Új hozzászólás Aktív témák
-
wolfman
veterán
válasz
BlacKSouL #34234 üzenetére
90-es években az iskolában megszokott kérdés:
- Neked hány váltós a bicajooood?
- Nekem 18 váltós!
Igen? Nekem csak kettő, viszont a sebesség fokozatok érik el a 18-at.Urak!
Voltam ma copni kollégámnál. Idősebb kolléga, közvetlen nyugdíj előtt. Mondja nekem, hogy vettek új televíziót és hogy ezt már lehet intenetre kötni. Őt személy szerint kurvára nem érdekli, de az asszony rágja a fülét, ő meg szereti az asszonyt, érdeke otthon a nyugalom. Húzom egy ideje, mert el is felejtettem a dolgot, mondta hogy nem sűrgős, majd ha ráérek. Hazafelé indultam táskámban egy új (használt) Tagan tápegységgel, amit szerettem volna kipróbálni, de megláttam a telephely udvarán kollégát, be is ugrott a dolog, mondom, egye fene, félreteszem a tápom, az várhat. Mondtam, mondja ráér, el hozzájuk. Asszony fogad.
Na mi a cél?
Hát hogy szeretnének videókat nézni tévén, mert azt hallották, hogy ezzel azt is lehet. Nézem, Philips LedTV, ok ez már WiFi-s. Mi a modem WiFi jelszava. Néznek egymásra mint kisiskolás feleléskor a többiekre, fingjuk nincs. Ok, akkor modem reset, de az a fránya Cisco modem nem akart resetelődni, ilyet még nem láttam. Kb. 5. próbára sikerült, vééégre, akkor beállítások, beállítottam mindent, füzetbe beirattam velük a dolgokat. TV-t beállítottam, nagy nehezen sikerült, lassú a készülék mint a brazil gépsor aszfaltozáskor, na megvan. Mutatom, hogy itt a youtube, videókat lehet keresni, vagy esetleg a Videa. Hátőő, de nekik nem ez kell, hanem amit a PCn látnak az jelenjen meg a TV-n. Hmmmmm, nagy levegő!
- Biztos ez kell?
- Igen, hogy amit ott látnak, azt lássák a televízión.
- Minek?
- Hát hogy filmeket nézhessenek az onokák.
Elkezdtem keresgélni nekik kábelt meg HD képes AGP-s VGA-t, majd 5 perc elteltével leesett, hogy jó lesz nekik egy média lejátszó is meg a gépet sincs kedvem fejleszteni már mert fos.
- Ő, az mi?
- Olyan mint a videó, csak nem az és kell nektek!
- Jajj, ez a sok információ.
Elkezdtem mesélni, hogy mi ez, hogy kell használni, mire jó, mire kollégám közbeszólt, hogy nem is néznek tévét sem, unokákat sem szokták engedni hogy sokat nézzék, ő személy szerint utálja a műsorokat, sportot is, asszony meg egy filmet megnéz este és ennyi, erre felesleges. Mindezt az infót így másfél óra elteltével közölték. Úgy jöttem el hogy szar napom volt munkahelyen, ott is szoptam és még feleslegesen is, de még gondolkoznak hogy kell-e nekik.
Összetettem a történetet. Az a baj, hogy megzavarta őket a T-home-os Ubermensch marketing dumája és azt hitték, hogy most a tőlük vásárolt tévével mindent fognak tudni, pofon egyszerűen, villám gyorsan, székből irányítva, csettintésre! De nem!
Új hozzászólás Aktív témák
- Revolut
- Felrobbant a Pixel Fold Zack Nelson kezében
- Ford topik
- Windows 11
- E-roller topik
- Kuponkunyeráló
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- YouTube
- Lenovo Legion Go: a legsokoldalúbb kézikonzol
- HDD probléma (nem adatmentés)
- További aktív témák...
- HP 14 Elitebook 640 G9 FHD IPS i5-1235U 4.4Ghz 10mag 16GB 256GB Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- Új Lenovo E14 Thinkpad WUXGA IPS Ryzen7 7730U 16GB 512GB SSD Radeon RX Vega8 Win11 Pro Garancia
- HP Z240 Komplett asztali pc, garanciával, 1050ti 4GB Videóval!
- i3 8100 és i5-9400 processzorok
- 6 és 7. generációs i3 és i5 procik
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3394, 94% Akkumulátor
- Samsung Galaxy S25 Ultra 256,Újszerű,Dobozával,24 hónap garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3698
- HP Thunderbolt-dokkoló, 120W G4 (4J0A2AA)
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest