Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    veterán

    válasz tordaitibi #145522 üzenetére

    Szorri, hosszú lesz :(

    Lement egy 25 perces kisfilm, még nem állította be.
    A HKLM\SYSTEM\ControlSet\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient kulcs alatt a SpecialPollInterval bejegyzés szerint nálam nagyjából 9 óra van beállítva, emlékeim szerint nem állítottam át soha.
    (Domain member kliens esetén elvileg az alapbeállítás 1 óra, mivel neki a domain szerverrel szinkronban kell maradnia, hiszen rengeteg fontos dolog múlik a kettő szinkronján.)
    Hogy miért ilyen sok idő alapvetően? Hát mert normális működés esetén (a dual boot helytelen konfigurációja nem az! nem normális működés például egy lemerült cmos elem sem) az esetek döntő többségében relatíve elég pontos tud maradni, semmi szükség arra hogy millió kliens félóránként synceljen egy külső time providerrel.

    Dehogy kenem, már azért sem mert ez nem probléma hanem hiba.
    Nem, ez még mindig nem hiba, és nem lesz hiba attól sem mert Te azt írod.
    A kétfajta rendszernél ez a működés 1) talán a kezdetek óta így van, 2) jól dokumentált és 3) nem tudok róla, hogy a közeljővőben akár az egyik, akár a másik változtatni tervezne ezen.
    Önmagában ez nem hogy nem hiba, de még probléma sem. A probléma abból fakad, hogy dual boot esetén a két működés egymás ellen dolgozik. Ekkor ezt a működést pontosan az egyik oldalon meg kell változtatni.
    Nyakatekert példa: dual boot mellett használsz időzített bekapcsolást. Ha nem kezeled ezt a különbözőséget, akkor előfordulhat olyan szituáció, hogy pusztán egy átbootolás miatt kimarad az időzített bekapcsolás. Ugyanakkor ha nem ráncigálja egyik rendszer sem az RTC-t, ez nem fordulhat elő.
    Még egyszer: ezt a beállítást pontosan az egyik fajta rendszeren/rendszereken kell megtenni, rendszerenként pontosan egyszer. És még mindig nem nyúltál semmilyen synceléshez :)

    Linuxn undorodok a termináltól, Winen ugyanez a regedit és egyéb cmd ablakok.
    Ezzel valszeg. nem vagyok egyedül.
    Szerintem ezzel semmi gond nincs. Viszont néha muszáj előkapni. Ha linuxon erre a beállításra (rtc kezelés) van grafikus felület, nosza, állítsd be ott.

    Ebből az jön le,
    1. Mindenki aki dualbotos az unuverzumban, az egy síkhülye kendácsoló szakbarbár.
    Rosszul jött le, mert nem ezt írtam, a "fogalom nélkül" kimaradt a Te olvasatodból. Ugye mennyire más?
    (Btw, szerintem egy csomó dual/multi boot instance kiváltható lenne virtualizációval.)
    2. Aki ezt meg meri tenni, annak akkor (kendácsolás elkerülése végett) egy legalább középfokú IT vizsgát (nem OKJ, jajj dehogy, profi!) , és min. 5 éves szakmai rutint kell beszerezni?
    Abszolút nem. A probléma detektálása után ("mi a retekért mutat félre az óra folyton amikor átbootolok?") ott az egész internet a segítséghez. Ha nem tudtad előre, még mindig megoldhatod utólag, nem dől össze semmi. Ha hivatalosabb forrást nem találsz, érdemes több találatot is elolvasni, mert elképzelhető hogy belefutsz olyan félrevezető jótanácsokba, hogy "syncelj gyakrabban".

    És Redmond, az Isten, az egyedüli a világban, a nompluszultra, képtelen volt 20 évig egy normális rendszerindítót kreálni, a nyomorult BCD-be felvetetni mást csak a Windowst.
    Ilyenkor fel szoktam tenni magamnak a kérdést: van-e esetleg más oka ennek az inkompetencián kívül?
    Én nem mentegetem az MS-t (soha nem is fogom), de lássuk be, hogy a Windows egy zárt forráskódú, fizetős termék (lehet ingyen is használni). Nem látom miért lett volna jó nekik, hogy könnyebbé teszik más OS-ek használatát. Ettől függetlenül akár holnap kiadhatnak egy sokkal flexibilisebben működő szuper megoldást, én abszolút nem vagyok ellene, szimplán nem érint.

  • Doky586

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #145522 üzenetére

    20 éve MBR-en is faék egyszerű volt a dualboot, ha 2db lemezed volt és a másikat lehúztad a telepítés idejére. Nem zavarták egymást, mindegy melyiket telepítetted előbb/utóbb.
    Azt hogy dualbootnál csak az egyik rendszer szinkronizálja az alaplap óráját az meg mindenkinek magától érthetődő szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák