Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    veterán

    válasz paatrick #83486 üzenetére

    Na látom megy itt a diskurzus az alien soriról, pár gondolat:

    Szerintem zseniális a cucc, telitalálat a színész választás, jó a hangulat, mer új tényezőket, fajokat behozni, új kérdéseket feltenni, tágítani ezt az egész - egyébként már begyöpösödött - alien univerzumot. Számomra üdítő színfolt, pláne, hogy annyira kevés a minőségi sci-fi sorozat. Én nem vagyok egy dán krimis, a Q ügyosztály most a közelmúltból jó volt, de herótom van már a krimikből, gyilkosos/ármánykodós emberek vs emberek sorozatokból.

    Végre itt van valami, ami mer más lenni, újítani, üdítő és friss az egész. Persze a magyar közönség ezt is jól lehúzta, érződik az 1 perces híradó és szerencsekerék hatása, már nem tudják meglátni azt, amihez a fantáziájukra és a gyermeki kíváncsiságukra lenne szükség. Mafab/port vélemények lesújtóak, látszik a magyar virtus!

    Én egy ültő helyemben meg tudnék ebből nézni vagy 6 évadra valót, mostanság ritkán volt velem ilyen, mint itt a 4. rész végén is, hogy csalódottan néztem a stáblistát legördülni és nyugtáztam, hogy megint egy hetet kell várnom. Ez végre egy olyan sori amit darálni is tudnék, pedig legtöbb esetben nekem 1-2 rész elég tud lenni bármiből ami közel 1 órás részekből áll.

    Nagyon érdekes, hogy meddig tudják bővíteni a loret, illetve hány évadig látnak ebben az egészben kakaót. Én csak remélni tudom, hogy ez most egy hosszútávú univerzum építés lesz és tartani tudják ezt a színvonalat.

  • Ragnar_

    addikt

    válasz paatrick #83486 üzenetére

    Mégis mi kellett volna ebben a sorozatban legyen hogy minőségi és jó legyen?

    Ha tudnám eladnám a Disneynek és milliárdos lennék. ;] Az Alien 1 után azt mondam volna hogy az Alien 2 legyen olyan, mint az Alien 1. (Freddy Krűgeres rémálom sorozat, Friday 13, Helloween stb.) Nem olyan lett, de baromi jó lett. Ugyan ez az Alien 3. Eltérő volt az előzőeknél, de valahol mégis ugyanaz, és működött. Az Alien4 már behozta a hibridizációs izét, ami nekem annyira nem hiányzott. Az Alien 5-öt megnéztem volna, de akkor jött Ridley Scott a Prometheussal, ami esetleg spinoffnak elment volna, de előzménynek inkább hagyjuk. Mert amúgy az LV 426 volt de mégse, Ugyanaz a hajó volt, de mégse, hasonlított is a space jockey meg nem is... Szóval attól, hogy nem tudom mi kellene egy új Alien filmbe még nem jeleneti azt, hogy más ne tudná megcsinálni. Ezért is bíztam Hawleyban, mert a Fargo sorozat egy baromi jó sorozat volt, úgy gondoltam, ha valaki össze tud rakni egy jó Alien sorozatot az lehet pont Hawley. Mondjuk Az új Predator filmet se tudtam volna kitalálni, sőt soha nem tettem volna a 18. század környékére, de az valahogy mégis működött a Disney, a woke és a young adult vonal ellenére is.

Új hozzászólás Aktív témák