-
Fototrend
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
shadow1901
aktív tag
Ugyan azt a jelszót adtam meg, de automatikusan bejelentkezik, szóval kérte. Azért mondom az még menne, hogy induljon magától, de a többi nehezítés miatt inkább írom. Tudom, hogy kalapálni kell, de igyekszem úgy tartani, hogy minimális módosítást alkalmazzak. Így gyorsabb újrarakni mint szenvedni a visszaállítással/helyrehozással, amihez ugye nem is értek
Ezért "szükséges" ezt használnom. -
shadow1901
aktív tag
Gugli után sem voltam biztos benne, hogy ez kell nekem. Illetve gugli mondta azt is, hogy XFCE nem tesz fel alapból ilyet. Leszedtem az általad használtat+manager. Ez picit olyan ágyúval verébre eszköz számomra. Magától nem indul semmi. Managert el kellett indítani adni egy jelszót, beléptem, leválasztás után már nem kérte egyiket sem, de újraindítás után a managerest igen. Akkor meg mindegy melyiket adom meg. Tehát félsiker, majd 500MB árán. Ha kalapálok talán lehet teljes siker is, de nem értek hozzá, nem akarok, hely sincs
Az irány megvan, majd lehet megnézek másikat is, egyelőre beletörődöm. Köszi! -
shadow1901
aktív tag
[kép]
Ezek közül szerintem van ami nem kell. Ha kibogarászom melyek azok, hogyan lehet egyszerűen eltávolítani őket? Vagy ezek így mozognak csokorban?
Gondolok itt olyanra, hogy amdgpu, radeon talán még nvidia is hírből sincs az érintett laptopban. Laptop mivolta miatt nem is lesz. De atheros/broadcom/retek ha a wifi és lan különböző, 1 akkor is felesleges.
/ átméretezés nem opció. Augusztusi telepítés, akkor még volt 1-1,5gb szabad hely.
pacman -Sc minden frissítés után alkalmazva. -
shadow1901
aktív tag
Hali!
Xfce, elmúlt 4 napban, 5. telepítés.
Hogy tudom a networkmanagert(?) kivarázsolni a panel(?)-re? Hogy kattintgatva tudjak wifit kikapcsolni/váltani. Volt amikor sikerült már, de akkor duplázta a klienseket a routerben. 2x wifi 2x utp MAC. (Most belegondolva lehet csak nem vártam meg, hogy lejárjon a lease. ) Ez a kisebbik baj.A nagyobb:
Samba miért nem készít az /etc/samba könyvtárba semmit? (1db private mappa van benne csak.) .conf nincs, hogy be tudjam állítani a megosztást. Nemoval próbálkozom már, az minten ment, debianon gvfs valami letöltése után ment. Thunarral smb:///ip/mappa sem megy. Nemoval is csak kifelé. Gondolom mert nincs beállítva a nem létező confba semmi. Most kifelé sem jó.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- OLED TV topic
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- TCL LCD és LED TV-k
- Kipukkadt a videós AI lufi? A Sora elkaszálása csak a kezdet
- További aktív témák...
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- DELL LATITUDE 7330 /i5-1245U/16GB/256 GB SDD/13.3/FHD/IPS/Garancia/
- Itachi! Felsőkategóriás Gamer PC! Csere-Beszámítás! R7 9800X3D/ 9070XT / 32GB DDR5 / 2TB Nvme SSD
- ASUS Strix GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X 256bit (ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING) Videokártya
- iPhone SE 2020 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4594
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 6GB CM Masterbox MB311L ARGB 500W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
