-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
ArthurShelby
addikt
válasz
RoyBatty
#118004
üzenetére
Most nem tudom lehet-e rá (itt) válaszolnom. Nemcsak neked válaszolok.
"NAV ellenőrzése során felmerül, hogy nem jogtiszta szoftvereket használsz"
De ezt nem értem miért merülne fel? Aktiválva van, működik, tehát látható nyoma nincs a gépen problémának. Fel tudok róla mutatni számlát, tehát papíron is nyoma van."Attól, hogy én adok neked egy kulcsot a szomszéd lakásához 5000-ért számlával, attól még nem a tied a lakás, csak tudod használni."
De ha már írunk róla papírt (számla/szerződés/adásvételi), amiben benne van, hogy melyik házról (licencről van szó), akkor már enyém a lakás."Szóval itt az a baj, hogy a NAV ellenőr "jóindulatára" van bízva, hogy elfogadja-e"
Ezek alapján minden az ellenőr jóindulatára van bízva. Ha egy asztalossal megcsináltattam mindent az irodában, adott róla számlát, de lehet belekötnek, mivel ő csak egy kis senki asztalos. Lefoglalják az egész irodát, és elviszik az egész bútorzatot.
Továbbá szerintem itt az is különbség, hogy van egy hirdetés, amire én/cég jelentkezem. Nem közösen leülünk, és kitaláljuk mit írjunk a számlára (és hogy mennyi megy zsebbe)."Önmagában egy Termékkulcs nem minősül licenciának, így pusztán egy Termékkulcs megszerzése nem foglalja magában a program használatára való jogosultság megszerzését is. A Termékkulcs csak arra való, hogy lehetővé tegye a szoftver aktiválását és használatát annak, aki megszerezte a szoftver használatára való jogot (licenciát) is." [link]
Ez itt a kulcs mondat, csak nincs kifejtve. A kérdés leegyszerűsítve, mikor kapsz/veszel jogot a szoftver használatára?
Attól függ mi szerepel a számlán (milyen számlát ad az eladó), lehet egyes szavakon lovagolni. A számla csak a kódról/kulcsról szól, vagy licencről (a kérdést tovább bonyolítja, hogy ha jól tudom így is csak használati jogot/használati licencet kapsz).
De akkor most a licenckulcsot hova kell sorolni? Az licenc, kulcs, vagy licenckulcs (a kettő egyben)?Szintén újabb kérdés. Én mint cég/magán ember, amit vettem licencet továbbadhatom-e és ha igen milyen (formai) követelményeknek kell megfelelnem?
" Az ún. „használt szoftverre” vonatkozó ajánlatok: A Microsoft nem ellenzi az ún. „használt
szoftverek” értékesítését abban az esetben, ha az adásvétel megfelel az EU jogszabályai és az Európai Unió Bírósága által támasztott követelményeknek."
Szóval zárásként a konklúzióm:
Nem mindegy mi szerepel a számlán, amivel veszed. Ha olyan számlával veszed amiben szerepel hogy licencet kapsz (licenckulcs minek minősül?), akkor jogilag védve vagy. Ettől függetlenül még "öröklicenc"-ileg még nem vagy védve.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Battlefield 6
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Ingatlanos topic!
- E-roller topik
- Xbox tulajok OFF topicja
- AliExpress tapasztalatok
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- BestBuy topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Intel találgatós topik
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3770, 91% Akkumulátor
- LG L192WS monitor eladó: 19" 1440 900
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3523
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

