- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- GoodSpeed: 3I/Atlas: Üstökös vagy idegen civilizáció űrhajója?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- kraftxld: Diáklaptop - Dell Latitude 3140 - Királyunk ajándéka
Új hozzászólás Aktív témák
-
RedHarlow
aktív tag
Ez így egy kicsit csúnya megoldás lenne nem? Kb 10 percenként beloginolni, elnavigálni 3 menüpontot, majd kitölteni egy űrlapot, majd megnyomni egy gombot. Vagy megoldható így az, hogy ezt csak egyszer csinálja meg, aztán 10 percenként már csak a teszt gombot nyomkodja? Mert abban az esetben tényleg jó lehet.
Egy 1,5 - 2 órás manuális feladatot szeretnék automatizálni egy programmal a program lényege a következő lenne:
1. Megvizsgálja a zip fájlban lévő xml-ek tartalmát, ezután felállít egy töltési sorrendet.
2. Az első xml-t feltölti egy távoli szerverre.
3. Oracle EM-ben elindít egy folyamatot (Csak IE-ben működik az oldal, login után 3 menüpontot kell beljebb menni, majd egy űrlapon kitölteni egy mezőt és aztán a teszt gombbal indítja az xml beolvasást)
4. XML eltűnik, legenerálódik 10-20 perc alatt pár száz xml egy másik mappában.Ha a mappában lévő xml-ek száma egyezik az eredeti xml-ben lévő termékek számával akkor minden jól sikertül, és kezdődik a folyamat előlről a következő xml-el. Itt viszont már nincs szükség újra beloginolni, űrlapot kitölteni, csak simán a teszt gombot megnyomom és el is kezdi a feldolgozást. Kb 10 xml-ről van szó, heti szinten 2x kell megcsinálnom, kb 2 órás feladat manuálisan.
A programom többi része működik, csak ezt az IE-s Oracle dolgot nem tudom megoldani, alapból úgy szerettem volna, hogy megnyitok egy IE-t, beállítok mindent, leteszem tálcára, indítom a progim, és az szép lassan nyomogatja a gombot a háttérben futó IE-n, na igen csak nem tudom elérni sehogy a háttérben futó IE-t, csak ha újra meg újra megnyitom, beloginolok, ellépek 3 menüpontot, kitöltöm az űrlapot... nekem ez így kicsit problémásnak tűnik.
Tényleg sokat segítene ha meg lehetne oldani már kiég az agyam az xml-ektől. 
-
zsolti_20
senior tag
Ennyire sajnos nem egyszerű a feladat mert amikor végzett az "A" dokumentummal (a dokumentum jobb szó mint az oldal, akkor ezeket szeparálja egy arduino alapra épülő szerkezet a B dokumentumtól. De ehhez tudnia kell a programnak, hogy mikor ért véget az A dokumentum és mikor kezdődik a "B". Ráadásul ezek ránézésre ugyan gy néznek ki csak a rajta lévő bár kódok különböznek.
Új hozzászólás Aktív témák
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- Asztalos klub
- Facebook és Messenger
- Kedvenc zene a mai napra
- Gaming notebook topik
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Milyen légkondit a lakásba?
- Milyen processzort vegyek?
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 3410 - i3-10110U I 8GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari
- Bomba ár! Dell Latitude E5550 - i5-5GEN I 8GB I 128SSD I 15,6" FHD Touch I HDMI I W10 I Cam I Gari!
- Bomba ár! Dell Latitude E5540 - i5-4GEN I 4GB I 240SSD I Nvidia I 15,6" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Olcsón Google Nest Mini 2nd Gen
- Bomba ár! Dell Latitude E5530 - i5-3GEN I 4GB I 320GB I HDMI I 15,6" HD I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 7800X3D 32GB DDR5 2TB SSD RTX 5070Ti 16GB Asus ROG Strix Helios GX601 750W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 4060Ti 16GB GameMax Aero Mini ECO ADATA 650W
- Xiaomi Redmi Note 13 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 14400F / RTX 3060Ti / 32GB DDR5 / 512GB SSD!
- Pixel 7 pro 128/8
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Tényleg sokat segítene ha meg lehetne oldani már kiég az agyam az xml-ektől.

