-
Fototrend
GYAKORI KÉRDÉSEK ÉS ALKALMAZÁS AJÁNLÓ
Új hozzászólás Aktív témák
-
blakey
titán
Én konkrét tapasztalatról írtam, tudom X-Akta de akkor is ez a történés. Nekem külső SSD-ről USB3-on megy a rendszer és a router csere megoldott minden problémát. Tehát akár a router USB3-as portjának nem megfelelő árnyékolása is lehet a gond, nem könnyű megoldást találni és nálam konkrétan egy HP laptop hálózatba lépése okozott gondot a Syno routernél, amúgy nem volt gond és a HP a legtávolabbi ponton volt de ez azon nem segített, hogy nálam nem működött a BT és még 2 tableten is gondot okozott.
A Mac Mini és a router között 40cm a távolság, tehát ha gond lenne akkor elég durván jelentkezne, tehát akár egy másik router is lehet a megoldás a többi mellett/helyett.
-
blakey
titán
Az USB3 okozhat interferenciát, Synology Router esetében nálam ez lehetett a gond, de router csere megoldotta, Asus routeremmel nem jön elő a hiba, bár a Mac-em szakadozott viszont egy másik gép okozta a gondot és más eszközöknél is előjött kapcsolódási probléma. Szóval náalm egy egyszerű router csere mindent megoldott, azóta problémamentes minden csatlakozás és semmi más nem változott.
-
Ragnar95
félisten
Elég sok beállítás .plist fájlokban van tárolva macOS-en, pont ez a 2 is, ezért elég csak a .plist fájlban átírni a megfelelő értéket. Billentyűkombinációkkal nem igazán megoldható ez, Automator script-el annál könnyebben, de nem próbáltam,mert jó ideje Lightshotot használok screenshotok megosztására.
-
+1 az előzőekhez, illetve kiegészítés ami nekem bejött: Dorpbox-ban be van állítva, hogy kapja el a screenshotokat, amik file-ba mennek. Ennek hatására cmd+shift+4 lenyomására (terület kijelölés alapú screenshot) két dolog történik:
- a file-ok bekerülnek a Dropox "screenshots" almappájába, ha lokálisan kell, ott vannak
- generál egy URL-t is hozzá, amit küldhetek bárkinekHa nem használom fel az URL-t akkor nincs semmi, a fotók nem érhetőek el publikosan, ez esetben csak file-ba megy, és ott megtalálom.
Nekem ez nagyon kényelmes/bevált, ha esetleg amúgy is használsz Dropboxot, akkor jó alternatíva lehet.
Új hozzászólás Aktív témák
- 196 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10) - Intel Core U7 255HX, RTX 5070 (ELKELT)
- ThinkPad T14s Gen 2 i5-1135G7 16GB 512GB FHD 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! AsRock H510M i5 11400 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1070 8GB Zalman T3 Plus Chieftec 500W
- Endgame Gear & Xtrfy gamer egerek /MZ1/OP1 8K/XM2we/XM1R/XM1 RGB (fehér/fekete/lila)/
- AKCIÓS CSÍKOS! MacBook Pro 16" M1 Pro 16GB 512GB Gar.
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
TigerCat