Új hozzászólás Aktív témák
-
cs_taz
csendes tag
Sziasztok!
Segítségre volna szükségem. AM3 plattformra váltottam (Phenom2 X4 955c3, Asus 795xtd, 4870x2). Először vettem 2x2 Gb Mushkin black (nem frostbyte) cl7 ram kittet ami nem tudta a hűtőbordáján szereplő ref. értékeket sem (beállítás után nem boot-olt) sőt cl9-ben is fagyott prime-al, aztán kicseréltem 2x2gb G.Skill Ripjaws 7-8-7-24-ra (ami Intel p55 opt és low voltage) ez is max cl 8-ban megy. Elvileg így Prime stabil.
A 3dmark Vantage nem fut le. Elkezd "szemetelni" és utána leáll. Ha változtatok a memóriákon (időzítés, csak 1 modul van bent, volt) akkor mindig más és más stádiumban áll le a dolog de menni sehogyan sem megy.
Először a Vga-ra gondoltam úgyhogy elkezdtem játszani a Catalyst verziókkal, de haver azt mondta hogy neki is ezek a gondok jelentkeztek és a ramok voltak a ludasok.
A boltban is mondták, hogy szívnak az AMD-sek az 1600-os DDR3-al.
A kérdésem az volna szerintetek ez valóban Ram hiba, ha igen akkor 1600mhz, cl7-ben milyen 2x2 kittet érdemes venni, vagy felejtős a cl7?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung kuponkunyeráló
- Apple MacBook
- Google Pixel 10 és 10 Pro összehasonlító gyorsteszt
- Gitáros topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- E-book olvasók
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Gyúrósok ide!
- További aktív témák...
- ÚJ 27% - Corsair iCUE SP120 RGB ELITE Triple (CO-9050109-WW) ARGB ventillátor szett!
- Eladó Redmi Note 10 5G 4/128GB fekete / 12 hónap jótállás
- GAMER PC! Ryzen 5800X / RX 7700 XT / 32GB DDR4 / 1TB SSD / 650w Gold!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ProArt RTX 4060 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Keresünk iPhone 12/ 12 Mini/ 12 Pro/12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
