Új hozzászólás Aktív témák
-
hati
addikt
Ha a N56-ban a 2x4GB ramból az egyiket 8GB-ra cserélem, akkor menni fog? A dual channel - ha részlegesen is - menni fog?
-
hati
addikt
Sikerült felraknom az Intel GPU drivert. A megoldás az volt, hogy az eszközkezelőben frissítettem a "have a disk" metódussal a drivert és úgy felrakta. Érdekes, hogy utána ismét lefuttatva a normál "setup.exe-s" telepítőt, már nem panaszkodott rá, hogy nem támogatott. Nekem úgy tűnik, hogy a setup azt nézi, hogy az aktuálisan fent lévő driver, az inteles-e vagy asus-os, ha az utóbbi, akkor nem frissíti.
-
hati
addikt
Érdemes/lehet a gyári Intel GPU drivert telepíteni vagy csak az ASUS által kiadott fog megfelelően működni?
-
hati
addikt
válasz
Dell XPS
#20809
üzenetére
Az NVIDIA driver rendben feltelepül, azaz az NVIDIA telepítője felismeri a hardvert. Újraindítás után, sárga felkiáltójeles. A NVIDIA kezelőjébe nem lehet belépni, azonnal hibával elszáll. Ha leszedem az Intel IGP driverét, akkor a windows helyére rak valami standard vga drivert és az NVIDIA drivere és a cezérlőpultbanból elérhető konfigurátora is megjavul. Nyilván, hogy szoftveres a gond, csak próbáltam megúszni a windows újratelepítését, mert azt csak 10 évenként szoktam és abból 9,5 év még hátra van.

Természetesen a fenti konfig az előző, ugyan ilyen összeállítású gépben tökéletesen működött (az ssd-t átraktam a régi gépből), csak azt visszavittem az üzletbe, és cserélték (szlovák átmatricázott bill. + pixelhiba).
-
hati
addikt
-
hati
addikt
Adott egy ssd mely egy N56JN - N56JN csere után bekerült az új gépbe. Minden eszköz meghajtó magára talált, kivéve az NVIDIA, mert az 43-mas hibakóddal (Code 43: Windows has stopped this device because it has reported problems) letiltásra került a windows 7 által.
Az alábbiakat próbáltam:
- NVIDIA csomag le-fel
- Intel VGA driver le, ekkor az NVIDIA működött, az Intel helyett a windows gyári drivere volt fent.
- Intel VGA driver fel: Ha ismét visszaraktam az Intel eszközkezelőjét, akkor az NVIDIA ismét letiltásra került.Gyakorlatilag vagy az egyik, vagy a másik megy. Az előző ugyanilyen gépben, mint a kettő ment, így az általam használt driverek jók.
Van esély rá, hogy megússzam a windows újratelepítését?

-
hati
addikt
válasz
ZavaBalazs
#20719
üzenetére
-
hati
addikt
válasz
fmfizikus
#20714
üzenetére
Eléggé hamar észrevettem a hibát.
Sötétben, amikor a billentyűzet háttér világítás látszik, akkor a billentyűzeten a magyar ékezetes betűk (és pár egyéb jelölés) nem látszik, mert utólag lett matricázva. Ellenben a szlovák karakterek jól látszódnak. Nagyon zavaró. Tuti, hogy az üzletben magyarították. Átverés.
-
hati
addikt
Ma szertettem ey N56JN-re, de sajna pixelhibás. Vihetem vissza.

-
hati
addikt
Mennyire ajánlott vétel ez az N56JN kiszerelés?
Új hozzászólás Aktív témák
- Asus Rog Strix G513 144hz Laptop Eladó!
- Lenovo L440 laptop - i5-4200M - 4 gb DDR3 ram - 320 gb HDD
- Zsír DELL XPS 13 Plus 9320 Ultrabook laptop, -70% 13,4" i7-1260P 12Mag 16/512 FHD+ /Millió! Ft/
- FELÚJÍTOTT (Refubished) Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti Golyóálló Laptop -50% Ryzen 5 PRO 16/256 FHD
- Lenovo ThinkPad P16V Gen2. Munkaállomás Intel Core Ultra 7-165H/32RAM/1TBSSD/RTX2000Ada 3év gar
- 186 - Lenovo Legion 5 (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5070
- GYÖNYÖRŰ iPhone SE 2020 256GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4003
- Eladó szép állapotban levő Apple iPhone 11 64GB fehér / 12 hónap jótállással!
- Targus DOCK423A - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 x HDMI (120Hz)
- 137 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080 - 4 ÉV GARANCIA!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





Pyttawrx
