-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sipi
addikt
válasz
Majstor
#1670
üzenetére
Van valami sejtésed arról, melyik eszközöd a hdc? Ez a normál IDE csatlakozón lóg, a secondary masteren. Ezzel van gond, mégpedig, mint írja: a DMA elérést nem tudja bekapcsolni rá a kernel.
Ennek oka lehet: nincs a kernelben rendes eszközmeghajtó az alaplapi chipsethez (nem hinném), vagy az eszköz kissé ósdi/hibás/furán működik, és nem ismeri a DMA módot.
Ha ez egy ősrégi CD-ROM lenne, és nem kell, esetleg lehúzhatod a gépről a telepítés idejére. Ha nem lehet, akkor a bootképernyőn szokták azt csinálni, hogy ha megnyomod valamelyik F-billentyűt, bejön, a kernelnek milyen opciókat lehet megadni. Valami olyan szokott lenni, hogy nodma, vagy hdc=nodma. Így indítva kikapcsolhatod a teljes DMA-t, illetve csak a hdc eszközre.
Sipi
Új hozzászólás Aktív témák
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- GL.iNet OFF topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Tesla topik
- Sok hűhó négyszázért: AMD Ryzen 7 9850X3D
- Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD)
- Macrodroid
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Az elmúlt 30 év legjobb processzorai
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Lenovo Thinkpad X1 Yoga 6th Gen. i7 11th, 32GB RAM 27% ÁFÁS (0328)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 9 5900X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ThinkPad T14s Gen 2 i5-1135G7 16GB 512GB FHD 1 év garancia
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A13/Samsung Galaxy A33/Samsung Galaxy A53
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R5 7600 32GB DDR5 512GB SSD RX 9070 XT 16GB Zalman Z10 Plus Seasonic 750W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

