Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz S_x96x_S #2575 üzenetére

    "úgy kell a teljesítményt növelnie, hogy a tágabb üzleti partnereket (pl. VMware) se haragitsa meg .."

    A 64 magos cpu lényegében megduplázta az egy socketből kihozható teljesítményt.
    Ez a vmware-re nézve mindenhol bevételkiesést jelenthet,.ahol nem a számítási igény nőtt meg, hanem spórolni akartak: több tflops/kWh, kevesebb gép, kevesebb socket, kevesebb licencdíj.
    Mondjuk minden cég, ahol a számítási igény nem nőtt, de kettőnél több socketet használtak. Ha jól tudom, a.vmware virtualizációt valósít meg, tehát elég valószínű, hogy ez elég sok vmware ügyfelet érinthet.

    Na, de oda akarok kilyukadni, hogy
    Világos, hogy a 4 szál nevezetese is hasonló hatást váltana ki a vmwaretől, illetve más cégektől, amik jelenleg socketre, vagy magra vetítve számláznak.

    De mi az, ami nem?

    Tehát ha holnap az AMD kihozna egy olyan procit, ami felépítésében megegyezik a jelenleg piacon levőkkel, de 50-100%-os IPC emelkedést hoz, vagyis egy ilyen 32 magos processzor ellátná egy mai szerver feladatait, amire ma 2x32 magos licenct kell megvásárolni, akkor az is sérti a vmware érdekeit, nem?

    Ezek szerint a hardver kapacitás csak olyan mértékben nőhet, amennyire a számítás igény, különben a fejlődés túl diszruptív ami a hardver vásárlónak jó lenne, azt az előnyt - részben - elgáncsolja a licencelő.

    Persze nem állítom, hogy nem ezt tenném, csak kérdezem, hogy mi az az előrelépés, a számítási igények stabilitása mellett, Amivel piacot tudsz szerezni, de nem lépsz rá a szoftveresek tyúkszemére?

Új hozzászólás Aktív témák