-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
///Krisz\\\
#48821
üzenetére
mondjuk ahogy itt és a raspi fórumon írtad, ezek szerint máshogy csinálja a rebootot a két oprendszer? A bookwornnál is volt az, hogy lekapcsol majd visszakapcsol vagy ott a ledek máshogy viselkedtek?
Lehet a gyors ki-be kapcsolás miatt az ssd még valami instabil állapotban van. Nem tudom van -e kernel kapcsoló, hogy hasonlóan viselkedjen a rebootkor az áram, mint a bookwormon.
Azt meg azért mondhatták, hogy a POWER_OFF_ON_HALT gondot okozhat, mert úgy olvasom, vannak HAT-ek amit összezavar hogy részben kap áramot, részben nem. [link]
Ha power offot csinál restart előtt az új os, míg a bookworm máshogy rebootolt, lehet köze hozzá. Annak a halt-nak meg kikapcsolt pi fogyasztására kéne legyen hatása, nem a futó pire. Ha mindig fut, akkor nem nyersz vele gondolom.
Az UART logot említették még, amit a bootloadernél be lehet kapcsolni és akkor valsz a pi valamelyik pinjeire kötött usb soros átalakítóval és terminállal lehet látni debug infókat a bootloaderből, hogy miért nem sikerül.
Kernel opciónak esetleg próbálhatsz, most hirtelen nem tudom a pi5 esetén cmdline.txt van -e még vagy hol lehet ezeket megadni. De van reboot=valami opció a kernelhez. Talán nem ugyanaz az alapértelmezett beállítás a két oprendszeren vagy valami bug miatt meg kéne adni valamit helyette:
reboot= [KNL] Format (x86 or x86_64): [w[arm] | c[old] | h[ard] | s[oft] | g[pio]] \ [[,]s[mp]#### \ [[,]b[ios] | a[cpi] | k[bd] | t[riple] | e[fi] | p[ci]] \ [[,]f[orce] Where reboot_mode is one of warm (soft) or cold (hard) or gpio (prefix with 'panic_' to set mode for panic reboot only), reboot_type is one of bios, acpi, kbd, triple, efi, or pci, reboot_force is either force or not specified, reboot_cpu is s[mp]#### with #### being the processor to be used for rebooting.
Új hozzászólás Aktív témák
- Mesterséges intelligencia topik
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- BestBuy topik
- Autós topik
- balojazz: Szódakészítés üzembiztosan és olcsón! Figyelem, csak hardcore szódázóknak!
- PlayStation 5
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Linux kezdőknek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- Több különböző komplett mini pc eladó 4590T, 4590S, 6100T Lenovo, Dell, Fujitsu
- 2019 és 2020 iMac 27" alkatrészek (3 alaplap, i7-10700K, 5500 XT, 16GB, táp, hangszórók, ...)
- GARIS / ITX méregzsák - AMD Ryzen 9 7900 / 32GB DDR5 / RTX 5070 / stb...
- HP Z240 munkaállomás (több darab) (Intel Core I7-6700, 8GB DDR4)
- Lenvoo M90q Micro - Mini PC - Core i7 10700T 32Gb ram 512GB SSD - csak 1db!
- AKCIÓ! Asrock Fatality Z170 Gaming K4 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- HP EliteBook 840 G6, G5 14" i5, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Dell Precision 5520 15,6" FHD, Xeon E3-1505M v6, 16GB RAM, Quadro 4GB VGA, SSD, jó akku, számla, gar
- ÚJ Lenovo ThinkPad L14 G6 - 14"WUXGA - Ultra 5 225U - 16GB - 512GB - Win11 P - 3 + év gyári garancia
- GAMER PC! Ryzen 3900X / RX 6800 Gaming X / 32GB DDR4 / 500GB NVMe / 850W! BeszámítOK!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann