Új hozzászólás Aktív témák
-
J.varga7
tag
Tisztelt 04ahgy, és mindenki aki még ért hozzá!

Végül a következő gépet pakoltam össze:
ASROCK Z77 Pro4
Core i5 3570 processzor (NEM k-s verzió)
Corsair Vengeance DDR3 1600 Mhz 16 GB kitA kérdésem az lenne, hogy látszólag minden rendben a géppel, de a BIOS azt írja, hogy az 1600-as ramok csak 1333 Mzh-en mennek. Ezt az alaplap állítja be így alapból, vagy létezik, hogy ez a config nem is támogatja az 1600Mhz-en való futását a ramoknak? (remélem nem az utóbbi mert minden alkatrészt 30x átolvastam mielőtt megvettem.)
Elnézést a tudatlanságomért, de soha sem húztam még procit vagy ramot, ezért kérem, hogy ha ilyen "varázslatra" van szükség a ramok rendes frekin üzemeléséhez akkor azt szájbarágósan kérném előadni

Előre is köszönöm a tanácsokat.

Üdv,
Varga Jenő -
J.varga7
tag
Sziasztok, gépet szeretnék újítani, de nincs pénzem csili-vili Corei7-es procit venni (magyar valóság) viszont régebbről van egy Core2 Quad Q9550 procim aminek a teljesítményével elégedett vagyok.
Eddig DDR2 1066 Mhz-es memóriákat használtam hozzá 4 GB-ot. Most keresek egy olyan Socket 775-ös alaplapot ami DDR3 ramokat is támogat, lehetőleg 8 GB-ot, vagy többet, ez volna a cél.
A kérdésem lényegében az, hogy milyen frekvenciájú DDR3 rammal érdemes párosítani ezt a procit, és mennyit nyernék a dolgon teljesítményben a DDR2-es ramokkal szemben? Esetleg ha tudtok ajánlást tenni alaplapra, azt is megköszönném.
Tisztelettel,
Varga Jenő
Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen notebookot vegyek?
- iPhone topik
- Google Pixel topik
- Elektromos autók - motorok
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- MasterDeeJay: RAM gondolatok: Mennyi a minimum? DDR3 is jó?
- Apple MacBook
- Projektor topic
- Intel Core i7-5xxx "Haswell-E/EP" és i7-6xxx "Broadwell-E/EP" (LGA2011-v3)
- További aktív témák...
- Patriot Viper Venom RGB 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 - Új, bontatlan, 5 év garancia - Eladó!
- Patriot Viper Venom RGB 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36 - XMP/EXPO - ÚJ-Bontatlan
- ADATA (1x32GB) DDR5 4800MHz CL40 - 120 hó garancia
- 0perces DDR5 5600 vadiúj Ramaxel 2x16GB memória 1 év garancia
- Kingston HyperX Fury 2x16GB 3200MHz DDR4 kit / Beszámítás OK!
- iKing.Hu - Használt, karcmentes Google Pixel 9 Pro Fold Obsidian színben, 256 GB tárhellyel, 6 hónap
- HP Thunderbolt 4 kábel
- 171 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080 (ELKELT)
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4507, 100% Akkumulátor
- iking.hu Apple MacBook Pro 16 (2021) 16GB / 512GB használt, szép állapot 82% akku 353 ciklus
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



