Új hozzászólás Aktív témák
-
Male
nagyúr
Közben ezt a táblázatot találtam a korábbi AM4-es chipsetekről. Valóban durván megnőtt a fogyasztás, ami elég meglepő.
Viszont 11-15W simán lehűthető lenne egy normális bordával, vagy heatpipe-pal. Korábban voltak olyan megoldások is, ahol heatpipe vitte egy másik bordára, ami a néhai északi híd helyén volt, így kapott bőven légáramlatot is a procihűtőről. ( ugye a másik opció a VRM-ig elvinni )
Egyszerűen az van, amit GAI is ír: olcsóbb egy mini borda + mini venti... ráadásul a dizájnerek is nagyobb szabadságot kapnak, és lehet mindenféle látványos hűtőket csinálni, amiknek szinte nulla a hőleadó felülete.
(régen ugyan ezt játszották a kisebb VGA-knál... egy lemez, a szélein felhajlítgatva mint borda (a szögletes verziója, csak nem látszik jól), és bele egy süvöltő venti... ahelyett, hogy raktak volna rá egy értelmesebb bordát)
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen autót vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- 3D nyomtatás
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Windows 11
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Szombati hardverbüfé
- Miért fárad gyorsabban az iPhone akku, mint az androidos?
- Háztartási gépek
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

