-
Fototrend
Új hozzászólás Aktív témák
-
SztiviVander
addikt
válasz
Nofear19
#1609
üzenetére
Első körben csináld meg azt amit woodworm írt

A másik hogy kapcsold ki a routeren a forwardokat és tedd bele dmz-be egy rövid próba erejéig a géped (amin a plex meg a torrent fut) ip-jét. Ha így se éred el pl a plex portját akkor szinte biztos hogy nem a routerrel van a gond. Akkor van az hogy vagy átállítottak nat-olt ip-re (ami sanszos is, mert a plex is dupla nat-ra tippel, de ezt ugye leellenőrzöd rendesen), vagy pedig a gépeden nem oké valami.
Azt meg nem is értem hogy miért csodálkozol azon hogy ha nem fut a plex akkor zárva a 32400-as port. Mitől lenne nyitva? A port nem a routeren nyitódik, az csak továbbítja. Azért "port forward" a neve nem "port open". Ha a belső oldalon nem hallgatózik senki ezen a porton akkor az zártnak fog látszani kívülről is, meg belülről is. Mellesleg a belső hálózaton is ki lehet próbálni hogy valóban nyitva vannak-e a célgépen ezek a portok, egy másik gépről egy cmd ablakba beírod: telnet célgépIP port
Ha nincs telepítve a telnet akkor vagy felrakod ezt a windows komponenst vagy putty-ot használsz erre a célra.
Ha fekete ablak lesz a válasz villogó kurzorral (netán valami választ vissza is böffent a plex) akkor nyitott a port, de ha rögtön visszadobja hogy nem lehet csatlakozni akkor viszont a célgépen van a gond és akkor nem csoda ha kintről se lehet elérni. -
woodworm
veterán
válasz
Nofear19
#1609
üzenetére
Egyszerűen elvégezhető műveleteket miért kell saját ötletekkel feldobni?
Nem az online tesztoldal és a plex által látott címeket ajánlottam összehasonlítani, hanem a router wan oldali címét a kívülről láthatóval. Ha a plex kijelzi az ip-címet, azt csak valamilyen szolgáltatással teheti, ami kívülről látja. Ez meg fog egyezni bármilyen tesztoldaléval, akkor is ha natolnak.
Nem biztos a natolás, de mindig ez az első lépés. Jelenleg szinte minden szolgáltatónál előfordulhat, hogy egyik napról a másikra megszüntetik a publikus címet. -
woodworm
veterán
válasz
Nofear19
#1607
üzenetére
Szerintem ne az alkalmazás belső tesztjére hallgass, utorrent esetében pl. teljesen fals eredményt ad. Állítsd be a portokat, indítsd el az adott programot és egy online port teszt oldal segítségével ellenőrizd le a működését.
Ha már teszteled, egyúttal egyeztesd a kijelzett ip-címet a router által kapottal, hogy esetleg a szolgáltató nem rakott-e natolt hálózatba.
Új hozzászólás Aktív témák
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3915, 100% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! 32GB(4x8GB) G.Skill Trident Z RGB 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Frederick Forsythe: Isten ökle (nem olvasott)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 512GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4089, 100% Akksi
- Asus laptop E1504F Ryzen 3
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


