Aktív témák
-
válasz
kkrisi
#40475
üzenetére
Exe kiterjesztésű fájlokat a Wine segítségével próbálhatsz futtatni. A Wine egy szoftveresen emulált környezetet hoz létre az ilyen alkalmazások számára. A két operációs rendszer különbségei és a szabadalmak miatt csak igen korlátozottan alkalmas Windowsos programok helyes futtatására. Ez körülbelül azt jelenti, hogy csak az igen egyszerűeket tudsz használni vele, komolyabbakat, összetettebbeket nem. Ez persze nem probléma, hiszen nem azért használ valaki Ubuntut, hogy aztán Windowsnak nézze.
A Debian csomagokat egy csomagtelepítővel tudod feltelepíteni, ez most alapértelmezetten a Szoftverközpont. Egyéb futtatható fájlokat pedig futtatni lehet terminálban.
Ha az adobe-flashplugin nevű csomagot telepíted, akkor utána indítsad újra a böngészőt, addig nem fogja használni a kiegészítőt.
Aktív témák
- Ableton Live 12 Suite Education
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- PC Game Pass előfizetés
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi 12T / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12HÓ Garancia
- AKCIÓ Dell Latitude 5420 - i5 1145G7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Lenovo LEGION PRO 7 i9-14900HX 32GB DDR5 1TB SSD RTX 4080 12GB 175W 16" QHD+ 3év Prémium GAR
- Egérpadok, billentyűsapkák(keycapek), csuklótámaszok /ARCANE/DUCKY/GLORIOUS/
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
