Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz vlevi #124467 üzenetére

    Ez megint a neked / nekem, ezért is írtam, hogy többnyire szubjektív ez a része. Jó volt a maga idejében a 7 is, meg pláne XP után, de nekem egyértelműen inkább a 8.X és 10 vált be, eleve azokat preferálom, sőt szvsz a sima 8-as sem volt olyan rossz, mint amilyennek beállították, használtam azt is évekig
    A nagyon laikus usereknek ennyi erővel már a 7-es egyes újításai is sok lehet, azt sem feltétlen használják ki, veszik észre. A semmit az újabbaknál viszont azért túlzás, mert van egynéhány újítás GUI-n és motorház alatt egyaránt, amivel itt-ott találkozhatnak. Na meg a modernebb jelenti új dolgok megfelelő támogatását is, ahol a legacy rendszernél új hardver esetén ha pl. az UEFI-s telepítés nem fog menni, natív USB 3.X és UASP, UNMAP támogatás hiánya okoz problémát, nem fog működni a WU nem támogatott CPU miatt, nem lesz valamihez driver stb., ellenben az újnál, a 10-esnél igen, akkor azt majd csak észreveszik, vagy megmondják nekik, ha másra bízták. :))

  • #86564352

    törölt tag

    válasz vlevi #124467 üzenetére

    8.1-et én szerettem a csempe rész nélkül, kezdettől stabil volt végül is a kiforrott 7-re épült, vezérlőpult még nem volt kiherélve, ha akartad nem is találkoztál a "modern" résszel. A 10-nél már nehezebb kikerülni a "modern" gagyikat, hiszen UWP alapú lett a tálca, start menü, kb. 17XX verzióig gyakran fagyott (rákattintottál a Win gombra és nem történt semmi, a gépház egy villanással elszállt, egy számológép megnyitásra 1-2 másodpercet kellett várni UWP splash screen miatt stb. 18XX környékére ezeket már kikalapálták szerencsére), viszont egyre több funkciót törölnek a vezérlőpultból, bejött a bugos idővonalas Win+Tab feladatnézet, bugos értesítési központ és csak várhat az ember akár éveket a javításokra. Érdekes amúgy a 8.1 Metro appok úgy emlékszem stabilabbak voltak, csak azért nem használtam mert kötelezően teljes képernyősök voltak, Win10 UWP már lett újra ablakos módszer, viszont stabilitásban veszteség pl. 8-as Metro képnéző és Modern IE köröket vertek az UWP Fényképekre és UWP Edge-re.

Új hozzászólás Aktív témák