-
Fototrend

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
üdv a topicnak!
van egy partícionálási problémám ubuntu server 17.10 alatt. van két 6tb-s wd red vinyó, amik egy nasból költöztek át. a nas valamiért fogta, és létrehozott 10tb-nyi partíciót a két vinyón egyenként, ezekből egy 5.5tb-s volt az, amit aztán használni engedett, ezt pedig beverte egy egylemezes raid1 tömbbe. ezt a virtuális partíciót sikerült végre leírtani a vinyókról, és adatvesztés nélkül, és eltolni az adatpartíció elejét a tényleges kezdőértékre, így már felmountolhatóak közvetlenül az adatpartíciók. viszont van 4-4tb üresnek (partícionálatlannak) jelzett hely, ami nagyon zavaró, és rendben szeretném tudni ezeket a partíciókat.
a feladat az lenne, hogy a jelenleg meglévő partíció végig kitöltse a merevlemezt, anélkül, hogy adatokat kellene mozgatnom róla, ugyanis ennyi üres kapacitásom nincs.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Revolut
- Samsung kuponkunyeráló
- Milyen notebookot vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Racoon City árnyékában: Teszteltük a Resident Evil Requiemet
- Meghozta a régóta várt asztali Ryzen APU-kat az AMD
- Cyberpunk 2077
- Gumi és felni topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


