- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Windows XP
- (kiemelt téma)
-
51091 - 51001
51091 - 51001 51000 - 50901 50900 - 50801 50800 - 50701 50700 - 50601 50600 - 50501 50500 - 50401 50400 - 50301 50300 - 50201 50200 - 50101 50100 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Guitar14
senior tag
Na sikerült, SP1 nem is kellett (ezt nem tudtam, hogy arra nincs szüksége a 2-nek)
SP3 alatt már fut is a progi. (MiniTool Partition Wizard egyébként, hogy zsugorítsam a meghajtókat)Korábbi szoftverek is futnak úgyhogy semmi probléma, köszönöm szépen a segítséget!
Doky586
Lehet nem túl bizalomgerjesztő, de a szoftvereknek forráskódja nyilván nincs már meg és a program működését se tudom mit miből szed és hogyan hogy elmagyarázzam egy szoftverfejlesztőnek mit kéne megírni. A PC egyébként már rég nincs hálózaton, pendrive-on utaztatjuk az adatot közötte és a szerverünk közt.
Geodéta vagyok, ez nem titok és olyan speciális gyártóeszközmérést is csinálunk ritkán amihez a szoftverek ezen a gépen vannak, XP-re megírva. 1 programot pedig hiába rakok át egy szűz virtuális PC-re mert kell egy aktiváló fájl ami érvényesíti.Kis érdekesség, bár szerintem sokan tudják:
Techspot - Decades-old Windows systems are still running trains, printers, and hospitals -
DarthSun
félisten
+DarthSun
Köszi szépen, kipróbálom, ezekkel az angol nyelvűekkel nem lesz gondja magyar rendszernek?
Újratelepítés nem játszik, elég sok régi program van amit még néha sajnos elő kell venni mert anno' kollégák írták akik nyugdíjba mentek és külön aktivációt csináltak hozzá amitől másik XP-s gépen el se indul. Ezt a PC-t meg már virtualizáltam is hogy legyen biztonsági mentés róla és most azon próbálkozom.

Elvileg nem. SP3 angolra pakolgattam már magyar telepítőket. Valamint magyar Win98- ra angol csomagokat is.
-
Doky586
félisten
+DarthSun
Köszi szépen, kipróbálom, ezekkel az angol nyelvűekkel nem lesz gondja magyar rendszernek?
Újratelepítés nem játszik, elég sok régi program van amit még néha sajnos elő kell venni mert anno' kollégák írták akik nyugdíjba mentek és külön aktivációt csináltak hozzá amitől másik XP-s gépen el se indul. Ezt a PC-t meg már virtualizáltam is hogy legyen biztonsági mentés róla és most azon próbálkozom.

Nem túl bizalomgerjesztő az a cég ahol a fő hálózati programok 2026-ban XP sp0-n futnak. De sebaj a régi progik meg sp3-n nem futnak majd, így gyorsabban nélkülözni fogjátok mint tervezted.
-
Guitar14
senior tag
+DarthSun
Köszi szépen, kipróbálom, ezekkel az angol nyelvűekkel nem lesz gondja magyar rendszernek?
Újratelepítés nem játszik, elég sok régi program van amit még néha sajnos elő kell venni mert anno' kollégák írták akik nyugdíjba mentek és külön aktivációt csináltak hozzá amitől másik XP-s gépen el se indul. Ezt a PC-t meg már virtualizáltam is hogy legyen biztonsági mentés róla és most azon próbálkozom.

-
DarthSun
félisten
Sziasztok!
Cégnél van egy Windows XP-s gép (32 bites, 2002-es verzió Service Pack nélkül)
Egy régi programot kéne elfuttatni rajta de annak kell az SP3 elvileg (Kernel32.dll hiba van)
Csak SP3 telepítőt megtaláltam a Windows Update Catalog-ban, de arra ezt írja:
Viszont az SP1 és SP2 telepítőjét nem találom sehol. Tudjátok merre lehet?
Más fórumok alapján úgy látom azokat már nem hostolja a Microsoft sehol. -
gban
veterán
Sziasztok!
Cégnél van egy Windows XP-s gép (32 bites, 2002-es verzió Service Pack nélkül)
Egy régi programot kéne elfuttatni rajta de annak kell az SP3 elvileg (Kernel32.dll hiba van)
Csak SP3 telepítőt megtaláltam a Windows Update Catalog-ban, de arra ezt írja:
Viszont az SP1 és SP2 telepítőjét nem találom sehol. Tudjátok merre lehet?
Más fórumok alapján úgy látom azokat már nem hostolja a Microsoft sehol. -
Guitar14
senior tag
Sziasztok!
Cégnél van egy Windows XP-s gép (32 bites, 2002-es verzió Service Pack nélkül)
Egy régi programot kéne elfuttatni rajta de annak kell az SP3 elvileg (Kernel32.dll hiba van)
Csak SP3 telepítőt megtaláltam a Windows Update Catalog-ban, de arra ezt írja:
Viszont az SP1 és SP2 telepítőjét nem találom sehol. Tudjátok merre lehet?
Más fórumok alapján úgy látom azokat már nem hostolja a Microsoft sehol. -
rdd9
újonc
-
Doky586
félisten
-
rdd9
újonc
-
quailstorm
félisten
Hátha még van itt valaki...
Ismerősnek kellene gyorsan segíteni, xp laptopja döglődik, nagy nehezen találtam egy megbízható laptopot, elvileg mehetne az áttelepítés, DE...
1.milyen programmal lehet xp-ről (40GB-os ATA 2,5" HDD) lemezképet lementeni úgy, hogy másik gép HDD-re telepíthető legyen?
2. ha jól emlékszem, az xp-nél mindenhol egyedi driverek vannak, így a rendszert nem lehet egyben áttenni, és már webről nem lehet drivereket frissíteni.
3. A másik laptopon ott az xp, gondolom, arról ki lehetne nyerni a drivereket valahogy és utána visszarakatni?
4. A fenti macera azért kell, mert három egyedi program van telepítve, a kód és a doksi megvan, hogy anno legálisan vették, de már nincs meg hozzájuk a telepítő cd, így az újratelepítésük nem megy.
Ha rossz a logikám, örömmel veszem a javítást, különösen megoldásokkal együtt.
Tévedés, az XP is hordozható, a legnagyobb gond a lemezkezelés. Hiren's Boot CD-n (a régin, 15.2) van rá tool, hogy kiüsd a nem megfelelő vezérlőt és elindítsd az alappal hogy felrakd a megfelelőt. Legrosszabb esetben meg betöltöd másik rendszeren a registry hiveot és kézzel turkálsz. Vistára nincs tool, ott úgy kellett nekem.
Nem találtam most gyorsan kész leírást. Itt van egy releváns szenvedés.Egyedi driverek nincsenek, csak nem túl flexibilis és nem túl plug and play, szóval magától nem ismeri fel, nem vált. De mondom a legnagyobb gáz a HDD kontrollerrel van, a többin egész jól túlteszi magát.
Nem XP alól csinálod a mentést. Macrium Reflect a PE 3.1-es boot pendrive-val használható ősrégi gépen is, de a CloneZillától a Norton Ghostig van sok opció.
Elsőnek azért megnézném mennyire komoly a programoknak a másolásvédelme meg mennyi rejtett marhaságot pakolhat a rendszerre. Mert simán lehet hogy csak átmásolod a programot és működik.
Amúgy ha nincs időérzékeny hardvervezérlés a dologban akkor virtualizáld be a régi gépet és ne 20 éves laptoppal szenvedj. Nekem vannak olyan használati eseteim amikor másodpercek alatt váltogat USB módot az eszköz meg pontos időzítés kell a commandokhoz, na az nem megy sajnos virtuális gépen. De egy fix USB eszköz megy.
-
DarthSun
félisten
Hátha még van itt valaki...
Ismerősnek kellene gyorsan segíteni, xp laptopja döglődik, nagy nehezen találtam egy megbízható laptopot, elvileg mehetne az áttelepítés, DE...
1.milyen programmal lehet xp-ről (40GB-os ATA 2,5" HDD) lemezképet lementeni úgy, hogy másik gép HDD-re telepíthető legyen?
2. ha jól emlékszem, az xp-nél mindenhol egyedi driverek vannak, így a rendszert nem lehet egyben áttenni, és már webről nem lehet drivereket frissíteni.
3. A másik laptopon ott az xp, gondolom, arról ki lehetne nyerni a drivereket valahogy és utána visszarakatni?
4. A fenti macera azért kell, mert három egyedi program van telepítve, a kód és a doksi megvan, hogy anno legálisan vették, de már nincs meg hozzájuk a telepítő cd, így az újratelepítésük nem megy.
Ha rossz a logikám, örömmel veszem a javítást, különösen megoldásokkal együtt.
1 : MiniTool Partition wizzard
2 : Frissíteni az IntegralXP vagy a FreeDomXP- vel
3 : Nem kell kinyerni a drivereket, a fenti kettő XP mindent felismer, az Integral erősebb géphez, a FreeDom régebbihez való. Ha esetleg marad kérdőjel az eszközkezelőben, akkor az SDI driverpakkot ráengedve minden maradékot telepít automatikusan. -
epicdev
junior tag
Hátha még van itt valaki...
Ismerősnek kellene gyorsan segíteni, xp laptopja döglődik, nagy nehezen találtam egy megbízható laptopot, elvileg mehetne az áttelepítés, DE...
1.milyen programmal lehet xp-ről (40GB-os ATA 2,5" HDD) lemezképet lementeni úgy, hogy másik gép HDD-re telepíthető legyen?
2. ha jól emlékszem, az xp-nél mindenhol egyedi driverek vannak, így a rendszert nem lehet egyben áttenni, és már webről nem lehet drivereket frissíteni.
3. A másik laptopon ott az xp, gondolom, arról ki lehetne nyerni a drivereket valahogy és utána visszarakatni?
4. A fenti macera azért kell, mert három egyedi program van telepítve, a kód és a doksi megvan, hogy anno legálisan vették, de már nincs meg hozzájuk a telepítő cd, így az újratelepítésük nem megy.
Ha rossz a logikám, örömmel veszem a javítást, különösen megoldásokkal együtt.
-
zoltanz
nagyúr
Chkdsk- szeretnék futtatni (/f/r/x kapcsolókkal) rendszermeghajtón).
Nem irja ki, hogy újraindításkor inditja az ellenörzést. Hanem végigfut drive lecsatolás nélkül.
köszi
-
petakpa1
őstag
Windows XP/Vista alatt szintén törölni kell a partíció(kat), majd a diskpar nevezetű programot kell használnunk. A Lemezkezelő alatt jegyezzük fel, hogy a particionálni kívánt meghajtónak mi a számjele (Lemez/Disk 0, 1, 2 stb.), majd a parancssorba írjuk be, hogy "diskpar -s x" ahol x a meghajtó számjelölése. Ezután kétszer "Y"-t kell nyomni (yes), majd be kell írni a partícióeltolás mértékét, itt a 2048 megfelelő, azonos a Windows 7/2008 R2 által használttal. Ha ezzel elkészültünk, gyorsformázzuk az SSD-t, és már készen is vagyunk.
Ezt is köszönöm utólag, el is megtettem magamnak későbbre.
DVD-RW-re kiírt WinXP telepítővel sikerült végül telepítenem.
-
DarthSun
félisten
Windows XP/Vista alatt szintén törölni kell a partíció(kat), majd a diskpar nevezetű programot kell használnunk. A Lemezkezelő alatt jegyezzük fel, hogy a particionálni kívánt meghajtónak mi a számjele (Lemez/Disk 0, 1, 2 stb.), majd a parancssorba írjuk be, hogy "diskpar -s x" ahol x a meghajtó számjelölése. Ezután kétszer "Y"-t kell nyomni (yes), majd be kell írni a partícióeltolás mértékét, itt a 2048 megfelelő, azonos a Windows 7/2008 R2 által használttal. Ha ezzel elkészültünk, gyorsformázzuk az SSD-t, és már készen is vagyunk.
Annyi a gond hogy ha Win98/XP kombinált setup van egy SSD/vinyón, akkor a Win98/natív DOS nem fog indulni a megfelelően alignált driveről. Külső SSD/USB drive/brutál HDD/SSD már rendben van alignált start néllkül is 32768TB méretig.
-
Doky586
félisten
Windows XP/Vista alatt szintén törölni kell a partíció(kat), majd a diskpar nevezetű programot kell használnunk. A Lemezkezelő alatt jegyezzük fel, hogy a particionálni kívánt meghajtónak mi a számjele (Lemez/Disk 0, 1, 2 stb.), majd a parancssorba írjuk be, hogy "diskpar -s x" ahol x a meghajtó számjelölése. Ezután kétszer "Y"-t kell nyomni (yes), majd be kell írni a partícióeltolás mértékét, itt a 2048 megfelelő, azonos a Windows 7/2008 R2 által használttal. Ha ezzel elkészültünk, gyorsformázzuk az SSD-t, és már készen is vagyunk.
(2^20)-al kell manapság alignálni. Msinfo32-ben ellenőrizhető.
-
DarthSun
félisten
Igazad volt. A Win XP-ben lévő diskpart program nem ismeri az align=1024 opciót, nem lehet vele SSD-t megfelelően előalignálni.
A legegyszerűbb módszer, ha az WinXP telepítés helyének szolgáló SSD-t előbb egy másik Win7/10/11 rendszerű gépben lemezkezelővel megparticionáljuk.
Sajnos nekem nem volt lehetőségem átszerelni az SSD-t egy modern gépbe, így végül a DartSun által küldött Hiren's Boot DVD segítségével oldottam meg a problémát. Utólag is köszönöm neki.A lehetőséget, mint választási opciót regeltem a szubjektív véleményem alapján.
Mivel sikerült, mi volt a konkrét set/sorrend mely alapján felkúszott ?
Gépenként alaposan változhat, mondjuk egy modern Integral telepítésekor nem nagyon ugrál a szubjektív set, Win98 esetén már kb világbajnoki sakknyitási lehetőségből lehet indulni. -
gban
veterán
Igazad volt. A Win XP-ben lévő diskpart program nem ismeri az align=1024 opciót, nem lehet vele SSD-t megfelelően előalignálni.
A legegyszerűbb módszer, ha az WinXP telepítés helyének szolgáló SSD-t előbb egy másik Win7/10/11 rendszerű gépben lemezkezelővel megparticionáljuk.
Sajnos nekem nem volt lehetőségem átszerelni az SSD-t egy modern gépbe, így végül a DartSun által küldött Hiren's Boot DVD segítségével oldottam meg a problémát. Utólag is köszönöm neki.Windows XP/Vista alatt szintén törölni kell a partíció(kat), majd a diskpar nevezetű programot kell használnunk. A Lemezkezelő alatt jegyezzük fel, hogy a particionálni kívánt meghajtónak mi a számjele (Lemez/Disk 0, 1, 2 stb.), majd a parancssorba írjuk be, hogy "diskpar -s x" ahol x a meghajtó számjelölése. Ezután kétszer "Y"-t kell nyomni (yes), majd be kell írni a partícióeltolás mértékét, itt a 2048 megfelelő, azonos a Windows 7/2008 R2 által használttal. Ha ezzel elkészültünk, gyorsformázzuk az SSD-t, és már készen is vagyunk.
-
petakpa1
őstag
Igazad volt. A Win XP-ben lévő diskpart program nem ismeri az align=1024 opciót, nem lehet vele SSD-t megfelelően előalignálni.
A legegyszerűbb módszer, ha az WinXP telepítés helyének szolgáló SSD-t előbb egy másik Win7/10/11 rendszerű gépben lemezkezelővel megparticionáljuk.
Sajnos nekem nem volt lehetőségem átszerelni az SSD-t egy modern gépbe, így végül a DartSun által küldött Hiren's Boot DVD segítségével oldottam meg a problémát. Utólag is köszönöm neki. -
DarthSun
félisten
Még tavalyi eredmény, de nézem hogy ide még nem is pakoltam fel.
-
Doky586
félisten
-
petakpa1
őstag
-
Doky586
félisten
XP-vel tilos SSD-t particionálni, azt minimum W7-10 el előre meg kell csinálni neki, mert az xp még hibásan alignál 4k-ra..
-
DarthSun
félisten
Van nálam 2 db kb 35 éves HP Brand PC. Socket 478 P4 cuccok
. Mindkettő házon van eredeti WinXP matrica produck key-el. A hozzájuk tartozó eredeti WinXP telepítő CD-k értelemszerűen elvesztek már az idők során
.Ennek ellenére szeretném e két eredeti Product Key-el telepteni rájuk az XP-t, ahogyan eredetileg is voltak, hogyan tudnám ezt megtenni?
Alábbi ötletek merültek eddig fel bennem eddig:
0) Magukhoz a PC-khez tartozó eredeti telepító .iso-t letöltöm a HP Support oldaláról, a PC-knek a HP s/n száma alapján. Sajnos ez nem sikerült
. HP s/n-re már nem is dob találatot HP support oldala, de legalább a divereket a PC típusa alapján le tudtam tölteni
.1) Valahonnan olyan WinXP telepítő .iso-t letölteni, amelybe nincs beleégetve a Product key, hanem a telepítés során bármilyen érvényes product key-t elfogad. Létezik ilyen? Honnan lehet letölteni ilyet? Mi a neve az ilyen típusi .iso-nak? OEM, VL???
2) Telepítem egy nálam lévő .iso-val és a hozzá tartozó product key-el a XP-t, majd amikor települt akkor immár futó Windows alatt kiscerélem a Product Key-t arra ami a matricákon van.
2A) Elméletileg van erre hivatalos program (KeyUpdateTool_enu.exe), de sajnos ezzel sem sikerült. Vélelmezem azért, mert a WinXP aktiváló serverek már nem érhetőek el. Telefonos aktiválás talán még el...
2B) Parancssori scriptek használatával cserélem a product key-t. Ilyen létezik? Ms Office esetében cscript ospp.vbs -el lehetett ilyesmit csinálni. WinXP esetében van ennek megfelelője?3) Bármi egyéb ötlet?
Előre is köszi!
Retró topikban ment egy válasz.
-
petakpa1
őstag
Kb. 25 éves akart lenni, elírta
m. Köszi a linket, ránézek majd.Van amúgy WinXP telepítő iso-m, de csak 1 pruduct key-t fogad el. Azt honnan lehet kideríteni, hogy VL verzió--e?
-
Doky586
félisten
Van nálam 2 db kb 35 éves HP Brand PC. Socket 478 P4 cuccok
. Mindkettő házon van eredeti WinXP matrica produck key-el. A hozzájuk tartozó eredeti WinXP telepítő CD-k értelemszerűen elvesztek már az idők során
.Ennek ellenére szeretném e két eredeti Product Key-el telepteni rájuk az XP-t, ahogyan eredetileg is voltak, hogyan tudnám ezt megtenni?
Alábbi ötletek merültek eddig fel bennem eddig:
0) Magukhoz a PC-khez tartozó eredeti telepító .iso-t letöltöm a HP Support oldaláról, a PC-knek a HP s/n száma alapján. Sajnos ez nem sikerült
. HP s/n-re már nem is dob találatot HP support oldala, de legalább a divereket a PC típusa alapján le tudtam tölteni
.1) Valahonnan olyan WinXP telepítő .iso-t letölteni, amelybe nincs beleégetve a Product key, hanem a telepítés során bármilyen érvényes product key-t elfogad. Létezik ilyen? Honnan lehet letölteni ilyet? Mi a neve az ilyen típusi .iso-nak? OEM, VL???
2) Telepítem egy nálam lévő .iso-val és a hozzá tartozó product key-el a XP-t, majd amikor települt akkor immár futó Windows alatt kiscerélem a Product Key-t arra ami a matricákon van.
2A) Elméletileg van erre hivatalos program (KeyUpdateTool_enu.exe), de sajnos ezzel sem sikerült. Vélelmezem azért, mert a WinXP aktiváló serverek már nem érhetőek el. Telefonos aktiválás talán még el...
2B) Parancssori scriptek használatával cserélem a product key-t. Ilyen létezik? Ms Office esetében cscript ospp.vbs -el lehetett ilyesmit csinálni. WinXP esetében van ennek megfelelője?3) Bármi egyéb ötlet?
Előre is köszi!
35 éves???
Akkor jelent meg a win3.11?Aktiválás neten nem fog menni a tls1.2 és sha256 nélkül, inkább a xp vl verzióját tedd fel amit nem kell online aktiválni.
-
petakpa1
őstag
Van nálam 2 db kb 35 éves HP Brand PC. Socket 478 P4 cuccok
. Mindkettő házon van eredeti WinXP matrica produck key-el. A hozzájuk tartozó eredeti WinXP telepítő CD-k értelemszerűen elvesztek már az idők során
.Ennek ellenére szeretném e két eredeti Product Key-el telepteni rájuk az XP-t, ahogyan eredetileg is voltak, hogyan tudnám ezt megtenni?
Alábbi ötletek merültek eddig fel bennem eddig:
0) Magukhoz a PC-khez tartozó eredeti telepító .iso-t letöltöm a HP Support oldaláról, a PC-knek a HP s/n száma alapján. Sajnos ez nem sikerült
. HP s/n-re már nem is dob találatot HP support oldala, de legalább a divereket a PC típusa alapján le tudtam tölteni
.1) Valahonnan olyan WinXP telepítő .iso-t letölteni, amelybe nincs beleégetve a Product key, hanem a telepítés során bármilyen érvényes product key-t elfogad. Létezik ilyen? Honnan lehet letölteni ilyet? Mi a neve az ilyen típusi .iso-nak? OEM, VL???
2) Telepítem egy nálam lévő .iso-val és a hozzá tartozó product key-el a XP-t, majd amikor települt akkor immár futó Windows alatt kiscerélem a Product Key-t arra ami a matricákon van.
2A) Elméletileg van erre hivatalos program (KeyUpdateTool_enu.exe), de sajnos ezzel sem sikerült. Vélelmezem azért, mert a WinXP aktiváló serverek már nem érhetőek el. Telefonos aktiválás talán még el...
2B) Parancssori scriptek használatával cserélem a product key-t. Ilyen létezik? Ms Office esetében cscript ospp.vbs -el lehetett ilyesmit csinálni. WinXP esetében van ennek megfelelője?3) Bármi egyéb ötlet?
Előre is köszi!
-
DarthSun
félisten
Én már raktam fel a magyar nyelvi csomagot. Sajnos mindenhol nem lett tőle magyar, inkább olyan kevert.
Akkor jobb is hogy nem telepítettem.
-
quailstorm
félisten
Én már raktam fel a magyar nyelvi csomagot. Sajnos mindenhol nem lett tőle magyar, inkább olyan kevert.
-
DarthSun
félisten
Feltettem az IntegralXP legújabb verzióját.
Megy minden flottul. 3 hangkártya(alaplapi+XFi HD+SB Live), Gigabit lan, USB3, SATA AHCI cuccok. Nagyon fejlesztik, minden modern cucc műkszik.
Van hozzá Magyar nyelvi csomag is, de azt nem tettem fel, nekem jó az Angol is.
-
DarthSun
félisten
Az SFF gépház mondjuk elég indok, abba nem vagyok biztos, hogy a 770 beférne...aláírom.
Mondjuk én csak modern és tágas Sharkoon házakat használok a félretró és mai gépekhez, sokkal egyszerűbb szerelni is, és a hosszú 3 ventis VGA is kényelmesen elfér.
Tápcsati nélkülieket nem szoktam választani(már ahol van lehetőség rá), még a modern, hurka, áramtermelő GTX1650- ből is a tápcsatisat rendeltem. Nem kedvelem, ha az alaplapról veszi az Ampereket, felesleges kockázat.
Mondjuk a sok, tápcsati nélküli 1650 jelenléte miatt nem volt egyszerű kikeresni a tápcsatisat, de végül az illetékes online bolt felfogta, milyet is szeretnék, és megkaptam sikeresen.
Azért a 1650 2.1GHz- re is boostol, kissé más kategória a 3DM03 is, a GTX1060 is 2GHz fölé, persze az 192bites kártya, és mégjobban elszáll
. -
Rowon
nagyúr
Valamint az alkalmazott GTX750Ti kártya is gyenge még a 3DM03- hoz is. Gyengébb procival is jóval nagyobb pontot hoz a HD6870 pld.
Ha pedig 3DM01, a teszt tényleg szép/legszebb talán, és ott is karcol a fenti kártya.
Valamint a képmentés is szabálytalan, az enyémeken látszik hogy mi mindennek kell rajta lenni, hogy hiteles legyen.
A GTX750Ti- ot máshol is láttam dícsérgetni, pedig egy alap, belépő, kis teljesítményű kártya, lényegében a korabeli gépekhez sem illik, hasonló áron, mint amin látni néha, sokkal jobbat lehet beszerezni.
A 7- es szériából a GTX770 legalább, szintén kis fogyasztás, és itt is látszik a 3DM01 teljesítmény...csak lazán
.Én csak a fogyasztása miatt választottam, na meg olcsó és nem kell neki külön tápcsati, elfér egy SFF gépházban. Amúgy tényleg elég belépőszint.
-
DarthSun
félisten
A 2001 SE a legszebb, elég jól öregedett, az újabb verziók nagyon csúnyák.
Valamint az alkalmazott GTX750Ti kártya is gyenge még a 3DM03- hoz is. Gyengébb procival is jóval nagyobb pontot hoz a HD6870 pld.
Ha pedig 3DM01, a teszt tényleg szép/legszebb talán, és ott is karcol a fenti kártya.
Valamint a képmentés is szabálytalan, az enyémeken látszik hogy mi mindennek kell rajta lenni, hogy hiteles legyen.
A GTX750Ti- ot máshol is láttam dícsérgetni, pedig egy alap, belépő, kis teljesítményű kártya, lényegében a korabeli gépekhez sem illik, hasonló áron, mint amin látni néha, sokkal jobbat lehet beszerezni.
A 7- es szériából a GTX770 legalább, szintén kis fogyasztás, és itt is látszik a 3DM01 teljesítmény...csak lazán
. -
Armagedown
őstag
Kipróbáltam a mondhatni már túl modern XP rendszeremen a 3DMark03-at. Kész voltam tőle. Ahhoz képest, hogy 20+ éves szoftver, nagyon szép... VGA-t is meggyúrogatta, 61 fokra felment a hotspot. A beállítások az alapok, egyedül a felbontáson állítottam 1280x1024-re, minden más default. Csak teszteltem, semmi érdekesség.

A 2001 SE a legszebb, elég jól öregedett, az újabb verziók nagyon csúnyák.
-
Rowon
nagyúr
Kipróbáltam a mondhatni már túl modern XP rendszeremen a 3DMark03-at. Kész voltam tőle. Ahhoz képest, hogy 20+ éves szoftver, nagyon szép... VGA-t is meggyúrogatta, 61 fokra felment a hotspot. A beállítások az alapok, egyedül a felbontáson állítottam 1280x1024-re, minden más default. Csak teszteltem, semmi érdekesség.

-
jimmy399
senior tag
-
Doner
aktív tag
-
jimmy399
senior tag
Igen, én is úgy láttam. De a BF2142 HUB nak meg 4.5 kell...és azért hisztizik már a telepítésnél. Esetleg azt megpróbálhatom hogy magát a programot ami már telepízve van egy másik gépen onnan másolom ki a telepítési könyvtárat és próbalom az exe vel elindítani hátha akkor már nem érdekli nem foglalkozik vele.
Á nem olyan egyszerű meet maga a .net telepítő számtalan registry bejegyzést csinál amik szükségesek a használathoz, de egy próbát megér.
-
Doner
aktív tag
Nincs rá hivatalos kerülőmegoldás, muszáj újabb Windowst használni.
Ha szeretnél próbálkozni, akkor a One Core API működhet. .NET telepítő pakk a "Known Limitations" alatt.
Köszönöm! Ha az előbbi módszer nem megy ezt is mindenképp ki fogom próbálni.
-
Doner
aktív tag
Igen, én is úgy láttam. De a BF2142 HUB nak meg 4.5 kell...és azért hisztizik már a telepítésnél. Esetleg azt megpróbálhatom hogy magát a programot ami már telepízve van egy másik gépen onnan másolom ki a telepítési könyvtárat és próbalom az exe vel elindítani hátha akkor már nem érdekli nem foglalkozik vele.
-
quailstorm
félisten
Sziasztok!
Gyors kérdés lenne egy szakértőhöz mert keresőben nem találtam!
Net framework 4.5 hogyan telepíthető xp-re? (sp 3)
Egy program rinyál miatta hogy 4.5 kell neki. A 4-et még megtaláltam, de a 4.5-re azt írja a microsoft hogy nem támogatott xp alatt csak Vista-n.De gondoltam van erre valami sufni tuning módszer.
Nincs rá hivatalos kerülőmegoldás, muszáj újabb Windowst használni.
Ha szeretnél próbálkozni, akkor a One Core API működhet. .NET telepítő pakk a "Known Limitations" alatt.
-
jimmy399
senior tag
Sziasztok!
Gyors kérdés lenne egy szakértőhöz mert keresőben nem találtam!
Net framework 4.5 hogyan telepíthető xp-re? (sp 3)
Egy program rinyál miatta hogy 4.5 kell neki. A 4-et még megtaláltam, de a 4.5-re azt írja a microsoft hogy nem támogatott xp alatt csak Vista-n.De gondoltam van erre valami sufni tuning módszer.
Én ahogy elnéztem 4.0 a legutolsó net framework ami telepíthető volt windows xp-re.
-
Doner
aktív tag
Sziasztok!
Gyors kérdés lenne egy szakértőhöz mert keresőben nem találtam!
Net framework 4.5 hogyan telepíthető xp-re? (sp 3)
Egy program rinyál miatta hogy 4.5 kell neki. A 4-et még megtaláltam, de a 4.5-re azt írja a microsoft hogy nem támogatott xp alatt csak Vista-n.De gondoltam van erre valami sufni tuning módszer.
-
DarthSun
félisten
Gondolom, de megvallom SLI- t még soha nem is próbáltam, illetve igen, a retró Voodoo2SLI- t, de az másfajta rendszer.
Win98 hivatalosan a 6600-6800 kártyákat támogatja PCIe vonalon a 81.98 driverrel. A 82.69 moddoltal pedig még a 7xxx sort.
Pld 82.69/Win98/3DM01/PCIe 7900GTX. -
Rowon
nagyúr
Relatíve halk. Most próbapad+nyitott házban van, idleben olyan halk dongó, automata ventiprofillal 60% körül kezd nőni a hangja. Zárt házból azért kevésbé hallani majd. Szép állapotú kártya.
Lényegében a Win98 becsípődésemhez vettem, oda ez a legerősebb kártya, aminek van még drivere.
Meg a kettő Quadro FX4500(7800GTX) is vele jött, hasonló dizájnal :
Ezeket még ki sem próbáltam, bár az eladó tesztelten küldte.XP alá amúgy a leghalkabb a Giga HD6870, a 3 venti ellenére is.
Uhh, nem semmi!
Ezeket lehet SLI-be kötni?
A Windows 98 támogat még PCIe kártyákat? -
DarthSun
félisten
Relatíve halk. Most próbapad+nyitott házban van, idleben olyan halk dongó, automata ventiprofillal 60% körül kezd nőni a hangja. Zárt házból azért kevésbé hallani majd. Szép állapotú kártya.
Lényegében a Win98 becsípődésemhez vettem, oda ez a legerősebb kártya, aminek van még drivere.
Meg a kettő Quadro FX4500(7800GTX) is vele jött, hasonló dizájnal :
Ezeket még ki sem próbáltam, bár az eladó tesztelten küldte.XP alá amúgy a leghalkabb a Giga HD6870, a 3 venti ellenére is.
-
Rowon
nagyúr
-
DarthSun
félisten
GeF7900 GTX RyZen+XP alatt :
-
Rowon
nagyúr
Úgy néz ki megvan a fix 60 fps Crysis alatt. Beleraktam a gépbe a 750 Ti-t is.

-
Attila0
őstag
-
Rowon
nagyúr
Szerintem sem, inkább használd, amíg kiszolgál, utána mehet fel Apróra.
-
Attila0
őstag
Mondjuk már én is gondolkodtam rajta hogy a gépemben lévő procit, memoriát, SSD-ket átrakatom egy szabvány tápot/alaplapot fogadni képes házba. De attól tartok hogy anyagilag azzal sem lennék sokkal beljebb.
-
Rowon
nagyúr
Brand gépek átka, egy mindennel inkompatibilis fejlesztési zsákutca. Főgépnek sose vennék ilyet, hogy HP, Lenovo, Dell, mert ezekkel csak szívni fogok. A Fujitsu mondjuk tetszik, de az is megmukkanhat bármikor.
-
Attila0
őstag
Köszi, akkor elengedem az SFF-et... egyébként jópofa, hogy helytakarékos, de a tápról már én is hallottam, hogy ezekbe a brand gépekbe nem szabvány tápokat szerelnek, hanem éppen olyat, amilyet a gyártó jónak talál... Ez meg így elég gázos. Ránézésre amúgy TFX táp, de szerintem biztosan nem az. Átkondizni meg javítani egy tápot tudást és eszközöket igényel, szóval szórakozna vele a bánat.
Nekem 3040-MT van, amiben ha jól látom gyakorlatilag ugyanolyan táp van mint az SFF-ben. Szóval akkor nálam is bármikor elpukkanhat.
-
Rowon
nagyúr
-
gban
veterán
Köszi, akkor elengedem az SFF-et... egyébként jópofa, hogy helytakarékos, de a tápról már én is hallottam, hogy ezekbe a brand gépekbe nem szabvány tápokat szerelnek, hanem éppen olyat, amilyet a gyártó jónak talál... Ez meg így elég gázos. Ránézésre amúgy TFX táp, de szerintem biztosan nem az. Átkondizni meg javítani egy tápot tudást és eszközöket igényel, szóval szórakozna vele a bánat.
Kondizást megoldottam volna de konkrétan felrobbant egy részen minden alkatrész benne. Onnantól pedig elengedős.
-
Rowon
nagyúr
990-em van, ugyanígy néz ki, ezek veszett gyenge pontja a táp. Olyat meg használtban is többért kapni mint amit a gép ér. De megy hagyományos táppal is csak nem fér bele
Ha idáig jutsz te is, átépíthető normál házba csak ügyelj rá hogy minden kivezetést kiments mert panaszkodik rájuk ha egyet is nem talál
Köszi, akkor elengedem az SFF-et... egyébként jópofa, hogy helytakarékos, de a tápról már én is hallottam, hogy ezekbe a brand gépekbe nem szabvány tápokat szerelnek, hanem éppen olyat, amilyet a gyártó jónak talál... Ez meg így elég gázos. Ránézésre amúgy TFX táp, de szerintem biztosan nem az. Átkondizni meg javítani egy tápot tudást és eszközöket igényel, szóval szórakozna vele a bánat.
-
gban
veterán
Dell Optiplex 7010. https://www.hardware-corner.net/desktop-models/Dell-OptiPlex-7010-SFF/
Szerintem a benne lévő iGPU is sok dologra elég. Hasonló 3. gen proci van benne, mint az én most épített gépemben.990-em van, ugyanígy néz ki, ezek veszett gyenge pontja a táp. Olyat meg használtban is többért kapni mint amit a gép ér. De megy hagyományos táppal is csak nem fér bele
Ha idáig jutsz te is, átépíthető normál házba csak ügyelj rá hogy minden kivezetést kiments mert panaszkodik rájuk ha egyet is nem talál
-
Rowon
nagyúr
A Haswell procik tudtommal már csak mókolva használhatóak, de az Ivy bridge és a Sandy Bridge még natívan támogatott. Érdekességként körbenéztem a neten, hogy SFF méretű XP confighoz mit ajánlanak az emberek? Többen az egyik régebbi Dell Optiplex brand gépet ajánlották, amiben gyárilag egy 3. generációs Intel proci van. Melléje alacsony profilú GT 730 videókártya, ami igazából gyenge, mint a kalmopyrin, de legalább keveset fogyaszt, aktív hűtés nélkül is elvan és az XP korszakot lefedi (nyilván a Crysist kivéve).
Dell Optiplex 7010. https://www.hardware-corner.net/desktop-models/Dell-OptiPlex-7010-SFF/
Szerintem a benne lévő iGPU is sok dologra elég. Hasonló 3. gen proci van benne, mint az én most épített gépemben. -
Rowon
nagyúr
A Haswell procik tudtommal már csak mókolva használhatóak, de az Ivy bridge és a Sandy Bridge még natívan támogatott. Érdekességként körbenéztem a neten, hogy SFF méretű XP confighoz mit ajánlanak az emberek? Többen az egyik régebbi Dell Optiplex brand gépet ajánlották, amiben gyárilag egy 3. generációs Intel proci van. Melléje alacsony profilú GT 730 videókártya, ami igazából gyenge, mint a kalmopyrin, de legalább keveset fogyaszt, aktív hűtés nélkül is elvan és az XP korszakot lefedi (nyilván a Crysist kivéve).
-
DarthSun
félisten
Annyiban "csaltam", hogy nem tudom mennyit számít az, hogy ez Service Pack 3-as XP? Gondolom sokat, mert ebben már több a driver, mint az eredeti XP-ben.
Szerk.: egyébként annyit csináltam, hogy a boot módot átraktam Legacyra, a virtualizálást, LAN és soros portokat letiltottam, a 4 magból 2-t kikapcsoltam. Az SSD-t Gpartedben igazítottam MiB-hez és MBR sémára formáztam, valamint IDE módot állítottam neki. Gyakorlatilag ennyi.Egyik sem "csalás", mindegyik hagyományos módszernek számít. Végülis a gen3- at támogatja még az XP, de azt hittem több gond lesz vele a telepítéskor. Valószínűleg azért mert SP2- től már csak moddoltakkal van tapasztalatom. SP1 meg lefagyott telepítés után, annó a régi gépemen.
-
Rowon
nagyúr
Annyiban "csaltam", hogy nem tudom mennyit számít az, hogy ez Service Pack 3-as XP? Gondolom sokat, mert ebben már több a driver, mint az eredeti XP-ben.
Szerk.: egyébként annyit csináltam, hogy a boot módot átraktam Legacyra, a virtualizálást, LAN és soros portokat letiltottam, a 4 magból 2-t kikapcsoltam. Az SSD-t Gpartedben igazítottam MiB-hez és MBR sémára formáztam, valamint IDE módot állítottam neki. Gyakorlatilag ennyi. -
DarthSun
félisten
Szép és jó, grat !
Akkor a tippelésem jórésze nem áll, ha gyárit telepítettél. Csak az egyik, hogy SATA optikáról sikeres lehet. -
Rowon
nagyúr
Egyelőre videókártyát nem raktam bele, mert iszonyat kevés a gépházban a hely... majd megpróbálom belepréselni, de igazából ennek a procinak az iGPU-ja is elég rengeteg XP játékhoz, szóval lehet így hagyom. Képek lentebb.




-
DarthSun
félisten
A topic(korabeli meghatározás alapján), warez OFF, de hát a modern telepítőkben már be sem írható a széria...
(automatikusan online regeltté váltja) , valamint hivatalosan már nem is vásárolható meg a stock eredeti verzió, és online/telefonon sem aktiválható. A kutyát nem érdekli ma már az XP licensze, ha valaki másképp látja, nyugodtan interpelláljon.
Itt tehát, ha valaki modernet akarna telepíteni, simán megy a telepítő, a bármelyik ON/OFFline szériát bevési, felhasználói beavatkozás nélkül.
MS- t már rég nem érdekli az XP széria, ami aktuális esetleg még - Win10 mai verzió, melyről hivatalos licensz esetén, Win11- re is frissíteni lehet.
Meg persze a Win7Pro of Refubhised PCs, amiről simán Win11- ig lehet frissíteni, persze ehhez kell a default MS fiók reg. -
Doky586
félisten
Örülök hogy érted az agyi becsípődésemet

Szerintem nem becsípődés, sőt, az sem biztos, hogy mindig célravezető, ha a tömeg után mégy. Én Windows helyett már kb. 90%-ban Linuxot használok, ami miatt mások néznek rám ferde szemmel. Ez van. Szerintem egy életkor után már megunja az ember a másoknak való megfelelgetést és inkább a saját útját járja, amit én személy szerint egészségesebbnek gondolok.
Szerintem az XP már nemis aktiválható, hiába van rajta matrica kóddal.
-
DarthSun
félisten
Örülök hogy érted az agyi becsípődésemet

Szerintem nem becsípődés, sőt, az sem biztos, hogy mindig célravezető, ha a tömeg után mégy. Én Windows helyett már kb. 90%-ban Linuxot használok, ami miatt mások néznek rám ferde szemmel. Ez van. Szerintem egy életkor után már megunja az ember a másoknak való megfelelgetést és inkább a saját útját járja, amit én személy szerint egészségesebbnek gondolok.
Linux is egyre modernizálódik.
Igen, a madness 98 itthon 3 embert érdekel, világviszonylatban kb 10 emberkét, azért elég jó a hazai arány sztem...
Igen, egy kolléga mondta, a retró topicban, hogy a retrót csináld úgy hogy magadnak jó legyen, ha esetleg más is érdeklődik a szál után, az csak szimpla +pont.
-
Rowon
nagyúr
Miben veszi fel a versenyt egy Windows 98 egy Windows 10-zel, vagy egy bármilyen Linux rendszerrel? Kb. semmiben.
Pld a 3DMark01/Win98 világrekordban:
Ez teljesen rendben van.
Örülök hogy érted az agyi becsípődésemet
de sose lesz belőle egy mindenre fogható modern rendszer
Nem is cél, csak az hogy a korabeli XP címek fussanak rendesen - amúgy kb a 90%- uk fut Win11 alatt is, de a feeling nyilván más.Oké, holnap jelentkezem.
Ultra kíváncsi vagyok, előre is köszi a szabályos képmentéseket.
Amiatt is, mert a telepítés nem megoldható, az Általad vázolt módszerrel, tehát a stock XP kizárt hogy felmenjen arra a gépre.
Akár USB, akár extUSB, akár SATA/IDE alaplapi csatolással, a gyári XP- ből mindegyik driver hiányzik a real-time telepítéshez.SATA alaplapi csatolással esetleg felmehet, mint korábban említettem, de ahhoz kb nagy szerencse kell, hogy telepítés közben a régi XP driver ne dobja el a telepítő médiát.....
....szóval, kíváncsi leszek.Ha nem sikerül, márpedig valszeg nem fog
, akkor nyugodtan keressél itt a továbbiakért, őrűtt szívesen segítek hogy másnak is legyen madness XP- je.Meg persze a Win98- ban is, hogy a legmodernebb gépen is jelen lehessen, minden idők legjobb oprendszere...
RyZen/Win98 of champion of Ultra PCs
Örülök hogy érted az agyi becsípődésemet

Szerintem nem becsípődés, sőt, az sem biztos, hogy mindig célravezető, ha a tömeg után mégy. Én Windows helyett már kb. 90%-ban Linuxot használok, ami miatt mások néznek rám ferde szemmel. Ez van. Szerintem egy életkor után már megunja az ember a másoknak való megfelelgetést és inkább a saját útját járja, amit én személy szerint egészségesebbnek gondolok.
-
DarthSun
félisten
Igen, de a Win98 és XP driverek ma már RyZenre is kidolgozottak.
Kérdés, hogy minek? Miben veszi fel a versenyt egy Windows 98 egy Windows 10-zel, vagy egy bármilyen Linux rendszerrel? Kb. semmiben.
Másrészt hobbi nálam, a minél újabb gépre, minél régebbi oprendszer.
Ez teljesen rendben van.
2GB szegmensbeosztás/128GB RAM : erős gépen számtalan szál futtatható, a kibővítetlen, alap 3.3GB- al csak egy nagy szál, vagy több kisebb elavult...nagyon nem mindegy...
Oké, de egy teljesen elavult rendszer, mire használsz ki annyi szálat? Szerverként nem használhatod, mert nem lehet kiengedni a netre. Ránéztem erre az Integralra, de igazából a véleményem, hogy egy maroknyi fanatikus rajongó pofozgat egy ~24 éves rendszert, ami szép és jó, de sose lesz belőle egy mindenre fogható modern rendszer. Nincs anyagi forrás, nincs elég ember, nincs elég idő.
Várom a szabályos képmentéseket, a 3th- ra telepített elavult XP- ről.
Oké, holnap jelentkezem.
Miben veszi fel a versenyt egy Windows 98 egy Windows 10-zel, vagy egy bármilyen Linux rendszerrel? Kb. semmiben.
Pld a 3DMark01/Win98 világrekordban:
Ez teljesen rendben van.
Örülök hogy érted az agyi becsípődésemet
de sose lesz belőle egy mindenre fogható modern rendszer
Nem is cél, csak az hogy a korabeli XP címek fussanak rendesen - amúgy kb a 90%- uk fut Win11 alatt is, de a feeling nyilván más.Oké, holnap jelentkezem.
Ultra kíváncsi vagyok, előre is köszi a szabályos képmentéseket.
Amiatt is, mert a telepítés nem megoldható, az Általad vázolt módszerrel, tehát a stock XP kizárt hogy felmenjen arra a gépre.
Akár USB, akár extUSB, akár SATA/IDE alaplapi csatolással, a gyári XP- ből mindegyik driver hiányzik a real-time telepítéshez.SATA alaplapi csatolással esetleg felmehet, mint korábban említettem, de ahhoz kb nagy szerencse kell, hogy telepítés közben a régi XP driver ne dobja el a telepítő médiát.....
....szóval, kíváncsi leszek.Ha nem sikerül, márpedig valszeg nem fog
, akkor nyugodtan keressél itt a továbbiakért, őrűtt szívesen segítek hogy másnak is legyen madness XP- je.Meg persze a Win98- ban is, hogy a legmodernebb gépen is jelen lehessen, minden idők legjobb oprendszere...
RyZen/Win98 of champion of Ultra PCs
-
Szirtimorc
senior tag
Sziasztok,
Van-e valamilyen "egészséges" módszer, amivel pendrájvon keresztül telepíteni tudnék egy Windows XP SP3 rendszert? ISO-m van. Láttam a neten több programot is, de nem tudom, hogy ezek mennyire biztonságosak... Nyilván online nem lesz a gép, amire XP-t telepítek, de akkor is valami szélesebb körben ismert és bevált programot szeretnék használni, ami mentes lehet mindenféle kártevőtől.
Az Integral meg az ilyen herélt dolgok nem érdekelnek, szigorúan gyári XP-t akarnék telepíteni, csak a célgépben nincs DVD lejátszó, ez az egy probléma van vele.Úgy szoktam telepíteni pendrive-ról, hogy van egy Sergei-féle WinPe-s boot pendrive-om, arra rámásolom a kívánt Wiindowst az ISO-jából egy könyvtárba, és a Winpe alatt van olyan menüpont, hogy windows telepítés és simán megy.
Lehet még az AHCI driver is be tudod rakni vele (nem próbáltam)
-
Attila0
őstag
Legfeljebb retró irodai gépnek tudtam volna értékesíteni. Ugyanis ugyan P4-et írtam, de valójában egy Celeron proci volt benne. Ami játékra már akkoriban sem volt valami acélos.
-
quailstorm
félisten
Igen, de a Win98 és XP driverek ma már RyZenre is kidolgozottak.
Kérdés, hogy minek? Miben veszi fel a versenyt egy Windows 98 egy Windows 10-zel, vagy egy bármilyen Linux rendszerrel? Kb. semmiben.
Másrészt hobbi nálam, a minél újabb gépre, minél régebbi oprendszer.
Ez teljesen rendben van.
2GB szegmensbeosztás/128GB RAM : erős gépen számtalan szál futtatható, a kibővítetlen, alap 3.3GB- al csak egy nagy szál, vagy több kisebb elavult...nagyon nem mindegy...
Oké, de egy teljesen elavult rendszer, mire használsz ki annyi szálat? Szerverként nem használhatod, mert nem lehet kiengedni a netre. Ránéztem erre az Integralra, de igazából a véleményem, hogy egy maroknyi fanatikus rajongó pofozgat egy ~24 éves rendszert, ami szép és jó, de sose lesz belőle egy mindenre fogható modern rendszer. Nincs anyagi forrás, nincs elég ember, nincs elég idő.
Várom a szabályos képmentéseket, a 3th- ra telepített elavult XP- ről.
Oké, holnap jelentkezem.
Integral XP mondjuk pont nem egy fanatizmus szüleménye. Az csak egy svájcibicska lustáknak, akik nem szeretnek kínlódni és szenvedni. Ami abban van az kb. ugyanaz, mintha magad telepítenél minden frissítést és .NET keretrendszert, meg még benne van könnyítésnek a csomó driver is. Szemét meg vérpistike dolog nincs benne.
-
Rowon
nagyúr
Igen, de a Win98 és XP driverek ma már RyZenre is kidolgozottak.
Másrészt hobbi nálam, a minél újabb gépre, minél régebbi oprendszer. A Win98 3DM01 világrekordom is így született.
DOS is kidolgozott már, pld mai alaplapi hangkártyával is.3. gen driverei fent vannak, az igaz, de azok már a telepítés után frissíthetők, tehát az elavult gyári XP nem fog felmenni azok nélkül, csak ha előre beleintegrálod a telepítőbe.
2GB szegmensbeosztás/128GB RAM : erős gépen számtalan szál futtatható, a kibővítetlen, alap 3.3GB- al csak egy nagy szál, vagy több kisebb elavult...nagyon nem mindegy...
Neked is szép napot, szép estét, szép álmokat. Várom a szabályos képmentéseket, a 3th- ra telepített elavult XP- ről.
Igen, de a Win98 és XP driverek ma már RyZenre is kidolgozottak.
Kérdés, hogy minek? Miben veszi fel a versenyt egy Windows 98 egy Windows 10-zel, vagy egy bármilyen Linux rendszerrel? Kb. semmiben.
Másrészt hobbi nálam, a minél újabb gépre, minél régebbi oprendszer.
Ez teljesen rendben van.
2GB szegmensbeosztás/128GB RAM : erős gépen számtalan szál futtatható, a kibővítetlen, alap 3.3GB- al csak egy nagy szál, vagy több kisebb elavult...nagyon nem mindegy...
Oké, de egy teljesen elavult rendszer, mire használsz ki annyi szálat? Szerverként nem használhatod, mert nem lehet kiengedni a netre. Ránéztem erre az Integralra, de igazából a véleményem, hogy egy maroknyi fanatikus rajongó pofozgat egy ~24 éves rendszert, ami szép és jó, de sose lesz belőle egy mindenre fogható modern rendszer. Nincs anyagi forrás, nincs elég ember, nincs elég idő.
Várom a szabályos képmentéseket, a 3th- ra telepített elavult XP- ről.
Oké, holnap jelentkezem.
-
Rowon
nagyúr
20 éves p4-es gépemet kompletten elküldtem a hulladékudvarba
Azt most el tudnád adni és annyira nem is rossz áron. -
DarthSun
félisten
Nem kéne elengedni, arra a gépre simán felmegy az általam szerkesztett telepítő. A gyári persze nem, azt XP esetén el kell felejteni. Senki nem használja már, a HOC versenyzők is csak a moddoltakkal nyomulnak, mással nem is lehetne.
-
DarthSun
félisten
modern gépre, elavultat szeretnél telepíteni.
Nem teljesen értelek, hiszen te telepítesz Windows 98-at meg XP-t egy Ryzenre, ami szerintem totál baromság, de hát azt csinál mindenki, amit akar. Továbbá ott vannak a 3. gen alaplapom XP driverei fent a gyártó oldalán, azok is biztosan csak véletlenül kerültek oda.
GTX 750 Ti - a hetes szériából az egyik leghurkább darab
A Windows XP játék éra kb. 2001-től tartott 2009-ig, akkor jelent meg a Windows 7. Azt az időszakot igencsak lefedi a 750 Ti. Én amit eddig játékot adtam neki, azzal nevetve elbánt, egyedül a Crysissal nem bírt el (~40 FPS), de hát az Crysis.
szintén félrevezető infó, 128GB- ig nyugodtan és lazán szabad menni,
Windows XP-vel??? Aztán mégis minek? 4 giga felé pedig minek menjen, mikor a játékok a jelzett időszakban nem használnak ki ennél többet? Sőt... Ha már előbb emlegettem a Crysist, ahhoz a gyártó 2 giga ramot ajánl, azaz felét a 4 gigának.
Megsúgom - nem fog sikerülni.
Holnap válaszolok, hogy mire jutottam, neked is további szép napot kívánok!

Igen, de a Win98 és XP driverek ma már RyZenre is kidolgozottak.
Másrészt hobbi nálam, a minél újabb gépre, minél régebbi oprendszer. A Win98 3DM01 világrekordom is így született.
DOS is kidolgozott már, pld mai alaplapi hangkártyával is.3. gen driverei fent vannak, az igaz, de azok már a telepítés után frissíthetők, tehát az elavult gyári XP nem fog felmenni azok nélkül, csak ha előre beleintegrálod a telepítőbe.
2GB szegmensbeosztás/128GB RAM : erős gépen számtalan szál futtatható, a kibővítetlen, alap 3.3GB- al csak egy nagy szál, vagy több kisebb elavult...nagyon nem mindegy...
Neked is szép napot, szép estét, szép álmokat. Várom a szabályos képmentéseket, a 3th- ra telepített elavult XP- ről.
-
Attila0
őstag
Én nem mondtam, hogy ilyet vegyél. Van egy másik XP gépem, abban egy LGA775 lap van egy E5500 kétmagos procival és VGA sincs benne, csak az alaplapra integrált. A Warcraft 3, a Quake 3 és más korai Windows XP és Windows 98 játékok vajsimán futnak rajta. Én csak azt írtam le, ami már nagyon erős (kivéve talán a VGA).
Jó, mondjuk azt már egy kicsit bánom 20 éves p4-es gépemet kompletten elküldtem a hulladékudvarba. mert csak a proci-alaplap memória triót kellett volna nyugdíjazni.
-
Rowon
nagyúr
Én nem mondtam, hogy ilyet vegyél. Van egy másik XP gépem, abban egy LGA775 lap van egy E5500 kétmagos procival és VGA sincs benne, csak az alaplapra integrált. A Warcraft 3, a Quake 3 és más korai Windows XP és Windows 98 játékok vajsimán futnak rajta. Én csak azt írtam le, ami már nagyon erős (kivéve talán a VGA).
-
Attila0
őstag
Mint láthatod az előző hsz- emben, a Rowon kolléga által adott infó félrevezető.
Az XP ma már P-III- tól a legmodernebb gépekig jól telepíthető, csak megfelelően ki kell választani, hogy melyik gépre, melyik verzió.
A gyári viszont semmiképpen nem javasolt, ez az egy MS oprendszer, ahol a stock használhatatlan.
PIII(esetleg még a P-II is) - Blade SP2
P4-S775 - FreeDom
Felette - Integral XP
Ennyi...Köszi, akkor én itt tényleg elengedtem a témát.
-
Rowon
nagyúr
Intel 4. genig támogatott hivatalosan - téves, csak 3. genig támogatott, a 4. genhez már moddolt, modern driverek kellenek.
4 giga fölé értelmetlen menni - szintén félrevezető infó, 128GB- ig nyugodtan és lazán szabad menni, mivel a modern driverekkel kezeli, persze a gyári nyilván itt már elavult, semmi értelme azt telepítgetni, csak a bosszúság jöhet.
GTX 750 Ti - a hetes szériából az egyik leghurkább darab, itt már érdemes használni legalább a GTX770- et minimum, mivel ha már hetes széria, akkor legyen is valami erő benne, ne csak mint a Trabantban, hogy pörög mint állat, de nincs semmi teljesítmény...Tudom, ez így most erős... Ám, ha fel tudod telepíteni a stock XP- t 3th- ra, és fut is rendesen, valamint magasabb teljesítményt érsz el, mint a moddoltakkal, akkor tudunk tovább interpellálgatni
Ilyen megállapításokat akkor érdemes tenned, ha rendesen fel tudod telepíteni, és hiteles dátumbélyegzős, nickneves, szabályos képmentéssel igazolni is tudod(ahogy pld nálam is látható).
Indok a fentiekre : már többször kértél segítséget az XP telepítéshez, válaszoltam is, hogy mi a célszerű, de ezeket figyelmen kívül hagytad, és modern gépre, elavultat szeretnél telepíteni. Megsúgom - nem fog sikerülni.
Ráadásul harmadik félnek, félrevezető infót adtál, amiatt kellet részleteznem az egészet.modern gépre, elavultat szeretnél telepíteni.
Nem teljesen értelek, hiszen te telepítesz Windows 98-at meg XP-t egy Ryzenre, ami szerintem totál baromság, de hát azt csinál mindenki, amit akar. Továbbá ott vannak a 3. gen alaplapom XP driverei fent a gyártó oldalán, azok is biztosan csak véletlenül kerültek oda.
GTX 750 Ti - a hetes szériából az egyik leghurkább darab
A Windows XP játék éra kb. 2001-től tartott 2009-ig, akkor jelent meg a Windows 7. Azt az időszakot igencsak lefedi a 750 Ti. Én amit eddig játékot adtam neki, azzal nevetve elbánt, egyedül a Crysissal nem bírt el (~40 FPS), de hát az Crysis.
szintén félrevezető infó, 128GB- ig nyugodtan és lazán szabad menni,
Windows XP-vel??? Aztán mégis minek? 4 giga felé pedig minek menjen, mikor a játékok a jelzett időszakban nem használnak ki ennél többet? Sőt... Ha már előbb emlegettem a Crysist, ahhoz a gyártó 2 giga ramot ajánl, azaz felét a 4 gigának.
Megsúgom - nem fog sikerülni.
Holnap válaszolok, hogy mire jutottam, neked is további szép napot kívánok!

-
DarthSun
félisten
Mint láthatod az előző hsz- emben, a Rowon kolléga által adott infó félrevezető.
Az XP ma már P-III- tól a legmodernebb gépekig jól telepíthető, csak megfelelően ki kell választani, hogy melyik gépre, melyik verzió.
A gyári viszont semmiképpen nem javasolt, ez az egy MS oprendszer, ahol a stock használhatatlan.
PIII(esetleg még a P-II is) - Blade SP2
P4-S775 - FreeDom
Felette - Integral XP
Ennyi... -
DarthSun
félisten
A Windows XP kb. Intel 4. genig támogatott hivatalosan. Sokan erős XP gépnek 2. gent építenek, pl. i5-2400 procival. A GTX 750 Ti a kiváló fogyasztás/teljesítmény aránya miatt szintén egy nagyon jó választás. Memóriának szigorúan dual channel és 4 giga fölé értelmetlen menni. Röviden ennyi. Ja és modern SSD-kre már nyugodtan telepíthető az XP.
Intel 4. genig támogatott hivatalosan - téves, csak 3. genig támogatott, a 4. genhez már moddolt, modern driverek kellenek.
4 giga fölé értelmetlen menni - szintén félrevezető infó, 128GB- ig nyugodtan és lazán szabad menni, mivel a modern driverekkel kezeli, persze a gyári nyilván itt már elavult, semmi értelme azt telepítgetni, csak a bosszúság jöhet.
GTX 750 Ti - a hetes szériából az egyik leghurkább darab, itt már érdemes használni legalább a GTX770- et minimum, mivel ha már hetes széria, akkor legyen is valami erő benne, ne csak mint a Trabantban, hogy pörög mint állat, de nincs semmi teljesítmény...Tudom, ez így most erős... Ám, ha fel tudod telepíteni a stock XP- t 3th- ra, és fut is rendesen, valamint magasabb teljesítményt érsz el, mint a moddoltakkal, akkor tudunk tovább interpellálgatni
Ilyen megállapításokat akkor érdemes tenned, ha rendesen fel tudod telepíteni, és hiteles dátumbélyegzős, nickneves, szabályos képmentéssel igazolni is tudod(ahogy pld nálam is látható).
Indok a fentiekre : már többször kértél segítséget az XP telepítéshez, válaszoltam is, hogy mi a célszerű, de ezeket figyelmen kívül hagytad, és modern gépre, elavultat szeretnél telepíteni. Megsúgom - nem fog sikerülni.
Ráadásul harmadik félnek, félrevezető infót adtál, amiatt kellet részleteznem az egészet. -
Attila0
őstag
A Windows XP kb. Intel 4. genig támogatott hivatalosan. Sokan erős XP gépnek 2. gent építenek, pl. i5-2400 procival. A GTX 750 Ti a kiváló fogyasztás/teljesítmény aránya miatt szintén egy nagyon jó választás. Memóriának szigorúan dual channel és 4 giga fölé értelmetlen menni. Röviden ennyi. Ja és modern SSD-kre már nyugodtan telepíthető az XP.
Köszi, akkor ezt elengedem. Hacsak be nem ruházok egy 2-dik generációs Intel gépre, de azért az egy-két régi játékért amivel néhanapján játszanék feleslegesnek tartom.
-
Rowon
nagyúr
A Windows XP kb. Intel 4. genig támogatott hivatalosan. Sokan erős XP gépnek 2. gent építenek, pl. i5-2400 procival. A GTX 750 Ti a kiváló fogyasztás/teljesítmény aránya miatt szintén egy nagyon jó választás. Memóriának szigorúan dual channel és 4 giga fölé értelmetlen menni. Röviden ennyi. Ja és modern SSD-kre már nyugodtan telepíthető az XP.
-
DarthSun
félisten
Igen.
Itt a készlet, evvel próbáld, Intel-AMD driverek is integrálva. RyZen és XeonE5- re is felment nálam, 8mag/16szál mindegyik CPU.RyZen alaptelepítés - mindent felismert, a kérdőjeles a GTX1060(nincs XP driver hozzá), az is van a gépben, mellette az FX3450(6800GS)- el rendben műkszik, valamint XP alatt a GTX980- ig van videódriver.
RAMot 128GB- ig látja, 2GB- os szegmens beosztással.
-
Attila0
őstag
Igen, a sima XP is használ 2 magot/szálat simán.
A moddoltak pedig 8mag 16szálat is - többet nem próbáltam, mert ennél nagyobb procim nincs.
Gyári esetén arra kell figyelni hogy a telepítéskori magszámot veszi figyelembe. Modernizáltnál nem lényeg, mert már benne van a sokmagot automatikusan érzékelő driver.Belső SATÁ-val csatolom az optikát, csak a gépen kívül lesz.
Talán úgy felmegy, de kíváncsi leszek sikerül-e.Akkor nálam a sima XP lehet az oka hogy egy i5 6500 8GB-os PC-re már fel sem tudtam feltelepíteni?

-
Rowon
nagyúr
Igen, a sima XP is használ 2 magot/szálat simán.
A moddoltak pedig 8mag 16szálat is - többet nem próbáltam, mert ennél nagyobb procim nincs.
Gyári esetén arra kell figyelni hogy a telepítéskori magszámot veszi figyelembe. Modernizáltnál nem lényeg, mert már benne van a sokmagot automatikusan érzékelő driver.Belső SATÁ-val csatolom az optikát, csak a gépen kívül lesz.
Talán úgy felmegy, de kíváncsi leszek sikerül-e.
-
DarthSun
félisten
Igen, a sima XP is használ 2 magot/szálat simán.
A moddoltak pedig 8mag 16szálat is - többet nem próbáltam, mert ennél nagyobb procim nincs.
Gyári esetén arra kell figyelni hogy a telepítéskori magszámot veszi figyelembe. Modernizáltnál nem lényeg, mert már benne van a sokmagot automatikusan érzékelő driver.Belső SATÁ-val csatolom az optikát, csak a gépen kívül lesz.
Talán úgy felmegy, de kíváncsi leszek sikerül-e. -
Rowon
nagyúr
Szia,
Ahhoz az alaplaphoz még az AHCI driver is kell, vagy IDE- re kapcsolsz a BIOSban, de akkor meg a SATA SSD nem lesz kihasználva rendesen.
Ha USB- vel csatolod az optikát, nem lesz jó.
Ha SATA kábellel a lapra, esetleg. De gyári XP esetén, papírforma szerint az is összeomlik, megfelelő SATA driver nélkül. Ha van IDE csati, IDE optikáról nagyobb az esély, de az IDE csatoló a lapon, szintén túl modern lehet a gyári XP- nek.
Az említett konfigra csak akkor lesz sikeres, ha a modern driverek a telepítőben vannak.
XP- hez engedélyezhetsz 2 magot legalább, úgy gyorsabb(HT nélkül, 2C/2T).Egy redvás HDD-nél a legacy módba állított SSD is fényévekkel előrébb van. Belső SATÁ-val csatolom az optikát, csak a gépen kívül lesz.
XP- hez engedélyezhetsz 2 magot legalább, úgy gyorsabb(HT nélkül, 2C/2T).
A Pro ki tud használni két szálat?
Új hozzászólás Aktív témák
-
51091 - 51001
51091 - 51001 51000 - 50901 50900 - 50801 50800 - 50701 50700 - 50601 50600 - 50501 50500 - 50401 50400 - 50301 50300 - 50201 50200 - 50101 50100 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- OS, alkalmazások
- Windows XP
- (kiemelt téma)
• Tilos a warez
• Tilos az OFF!
- Minden, ami Unreal Engine
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Mobil flották
- Robogó, kismotor
- Xiaomi 17T - T-modell
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Yettel topik
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- További aktív témák...
- Eladó jogtiszta, Windows 11/10, Office 2019/2021/2024, Fizikai és Digitális licencek, Számlával.
- SzoftverPremium.hu
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eladó PC játékok - sok ritkaság!!!
- Apple iPhone 13 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor Magic5 Lite / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Számlás!Windows 10 Pro 11 Pro,Windows 10 Home 11 Home, Office 2016,2019,2021 ,Vírusirtok,Mac
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic8 Lite / Honor Magic8 Pro
- Keresünk Galaxy S23/S23+/S23 Ultra/S23 Fe
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

m. Köszi a linket, ránézek majd.
. Mindkettő házon van eredeti WinXP matrica produck key-el. A hozzájuk tartozó eredeti WinXP telepítő CD-k értelemszerűen elvesztek már az idők során

.

Ezeket lehet SLI-be kötni?
Ezeket még ki sem próbáltam, bár az eladó tesztelten küldte.






