Új hozzászólás Aktív témák
-
MLaca
őstag
válasz
Szten Márs
#3
üzenetére
általában több képet lövök, van olyan gép, ami konstans az adott irányba ront, van amelyik teljesen random. lehetséges, hogy a 4300 K-s folytonfényű lámpa zavar be, de ezek elvileg profi, kifejezetten fotózáshoz gyártott lámpák. ki fogom próbálni majd sima izzós megvilágítással is, nehogy az 50 Hz-es villogás okozza a gondot. mondjuk ezek a gépek, amik itt hibáznak, a való világban is eltolják a fehéregyensúlyt, szal...
-
Szten Márs
nagyúr
Igen, azóta láttam a tesztjeitekben, hogy változik néha az ISO-val, igazából nagyon fura. Igazából kiváncsi lennék, hogy ha azon adott ISO-n az adott megvilágítás mellett több képet lősz, akkor is ugyanúgy marad-e a fehéregyensúly, és mindig ugyanúgy tolódik az ISO-val, azaz valóban az ISO-val változik, nem pedig csak valamiért máshogy határozta meg ugyanolyan fénynél egy másik expó alkalmávall a fehéregyensúlyt - mert ilyet már viszont láttam. Szerintem érdemes lenne kipróbálni, ha még nem tettétek meg.
-
MLaca
őstag
válasz
Szten Márs
#1
üzenetére
értem. a fehéregyensúly, amint látni is lehet, van, hogy változik az ISO értékének módosítása mellett. a képeken is látszik, hogy nem volt képes az automatikus WB konstans K-értékeket adni, pedig fix 4300 K-es környezetben készülnek a tesztfotók.
"élethű" WB: tesztkörnyezetben (4300 K) és "valóvilágban" (kint a szabadban, napos, felhős időben - ahogy tetszik) az emberi szemmel és aggyal érzékelt színkörnyezet visszaadása. persze nem 100%-ban, mert azt az érzékelőt és monitort megnézném
-
Szten Márs
nagyúr
"A V1273 fehéregyensúlya a különböző ISO értékeken konstansnak és élethűnek bizonyult. Azonban ISO 400 fölött, mintha ezt a gépet is megbabonázták volna: a képek minősége hirtelen nagyot romlik. Nagyon erős zajszűrő algoritmus kerülhetett a fényképezőbe, mert festményszerűen (talán aquarellhez lehetne hasonlítani a képet), pacákban mossa el a részleteket."
A fehéregyensúly szokott változni az ISO értékek változtatásával, hogy ezt ki kell emelni, hogy itt konstans?
Mert én még nem nagyon láttam olyat, hogy az érzékenység változtatása megváltoztatta volna a fehéregyensúlyt.
Egyébként is az élethű fehéregyensúly mire értendő? Napfényben, borús időben, vagy bennt szobában is sikerült enek a gépnek a lámpaégők fényéhez élethűen igazodó awb-t produkálnia? Mert akkor az igen klassz teljesítmény a géptől.
Fura a következő mondat "azonban" kezdése. Az "azonban" szóval kezdődő mondat visszautal az azt megelőző mondatra, azzal szembeállítja. Azonban ott (na itt is egy azonban
) a fehéregyensúlyról volt szó, itt pedig arról, hogy a képminőség a zajszűrés mosó hatása miatt erősen romlik, tehát nincs kapcsolat, nincs szembenállás a két mondat között.
Új hozzászólás Aktív témák
- Villanyszerelés
- Gyúrósok ide!
- MacBook Neo vs MacBook Air – Megéri a félár?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- TCL LCD és LED TV-k
- Chieftec-Prohardver nyereményjáték
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Gitáros topic
- valakiyt: Az Iobit programok - el kéne engedni
- További aktív témák...
- Új FULL HD webkamera + Számla
- LG 27G640A-B - 27" IPS / QHD 2K / 300Hz & 1ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync / DisplayHDR 400
- 197 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10) - Intel Core U7 255HX, RTX 5070 (ELKELT)
- LG UltraFine 4K - 6K és Smart Monitorok -30%
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 128GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4493
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Mert én még nem nagyon láttam olyat, hogy az érzékenység változtatása megváltoztatta volna a fehéregyensúlyt.
) a fehéregyensúlyról volt szó, itt pedig arról, hogy a képminőség a zajszűrés mosó hatása miatt erősen romlik, tehát nincs kapcsolat, nincs szembenállás a két mondat között.