Új hozzászólás Aktív témák
-
S_x96x_S
addikt
válasz
Petykemano
#9147
üzenetére
(mobil)
> A miért kérdés feltevésekor pedig eljutunk ugyanoda, hogy vajon azért-e,
> mert az AMD képtelen volna erre? vagy mert az x86 alkalmatlan erre?talán önmagában alkalmas az x86-64 ISA is, ha megfelelő fejlesztői erőforrást és gyártástechnológiát mögé tesznek ..
De mivel a mobil piacon elég nagy a verseny
és extrém alacsony az árrés ..
üzletpolitikailag már nem éri meg ilyen későn belépni, f
őleg akkor, hogy az arnytojás AI - az alternativa ..
vissza olvasgatva a régebbi elemzéseket ..
annó kezdetben az Intelnek eléggé versenyképes ATOM - procija volt ..
de rossz döntésekkel elbaltázta ,
mert a cégen belül féltek, hogy az aranytojást tojó X86 -nak is betesz ..
úgyhogy cégen belül kicsinálták, megfurták ..Annyira kicsinálták, hogy az utolsó atom - a tesztek végére került ..
( via Intel’s Last Atom in Smartphones: A 2018 Benchmark )-------------------------------------
és egy tanulságos 2014-es cikk ..
ami azt magyarázza meg, hogy miért nem dobja az Apple az Intelt ...Why Apple won't dump Intel x86 for its own ARM chips in MacBooks and the Mac ProCould Apple be prepping a near-term switch to an A7 class product for its future hardware needs? It's not impossible -- but we doubt it.
https://www.extremetech.com/computing/187513-why-apple-wont-dump-intel-x86-for-its-own-arm-chips-in-macbooks-and-the-mac-proés benne rengeteg kutatás és hivatkozás ... ami azt bizonygatja , hogy miért nincs igazuk ..
"It's a pretty story, but it's not true. Independent research has demonstrated(Opens in a new window) that the power consumption differences between ARM and x86 come down to architectural choices, not intrinsic inefficiencies in the ISA. Furthermore, power consumption at the device level is driven by multiple components, not just the CPU."Amint tudjuk .. az Apple a saját méréseit vette alapul .. és dobta az Intelt ..
Új hozzászólás Aktív témák
- MSI PRO X870-P WIFI
- 2014 Opel Adam 1.4Benzin GLAM White 87Le 175.000km Megkímélt Eladó-Cserélhető
- 2008 Fiat 500 1.2 8V 69Le Sport 139.000Km Hibakódmentes Eladó-Cserélhető
- ASUS Vivobook16X Multimédiás laptop 16" -30% AMD Ryzen 5 5600H 8Mag 16/512 FHD+
- Asus ROG FLOW X13 x360 Érintős MINI Gamer laptop -50% Ryzen 9 6900HS 16GB/1TB RTX 3050Ti 4GB FHD+
- Lenovo Legion Go Z1 Extreme + kiegészítők 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Beszámítás! Samsung Odyssey G5 32 QHD 144Hz VA 1ms monitor monitor garanciával hibátlan működéssel
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i3-8130U 8GB 256GB 14" FHD 1 év garancia
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3268, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest

