Új hozzászólás Aktív témák
-
NagyVillany
tag
Na, még irok akkor 1-2 ötletet
ugye otthoni használatra írtam korábban a relés elosztót ami mindent kikapcsol ami abba van dugva, ha a gép sleepbe megy, és akkor csakis aza pár watt marad, és mégis egy egérkattintásra 1-2 sec !! után megy minden ugyanúgy tovább
Ami még ehhez a témához jó, de én mondjuk másra használom, lehet kapni párezerért ilyen szettet, hogy egy rádiós távirányító 4-8 gombbal, és adnak hozzá 4 konnektort ami a távirányitóval ki/be kapcsolható. Na ezek az érzékelős konnektorok a mérésem szerint 1 watt alatt esznek, mert nem mutatott rá semmit a fogyasztásmérő, amikor egybedugtam mind a 4et és kapcsolgattam öket ki-be, akkor a 4db össz fogyasztása már kilengette 1-2 wattig a mérőt. (ez lehet tipusfüggő is, tipusfüggő még a terhelhetőségük is 1000-2000 watt körüli) Én amugy ezt a témát kerti fények kapcsolgatására, meg rolók mozgatására, bejárati kapu nyitására használom (selejtes kenyérszeletelőgép motorja rulez)

Másik tipp: ittott emlitettem már hogy több mint 10 éve dolgozom rendszergazdi meg irodák szerződéses karbatartásos munkákat is, akkoriban is téma volt az áramtalanítás, és már annak idején is lehetett kapni 220 voltos időzítőt. Ezeknek a fogyasztása szintén alig mérhető, terhelhetősége 1000-2000 watt, a régifajta monitorok idején több darabot kellett használni mert a csöves monitork többet zabálnak mint maga a gép ugye, de mostanában 10-15 gépet simán rálehet kötni 1 időzítőre, ami pl d.u. 17:15- 07:00 ig áramtalanit mindent ami belevan dugva.
Ja itt jöhet a kérdés, hogy mivan akkor ha nincs kilépve a windóz meg a programok.. hát a userekkel tudatva van, hogy munkaidö után 15 perccel leáll minden és ez még hasznos is, mert kényszeriti öket a mentésre, nem hagynak mentés nélkül munkát másnapra. A suli könyvtári netezős gépeit amugy úgylőttem be, hogy BIOSban Restore on AC/Power Loss-t Power On ra állitva, így hogyha 220at kap a gép akkor azonnal elindul, nemkell külön bekapcsolni, és így 7:30-kor az időzitő bekapcsol, minden gép bebootol, és 5 perc tétlenség után ezek a gépek mindig lemennek S3 sleepbe, ekkor teljesen leáll ugye de egér/bill/powergomb nyomásra 1-2 sec után használható, egész nap ígyvannak használva és zárás után 10 perccel pedig áramtalanítás. És sok éve így megy, és a windoznak sincs semmi baja attól ha sleepből van áramtalanitva.
Akkor lehet csak baja, ha bevan kacsolva a nyomorék windoz update auto frissités és aközben éri a hirtelen stopp, de ugye sok éves tapasztalat hogy csak ártani tud az update használni nemnagyon, szal az alapbol kikapcsolva. Ja, ugye vannak a mechanikus idözitők már 500 ft-tól, azok is majdnem 0 wattosak, de azokrol tudni kell, hogy áramszünet esetén megáll a számlálojuk, és elállitodik, szoval áramszünet után ujra pontositani kell az időt rajta, és amugy havonta 10-20 percnyit arrébbjárnak annyira nem pontos. Digitális időzitővel pedig megoldható hogy áramtalanitásból kapcsoljanak be a gépek éjjel egy kis időre, és hogy hétvégén ne kapcsoljanak be stb...Valaki írta itt a villámtémát is, hát nem mindig segit a kikapcsolt elosztó, utóbbi években inkabb a telefonvonal, hálózati kábel irányból szokott kárt okozni a villámvágás, de ezis egyre ritkább mert terjed az optikai kábel és a wifi amik ugye nem "vezetik" a villámot
ehhmeginsokatirtammoslátom -
NagyVillany
tag
Tyűű ez jól hangzik

Az én jóöreg megoldásom is említésre méltó talán itten, a PC vízhűtés korai szakaszában amikor nemvoltak gyári megoldások (esetemben kb 13 éve ), akkor nem voltak 12V-os vizpumpák sem, csak ilyen 250-750 L/h akváriumbolti 220 voltosak. Még épp volt AT tápos gépem is, ott egyszerü volt mert 220 as kapcsolo volt ugye a gépen OnOff és az mögé kötöttem a pumpát is. De jött az ATX táp és egy 12V-os relét épitettem egy dugajjba, abba dugtam a pumpát, és a relé pedig az ATX egyik 12 voltos ágára volt kötve, és amikor bekapcsolt a gép, akkor indult a pumpa is. Innen már hamar jött az ötlet hogy egy elosztoba kell épiteni a relét, és mindent amit abba dugok az együtt indul a géppel. Ez a nagy eloszto van azótais a gépem mellett, és minden ebbe van dugva ami a géppel kapcsolatos, és S3 Sleepben 3-10 watt körül esz, (ez attólfügg épp mien tápom és alaplapom van, 1éve 3watt)
Új hozzászólás Aktív témák
- !!AKCIÓ!! GAMER PC AMD Ryzen 5 5600X/MSI MPG B550 GAMING PLUS/GeForce RTX 4070 DUAL 12 GB/32GB DDR4
- Qnap TS-463U, 4 magos AMD CPU, 2x2TB WD Red, 8GB, 2x10GB sfp, 4x 1GB LAN
- Eladó gamer pc, intel i7, GTX 1080 TI
- INTEL PC ULTRA 7 265KF - RTX 5070/5080 - 32GB DDR5 - 2 TB M.2 SSD - 360 AIO/Garanciás-Beszámítás
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 32GB RGB DDR4 / 1TB SSD
- ÁRCSÖKKENTÉS Ravpower 6000 mAh-s mégis pici powerbank eladó
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 - i7 11800H 32GB DDR4 1TB SSD Quadro A2000 4GB WIN11
- LG 27GR95UM - 27" MiniLED - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 1000
- Apple Watch Series 9 GPS+Cellular 41mm, 1 Év Garanciával
- REFURBISHED - DELL Performance Dock WD19DCS (210-AZBN)
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi


