-
Fototrend
▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!
Utolsó frissítés: 2026. március
Ahhoz, hogy segíteni tudjunk a számodra legmegfelelőbb táblagép kiválasztásában, a hozzászólásod mindenképpen tartalmazza az alábbi kérdésekre a választ:
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8-9", 10-11", 12-13" vagy 14"-nél nagyobb?
■ Mennyi pénzt szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj!)
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, filmnézés (Netflix), rajzolás, böngészés, stb.)
■ Új vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. Amazon, Aliexpress, Banggood, stb.) is opció?
Új hozzászólás Aktív témák
-
tjb007
nagyúr
válasz
ATM_automata
#34992
üzenetére
Alapvetően máshová van a két SoC pozicionálva. Az egyik (MT6577, az MT8377 anyja és egyben apja is) eredetileg és elsősorban alsó-középkategóriás telefonokba szánt chip nem túl nagy teljesítménnyel, de cserébe minden benne van a GPS-től kezdve az FM rádióig, mindezt alacsony áron. A másik (RK3066) egy nagyobb teljesítményű, jobb multimédiás képességekkel rendelkező chip, de itt nem jár alapból GPS, BT és 3G, tehát amelyik gyártónak ezekre van szüksége, annak mélyebbre kell nyúlnia a zsebében.
Pont emiatt a költséghatékonyság miatt kezdett megnőni az igény a tavalyi évben az MT6577 herélt változataira, gyakorlatilag fillérekből ki lehet hozni egy beépített 3G modemmel szerelt modellt, amit aztán szép haszonkulccsal el lehet adni."Érthetetlen, hogy miért nem csinálnak olyan tabot, amiben minden benne van.."
Csinálnak, Samsung, ASUS, Acer stb. márkanév alatt lehet megtalálni őket.
A hazai piac sajátosságait szem előtt tartva azért nincsen ilyen modell, mert:
1. ha miden létező dolgot beleraknának, akkor már abba az árkategóriába esne mint amiben a nagy világmárkák vannak, és hát valljuk be, ha adott 100e forintért mondjuk egy ASUS minden földi jóval megrakva, és egy hasonló árú kínai modell a másodosztályból, kevés olyan ember lenne, aki utóbbit választaná.
2. sok embernek nincs szüksége GPS-re, a legerősebb processzorra, Bluetooth-ra vagy épp beépített 3G modemre, ők teljesen feleslegesen fizetnék ki ezeknek a komponenseknek az árát.(#34993) this is life
Valamivel vonzóbbá kell tenni azt a terméket, a Nexus 7 bemutatásakor is el lett mondva háromszor, hogy Yes, a twelve core GPU!, után meg mindenki csak hüledezett. Az viszont már nem lett elmagyarázva, hogy az a 12 mag mit is takar pontosan, de ez valahol érthető is.
(#35017) Mauddip
E-book olvasó ügyben itt érdeklődj: [link]
Amúgy ezek közül egyik sem e-book olvasó, az igazi e-book olvasó e-papír kijelzővel rendelkezik. Az egyik egy TFT kijelzős e-book olvasónak csúfolt hibrid torzszülött, a másik kettő pedig tablet sima TN panellel, amik nem épp a legjobb választás olvasásra.
Új hozzászólás Aktív témák
- Mielőtt kérdeznél, olvasd el a téma összefoglalót!
- A warez minden formában tiltott!
- Alkalmazást keresel? Ide kattints!
- Forradalomi előrelépésként jellemzi az NVIDIA a DLSS 5-öt
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Autós topik
- Ha az alaplapi hangchipnél jobbra váltanál, itt az új Sound Blaster hangkártya
- Motoros topic
- TCL LCD és LED TV-k
- Fogyjunk le!
- Apple MacBook
- Tőzsde és gazdaság
- További aktív témák...
- Akciós kisWorkstation! Dell Precision 3560 i7-1165G7 4.7GHz / 16GB / 512GB / Quadro T500 2GB FHD 15"
- Lenovo X280 12" - i7 8550U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku - számla, 6 hó gar
- Apple iPhone 11 Pro Max 256GB - Kártyafüggetlen, Grafit, 100% Akku - 1 Év Garanciával
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Dr.NX