Új hozzászólás Aktív témák
-
FICEK9
csendes tag
Üdv!
Remélem jó helyre írok, de már szétgoogliztam a gépem, de sehol nem találtam se angol, se magyar nyelvű megoldást a problémámra.
Az alaplapomban van 4x2gb ram, látja is, de nem hajlandó kezelni csak 2x2gb-ot, és a windows szavaival élve: "Hardverek számára fenntartva" van a másik 2x2gb. Ezzel kapcsolatba annyit találtam a neten, hogy a biosomban "memory remap"-ot kellene csinálnom, de eddig nem jöttem rá mi felelne meg ennek az én biosomban és hogy tényleg ezért "tartja vissza" a bios-om a memóriáim felét.
Az érintettek:
alaplap: Gigabyte GA-H55M-UD2H
memória: 4x2GB Kingmax DDR3 1600MHz
A fölösleges válaszok elkerülése érdekében nem kérek WINDOWSOS megoldásokat, a biosban már eltűnik a memóriáim fele, a windows csak kiírja a "problémát", így BIOS beállítási tippeket kérek ilyen, vagy hasonló biosú alaplapok esetén.
Egy tippem van még, amivel kapcsolatban szintén lehet reagálni, de már egyszerűen kifogytam az ötletekből: megfáradt a tápom és nem tud elég áramot adni mind a 4 slotnak.
Köszönöm előre is akár a legképtelenebb ötleteket is!
Új hozzászólás Aktív témák
- Három operációs rendszert kínál a NexPhone
- Milyen program, ami...?
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- TCL LCD és LED TV-k
- Arc Raiders
- Futás, futópályák
- World of Warships
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- HDD probléma (nem adatmentés)
- További aktív témák...
- Lenovo T450s notebook hibás kijelzővel - 14", i5, 4GB RAM, eu vil.bill, számla, gar
- Audio-Technica ATH-M20x monitor fejhallgató
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- 185 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue ProMotion 120 Hz, Pro kamerák 128 GB Használt, szép,100%
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs



