam. Plusz hogy ott rajta az ujjlenyomat, az élesztés miatt sem kell megnyomjam.
Akkor készítem rá lelkileg.
Ha nem ragasztva lenne a hátlap, nekiesnék én, régen sok telót szereltem, de a ragasztós korszak óta már hanyagolom. -
LuiT
aktív tag
Az egyik kollégám is gomb nyomkodós, aztán szerviz lett belőle, mert megadta magát. Állandóan újra indult a telója. A gombokat én is hanyagolom, csak végszükség esetén nyomkodom.
-
Landsmann
addikt
Nem tudom, de egyik telefonon sem használom sosem a lezárásre, ébresztésre a bekapcsoló gombot. Éppen amiatt, mert esetleg megadja magát.
Ébresztésre a duplakoppot, lezárásra meg widgetet használok. -
draco31
veterán
Hello!
Bekapcs gomb mennyire szokott halálozni? Öcsémnek van ilyene, pár napja meg van bolondulva. Dr csak ha le van zárva a kijelző. Kb rá kell csak nézni a gombra és már azt hiszi meg lett nyomva. De ha használva van, akkor meg nem zár le a telefon. -
aelod
veterán
Én csak a billentyűzetet szoktam "egykezesíteni", az úgy marad, míg vissza nem állítom.
Az új fajta "egykezes" kijelző (kb. csak lehúzza a tartalmakat) nekem nem tetszik.
Ja nekem is ez a fél megoldásom rá....
-
Viktor0610
MODERÁTOR

Más
Valakinek nincs ötlete az egy kezes mód használhatóvá tételére?
Értem ez alatt, hogy amikor írom ezt a bejegyzést akkor ha váltok egy kezes módra igaz, hogy lekicsinyíti a kijelzőn megjelenített tartalmat de ha írni akarok akkor egyből vissza is ugrik. Korábbi redmiken ez jól testreszabott volt. Pl megadtad, hogy hány coll legyen vagy valami ilyesmi a megjelenített tartalom a kijelzőn.Én csak a billentyűzetet szoktam "egykezesíteni", az úgy marad, míg vissza nem állítom.
Az új fajta "egykezes" kijelző (kb. csak lehúzza a tartalmakat) nekem nem tetszik.
-
aelod
veterán

Más
Valakinek nincs ötlete az egy kezes mód használhatóvá tételére?
Értem ez alatt, hogy amikor írom ezt a bejegyzést akkor ha váltok egy kezes módra igaz, hogy lekicsinyíti a kijelzőn megjelenített tartalmat de ha írni akarok akkor egyből vissza is ugrik. Korábbi redmiken ez jól testreszabott volt. Pl megadtad, hogy hány coll legyen vagy valami ilyesmi a megjelenített tartalom a kijelzőn. -
[lAyCsI]
addikt
-
SipiBcs
őstag
Akinek még nem jelent meg, próbálja ki a Dán régiót.. Nekem azzal most adta be.. épp kicsomagol...
Azon van 2 napja és semmi
-
Devil Smile
őstag
Akinek még nem jelent meg, próbálja ki a Dán régiót.. Nekem azzal most adta be.. épp kicsomagol...
-
aelod
veterán
-
niklebi
senior tag
Kiderült, hogy már december 12-én megjelent a HOS3 EU rom. Ha nem olvasom a fórumot eszembe se jutott volna megnézni. Két telefonom van, és a másikra is dec. 12-én jelent meg a Globál rom. Azt már azóta használom. Nem gondoltam, hogy erre a telefonra is kiadták.
-
[lAyCsI]
addikt
-
[lAyCsI]
addikt
-
aelod
veterán
Nekem dobott fel most biztonsági frissítést. Fel is raktam.
-
kishoris
tag
-
[lAyCsI]
addikt
-
kishoris
tag
-
Devil Smile
őstag
Hát a lock miatt ezt sem engedte feltölteni...
szerviz és ügyfélszolg legközelebb hétfőn 8tól..
Na ma visszajött a TMX-től a telefon, main board csere.. Global helyett kapott egy EU alaplapot.. (Nem tudom van-e bármi hátrányom ebből
) HOS2 van rajta, nem is talál frissítést, HU, PL és GB régióval is próbáltam.. elvileg Március-ig kell megkapnunk.. Reméltem, hogy rá tudom tenni, visszaköltözés előtt..
-
[lAyCsI]
addikt
Úgy láttam már megjelent a HOS3 a Global verzókban, van aki már megkapta?
-
gzoll
aktív tag
Nekem az a kedvencem, hogy az egész neten keres az AI, de a konteós laposföldes oldalakon is 😂 olyan baromságokat szokott írni, én már nem is használom inkább mert hasznos választ még soha semmire nem kaptam pedig többet is próbáltam már
-
DraXoN
addikt
a marketinggel ellentétben amit nyomnak róla, valójában naaaagyon messze állunk bármiféle mesterséges inteligenciától
... ez még mindig csak egy nagyon (elképesztően) bonyolult if-else cucc ... bár elvileg az agy is az. -
niklebi
senior tag
Hát tévedett a Gemini.
A MIUI romok betűjelzése elég egyszerű:
1. betű: Android verzió
pl.
T - Android 13.x
U - Android 14.x
V - Android 15.x
W - Android 16.x
2-3. betű: Telefon modell
pl.
GK - Redmi Note 11 NFC
MQ - Redmi Note 12 5G
NR - Redmi Note 13 Pro 5G (garnet): a topik témája
NO - Redmi Note 13 Pro+ (zircon)
4-5. betű: a ROM régiója
pl.
MI - Global
CN - China
IN - India
RU - Russia stb.
6-7. betű: SIM zár
VF - Vodafone
OR - Orange
XM - nincs zár stb.Ezért a Redmi Note 13 Pro 5G Global (kódneve: garnet) MIUI ROM betűjele:
HyperOS 1 (Android 14): UNRMIXM
HyperOS 2 (Android 15): VNRMIXM
HyperOS 3 (Android 16): WNRMIXM (majd ha kiadják)
Ehhez itt vannak HyperOS 1-2 ROM-ok: https://xiaomiupdate.com/en/phones/redmi-note-13-pro-4/A Devil Smile által keresett VNOMIXM (HyperOS 1-re igazából UNOMIXM) ROM valójában a Redmi Note 13 Pro+ (kódneve: zircon) telefonra való, azok a HyperOS 1-2 ROM-ok itt vannak: https://xiaomiupdate.com/en/phones/redmi-note-13-pro-3/
A Globál-ra kattintva kevesebb oldalt kell lapozni.
(Bocs niklebi, nem mind Neked szól, egyszerre több hsz-ra írtam.)
Megint rá kellett jönnöm, hogy az AI még csak egy újszülött tudásával rendelkezik. -
Devil Smile
őstag
Hát a lock miatt ezt sem engedte feltölteni...
szerviz és ügyfélszolg legközelebb hétfőn 8tól..
-
Viktor0610
MODERÁTOR
ÁÁÁÁ, akkor 2 napja én is meg vagyok vezetve, mert nekem meg a copilot azt rta, hogy a note 13 plus-hoz a VNOMIXM kell, és az UNOMIXM valo a garnethez. Ha ez tényleg így van akkor 2 napja az orrom előtt van a megoldás, csak át voltam ba.. dobva a palánkon..
és ismét bebizonyosodott, hogy a chatgpt meg a win CoPilot se ér egy marék elégett ellenállást sem... de ez már más téma.. Köszönöm az infót, mindjárt ki is próbálom..
Ezért nem szabad hinni az MI-nek.
Én kb. csak olyankor használom, amikor tudom a megoldást, csak nincs kedvem keresni, vagy megfogalmazni, amit leírnék.
-
Devil Smile
őstag
Hát tévedett a Gemini.
A MIUI romok betűjelzése elég egyszerű:
1. betű: Android verzió
pl.
T - Android 13.x
U - Android 14.x
V - Android 15.x
W - Android 16.x
2-3. betű: Telefon modell
pl.
GK - Redmi Note 11 NFC
MQ - Redmi Note 12 5G
NR - Redmi Note 13 Pro 5G (garnet): a topik témája
NO - Redmi Note 13 Pro+ (zircon)
4-5. betű: a ROM régiója
pl.
MI - Global
CN - China
IN - India
RU - Russia stb.
6-7. betű: SIM zár
VF - Vodafone
OR - Orange
XM - nincs zár stb.Ezért a Redmi Note 13 Pro 5G Global (kódneve: garnet) MIUI ROM betűjele:
HyperOS 1 (Android 14): UNRMIXM
HyperOS 2 (Android 15): VNRMIXM
HyperOS 3 (Android 16): WNRMIXM (majd ha kiadják)
Ehhez itt vannak HyperOS 1-2 ROM-ok: https://xiaomiupdate.com/en/phones/redmi-note-13-pro-4/A Devil Smile által keresett VNOMIXM (HyperOS 1-re igazából UNOMIXM) ROM valójában a Redmi Note 13 Pro+ (kódneve: zircon) telefonra való, azok a HyperOS 1-2 ROM-ok itt vannak: https://xiaomiupdate.com/en/phones/redmi-note-13-pro-3/
A Globál-ra kattintva kevesebb oldalt kell lapozni.
(Bocs niklebi, nem mind Neked szól, egyszerre több hsz-ra írtam.)
ÁÁÁÁ, akkor 2 napja én is meg vagyok vezetve, mert nekem meg a copilot azt rta, hogy a note 13 plus-hoz a VNOMIXM kell, és az UNOMIXM valo a garnethez. Ha ez tényleg így van akkor 2 napja az orrom előtt van a megoldás, csak át voltam ba.. dobva a palánkon..
és ismét bebizonyosodott, hogy a chatgpt meg a win CoPilot se ér egy marék elégett ellenállást sem... de ez már más téma.. Köszönöm az infót, mindjárt ki is próbálom..
-
vimre
tag
Hát tévedett a Gemini.
A MIUI romok betűjelzése elég egyszerű:
1. betű: Android verzió
pl.
T - Android 13.x
U - Android 14.x
V - Android 15.x
W - Android 16.x
2-3. betű: Telefon modell
pl.
GK - Redmi Note 11 NFC
MQ - Redmi Note 12 5G
NR - Redmi Note 13 Pro 5G (garnet): a topik témája
NO - Redmi Note 13 Pro+ (zircon)
4-5. betű: a ROM régiója
pl.
MI - Global
CN - China
IN - India
RU - Russia stb.
6-7. betű: SIM zár
VF - Vodafone
OR - Orange
XM - nincs zár stb.Ezért a Redmi Note 13 Pro 5G Global (kódneve: garnet) MIUI ROM betűjele:
HyperOS 1 (Android 14): UNRMIXM
HyperOS 2 (Android 15): VNRMIXM
HyperOS 3 (Android 16): WNRMIXM (majd ha kiadják)
Ehhez itt vannak HyperOS 1-2 ROM-ok: https://xiaomiupdate.com/en/phones/redmi-note-13-pro-4/A Devil Smile által keresett VNOMIXM (HyperOS 1-re igazából UNOMIXM) ROM valójában a Redmi Note 13 Pro+ (kódneve: zircon) telefonra való, azok a HyperOS 1-2 ROM-ok itt vannak: https://xiaomiupdate.com/en/phones/redmi-note-13-pro-3/
A Globál-ra kattintva kevesebb oldalt kell lapozni.
(Bocs niklebi, nem mind Neked szól, egyszerre több hsz-ra írtam.)
-
niklebi
senior tag
Köszi, ezt az oldalt már átnéztem, elvileg a Xiaomi ezt a romot töröltette, ezért nem találni sehol.. Gondolom az UNOMIXM-re gondoltál, de az a sima pro-hoz való, amiben más a chip.. Sajnos egyre valószínűbb, hogy marad a szerviz, és a kb 1 hét várakozás..
Nekem a Gemini azt írta, hogy a rom Vietnami. Le is írta miért: Pl. VNO jelenti, hogy vietnami.
-
Devil Smile
őstag
Köszi, ezt az oldalt már átnéztem, elvileg a Xiaomi ezt a romot töröltette, ezért nem találni sehol.. Gondolom az UNOMIXM-re gondoltál, de az a sima pro-hoz való, amiben más a chip.. Sajnos egyre valószínűbb, hogy marad a szerviz, és a kb 1 hét várakozás..
-
Devil Smile
őstag
-
ktomcat
senior tag
Sziasztok BÚÉK!!
Segítségre lenne szükségem, tegnap este (tavaly) este 11 körül dobott egy instant rebootot a telefonom, és azóta csak boot loop van. Mi flashsel próbáltam bootloadert tenni rá, mert csak a fastboot ami "stabil" a bootmenu is újraindul.. Persze lockolt a rom, így nem tudtam rá tölteni semmit, annyit megtudtam, hogy az első hyperos még nem lockolt, így azt fel tudnám tenni, aztán utána már lefrissíti magát, DE sehol sem találtam OS1-et, csak OS2-OS3-at. Global verzió kellene, nincs valakinek mentve régről, vagy olyan linkje ahol találok megbízható OS1 ROM-ot? Tudom a bootlovk felnyithato hivatalosan, de 168óra után kapom meg a program szerint, és mivel jan 1 van semmi sincs nyitva..
Szóval, ha valaki tudna segíteni egy ROM linkkel, vagy egyébbel, azt nagyon megköszönném, mert agyérgörccsel kezdeni az évet...
(reggel ahogy kikeltem az ágyból a seggem(85kg) alatt az ikeas (nincs fél éves) ágy is megreccsent, eddig nem érzem szerencsésnek az új évet.. 
Szia!
Ideiglenesen megosztottam drive-ról az OS1.0.12.0.UNREUXM-et, hátha. De a zárt bootloader és a downgrade-lés nem szerencsés kombó.. -
Devil Smile
őstag
Sziasztok BÚÉK!!
Segítségre lenne szükségem, tegnap este (tavaly) este 11 körül dobott egy instant rebootot a telefonom, és azóta csak boot loop van. Mi flashsel próbáltam bootloadert tenni rá, mert csak a fastboot ami "stabil" a bootmenu is újraindul.. Persze lockolt a rom, így nem tudtam rá tölteni semmit, annyit megtudtam, hogy az első hyperos még nem lockolt, így azt fel tudnám tenni, aztán utána már lefrissíti magát, DE sehol sem találtam OS1-et, csak OS2-OS3-at. Global verzió kellene, nincs valakinek mentve régről, vagy olyan linkje ahol találok megbízható OS1 ROM-ot? Tudom a bootlovk felnyithato hivatalosan, de 168óra után kapom meg a program szerint, és mivel jan 1 van semmi sincs nyitva..
Szóval, ha valaki tudna segíteni egy ROM linkkel, vagy egyébbel, azt nagyon megköszönném, mert agyérgörccsel kezdeni az évet...
(reggel ahogy kikeltem az ágyból a seggem(85kg) alatt az ikeas (nincs fél éves) ágy is megreccsent, eddig nem érzem szerencsésnek az új évet.. 
-
Szokenesz
senior tag
Üdv.!
Páromnak ilyen telefonja van, One a szolgáltató és egy olyan gondunk van vele, hogy a VoWiFi eléggé érdekesen működik. Rendszeresen nem kapcsolható, ki sem csöng ha hívjuk, csak az SMS-t kapja meg valamikor (azonnal - órák múlva), hogy nem fogadott hívása volt.
Legegyszerűbb lenne kikapcsolni a VoWiFi-t, de a munkahelyén egyáltalán nincs térerő (egyik szolgáltató sem, 2 és 4G is használhatatlan-nincs jellel). A WiFi oldal is mindegy, itthon is, máshol is ugyan ez van.
Nekem ugyan úgy One, de Xiaomi 15T a telefon és nincs ilyen problémám.
Ezzel lehet valamit kezdeni? Ezen a SIM kártya csere segíthet?
-
ktomcat
senior tag
Mármint milyen illesztő program ?
Sehogy nem jó,hiába probáltam meg a gyári kábellel is,a PC-n minden usb port jó.Fájl átvitel ki pipálva a telcsin.Öti ?a telefon illesztőprogramját/usb driverét, ha a kábel jó és másik telefont lát a gép akkor szerintem ez a gond
-
aprokaroka87
nagyúr
Hátezt fel adtam ezzel a kacat windows/ Xiaomi párossal,Még jó hogy a deszkán van Bluetooth port,csak mire át megy egy nagyobb valami ezen az egy fájdalom
-
DraXoN
addikt
Hátezt fel adtam ezzel a kacat windows/ Xiaomi párossal,Még jó hogy a deszkán van Bluetooth port,csak mire át megy egy nagyobb valami ezen az egy fájdalom
amit esetleg elkerülőnek próbálhatsz még, a windows beépített cucca (én mondjuk nem szeretem mert szerintem "túl invazív", sok mindent akar csinálni) [link]
vagy a jó "öreg": AirDroid: [link]Ezeken keresztül legalább wifin át megy a fájlátvitel.
szerk.: most olvasom az airdroidnál, hogy limitálták 200Mb ra a free verzió forgalmát... az brutális azért. Évek óta nem használtam... anno jó volt (mint sok minden más a múltban
)
.. akkor marad a windows saját megoldása, átmenetileg jó lehet, ha nem bánon, hogy ott adatokkal fizetsz a használatért (névjegyek, üzenetek, képernyőmegosztás ... mindent is akar) -
ricsi8800gt
addikt
Hátezt fel adtam ezzel a kacat windows/ Xiaomi párossal,Még jó hogy a deszkán van Bluetooth port,csak mire át megy egy nagyobb valami ezen az egy fájdalom
-
ricsi8800gt
addikt
a telefon is usb 2.0 az nem lehet a baj...
de a windows, hát fura egy jószág.. anno windows 10 alatt volt egy telepítésem amin semmilen telefont nem tudtam megoldani, hogy csatlakozzon... vagy 2 órányi kutatás és rendszer driver le-fel telepítgetés után tudtam megcsinálni (majdnem, hogy gyorsabb lett volna újratelepíteni)...
valami az mtp drivereknel volt náma anno beragadva (rákeresve anno a neten, eléggé gyakokori hiba volt). [link]
-
DraXoN
addikt
Modnjuk lehet az a baj hogy usb 2.0 a gép,régi 775-ös gép és lehet ez nem tetszik a telefonnak
a telefon is usb 2.0 az nem lehet a baj...
de a windows, hát fura egy jószág.. anno windows 10 alatt volt egy telepítésem amin semmilen telefont nem tudtam megoldani, hogy csatlakozzon... vagy 2 órányi kutatás és rendszer driver le-fel telepítgetés után tudtam megcsinálni (majdnem, hogy gyorsabb lett volna újratelepíteni)...
valami az mtp drivereknel volt náma anno beragadva (rákeresve anno a neten, eléggé gyakokori hiba volt). [link] -
ricsi8800gt
addikt
-
[lAyCsI]
addikt
Nem mert csak ez az egy van ithol,de még a régi i900 Omnia is csatalkozik a pc-re kábelen keresztöl

értem,
hümm,
akkor passz...
-
ricsi8800gt
addikt
-
[lAyCsI]
addikt
Mármint milyen illesztő program ?
Sehogy nem jó,hiába probáltam meg a gyári kábellel is,a PC-n minden usb port jó.Fájl átvitel ki pipálva a telcsin.Öti ?másik pc-n próbáltad?
-
ricsi8800gt
addikt
Mármint milyen illesztő program ?
Sehogy nem jó,hiába probáltam meg a gyári kábellel is,a PC-n minden usb port jó.Fájl átvitel ki pipálva a telcsin.Öti ? -
ktomcat
senior tag
-
XtremLor
őstag
-
[lAyCsI]
addikt
Sziasztok
Van egy Redmi Note 13 Pro +5G telcsim
És az a kérdésem hogy ha rá dugom pc-re a telcsit csak tölt,Nem tudom ki választani hogy legyen fálj át vitel.
Mit kell tenni a zsivánnyal hogy tudjak képet rá tenni a pc-re?
ha nem ajánlja fel amikor rádogod a kábelt, akkor
Fejlesztői beállítások / alapértelmezett USB beállítás/ Fájlátvitel pipa -
ricsi8800gt
addikt
Sziasztok
Van egy Redmi Note 13 Pro +5G telcsim
És az a kérdésem hogy ha rá dugom pc-re a telcsit csak tölt,Nem tudom ki választani hogy legyen fálj át vitel.
Mit kell tenni a zsivánnyal hogy tudjak képet rá tenni a pc-re?
-
Zwodkassy
senior tag
-
Zwodkassy
senior tag
-
ktomcat
senior tag
Egy (kis) gyors segítségre lenne szükségem.
Nemrég értem haza, előveszem a nadrág zseb méllyéről a telefont, és egy nagy, narancssárga FASTBOOT felírat világít a képernyő közepén
Ilyenkor mi a *** van?
Mit tudok vele csinálni?
Akksit ugye ezekből már nem lehet kivenni.
Biztos megnyomott a nadrágzseb valami gombot. Eddig "csak" rendszeresen újraindult, ha zsebre raktam, de most már ez hasznos funkció is megjelent
Ez a negyedik Xiaomi Redmi telefonom, de egyik sem játszotta ezt velem.Elvileg a fastboot és recovery mod bármikor előjöhet, ha a bekapcs+hangfel/le gomb folyamatosan benyomódik, függetlenül attól, hogy be van e kapcsolva a telefon, bár nálam ilyen, hogy 2 gomb nyomódjon be, még sosem fordult elő.
A bekapcsológomb folyamatos nyomva tartásával bármikor, bármilyen státuszából újraindítható a telefon, szerintem emiatt indulhat újra a zsebedben -
tyan
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Samsung Galaxy A51 128GB szürke független
- Vivo X300 Pro 16/512gb, 1 hetes, Telephoto Kit + vivo Imaging grip, 3 év garanciával, eladó!
- Vivo X300 Ultra, 12/512gb, kínai verziós, makulátlan állapotban, 10 hónap garanciával, eladó
- Samsung S23 Ultra 8+256GB Zöld
- Apple iPhone 16 Plus 128 GB Ultramarine akku: 100%, újszerű, karcmentes állapot
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

(szerintem valami statisztika alapján szűrnek az app fontosságával kapcsolatban (ott meg nem igazán van régiós szűrés, hanem szerintem csak egy global lista van, így a kínai appok elnyomják a régióban fontos dolgokat).. a play alkalmazáson kívüli telepítéseknél meg még valami bug is lehet ebben. (én Mihon appal szívtam miui-n így... 5perc háttérben tartás után kilőtte a ramból, bármit is tettem vele).

mármint a videó lejátszás alatt a képernyő kikapcsolása.
).

