Aktív témák
-
guest
veterán
Kipróbálom én, kipróbálod te és ha mindkettőnknek rulez a Hercules Kyro-II ultra, akkor az úgy is lészen! Nem felejtettem el ama ECS újabb SIS-es K7-es lapkát, amit beszéltünk! Amint lesz nekünk, akkor szólok, de ha másnál hamarabb van, akkor ne várj rám! :D Addig is VIA&SIS rulez (már csak az ALI-nak kéne összekapnia magát)
-
udvari
tag
hát nem tolanganak az eredmények sajnos úgy látom semmi baja sem volt ama radeon vivo-nak t.i. ha csak az lenne ilyen gyatra akkor 1000 cáfolat lenne de sajnos egy huncut eredmény sem érkezett pedig a letöltés 10 perc a video 2000 5 perc a másik cc 30 perc a letöltés ill a prg futás meg radeonon cc 35-45 perc :DD
-
udvari
tag
persze bárki akinek radeonja van és veszi a fáradtságot ama video2000 teszt prg-vel főleg a vonalas rész fontos ! annak is köszönom a madonion-os fiuk csinálták precíz
Köszi előre is -
udvari
tag
nem nem így van nézd meg a k7s5a topicot nem a sis hanem az amd a ludas mert a porcikat menet közben változtatta és nem csak sis chipsettel vannak ilyen gondok ők legalább elismerik és lehet rajta segíteni !
nekem nincsen semmilzen problémám még linuxban sem ! igaz az én xp 1600+ -om rev 6 ! -
zotyesz01
tag
Nálam az ATi RadeonLE jól megy a K7S5A-ban. Persze ez azt nem vigasztalja, akinek nem megy.
-
guest
veterán
Minthogy nálunk van üzemben G100, G200, G400 és G450 is, bizton állíthatom, hogy szó sincs arról, hogy a G200 lenne a 2D megjelenítés non-plus-ultrája. (Hogy a mai napig használjuk őket, az azért van, mert az adott feladatra megfelelnek, így nincs miért kicserélnünk őket, ami egyébként is kompatibilitási problémákat vetne fel. A Matrox kártyákkal ez rendszeresen felbukkanó probléma.)
Az újabb ATi kártyák képminősége magasabb felbontásokban és frissítési frekvenciákon egyértelműen jobb, mint a régebbi Matroxoké (természetesen). Alacsonyabb felbontásokban is jobb a fontok antialiasing szűrése. Ezért az ATi által megjelenített szövegek olvashatóbbak és jobban hasonlítanak a majdan papíron megjelenő szövegekre, miközben a Matrox képe élesebbnek tűnik (pontosabban recésebbnek). A Matrox Dual-Head-es megoldása jobban tetszik, mint az ATi HydraVision-je, de amúgy az ATi-k video megjelenítés szempontjából is jobbak. (A Matrox egyszerűen elmaradt a fejlesztésben.)
Ha valakinek a gépében egy adott kártya (bármiért is) rosszabbul működik, mint egy másik, ez ugyan egy tény, de ettől még nem az a tény, hogy a kártya rosszabb lenne mint a másik. (Legfeljebb az illető számára.)
A gyártó bevallása szerint a K7S5A-val nem csak az ATi kártyák zöme megy rosszul, hanem (a teljesség igénye nélkül) egyes Trident, S3, GE2-MX200, GE2-MX400, V5-5500, és a legtöbb TV Tuner kártya. (És egyáltalán nincs kizárva, hogy a lista ezután is bővül fog.)
Véleményem szerint itt igazából nem is inkompatibilitásról van szó, hanem arról, hogy a SiS735-ös chipset ebben az alaplapban rosszul van illesztve a procihoz (impedanciák), ezért főleg bizonyos prociknál időnként meghülyülhet az adattranszfer, ami eredményezhet: bootolási nehézséget, olvasható, de mégis rosszul megírt CD-ket, váratlan lefagyási jelenségeket, adatok megsérülését a HDD-n, memória hibákat (lásd Memtest86), stb. A hiba úgy szokott jelentkezni, hogy egy jó darabig nincs semmi hiba, de amikor megjelenik, akkor mindjárt egy jókora adag. Ha mondjuk egy file másolásánál lépett fel, a hibás adag után folytatódhat a helyes adatátvitel, aztán egyszer csak következhet megint egy hibás rész, stb. -
guest
veterán
k7s5a-m van, folyamatosan bongésztem a fórumokat, h. ati 7500-ast, vagy gef2Ti-t vegyek. Az elobbi leginkább a 2d miatt ért volna + jó pár egységgel többet. De akkor eldölt a dolog, ha szarul mennek a lapban az Ati kártyeszok - vagy van vkinek 7500-as ilyen lapban?
A leadtek Ti pro kartyesznek szep a 2d-je?(a C.....com listajan lattam, a 64 megas) -
Aram
tag
Tudod, ez az utolsó hozzászólásom a témában, mert komolytalannak érzem a reakcióidat, de meglehet, hogy én vagyok ódivatú, de játékgépre költeni eszméletlen f**zság. Nekem TNT2-es volt eddig a gépembe és még mindig jó volt.
Lehet, hogy én vagyok hülye, de én nem veszek évente új grafikus kártyát, mert az pénzkidobás.
Aram -
guest
veterán
Hol lehet kapni Radeon8500-at?Mondjatok légyszi jó címeket!Pl.:Mistralnak egész jó árai vannak,de nem láttam az árlistájukon még all-in wonder Radeon7500-at sem, nemhogy a 8500-at.Hát hol van ilyen akkor?
-
udvari
tag
hm semmi baja a monitor kábelemnek meg a minősőgénke se pl bnc rgb kábelen is megnáztem !
mellesleg senki se mondta ,hogy az ATI kártyáknak jobb a 2d képminősége mint a matrox-é sose volt jobb !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Barátom mind a mai napig a 2d kép etalonja a matrox g200 hidd el !
De könyörgöm akinek van radeonja lefuttata már a video 2000 -et meg a specviewperfet ???
vagy csak védenétek a mundlr becsületét dumával tények helyett !
Mondom szomorú voltam és korrekten odaírtam mindent !!!
Ha radeonod van akkor vedd már a fáradságot hogy megnézed ama két benchmarkot ha meg nincs mire fel vonod kétségbe a tényeket ? :DD
amúgy -
Ez nettó 70-80 vagy nem ?
Ha nettó akkor eredeti Radeon8500 -at érdemes szerintem (jobb mint a Ti200)...
kb nettó 65000 + Áfa
Ha nem akkor meg egy Gef3Ti200 -at...
pl ABIT Ti200 DVI/TV kb 48000 + fa a DemoStudional vagy Inno3D -t...
Ha ''márkásabbat'' akarsz ilyenből akkor 55000 + fa körül vannak... -
Azért a Leadtek kártyák is nagyon frankók 2D -ben, legalábbis a Titaniumok biztosan...
Lehet hogy van köze a Radeonnál annak, hogy kínai...
Másrészt lehet hogy épp egy rossz darabot, vagy szériát fogtál ki, mert tényleg gyanús hogy a többség világszerte a legjobbnak tartja a Matrox mellett az ATI 2D minőségét, nálad meg nem az... -
guest
veterán
Emberek!Milyen kártyát vennétek max 70-80e-ért?Érdemes esetleg várni?A Radeon 2-nek állítólag jók a fizikai képességei,de talán a driverek miatt eddig nem hallottam túl sok jót róluk.Mit tudtok erről?
-
guest
veterán
http://www.amptron.com/html/k7s5a.html
http://www.amptron.com/html/m830xlm.html
A fenti linkeken olvasható, hogy a nevezett alaplapok bevallottan nem működnek jól együtt egy rakás grafikus kártyával (Nem csak ATi kártyákkal). Úgyhogy talán nem ilyen alaplapokkal kellene összehasonlítgatni a minőséget. (Különben olyan zöldségek jöhetnek ki, hogy egy ATi Radeon ViVo képe nem jobb, mint egy nVIDIA-é (bármelyiké), vagy egy régebbi Matrox-é...)
Egyébként nagyon meg kell nézni a monitor és az öszekötő kábel minőségét is. Ha ugyanis a lezáró impedanciák értéke helytelen, akkor véletlenül tényleg előfordulhat, hogy nem a legjobb grafikus kimenetű kártyával kapjuk a legjobb képminőséget (hanem amelyik a legszerencsésebben kompenzálja az egyéb hibákat). -
Aram
tag
Ja és a táphibát csak a garancia miatt hoztam szóba. Ha mondjuk 2 év múlva elfüstöl valamitől a grafikus kártyám, akkor kicserélik. Mert a 18000 forint többletben nem csak a k**va gzors memória és a syoftverek vannak benne, hanem a 3 éves garancia is, ami a mai számítástechnikai fejlődés tekintetében több mint sok.(pl.: nVidia fél évente hoz ki újabb grafikus motort)
Aram -
Aram
tag
No félre ne érts, nem akartam fikáni a cuccaidat...
No nálam SD-RAM-os sima T-Bird (no SSE), 9,5*145 MHz-en, ami 1377 Mhz. 256 MB Hyundai memória.
Felraktam a Win98-at (XP helyett) és láss csodát, a default 3DMark 2000, nem 9290 pontot hoz, hanem 10300 felett.
A Q3 pedig biztosan ennyi, mert megnéztem 98 SE alatt is, ott is ennyit ment, 70 FPS körül, Trilinear, 32 bit, 1600 x 1200.
OpenGL ugye, hát úgy látszik itt kijön a különbség a kártyák között. Igaz nekem sima Timedemo 1 és demo001 futott.
Most olvasgatok mellesleg platformösszehasonlítást, SDR és DDR RAM-os konfigok között és elég komoly, Direct3D alatt 10%-os különbség, OpenGL alatt pedig több mint 20% a különbség.
Kiváncsi lennék, hogy egy KT266A-s rendszerben, Athlon XP-vel mit menne a kártya. Szerintem bőven 11000 pont fölé menne a 3DMark 2000...
Aram -
Aram
tag
És milyen operációs rendszert használsz?
És milyen drivert.
És milyen procid ill. RAM-od van (DDR?)?
És a Quake 3 minden fullos, 32bit, 32bit, high, high, csúszka fel.
Mellesleg hogy nézne ki egy Inno3D-s kártya egy ASUS lapban, egy Chieftec házban?
Nekem megéri a különbözetet, hogy nem noname-ből lett ''márkát'' vásároljak, ráadásul kötve hiszem, hogy 3 év garanciát kapnál az Inno3d-re és elég csak egy táphiba, füstöl a kártyád...
Aram -
Aram
tag
És milyen operációs rendszert használsz?
És milyen drivert.
És milyen procid ill. RAM-od van (DDR?)?
És a Quake 3 minden fullos, 32bit, 32bit, high, high, csúszka fel.
Mellesleg hogy nézne ki egy Inno3D-s kártya egy ASUS lapban, egy Chieftec házban?
Nekem megéri a különbözetet, hogy nem noname-ből lett ''márkát'' vásároljak, ráadásul kötve hiszem, hogy 3 év garanciát kapnál az Inno3d-re és elég csak egy táphiba, füstöl a kártyád...
Aram -
guest
veterán
Itt van egyket eredmeny
1200@1530 celeron T ,abit st6, v7700 deluxe ti 290/500
3dmark2000 default 9600
3dmark2001 default 4750
asus 21,83 driverrel. -
guest
veterán
Ha valakit erdekelne egy 290/500-ig huzhato asus v7700 deluxe titanium 64mb 50000ft-ert hivjon fel. Gari,doboz,szemuveg+ minden cucc megvan a kartyahoz. 06205444503.
-
Aram
tag
Sziasztok!
Tegnap vettem Gainward GeForce 2 Ti-t. Hat az, hogy tuningolhato, az enyhe kifejezes.
BRUTALIS!!!
A gyar altal 500 MHz-ig garantaltan huzhato RAM-ok (ez 4.0 ns) feltornazhatoak egeszen 550 !! MHz-ig, míg a CORE, csak 300 MHz-ig ment fel.
Es hogy igy mennyire szar a kartya?
TB 1370-en, 256 MB SD-RAM, Windows XP és:
3DMark 2000: 9290 pont
3DMark 2001: 4500 pont
Q3 Arena Demo1 1600x1200 minden MAX: 71 FPS
Counter Strike )minden MAX OpenGL: kiakad 85Hz-nel a VSync miatt :)
Ez Ultraverő!
Ja es baromi syép képe van. Még 1600x1200üban is gyönyörűen olvasható minden apró szöveg is.
TV be ki. Ulead Video Studio és WinDVD 3.0 Full verziós szoftverek.
És ez bruttó 52 ezer körül.
No kicsit elragadtattam magam, de tényleg nagyon jó kártya. Hűtőborda a RAM-okon is, céklaszínű nyák, 3 év garancia.
Aram -
udvari
tag
igen oda írtam 32 bp és high minden tesztben ill a quakeben is.
a specview meg default azon nem lehet állítani ill bat fileket kéne buhárálni :) de azt meg minek
ez eredeti radeon volt de oem és made in china nem tudom a dobozos az canadai e de az én matroxaim mind cabadai colt pedig millenium I
mustique mystigue 220 millenium II g100 g200 millenium ill g400 meg g450 azt mind mind canadai és minőségi !
azt adta amit vártam !
azt hogy a matrox meg az nvidia meg a 3dfx miert megy rendesen a sis-ben azt pont az ati meg nem hát én ezt kétlem.
Mondjuk ha megnézed az eredményeket akkor kb gts szintü kártya de 2d minősőgben és az álatalm nagyonfontos cadban egy kalap.... tessék csak megpróbálni a video 200 ill a specviewperf-ben mert ott van a kutya elásva attól még lehet szép tvoutja de hát a matrox simán leveri abban és nem köll csak a g450 hozzá a g550 meg klasszissal jobb ! -
guest
veterán
-
udvari
tag
-
McJames
senior tag
Előrebocsátom, bár GeForce-om van (ehhez sikerült jobb árban hozzájutnom), nem vagyok elfogult, de...
... lassan kötelező lesz utálni
- a Microsoftot,
- az Intelt,
- az nVidiát?
És jövőre?
Utáljuk a Linuxot mert pl. egy szerencsétlen kezdő beleőszül az első telepítésbe, a használatáról nem is beszélve vagy az AMD-t mert az ''ő'' processzoraiban is van hiba ne adj' isten pont azért mert egyes alkalmazásokban tényleg jobb mint az Intel (amivel pl. mi rendelkezünk), illetve a VIA-t, mert a chipjei egy-két alkalmazásban nem a legtökéletesebbek? Esetleg utáljuk egy kicsit az ATI-t is mert a chipjei minősége hullámzó, a drivereit nem frissíti ''elég gyorsan''?
Vagy én utáljam még +, mert a korábban általam nagyon kedvelt videókártya gyártóját a Tseng Lab-ot bekebelezte?
Ugyan má' emberek...
zzzed, annak nézz utána, hogy a meglévő egyéb cuccaiddal akad-e valamelyik kártya, netán a driver, illetve, hogy melyiket mennyiért tudod beszerezni (és majd eladni). A tudásuk kb. egyforma - szerintem.
az ATI-s kivonulásról még nem tudok semmit, de az biztos, hogy az elkövetkező egy-két évben még biztos, hogy lesz support, sőt. (Lásd: azért valahogy mégis működik a Dfx ''támogatás'' is, ugye...) -
udvari
tag
válasz
FollowTheORI #9 üzenetére
ok örülök de szomorú is vagyok mert ezekszerint az ati nem olyan mint a matrox t.i. amiket írnak hogy különböző mhz-n rohanglának a kártyák ilyen-olyan ramokkal ezek szereint nem csak az új radeonokat hanem a régieket is érinti.
aki pedig mondjuk vesz egy m3-as BMW gondolom nem azzért vesz,i hogy turbófeltöltőt bARKÁCSOLJONRÁ MERT GYENGéCSKE A DRÁGA :DD -
Mármint, hogy ilyen jó Gef2 -őd van...
-
Örülj neki...
-
udvari
tag
ebbe a topicba rakom mert nem akarok újat nyitni.
utána néztem a legendának :))
nos a config sis 735 ecs XP 1600+ alapon tuning nélkül a a kártyák is alapon mentek vsync off anti-alaising off
driverek xp 23,11 ill ati 5,13,013276
w2k sp2 a quake 32 és minden high !
a többi is 32 high detail
geforce 2 ti 64 at radeon vivo 64
glmark 1024 32 high
avg 45,9 34,3
max 135 105
min 20 15
glmark 1600 32 high
22,2 17,3
66 57
10 8
quake 32 high minden
1024 91,5 78,2
1200 57 53,2
1600 39,3 36,9
cinebench
Shading (CINEMA 4D): 14.44 CB 14,57
Shading (OpenGL) : 24.59 CB 23,73
Raytracing (Single CPU): 19.35 CB 19,43
OpenGL Shading is 1.71 1,63
video 2000
2341 /940/801/600 2366/874/803/689
3dmark 2000
default de 32 bp
8808 5485
1600 32 3113 2686
3dmark 2001
default
4605 3607
1600 32 bp 2395 2065
specviewperf
---------- SUM_RESULTSAWADVSSUMMARY.TXT
AWadvs-04 Weighted Geometric Mean =112.2 68,72
---------- SUM_RESULTSDRVSUMMARY.TXT
DRV-07 Weighted Geometric Mean = 21.01 14,65
---------- SUM_RESULTSDXSUMMARY.TXT
DX-06 Weighted Geometric Mean = 35.37 27,53
---------- SUM_RESULTSLIGHTSUMMARY.TXT
Light-04 Weighted Geometric Mean =8.631 4,752
---------- SUM_RESULTSMEDMCADSUMMARY.TXT
MedMCAD-01 Weighted Geometric Mean = 36.18 22,14
---------- SUM_RESULTSPROCDRSSUMMARY.TXT
ProCDRS-03 Weighted Geometric Mean = 42.64 16,33
ebben katasztrófális volt a radeon
eme benchmark kimondott CAD benchmark !!!!
nos uraiam ennyi :)))
ui:kéretik nem anyázni hanem lefuttatni a vide200 ill a specviewperfet !!!!! -
9CS
senior tag
Sziasztok.
Nekem egy ATI Radeon 32MB DDR-ramos kártyám van. Én a szép kép mellett szavazok, annyival úgysem gyorsabbak a Gf-ok, főleg az új Ati-k esetében. -
guest
veterán
nyugalom :DD
-
gearguy
csendes tag
Mint kiderült, sajnos csak Radeon 7500LE volt...
-
zzzed
csendes tag
na de hol láttál? én ha igaz ASKA Radeont veszek 38-ért, de azt se láttam még sose a neten, csak info-boltban.
-
gearguy
csendes tag
Most láttam, hogy Manli ATI Radeon 7500 ''csak'' 27.9e+áfa - Szerintem a szolgáltatásokat figyelembe véve egy jó választás lehet...
-
zzzed
csendes tag
Hi All!
Érdekelne ki mit gondol.Mit vegyek:ati radeon 7500, vagy bármilyen G2?/persze az MX-szériárol szó sem lehet./
Szebb kép vagy nagyobb sebesség?!
Sokkal több jót lehet olvasni az uj ati-rol, viszont most láttam, hogy megjelent a G2Ti Pro-VTG -ami alacsony ár mellett bizti nem rosz.
S AMI MÉG FONTOSABB! Hogy érinti az atisokat az ati-körül keringő hiirek? (:21 nagy cég; Ati kivonul az európai piacrol, stb)
Hhhmmm???
Aktív témák
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Majdnem 20 évvel később befejezték a rajongók a PC-s Grand Theft Auto IV-et
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Új nap, új Xiaomi 17 információk
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- iPhone topik
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- További aktív témák...
- új Philips Evnia 49M2C8900AM - óriás QD-OLED Ambiglow - 5k, 240Hz, 1800R, DisplayHDR 400, DTS Sound
- LG UltraGear 27GS95QE-B Monitor ! / 2560 x 1440 / 240 Hz / 0.03ms / G-SYNC / FreeSync BeszámítOK !
- Gigabyte AORUS FI27Q Gaming monitor, IPS, 27", WQHD, 1ms, 165Hz-Garancia
- Rog Falchion Ace bill,Rog Impact 3 egér,Rog XG27ACS-W monitor,ROG xxl egérpad, secretlab monitor arm
- ELADÓ LG 29WK600 UltraWide monitor + INGYEN KONZOL + AKÁR HÁZHOZSZÁLLÍTÁS!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 256GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2116, 100% Akkumulátor
- LÉZEREZÉS! külföldi billentyűzet magyarra kb. 20-30p alatt!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER P termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3159
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest