-
Fototrend
Samsung Galaxy Note10 és Note10+ témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
atos30
aktív tag
" S Pen Akkumulátor csere "
Előre szólok, hogy csak pusztán kiváncsiságból, hobbi szinten estem neki. Biztos másképp is meg lehet csinálni.
3 órát elszórakoztam vele, ha lenne rutinom, akkor 1/2-1 óra a művelet.Előzmény: - a gyorsművelet (vagy air gesture) csak pár gombnyomás erejéig működött. A tollat visszahelyezve a telefonba, a S Pen töltöttségjelzője 1-100% közt ugrált. Aztán valamikor megállapodott 100%-on, de kivéve a tollat rögtön leesett 1%-ra a töltöttsége, majd 1-2 gombnyomás után vége is volt a távfunkciónak.
A tollat persze lehet használni, csak a benne lévő bluetooth chip energia hiányában nem fog működni, és a távvézerlő funkciók sem.Aksi: -Li-ion 2.4V /7mA Nichicon SLB03070LR351BS
Beszerzési hely: TME Hungary Kft. www.tme.eu
ár: 1db -1148.ft + GLS futár 1524.- ft. Összesen fizettem: 2672.-Ft-ot.Szétszedésnél a rugós kapcsolónál nem érdemes próbálkozni, indiai videók alapján be van ragasztva. Ifixit-en volt röngten kép a tollról, így szerintem az optimális hely 16mm-re a gomb közepétől a toll vége felé.
Szikét használtam, lassan óvatosan, kapargatva/karistolva, míg ketté nem vált.
Ragasztásnak síma gél pillanatragasztó.Az új aksi zsákbamacska, mivel rámértem és 0.6V-ot mutatott a multiméter. Gondolom 4 éve állt a raktárban. (ki vesz ilyet rajtam kívűl
? )
Összeragasztás előtt érdemes tesztelni a tollat. Én egy festőszalagot raktam rá és úgy raktam be a telefonba, hogy ki is tudjam húzni utána.
Vigyázni kell, hogy szétszedéskor kieshet a tekercselés utáni részből az a kis fekete biz-basz, ami a tollhegyet tartja. Ennélkül nem fog működni a toll hegye, nem lehet vele bökni/ írni.A vezérlőgomb magátol ki fog esni, ha széthúzáskor kicsit ki-be tologatjuk a belsőrészt. (ilyen miniatűr kapcsos/sines megoldással rögzül.
Valami epoxy féle ragasztóval van beöntve az egész belsőrész. Melegítésre sem lágyult semmit. Az aksi lábainál óvatosan kikapargattam ezt az epoxy cuccot és meghagyva a aksi lábait leszedtem a régi aksit.
Az új aksit a régi lábaihoz forrasztottam. Van rajta + jel, így lehet tudni melyik láb hova való.A toll működik szépen. 4-5 perc hadonászás után 90% lett az aksiszint. Visszahelyezve sem ugrál fel/le a töltöttség..
Új hozzászólás Aktív témák
! Tilos a hirdetés, keresés, kí-
nálás, amelyek helye itt van :
- hardverApró
- Új! Számla + 1-3ÉV Gari! Áfás! Gamer PC - Számítógép! I5 14400F / RTX 5070 / 32GB DDR5 / 1TB SSD M.2
- Samsung Galaxy S23 Plus 256 GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 9 5900X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- 122 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest