-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cigam
titán
válasz
Carvus
#30890
üzenetére
Linux alatt futtass le egy fájlrendszer ellenőrzést, ill. mentsd le a konfigurációs fájlokat (nem tudom hol vannak az osmc specifikus dolgok, ezt majd más megírja, vagy neked kell rákeresned). Elképzelhető, hogy csak a fájlrendszer sérült, és ha kijavítod a problémát, már beröffen, ill. ha mást nem is a beállításaidat megmentheted, és visszatöltheted egy új osmc-re.
Ha nagyon bele akarsz mélyedni, az eredeti telepítőből kimazsolázod a hibaüzenetben szereplő fájlt, és átmásolod a hibás rendszer megfelelő könyvtárába.
-
cigam
titán
válasz
Carvus
#27843
üzenetére
testparm nem talál semmi hibát a konfigfájlban?
pl. ez a -valid = no se tűnik jónak -valid paraméter?Arra gondoltam, hogy a samba ne kérjen azonosítást, egy teljesen ismeretlen "vendég" is tudja írni/olvasni.
[publikus]
path = /temp
browsable = yes
writable = yes
read only = no
guest ok = yesHa ekkor sem megy, akkor magának a mappának a jogosultságain kell állítani. Ha így már megy, akkor jöhet az a rész, hogy samba jelszót kér.
-
azbest
félisten
válasz
Carvus
#27796
üzenetére
A win10 bugja miatt a 10ben a samba1 tiltva lett. A 17.4 kodi hozta be az újabb samba verzió kezelését. Nálad, ha jól értem a pi megosztását akarod elérni, csakhogy az is lehet változott, ha a kodi kezeli a megosztást. Viszont állítólag bekerült valami részletesebb beállító felület is ezért.
-
cinemazealot
addikt
válasz
Carvus
#27792
üzenetére
User/pass hibáról jut eszembe: amikor először telepítettem a SMB szolgáltatást az Ubuntu-ra, akkor még ugyanazt a jelszót adtam meg, mint amit az Ubuntu felhasználó használt. Aztán utóbbit megváltoztattam, de a SMB csatlakozáshoz a jelszó ugyanúgy a korábbi maradt. Nem lehet, hogy Nálad is eltér a két jelszó?
Bár lehet, hogy ez butaság, hiszen azt írod, PC-ről fel tudsz lépni. Akkor nem tudom...

-
cinemazealot
addikt
válasz
Carvus
#27790
üzenetére
Android alatt a TC LAN plugin-jában nálam nemcsak IP cím, de a megosztott könyvtár neve is szerepel 192.168.1.39/konyvtár_megosztás_neve formában. Gond nélkül működik több gépről is, bár a host gép nem egy RPi, hanem egy Ubuntu netbook.
-
Daywalkerke
aktív tag
válasz
Carvus
#27692
üzenetére
Egy ilyened van?
Premium Aluminum Alloy Metal RPi Case Box for Raspberry Pi 3 Pi 2 Model B
Melegben az alumínium ház nem melegedett fel vagy állt meg benne a hő?
Mert ha nem akkor valóban jó lehet, már csak azért is mert műanyag tokoktól még talán jobban is védi a Raspberry-t.
Új hozzászólás Aktív témák
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- E-roller topik
- Motorola Signature - mielőtt aláírnád...
- World of Tanks - MMO
- Autós topik
- Meghozta a régóta várt asztali Ryzen APU-kat az AMD
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Elemlámpa, zseblámpa
- Telekom mobilszolgáltatások
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

wassermann