-
Fototrend
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
csaba951
veterán
Semmi értelme belekezdened. Nemhogy hasznod nem lesz belőle, hanem a villanyszámla miatt még te fogsz fizetni a bányászásért! Kb. egy ATI 4670 szintjén lehet ez a kártya. A jóval fejlettebb Tesla M2050-el sem lennél előrébb, az is csak villanyszámlát csinálna neked, hasznot nem.
Ha mindenáron bányászkodni akarsz, akkor egy AMD 7970-ben éri meg gondolkodnod. Viszont 1-2 hónap múlva érkeznek az asic célgépek, akkor már a AMD 7970-el sem éri meg bányászkodni. Ennyi idő alatt meg nem fogja kitermelni az árát.
Érdeklődőként olvasd át a 367, 259, 368-as hozzászólásaimat!

(#855) Penge_4
Szerintem a tranzakció feldolgozásban már inkább a háttértár (valami raid sdd-kből), meg a cpu teljesítmény fog dominálni. A titkosításhoz viszont lehet, hogy jól jönnek majd az asic gépek, de ehhez még szükség lesz egy speciális programra, ami összehangolja a pc-asic munkáját. Ilyen program ma még biztosan nincs, mert még nem érte meg ilyet kifejleszteni.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Ausom DT2 Pro elektromos roller
- Lenovo M720s Core i5 9500 // 16GB // 256GB SSD számla + gari - több db elérhető
- 0perces SAMSUNG DDR5 6400MHz vadiúj 2x16GB memória 1 év garancia (6400B)
- AMD Phenom II X4 B95 processzor
- 15.gen! Intel Core ULTRA 9 285K (24mag!) +32GB DDR5 kit +ASROCK Z890 PRO-A! GAR/SZÁMLA (Te nevedre)!
- NVIDIA Quadro P400 2GB GDDR5 PCI-e videokártya
- Alkalmi vétel! HP Omen 17! I7 12700H / RTX 3070Ti 8GB / 1TB Nvme SSD / 16GB DDR5 !
- 27% - HP All-in-One Desktop PC! Intel Core I5-1335U / 16GB DDR4 / 512GB SSD/ Intel Iris XE!
- ÚJ Lenovo LOQ 15AHP10 - 15.6"FHD 144Hz - Ryzen 7 250 - 16GB 1TB - Win11 - RTX 5060 - 3 év gari
- Eladó új állapotban levő Realme 8 Pro 8/128GB fekete / 12 hónap jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


