Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz F34R #6019 üzenetére

    Nem. A gvim csomagban lévő „sima” terminálos vim nem GUI-s frontend. Épp olyan karakteres üzemmódú alkalmazás, mint a vim csomagban lévő vim vagy az mc, ranger, stb.. Fut grafikus felület nélkül is konzolban.

    Amiről te beszélsz az a gvim csomagban lévő gvim bináris, ami valóban egy grafikus alkalmazás (grafikus felületen GVim-nek látszódik), aminek kell grafikus felület, X.org vagy XWayland, hogy futni tudjon, különben el sem indul, kiírja, hogy nem talált megfelel display-t.

    Amiről én beszélek, az a gvim csomagban lévő „sima” vim bináris. Ez Archon +clipboard és +xterm-clipboard compiler flagekkel lett eleve lefordítva. Emiatt ahogy írod is, működik a vim-ből szöveg kihelyezése vágólapra, amit lát egy grafikus X.org-os progi is, pl. egy Gtk-s Firefox. Akkor is látják, ha nincs xsel, vagy stb.. Ennek viszont feltétele, hogy a vim vágólaptámogatással legyen fordítva. Persze az is kell, amit írsz, hogy a terminál tudjon grafikus vágólapot kezelni, de nem tudom kit hülyítünk, minden közismert terminálemulátor tudja ezt, aki meg valami olyan spéci őskövületet használ, ami ezt nem tudja, az magára vessen.

    Archban a gvim és a vim csomag egymást kizárja. Ha fent van a vim, akkor a gvim csomag telepítésénél kérdez, hogy lecserélheti-e a vim csomagot, ha nem engeded meg neki a cserét, akkor a gvim nem települ. Persze nem csak a GVim-et telepíti a gvim keretében, hanem a sima vim-et is, pont ezért van ütközés a két csomag között, mert mindegyik ugyanazt a vim binárist is feltenné.

    De ez így van Ubuntu- és Debian-származékokon is, azoknál a vim-gtk vagy vim-gnome csomagban lévő vim (és nem gvim) binárisnak van vágólaptámogatása. A különbség annyi, hogy vágólaptámogatással nem rendelkező vim nincs is ezeken a disztrókon, vagyis van, de azt már vim-tiny-nak hívják.

Új hozzászólás Aktív témák