Aktív témák
-
Satan-Claus
senior tag
Hát pedig nálam biza 2.3-as Catalist, és Xp sp1-el fut a dolog. A kártya PM és Kt33-as MSI lap.Én a helyedben szépen elkezdeném kiszedegetni a kártyákat a gépből, hátha vmi más a ludas. Ha így tesztelve sem lesz jobb, akkor alaplapi BIOS refresh, ha így sem akkor Xp reinstall. Ha így sem akkor tényleg nincs semmi ötletem.:(
-
Tompo
aktív tag
Mindent alapra vissza, utána egy WinfosMe-t tegyél fel, vagy 2k-t, nézd meg csinálja-e megint, ha nem kezd el húzni a dolgokat. Haver egy Abit KD7-el szívott, Ge3Ti200 és mediaplayer kifagy, hang elmegy, XP alatt. Me, és 2k alatt minden megy semmi gond, tuning után sem...
-
tildy
nagyúr
Az ATi oldalan, a 8500-s leirasanal olvatsam az alabbiakat:
Stereo TV tuner with 125 channels
TV-ON-DEMAND?
Pause live TV or record live broadcasts and watch them later
Get instant replays of favorite programs
Click through the translucent live TV window to access your desktop - no more moving the TV window to get to your work!
Use the integrated Gemstar GUIDE Plus+? Interactive Program Guide1 to view and search TV listings by category, actor/performer, or date. Schedule and record programs at the click of a mouse - all the benefits of a Personal Video Recorder without the monthly fees
Amazing TV features including:
TV Magazine1 - images and text from TV programs allowing you to read and archive TV programs
Hot Words1 - real-time notification when selected words are detected in programming
Zoom & pan - zoom in on the action on-screen and choose your own close-ups
Intelligent Teletext on your PC2
A kerdesem az lenne, hogy ezek szerint az ati8500-s kartyak tvtunert is magukba foglalnak?Mert ha igen , az kurvajo!!Ha van valakinek ilyen kartyaja, az please mondja meg. -
Bagoly
senior tag
Claus:
Hátha erre jársz és nem kerüli el e figyelmed.
Többiek: Jöhetnek a tippek
:)) -
Bagoly
senior tag
válasz
Satan-Claus #27 üzenetére
Claus, nálad milyen hardver megy (melyik ati :) ), milyen driverrel, milyen op rendszer alatt?
Mert most már fenn az sp1 és a cat02.3, ennek ellenére megy a ''szarakodás''.
Ha nálad így megy, akkor tuti nem a driver a gond. Esetleg írd meg azt is, hogy milyen bios van a kártyán. Ha xp-d van, akkor magyar?
alaplapi chipset? (talán a via-s chip agp drivere :( ) -
Bagoly
senior tag
Mi lenne, ha kipróbálnék mindent gyári frekvencián: ugyanez.
Ha elolvasod az eddigi folyományokat, gondolom neked is világos lesz, mindent a gyári beállítások mellett is teszteltem és az eredmény ugyanez. Az hogy minden húzva lenne a gépben picit tulzás: a proci a tesztek idejére alap frekvencián megy (utána meg max annyi tuningot kap amennyit bizton elvisel), a videokártyára azért raktam fel a retail bios-t, hátha azzal megoldódik a 2d-s játékfagyási probléma. A régi biosszal, mint olvashattad is, ugyanezt csinálja. Nem tudom a te tv-kártyád milyen, nekem az új pcb-s pc-tv-m van, amit pár napja kézzel ''mérve'' rendkívül melegnek találtam (a tuner mögött a nyáknál. Lehet, hogy rossz? Bár működik gond nélkül).
A túlhúzott memóriáról: feltételezem ennek hibája 3d-s játékoknál is előjön.
Nálam 3d-s játékok alatt nem jelentkezik hiba. Sőt tökéletesen futott tegnap kb egy órán át a 3d-mark2001 (ha jól tudom elég érzékeny a program a hibákra).
Az eredeti biosszal (lele 230) is jelentkezik a probléma, ha ezt a frekit se bírná a memória (mondjuk az sztem kapásból jelentkezne 3d-ben, vagy talán még win desktop alatt is) akkor nem lele-nek kéne ezt nevezni, hanem a földre LE kéne vágni, kicsit megtaposni és otthagyni.
Ezek, amiket itt leírtam, a korábbi beírásokból mind kivehetőek.
Nem a gépem akarom az egekbe tuningolni, hanem azt szeretném, hogy problémák nélkül használni tudjam. Nem hinném, hogy 110 mhz-s fsb, vagy 3.6 nanos ramok 275mhz-s hajtása irdatlan nagy tuning lenne.
Várom a további értelmes hozzászólásokat (most ezt nem irónia-képpen) -
Satan-Claus
senior tag
Az, hogy mitől lesz vmi Le azzal vitatkoznék. Lehet, hogy nem a top tesztet hozó ramokat és core-t rakják rájuk, de valszeg többet nyom a latban az, hogy a mem-hez kerülő 3.10V az Le kártyákon jócskán elmarad a retail 3.65-től, és a core is 1 tizeddel kevesebb feszt kap.
A BIOS frissítístől pedig eddig még mindenkinek csak jobb/gyorsabb/stabilabb lett a kártyája, és ha van is negatív példa, az inkább gyártási hiba mint általános defekt.
Bagoly problémály is valszeg ilyen lehet, esetleg valamelyik másik alkatrész eddig rejtett hibája. Nálam pl. egyszer az ISDN kártya produkálta a titokzatos fagyásokat. Klassz buli volt mire megtaláltam a ludast, hiszen arra gyanakodtam utoljára. Elvégre mi mehet tönkre egy sz@r ISDN kártyán???
Bagoly: Az 50Hz-es boot a Win elindulásáig normális, és szerintem minden BIOS-szal így kell működnie, mivel ha a kártya úgy érzékeli, hogy TV van a zsinór végén, akkor nem küldhet neki mondjuk 60Hz-et, mert ugye az nem tenne jót neki. Viszont mivel itt még nincs driver betöltve, ezért nem tudja külön bontani a TV-nak és a monitornak küldött jelett, így mindenhova 50Hz-el küldi. -
HEBI
senior tag
Ember, az nem baj, hogy ki akarod hozni a maximumot a gépedből, de mi lenne, ha kipróbálnád, hogy sokkal kevesebb dolgot babrálsz át a gépeden.
Pl: Minden húzva van a gépedben, ha jól sejtem nem a gyári neki tervezett bios van a monitorkártyádon, meg még mittudoménmicsoda nincs átállítgatva.
Ja és még csodálkozol, hogy néhga fagy a géped.
Írtad, hogy 8500LE(LE) kártyád van, gondolom BBA, ha egyszer OEM. No akkor a driverrekkel semmi gondja. Jobban mondva lehet, ha nem az eredeti gyári biossal hajtod. Ha tudod szerintem tedd vissza az eredti biost. A Windows XP-hez meg a catalyst 2.1-et tedd fel, viszont ha fent van a SP1 a windózhoz, akkor a catalyst 2.3-at kell használni.
A házadban lévő hőmérséklet, meg baromira nem normális, ilyen időben(télen) egy egyszerű halandó gépében 28 fok van(nálam). Pedig nálam is van tvkártya, stb.
A fagyásoknak tapasztalom szerint a következő okai lehetnek: Túlhúzott memória a monitorkártyán, tedd vissza 250-re. Attól, hogy 3.8 nses Ramok vannak rajta, még nem jelenti azt, hogy megy 275-ön. Úgyanis nem véletlenül lett az a kártya LE(LE) , mi van akkor, ha rajta lévő ramok közöl egy nem 100%os, azaz hibázik 275-ön néha. Ekkor lesz belőle LE.
De azt irtad, próbáltad ezt is, tényleg minden gyári alapon volt? Nem hiszem el.
Ja és még valami az ATI kártyák nagyon (értsd.: NAGYON) kényesek a magas FSBre. -
Bagoly
senior tag
Na írom a fejleményeket, mert gondolom már mindenki feszülten várja :DD :
Tegnap, drivert cserélgettem (6118(cat02.2), 6166(cat02.3), 6178(microsoft még nem tesztelte), 6193(szintén nem ''hivatalos'') ) az első két driverrel a hiba továbbra is jelentkezik, a második kettő futtatva (aki ismeri a drivereket, tudja, hogy ''öntelepítők'') nem hajlandó felmenni, csak ha a már kicsomagolt fájlokat választom a windowsos drivercsere (control panelből indítva) folyamán. Az így feltelepített driver azonban megfekteti az xp-t.(gyanítom, hogy a driver a sz@r, nem a ''telepítés módja''.) Természetesen a két működő driver nem oldja meg a problémát. (driverek között uninstall, registry pucolás és eszközkezelőből videokártyatörlés volt.)
Ezek után felkerült az XP SP1.
helyzet ua.
Ha nincs más ötlet, ma egy másik winyóra visszarakom a win98-am (szerencsére van image) és megnézem az alatt mit művel.
Más: Radeonos kavargások közben feltettem a retail8500 pal biost a kártyára.
Működik, semmi baj, egy valamit kivéve:
ha be van dugva (már pedig be van) az svideo kábel a kártyába (és a tv-be) boot közben, akkor nem a szokásos 60hz-el bootol, hanem 50hz-el, ami amellett, hogy undorítóan villog, még ''félre is tolja'' (ill. össze is nyomja) a képet a monitoron boot közben. Amint az xp bejelentkező ablaka megnyílik, persze mindez egycsapásra megszűnik. A régi biossal nem volt ilyen, mi a franctól lehet?
(a régi biossal viszont nem megy 275-ön,(szemetel, meg minden) úgyhogy az nem megoldható, hogy azt ''rakjam fel'' 275-re)
Aki bármelyik kérdésre értelmes válasszal (esetleg ötlettel) bír: NE HABOZZON! -
Bagoly
senior tag
válasz
Satan-Claus #22 üzenetére
Hát kicsit megnugodtam (nagyon majd akkor fogok, ha működni kezdenek a 2d-s játékok), mert láttam az ATI támogatás (support) oldalán a hibáknál rendszeres a ''after few minutes'' szófordulat használata (eddig fel nem foghattam, hogy egy driver képes elindulni, aztán few minutes múlva lefagyni).
A linket köszi, azt hittem már nem is frissítheti a cégem a corporate-os xp-jét. :DD -
Satan-Claus
senior tag
-
Bagoly
senior tag
mousware a delikvens (logitech), de oprendszer upgrade-nél az XP nem szólt miatta. (kompatibilitási vizsgálatkor).
Ami viszont éredekelne:
ATI tulajok, most olvastam, hogy a kártya nem támogatja a fastwrite funkciót.
Fogalmam sincs most hogy áll, de nem változtattam, tehát 98 alatt ugyanúgy állt (és ott ugye működött).
Lehet esetleg ez a gond? Látott ,ár valaki olyat, hogy mit csinál a kártya, ha be van kapcsolva a fastwrite a biosban? -
Egon
nagyúr
Hát a melegedést is tudod tesztelni: indíts egy 3dmark2001-et, végtelenítve, minél több effekttel (FSAA, anizo filtering). Időnként nézz rá, melegedés hatására fagyás előtt előfordulnak textúrahibák is. Ezzel viszonylag gyorsan ki tudod lőni a melegedést is.
Aztán el lehet játszani a gamékkal is: Win98 módban indítod vagy ilyesmi (valami ilyesmit lehet játszani az XP-vel).
Végső esetre van egy gyors, fájdalommentes és tuti sikerrel kecsegtető megoldás is: XP letöröl (CD kettétör, nehogy később visszamásszon...:D), Win98 visszarak, és gép _problémamentesen_ használ...;];];] -
Bagoly
senior tag
még valami: ramok goldmemoryval tesztelve.
Elvileg ott minden OK. -
Bagoly
senior tag
Nem kékhalál, de ''csontra'' fagy, a játékból ki nem lépsz.
Csak reset segít :)) )
Na de az én ''hardveremmel'' minden OK. A géppel van csak baj.
Az zavar még, hogy ha driver gond, akkor miért csak 10-15 perc múlva jön elő?
Olyan , mintha a melegtől lenne, na de 36 foktól, könyörgöm... -
Bagoly
senior tag
topik felhozás.
UI: Gyerekek, semmi ötlet :( -
Bagoly
senior tag
Hát azért írtam izometrikus 3d-t, mert ez volt bennük az egyetlen közös.
Amivel próbáltam: baldur's gate 1, stronghold (demo), Robin hood (demo).
America's army alatt nem (én ha játszom ált. azt szoktam, de nem ritka a 6-8 órás játék se, mégse fagy).
A többivel asszony játszana, ha tudna szegény.
Érdekes, hogy americashoz használnom kell a hztoolt (különben 60 HZ en menne), de a többi akkor is frissít normálisan, ha nem használom. Gondolom itt az játszhat, hogy directx, vagy opengl alatt megy a játék, de ez csak tipp. -
Bagoly
senior tag
még valami a kártyán 3.6-os ramok vannak, úgyhogy a 275-öt bírniuk kell.
A 3dmark 2001 probléma nélkül futkározik a gépen.
Az xp professional magyar corporate verzió. Erre lehet sp1 (úgy tudom corporatre nem megy fel). -
Bagoly
senior tag
válasz
Satan-Claus #2 üzenetére
A proci húzva van:750@825, de 750 en ue. volt (teszt idejére le is vettem) úgyhogy biztos nem ő a ludas.
A kártya, mivel ati oem (tehát lele) 230-on pötyögött. felvettem 275-re, de 230on ua a helyzet. -
Satan-Claus
senior tag
Ha az új 2.3-as Catalist van fent, akkor fel kell dobni az SP1-et az Xp-hez, ugyanis az új Catalist-et ''ehhez'' írták, és ha nincs fent akkor lehetnek stabilitási gondok.
Azt is jó lenne tudni, hogy van-e valami túlhajtva, mert az a freki ami 98 alatt vígan működött, Xp alatt már nem biztos, hogy fog, lévén az Xp sokkal finnyásabb a hardverekre. -
Bagoly
senior tag
A rejtély leírása:
Ati 8500 Le izometrikus 3d-s játékok alatt 10-15 perc működés után ''fagy''.
A jelenség újkeletű. Régebben win98 alatt nem volt megfigyelhető.
Változások (avagy: mi volt a jelenség megjelenése körüli időben cserélve a gépben): oprendszer win98-ról, xp-re. táp a régi 180w-osról, 300w-os dtk-ra. plusz bekerült egy pinnacle tv-kártya (tegnap ''megfogdostam'', iszonyúan fűt).
A tv-kártya (vagy esetleg a táp) miatt persze megemelkedett a ház hőmérséklete, de ezt házventikkel kompenzáltam. Most full load alatt a ház zárva 36 fokos, a processzor 48. Nyitott háznál ez 1-2 fokot ''szelídül''.
Az első tippem a meleg volt, mivel a tv-kártya és a videokártya között nincs más (csak 2 üres pci slot) érezhetően felgyűlik a meleg a videokártya alatt. Kipróbáltam nyitott háznál, a jelenség ua. A másik zavaró dolog, hogy 3d-s játéknál (6 óra Americas Army (unreal2 motor), :P ) nyoma sincs a jelenségnek
Második tippem: a driver (mivel a legfrissebbet használtam, downgrade-eltem eggyel korábbira, de a jelenség maradt)
Ha jobb ötlet nincs továbbra is drivert próbálok cserélni, ill. ha nem használ kipróbálok egy win98 alatti tesztelést, majd tv-kártya nélküli (meleg nélküli) tesztet.
Szívesen venném, ha valakinek lenne ötlete, a probléma rövidrezárásához.
Nem hiszem, hogy egy vga-nak 36 fokos környezetben ''be kéne adnia a kulcsot''.
konfig: asus a7v-133c, sb128, 3com háló, pinnacle pctv, ati8500le, 256sd, 2 vinyó, cd-író, floppy, nagytorony, 300w dtk táp.
Aktív témák
- Acer notebook topic
- Szenzorosan védett 12V-2x6 kábel jött az ASRock berkeiből
- Véletlenül kikerült az FSR 4 forráskódja a GitHubra
- Nők, nőügyek (18+)
- Path of Exile 2
- Flint 2 OFF topik
- Project Motor Racing-Straight4 Studios
- Google Pixel topik
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Dell USB-C dokkolók: (K20A) WD19/ WD19S/ WD19DC + 130W, 180W, 240W töltők
- Dell Precision 5540 i7-9850H 16GB 256GB 15.6" FHD Nvidia Quadro T1000 15.6" FHD 1 év garancia
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Samsung Galaxy Book2 Pro 360 i7-1260P 16GB 512GB OLED touchscreen, GARANCIA: 1ÉV
- Microsoft Surface Pro 9 i5-1245U 16GB 256GB 1év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest