-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
petakpa1
őstag
-
eventus
veterán
-
ttt1
őstag
-
eventus
veterán
-
ttt1
őstag
-
petakpa1
őstag
Így van. Fentebb leírtam, hogyan is lehet visszaállítani a Google Telefon appot, hogy a hívásfogadást ne húzással kelljen csinálni.
És közben felraktam a legfrisseb FW-t is az Xperia 5 V-re, tökéletesen működik, bátran feltehetitek.
-
bmt50
senior tag
Most volt egy bejövő hívásom, és már nekem is húzással kellett felvennem/fogadnom pedig nem is frissítettem még a firmware-t.
Azaz ez nem firmware specifikus dolog, hanem a Google Telefon alkalmazás frissítette magát.
Az alkalmazáson belül bal felső sarok három hamburger ikon, majd beállítások, majd bejövő hívások kézmozdulata alatt tudod állítani, hogy húzni vagy nyomi kelljen a hívás fogadáshoz.Ez nem Sony specifikus dolog lesz, hanem Google. Redmi Note 13 Pro+ -om van, de ugyanez a nyavaja ütött itt is be..
-
petakpa1
őstag
Most volt egy bejövő hívásom, és már nekem is húzással kellett felvennem/fogadnom pedig nem is frissítettem még a firmware-t.
Azaz ez nem firmware specifikus dolog, hanem a Google Telefon alkalmazás frissítette magát.
Az alkalmazáson belül bal felső sarok három hamburger ikon, majd beállítások, majd bejövő hívások kézmozdulata alatt tudod állítani, hogy húzni vagy nyomi kelljen a hívás fogadáshoz. -
petakpa1
őstag
Én passzolom, de ha rájöttél a megoldásra, beírod ide? Addig én nem frissítem még...
-
ttt1
őstag
Frissült a legújabb biztonsági update, de most a telefon hívásokat a jobra balra "húzással" lehet felvenni. korábban meg 2 gomb volt, hogy fogadás bagy elutasítás (ileltve az ikonon is nagyok lettek). Ezt hol lehet visszaállítani?
-
ttt1
őstag
-
ttt1
őstag
-
Xaels
félisten
Technikai kérdés. Akku cserét mikor érdemes végezni a telefonon? Nekem még 1,5 napot elmegy szépen, de 2 éves múlott a telefon. Csere esetében viszont nem garantálják már a vízállóságot, bár eddig is kerültem, hogy vízbe essen és nem is használtam semilyen módon (víz alatti felvételek stb). Mivel nem várható idén sem a VII-nek az 5-ös verziója így egyenlőre úgy néz ki ez az utolsó kisebb telefon az aktuális csúcs hardverrel.
Amíg nem púposodik fel és az üzemidő sem drasztikusan esik le addig felesleges.
-
ttt1
őstag
Technikai kérdés. Akku cserét mikor érdemes végezni a telefonon? Nekem még 1,5 napot elmegy szépen, de 2 éves múlott a telefon. Csere esetében viszont nem garantálják már a vízállóságot, bár eddig is kerültem, hogy vízbe essen és nem is használtam semilyen módon (víz alatti felvételek stb). Mivel nem várható idén sem a VII-nek az 5-ös verziója így egyenlőre úgy néz ki ez az utolsó kisebb telefon az aktuális csúcs hardverrel.
-
petakpa1
őstag
Múlt hét óta feldobja a 67.2.A.3.16 verziójú Xperia firmware frissítést a telefonom. Valaki telepítette már esetleg? És ha igen tapasztalta-e a Redditen pár felhasználó által azóta jelzett melegedés problémát?
-
eventus
veterán
-
vasi79
aktív tag
-
ocsike82
csendes tag
-
vasi79
aktív tag
-
petakpa1
őstag
Én náluk garanciáztattam kijelző sárgulásos Sony Xperia S-emet kb 2014-15-ben. Akkor rendben ment a dolog velük, még viszonylag gyors is volt asszem.
Újpesten vannak, eléggé eldugott helyen.
https://www.cordongroup.com/hu/csoportot/telephelyeink/ -
ocsike82
csendes tag
-
ocsike82
csendes tag
-
eventus
veterán
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Sajna elejtettem az xperia 5 v-met és a bal alsó sarokban betört a kijelző. Nincs még egy éves a telefon így megcsináltatnám a kijelzőt de nem találok hivatalos szervizt. Van egyáltalán? Hova tudok fordulni, hogy gyári alkatrészekkel tudjam megjavíttatni, hogy a további garancia ne vesszen el?
Köszi a segítséget előre is!Hivatalos Sony mobil az Cordon
-
Xaels
félisten
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Sajna elejtettem az xperia 5 v-met és a bal alsó sarokban betört a kijelző. Nincs még egy éves a telefon így megcsináltatnám a kijelzőt de nem találok hivatalos szervizt. Van egyáltalán? Hova tudok fordulni, hogy gyári alkatrészekkel tudjam megjavíttatni, hogy a további garancia ne vesszen el?
Köszi a segítséget előre is!Nem tudom, hogy a telefonokkal külön szerviz foglalkozik, de én a tv-mmel meg a fülesemmel is [link] hozzájuk mentem.
-
ocsike82
csendes tag
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Sajna elejtettem az xperia 5 v-met és a bal alsó sarokban betört a kijelző. Nincs még egy éves a telefon így megcsináltatnám a kijelzőt de nem találok hivatalos szervizt. Van egyáltalán? Hova tudok fordulni, hogy gyári alkatrészekkel tudjam megjavíttatni, hogy a további garancia ne vesszen el?
Köszi a segítséget előre is! -
ttt1
őstag
Van update 60-as végű február 1-es security update-el.
-
vasi79
aktív tag
Az új, átméretezett gyorsinditó ikonok menü elemei erre a képernyőre nagyok és elvesztette az egy érintéses kapcsolást. Az oldalsó vezérlő sávról működik. Azt eddig sem használtam semmire, most legalább van "értelme".
-
Αντριαννα
csendes tag
Nos, 24 óra tapasztalatai:
Szerintem sokkal "smooth"-abb lett a felület, a kezelés, nem mintha eddig nem lett volna az.
Külön értékelem a megoldást, hogy az eddig csak fentről lehúzható gyorskapcsolókat az oldalsó menüsávba beletették. Nekem, mint kis kezű nőnek ez egy abszolút pozitívum.Egyelőre ennyi
-
Αντριαννα
csendes tag
-
ttt1
őstag
-
Αντριαννα
csendes tag
Most jelzett a telefon az Android 15 frissítéssel
-
TheOddReddie
csendes tag
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék az Xperia 5 V tulajoktól, hogy ti is tapasztaltatok-e világos háttér mellett szín torzulásokat (Rainbow effect) a kijelzőn. Mert, hogy az újonnan vásárolt készülékemen elég erősen jelen van, ami eléggé frusztráló számomra ilyen drága telefon esetében.
Így fest a valóságban:
Igen, már a kezdetek óta, de engem nem zavar. Ennél a típusnál ez normális, bár olvastam olyat is, hogy valaki nem lát ilyesmit...
-
petakpa1
őstag
Köszi a választ.
Igen az egyértelmű volt, hogy egy időben csak 1 eSim és 1 fizikai sim lehet aktív azaz feljelentkezve a mobilhálózatra. Így jön ki a dual standby ugyebár.
Számomra az volt a lényeg, hogy több eSim-et is el tud tárolni a teló, azaz ha felveszek egy második eSim-et a telóban az nem törli az első eSim-et.
Vélelmezem teló beállításaiban én tudom kiválasztani az elmentett több eSim közül, hogy melyik legyen aktív, azaz melyik legyen feljelentkezve a hálózatra épp, melyiken tudjanak hívni.
-
eventus
veterán
Most egy Voda-s Nano Sim-mel és egy Telekom-os eSim-mel használom a telót (XQ-DE54).
Hónap végén el fogunk utazni dél kelet ázsiába és szeretnék egy Revoluttól venni egy 2. eSim-met ami 10 GB adatforgal,at biztosít 30 napra.
Jól gondolom, hogy több eSim-et is beregisztrálhatok egyidőben a telefonba, de ezek közül egyszerre csak 1 lehet aktív?
Azzal, hogy beregisztrálok +1 eSim-et a most használt Telekom-os eSim-em nem törlődik?Azaz amikor megérkezünk, akkor Telekom-os eSim-ről telefon beállításai között át kell váltanom a helyi eSim-re, majd amikor hazaértünk visszaváltok Telekom-os eSim-re a helyit pedig törlöm. Így működik-ez? Használt/tárolt már valaki több eSim-et egyszerre XQ-DE54-ében? Volt ezzel bármi probléma?
Azt tudja-e esetleg valaki, hogy összesen hány eSim-et lehet beregisztrálni/elmenteni ebben a telóban?
Rágugliztam, de nem találtam egyértelmű infót erre.
Ez a link azt mondja, hogy összesen max 10-et, de csak vélelmezem, hogy az összes eSim képes Xperia-ra igaz ez.
https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00300757Igen és igen. Nekem 3 e-sim volt, de duál csak 1 e-sim + fizikai e-sim működik.
-
petakpa1
őstag
Most egy Voda-s Nano Sim-mel és egy Telekom-os eSim-mel használom a telót (XQ-DE54).
Hónap végén el fogunk utazni dél kelet ázsiába és szeretnék egy Revoluttól venni egy 2. eSim-met ami 10 GB adatforgal,at biztosít 30 napra.
Jól gondolom, hogy több eSim-et is beregisztrálhatok egyidőben a telefonba, de ezek közül egyszerre csak 1 lehet aktív?
Azzal, hogy beregisztrálok +1 eSim-et a most használt Telekom-os eSim-em nem törlődik?Azaz amikor megérkezünk, akkor Telekom-os eSim-ről telefon beállításai között át kell váltanom a helyi eSim-re, majd amikor hazaértünk visszaváltok Telekom-os eSim-re a helyit pedig törlöm. Így működik-ez? Használt/tárolt már valaki több eSim-et egyszerre XQ-DE54-ében? Volt ezzel bármi probléma?
Azt tudja-e esetleg valaki, hogy összesen hány eSim-et lehet beregisztrálni/elmenteni ebben a telóban?
Rágugliztam, de nem találtam egyértelmű infót erre.
Ez a link azt mondja, hogy összesen max 10-et, de csak vélelmezem, hogy az összes eSim képes Xperia-ra igaz ez.
https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00300757 -
eventus
veterán
-
petakpa1
őstag
Sziasztok, telefon vásárlás előtt állok, egy Xperia 5 V öt néztem ki magamnak, de valamit nem értek.. Ebből két model van?
A GSMarena ezt irja:
Nano-SIM and eSIM OR Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Egy másik oldalon meg ezt:
XQ-DE72
An advantage of the Sony Xperia 5 V (XQ-DE72) is the possibility of using two mobile carriers, a Dual-SIM device with two SIM card slots.
XQ-DE54
With one SIM card slot, the Sony Xperia 5 V (XQ-DE54) allows download up to 3000 Mbps for internet browsing, but it also depends on the carrier.
Tehát, ha a Sim+eSim (XQ-DE54) variánst veszem csak egy fizikai Sim kártyat használhatok?
A segitséget előre is köszönöm!Ezt én is benéztem XQ-DE54-el
. Egyik SIM-emet át kellett váltani szolgáltatónál eSIM-re, de utánna tökéletesen működik a teló két telefonszámmal
. -
melodie
tag
-
il0
újonc
Igen.
hibrid + eSIM(Fizikai+eSim)
https://www.alza.hu/sony-xperia-5-v-5g-8gb-128gb-fekete-d7932106.htm?kampan=arukereso_hu_mobilni-telefony_android_x_som0104b1&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_mobilni-telefony_android_x_som0104b1&aku=4a250dc53e67724c6619df95a313517fKöszönöm a segitséget, 'melodie'!
-
melodie
tag
Sziasztok, telefon vásárlás előtt állok, egy Xperia 5 V öt néztem ki magamnak, de valamit nem értek.. Ebből két model van?
A GSMarena ezt irja:
Nano-SIM and eSIM OR Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Egy másik oldalon meg ezt:
XQ-DE72
An advantage of the Sony Xperia 5 V (XQ-DE72) is the possibility of using two mobile carriers, a Dual-SIM device with two SIM card slots.
XQ-DE54
With one SIM card slot, the Sony Xperia 5 V (XQ-DE54) allows download up to 3000 Mbps for internet browsing, but it also depends on the carrier.
Tehát, ha a Sim+eSim (XQ-DE54) variánst veszem csak egy fizikai Sim kártyat használhatok?
A segitséget előre is köszönöm!Igen.
hibrid + eSIM(Fizikai+eSim)
https://www.alza.hu/sony-xperia-5-v-5g-8gb-128gb-fekete-d7932106.htm?kampan=arukereso_hu_mobilni-telefony_android_x_som0104b1&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_mobilni-telefony_android_x_som0104b1&aku=4a250dc53e67724c6619df95a313517f -
il0
újonc
Sziasztok, telefon vásárlás előtt állok, egy Xperia 5 V öt néztem ki magamnak, de valamit nem értek.. Ebből két model van?
A GSMarena ezt irja:
Nano-SIM and eSIM OR Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Egy másik oldalon meg ezt:
XQ-DE72
An advantage of the Sony Xperia 5 V (XQ-DE72) is the possibility of using two mobile carriers, a Dual-SIM device with two SIM card slots.
XQ-DE54
With one SIM card slot, the Sony Xperia 5 V (XQ-DE54) allows download up to 3000 Mbps for internet browsing, but it also depends on the carrier.
Tehát, ha a Sim+eSim (XQ-DE54) variánst veszem csak egy fizikai Sim kártyat használhatok?
A segitséget előre is köszönöm! -
vasi79
aktív tag
Sajnos nem pont, a legjobb fotót lőttem a kérdésemhez, viszont időközben találtam a neten is egy tesztet, ahol ugyanez a probléma fent áll. Igazából főleg azért idegesítő, mert ahogy a telefont mozgatom a kezembe, úgy szivárvány szerűen folyamatosan változik pirosas/kékes/zöldes árnyalattal a kijelző világosabb háttereknél. Azért ezt Xperia 5 II-nél egyszer sem tapasztaltam.
Egyébként itt egy pontosabb illusztráció:
Nem tűnt fel.
-
Lacika2105
csendes tag
Sajnos nem pont, a legjobb fotót lőttem a kérdésemhez, viszont időközben találtam a neten is egy tesztet, ahol ugyanez a probléma fent áll. Igazából főleg azért idegesítő, mert ahogy a telefont mozgatom a kezembe, úgy szivárvány szerűen folyamatosan változik pirosas/kékes/zöldes árnyalattal a kijelző világosabb háttereknél. Azért ezt Xperia 5 II-nél egyszer sem tapasztaltam.
Egyébként itt egy pontosabb illusztráció:
-
vasi79
aktív tag
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék az Xperia 5 V tulajoktól, hogy ti is tapasztaltatok-e világos háttér mellett szín torzulásokat (Rainbow effect) a kijelzőn. Mert, hogy az újonnan vásárolt készülékemen elég erősen jelen van, ami eléggé frusztráló számomra ilyen drága telefon esetében.
Így fest a valóságban:
A kereső sávok és a navigációs gombok sora fehér, a menü viszont más árnyalattal fehér.
-
Lacika2105
csendes tag
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék az Xperia 5 V tulajoktól, hogy ti is tapasztaltatok-e világos háttér mellett szín torzulásokat (Rainbow effect) a kijelzőn. Mert, hogy az újonnan vásárolt készülékemen elég erősen jelen van, ami eléggé frusztráló számomra ilyen drága telefon esetében.
Így fest a valóságban:
-
vasi79
aktív tag
-
otto14
őstag
-
vasi79
aktív tag
Valaki meg tudná mondani híven lehet tovább lépni SIM pin kód beadása nélkül? Elfelejtett pin kódnál legalább a telefon egyéb funkcióit használnám.
-
vasi79
aktív tag
Sziasztok!
Nagyon fontolgatom, hogy beruházok egy 5 V-re. Hosszabb távra, de legalább ~2-3 évre terveznék vele, ezért arra lennék kíváncsi, hogy mik a tapasztalatok eddig a telefonnal megbízhatóság terén?
Olvastam, hogy az 5 IV-nek gyakori problémája volt a kijelző meghibásodás és az ujjlenyomat leolvasó is hajlamos volt feladni a küzdelmet idő előtt. Ezeket sikerült kiküszöbölni az 5 V-nek?
Próbáltam utánanézni, hogy egyébként a Sony telefonok esetében itthon hol bonyolítják le a garis javításokat, de nem nagyon találtam olyat aki foglalkozik a Sony telefonjaival is.
Valakinek van erről esetleg bővebb infója? Jár egyébként a telefonhoz gyártói garancia mint például az Iphone-ok esetében, vagy csak attól a bolttól lehet remélni garanciát ahol vásárolta a kütyüt az ember?Én csak a saját tapasztalataimat tudom megosztani: 2022 BF óta látja az ívet egy 5vi, hiba nélkül. 2023 BF óta a feleségem használ 5V-t. Eddig nincs ezzel sem probléma
-
Mirage
tag
Sziasztok!
Nagyon fontolgatom, hogy beruházok egy 5 V-re. Hosszabb távra, de legalább ~2-3 évre terveznék vele, ezért arra lennék kíváncsi, hogy mik a tapasztalatok eddig a telefonnal megbízhatóság terén?
Olvastam, hogy az 5 IV-nek gyakori problémája volt a kijelző meghibásodás és az ujjlenyomat leolvasó is hajlamos volt feladni a küzdelmet idő előtt. Ezeket sikerült kiküszöbölni az 5 V-nek?
Próbáltam utánanézni, hogy egyébként a Sony telefonok esetében itthon hol bonyolítják le a garis javításokat, de nem nagyon találtam olyat aki foglalkozik a Sony telefonjaival is.
Valakinek van erről esetleg bővebb infója? Jár egyébként a telefonhoz gyártói garancia mint például az Iphone-ok esetében, vagy csak attól a bolttól lehet remélni garanciát ahol vásárolta a kütyüt az ember? -
ttt1
őstag
Jött új frissítés..67.1.A.2.256 408 megás..
-
Knight666
aktív tag
Nekem 5 IV van, többször próbálkoztam a magas frekivel, de nem láttam különbséget a mindennapi használatban, szóval nálam is ki van kapcsolva
. -
petakpa1
őstag
Nekem volt Xperia 5 I-em is 3 évig és most 5 V-m is pár hete.
Utóbbin is beállítottam
- képminőség beállításokat szokásosra (Automatikus készítő módra való átkapcsolás engedélyezve)
- magas (120 Hz) frissítési frekit meg letiltottam, 60 Hz bőven elég egy telóra.
és semmi problémát nem észleltemKorábbi 5 I-et is így használtam 3 évig, és azzal se volt soha semmi gondom
. -
vasi79
aktív tag
-
eventus
veterán
1V esetében megörjít a kijelző frissítés állandó ugrálás, de nehéz lenne más márkát választani. 5V esetében ez mennyire tapasztalható? Köszi.
-
melodie
tag
-
petakpa1
őstag
-
Αντριαννα
csendes tag
Sziasztok!
2 napja jött egy frissítés (67.1.A.2.242), azóta azt vettem észre, hogy 5G használatakor erősen melegszik az akksi.
Másnál is előjött ez a jelenség esetleg?
Azon kívül, hogy letiltom az 5G-t, tudok valamit tenni?
Köszönöm
-
vasi79
aktív tag
-
melodie
tag
-
vasi79
aktív tag
-
melodie
tag
Használja valaki 2 Sim kártyával esetleg? Üzemidőt mennyire csökkenti? Nano-SIM:Yettel eSIM :Vodafone
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- MacBook Air 15" (M3, 8 GB RAM, 512 GB SSD)
- Acer Aspire 3 - 17.3"Full HD IPS - i5-1235U - 16GB - 512GB - Win11 - MAGYAR - Garancia
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Legújabb típusú PlayStation okosító lemezek - PS4 GoldHEN Loader 13.00-ig és PS5 Autoloader 12.00-ig
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



.
