Új hozzászólás Aktív témák
-
Márton
nagyúr
Fiúk, MÉGSEM!
Megtaláltam a beállítást, ahol a minőséget lehet állítani.
Eddig SP beállításban vettem fel, ami valóban 352x576, de létezik Good Quality és High Quality is, melyek mindegyike 720x576! És működik!
Nem is akárhogyan, 70% prociterhelés mellett! Erre varrjatok gombot!
Intervideoék tudhatnak valamit, hiszen a minőséggel is elégedett vagyok.
Gratula! -
Márton
nagyúr
Netuddki:
sokat olvastam erről, most hirtelen ezt az oldalt találtam neked:
http://www.hdtvinfoport.com/HDTV-Resolution.html
Ne zavarjon, hogy hdtv oldal, a Vertical and Horizontal Resolution részt olvasd.
Idézem:
The ''horizontal resolution,'' (number of vertical lines or columns) however, is variable.
The horizontal resolution of VHS tape is (about) 240 lines; broadcast TV (about) 330 lines, laserdisc (about) 420 lines; and DVD (about) 480 lines.
Itt történt a félrefordítás, mert ezek a ''lines'' szavak, nem vízszintes sorokat jelentenek, azokat ''row''-nak írnák. -
Márton
nagyúr
Liksoft neharagudj, nagy tévedésben vagy.
(ahogyan én is voltam évekig, és még sokan vannak!)
Az, hogy 500 soros egy videó felbontása nem azt jelenti, hogy 500 db vízszintes sort tud az eszköz, hiszen az mindig 576 a szabvány szerint. Egy SORBAN ennyi pixelt tud rögzíteni. (ezt is téves magyar fordításnak köszönhetjük)
Aki nem hiszi, próbálja ki, hogy bedigiz egy interlace vhs jelet melyen mozog valami, majd egy frame-ből kiment két állóképet. Az egyiket a páros sorok eldobásával, a másikat a páratlan sorok eldobásával nyerjük. Különböző lesz a két kép! És hogy lehetne az, ha csak 2-300 sort rögzítettünk volna?
Igazán komoly, szakmai oldalakon részletesen ki van vesézve e téma. -
Márton
nagyúr
Liksoft:
''ha azzal kezded, hogy a kamerán keresztül digitalizálsz''
Idézem első hozzászólásom harmadik mondatát:
''a firewire-en keresztül jövő videót röptében konvertálja mpeg2-be''
Szerinted itt tv tuneres, neadjisten video in vga-s megoldásról beszélek?
Köszi a helyreigazítást, valóban a gyorsaság miatt írtam a 3.6mb-t, nyilván megabyte-ról van szó.
Viszont az asztali írókban VAN olyan erős célprocesszor, ami valódi 720x576-os jelet rögzít. Ha nem így lenne az első alkalommal kiszúrtam volna, hogy miért romlott ennyit a stúdióban egy dvcam, vagy beta képe visszanézve dvd-ről..
MMII kártyáról nem hallottam, az ISA-s korszakban én is a tv-tunerekkel ismerkedtem. Aztán hamar rájöttem hogy játékok
-
Márton
nagyúr
Ricsi, te tudsz valamit!
Ilyen távolról megmondani, hogy 352x576-ban rögzít a progi.. Hát.. Le a kalappal.
Tényleg trükköz.
És rájöttem, hogy ez a progi megvan nekem, hiszen az Inno3D GF6200-esemhez járt! Jó körülnézni néha a driver cd-n..
Viszont SKICA!
Továbbra sem tudom, miért tesz a menübe egy olyan ''jelenetindítót'', ami pc-n nem csinál semmit, asztali meg errorral leáll tőle. Nem is kéne nekem semmi menü. Ötlet? -
Márton
nagyúr
válasz
Cyberslider
#19
üzenetére
Szerintem nem trükköz a Half D1-gyel, de este megnézem.
Végülis a 3.6mb/seces DV capture közben minimális a prociterhelés, a vinyók 30-40mb/sec-et tudnak. A dvd író kezelése sem olyan nagy munka, 1x-es írás 1350kb/sec. Ami kényes téma az az mpg kódolás, de ha nem cce, meg tmpg minőséget akarunk, akkor úgy tűnik, hogy mind e 3 funkció megy egy jelenlegi 2500-as bartonnal.
üdv -
Márton
nagyúr
Még mindig elbeszélünk egymás mellett.. Nem hiszem el.
Liksoft:
ugyan mi köze a videokártyámnak a vhs gagyi szikronjeléhez?
A kamerám ANALOG IN csatijára kötöm, ami egyből megjeleníti a jelet a DV kimenetén. A gépben egy Audigy van. Régóta digizek így vhs-t, nem volt még szalaghiba miatt sem frame drop, meg ilyesmi. A D8 ezt jól lekezeli.
Ismerem a Canopust is, Ediussal is vágtam már, zajt is szűrtem. Nem ma kezdtem na!
Most a probléma sokkal egyszerűbb és mezeibb.
Mint írtam megfelel a windvd creator minősége.
Cyberslider:
''1. vesz egy asztali DVD felvevőt ''
Ezt miért ne lehetne kiváltani egy kellően gyors PC-vel, dvd íróval és egy jól megírt programmal? Tulajdonképpen az egész topic erről szól
-
Márton
nagyúr
Értem én emberek, de NEM ez a problémám!
Csinálok én rendszeresen dv avi capture-t, félprofi kamerám van, szerkesztek, feliratozok, vágok, effektezek, chapterezek, menüzök, kiírok. Nem erről van szó.
Most olyan munka akadt, hogy jó sok vhs-t kell írnom dvd-re, minden sallang nélkül. Nem mindegy hogy 1x, 2x esetleg 3-szoros idővel tudok végezni a feladattal. Meg akarok spórolni egy asztali dvd felvevőt.
Kipróbáltam a windvd creator trialt, működik a dolog RW lemezre.
Tehát nem igaz az állítás, miszerint 2ghz-es gépen még nem megy.
Az enyém pl. 1833-on ketyeg
Az más kérdés, hogy milyen a minősége, de mivel VHS a forrás, 2 óra/lemez beállításnál nem láttam jelentős minőségromlást, ergo ez megfelelő lenne.
Lenne, ha nem kéne RW lemez, és nem rakna a menübe egy olyan menüpontot is, amire az asztali mindig ''disc error''-t ír ki.
Megnézem a NeoDVD-t is, köszi! -
Márton
nagyúr
Üdv!
Létezik-e olyan program, mely megvalósítja az asztali dvd író egyszerű használatát PC-n?
Úgy értem a firewire-en keresztül jövő videót röptében konvertálja mpeg2-be, mi több írja is egyből a PC-s íróval egy lemezre. Ahogy vége az anyagnak, pár perces lezárás után már kész is lenne a lemez. Mindezt egy 2.5-ös Bartonnal.
Létezhet ilyen? Olyanról már hallottam, ami mpg2 capture-t tud, de elég gyenge minőségben, ráadásul a vobokat neked kell utána legyártanod.
Tehát én csak egy homevideót szeretnék menü nélkül, chapter nélkül, de minél gyorsabban felírni egy lemezre!
köszi
Új hozzászólás Aktív témák
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Házimozi belépő szinten
- iPhone topik
- LEGO klub
- Vezetékes FEJhallgatók
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- E-roller topik
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- További aktív témák...
- Apple iPad Air 2 (A1566) 64GB Wi-Fi Asztroszürke
- Apple iPad 5. generáció (A1822) 128GB, asztroszürke
- Csere-Beszámítás! Playstation 5 Lemezes kiadás!
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 66921Ft+ÁFA
- Akció!!! Sosemhasznált! HP OmniBook 5 i7-1355U 16GB 512GB 16" FHD+ Gar.: 1 év
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


