Új hozzászólás Aktív témák
-
Mukorka
addikt
Sziasztok!
Próbálom húzni a 2500K procimat de van pár probléma:
A CPU-Z azt mutatja hogy 42x szorzó mellett 4200mhz van, ez ok. De a Core Voltage : 1.068V ez nagyon kevésnek tűnik. Biosban most 1.330V-re van állítva.Bármilyen másik monitorozó programmal a cpu speed 3,3Ghz és a Vcore vagy Vid is teljesen változó értéket mutat, tehát csak a CPU-Z mondja azt hogy 4200Mhz-n megy. Többféle stressztesztet futattam eddig és le is mentek rendben.
Kérdésem az lenne hogy most minek lehet itt hinni? Most abbahagyom a tesztelést mert ha nem számít semmit az hogy mit állítgatok a biosban akkor nincs értelme.
Linx alatt is csak 50 körüli Gflops van pedig ahogy néztem win7 sp1 alatt ez 100 körül van de lehet rosszul hiszem.Segítséget kérek mert nem tudok haladni ezzel pedig már szeretném használni is a gépet.
És még annyi hogy 1600 mhz ramom van de amikor megpróbáltam ezt megetetni a biossal lehalt az egész. Az xmp-t is be kell kapcsolni amikor 16x re állítom a memória szorzóját?Előre is köszönöm a tanácsokat!
Üdv.
-
Mukorka
addikt
Vid: 1.2660V Coretemp szerint .
Ezt a fogyasztást nem mutatja a coretemp de máshol sem találom.
Ez a vid kb gyári értéknek tűnik, míg biosba belépve 42x szorót mutat 1.308V vcorre-al.Biosban az első hsz által linkelt útmutatót követve kapcsoltam ki:
C1E DISABLE
EIST DISABLE
C3, C6 States-DISABLE
CPU Thermal Monitor DISABLEEzen kívül a Real Time Ratio Change in OS ENABLED ez ugye kikapcsolja a turbót.
és az internal CPU PLL Overvoltage maradt AUTO-n. -
Mukorka
addikt
Sziasztok!
Most raktam össze a gépem és már túl vagyok egy cmos elemszerü cucc kivételén is mivel a jumperes megoldás nem működött...
Most ott tartok hogy 2500K 42x szorzón van, a bios így mutatja de CPU-Z 34x szorzót mutat és a prime alatt se megy feljebb. Mit csinálok rosszul?
Köszönöm előre is az ötleteket.
Üdv.
Új hozzászólás Aktív témák
- Elemzés Megateszt: Intel CPU-k Nehalemtől Skylake-ig
- Elemzés Intel Sandy Bridge teszt
- OLED monitor topic
- Apple MacBook
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Projektor topic
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Pedzegeti az új Xbox irányát a Microsoft
- Motoros topic
- Gumi és felni topik
- További aktív témák...
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus B365M i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Super 6GB Kolink Citadel FSP 500W
- Lenovo LEGION 5 PRO Ultra 7 255HX 32GB RAM 1TB SSD RTX 5070 8GB 16" QHD+ 3év Prémium GAR
- Apple iPhone 14 Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- MSI 14 Modern C12M FHD IPS i7-1255U 10mag 16GB 512GB SSD Intel Iris XE Graphics Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
