Új hozzászólás Aktív témák
-
wednesday
őstag
válasz
Weareus
#1529
üzenetére
Én is balkezes vagyok. Írni szigorúan balkézzel írok. Viszont az egér az jobb kézben van, nem is tudom másképp elképzelni a dolgot.
A gitárt jobbkezesként használom, de ez azért van, mert jobbkezes a gitár.
Ösztönösen bal kezes fogással fognám meg. Meg úgy voltam bele, ha bárhová megyek akkor egy ottani gitáron is tudok játszani, egyébként meg nem. Meg úgyis kezdőként, akárhogy fogom mindenképp nehéz.Kést villát is jobbkezesként használom.
Hogy a végére ne csak OFF legyen a játék király.

-
wednesday
őstag
válasz
FLATRONW
#1200
üzenetére
Megnéztem, tényleg nem lehet. És azért mert, ha bemész az EIK irányításba, akkor ott a kurzor nyilak pirossal vannak, nem lehet őket kiszedni. A térképet lehet velük forgatni. A 2. részbe meg ugye nincs térkép, így szerintem azért lehetett áttenni. Menüből úgy néz ki nem lehet, de elképzelhető, hogy a van config file, amit át lehet átírni (nem biztos).
-
wednesday
őstag
válasz
wertigo1984
#1188
üzenetére
Azt hittem normálon fogod kezdeni. Nem semmi, hogy hardba kezdtél bele első végigjátszásnál.

Nem lesz egyszerű dolgod, igazi túlélő kaland lesz. Sztázist használd ellenük, ha belassultak könnyebb célpontok. -
wednesday
őstag
Na végigvittem az első részt, most jöhet a 2. rész.
A hullámfegyver tényleg hatásos, szerintem a 2. részben is favorizálni fogom. Normálon volt, hogy egyetlen lövéssel végeztem egy sötét szörnnyel vele, csak repkedtek a végtagok.
Tömegoszlatásra is jó, a másodlagos tüzelés is remek, főleg a falon lévő csápos szörnyek ellen, amik köpködik azokat az 1 végtagú kis dögöket. -
wednesday
őstag
válasz
Kvelstadt
#1180
üzenetére
Egyébként a fej elvesztése úgy vettem észre az alap szörnyet megzavarja kicsit (a többit nem tudom, ezt nem figyeltem annyira). Már nem támad annyira célirányosan hanem elkezd kalimpálni. Ezt csak érdekességképpen írtam.

Az egyértelmű, ha lőszerspórolás a cél akkor a karokra kell rámenni. -
wednesday
őstag
válasz
wertigo1984
#1171
üzenetére
Jobb ha nehezebben kezded. Easy-t sose próbáltam, csak mediumot. És úgy sem vészes a játék elsőre se. Szerintem a játék lényege veszik el könnyű fokozaton, mert csak nyomulni kell előre és inkább a szörnyek félnek tőled, mint te tőlük. Hardon azért már tuti meg kell gondolni a lépéseket és a vásárlásokat. Többet kell költeni felszerelésre, így kevesebb jut a fegyverek tápolására (kevesebb gócot tudsz venni). Erősebbek az ellenfelek és jóval nagyobbat is sebeznek. De nem hinném, hogy többen lennének (pont elég a szívósság). Toturi feljebb leírta a különbségeket, ő már lehetetlen fokozaton is szakértő.

Ha először játszol vele akkor szerintem medium az ajánlott. Úgy kapsz egy már parásabb, de még mindig nem szenvedős játékmenetet. Viszont ha kihívásra vágysz, és ráhangolódtál a játékra el tudom képzelni, hogy hardon is menne. Bár ott (szerintem) már nem árt ismerni a dolgokat, fegyverek képességeit, fejlesztéseket. Sztázisra rámenni nehezebb fokozaton pl.
-
wednesday
őstag
válasz
wertigo1984
#1169
üzenetére
Majdnem. Le is kell menni a kolóniára a végén. De az egész játékterjedelemhez képest az már nem egy hosszú rész.
-
wednesday
őstag
válasz
Kvelstadt
#1167
üzenetére
...sms jelzőhang a kiáltása telómon..
"Az durva.
Ébresztőre kell majd betenni.
Igen, nem sokszor haltam meg. Egyszer telibe kapott a centrifuga, egyszer a regenerálódó szörnyeteg kapott el, és egyszer tűzhalálom volt. Végig figyeltem a testi épségemre.Láttam mindkét animációs filmet. Tetszettek azok is, az Aftermath-ot egy hete néztem meg. Igazából az hozta meg a kedvemet, hogy játszani is kéne ezzel a játékkal. Megvolt ugyan valahol a mentésem, végig is rohanhattam volna az első részen feltápolva. Csak úgy voltam vele, ennek a játéknak a lényege, hogy kiszolgáltatottságban legyek. Úgyhogy szűz játékkal kezdtem ismét.
Igen erről olvastam mikor még készült a 2. rész, hogy a fejlesztők azt ígérték kevésbé lesz parás ez a rész (nyilván, hogy többen vegyék, vigyék). Vagy inkább úgy fogalmaztak nem lesz jelen mindig a pszichológiai nyomás és a kiszámíthatatlanság. Lesznek olyan helyek amiről tudni fogjuk itt biztos nem támad ránk semmi. Pedig szerintem pont ez adja az igazi hangulatot és nem a hentelés. MIkor pörög az akció akkor számomra lecsökken a horror feeling és átmegy akció lövöldébe a játék. Az a félelmetes mikor még nem támad ránk senki, nem tudjuk mikor jön valami felénk csak hallunk neszeket és zajokat.
Kéne egy külön kapcsoló a játékba egy "pszichológiai nyomás" nehézségét lehetne állítani.
Easy, medium, hard. Ez a horror elemeket és effekteket szabályozná (bár tény, hogy nagy munka lenne). Mert sajnos, a szélesebb rétegek bevonása, mindig a gyorsaság és az akció növelésével lehet elérni.A történek szerintem se rossz. Nyilván még sok kérdésre a 2. részben fogok választ kapni. (Még hátra van a 12. fejezet már ma majd befejezem.)
De, amit kivettem az 1. részből, az, hogy... SPOILER!A vörös jelölőoszlopot (red marker) a kormány csináltatta egy másolat az eredetiről. Legalábbis ezt mondja Kendra, mikor lelép a rakománnyal. Ezen a kolónián helyezte el, hogy a hatását tanulmányozza, gyak egy véres kísérlet lenne az egész. Direkt sok hívővel töltötték meg a kolóniát és a hajót, hogy fokozzák a hatást, mert fogékonyabbak lennének.
Mondjuk ez nekem így csökkentette a misztikumot, NA erről is az emberek tehetnek dolog miatt.
Csak azt nem tudom, hogy, fertőző "ráják", meg a gigantikus nagy lények, hogy kerültek oda. Nem hinném, hogy több száz emberi tetemből álltak volna össze, miután beolvasztották a génjüket és a testüket. -
wednesday
őstag
válasz
Kvelstadt
#1165
üzenetére
Akkor te már becsukott szemmel is játszhatsz, mindent ismersz már

Én akkor játszottam ki először mikor megjelent aztán most a másodszor. Így sokat felejtettem már, majdnem olyan ütős és kiszámíthatatlan nekem (pár emlékezetes pillanatot leszámítva
) mintha elsőre játszanék.
Aztán a 2. rész előtt úgy gondoltam fel kell eleveníteni itt a dolgokat, de jól is tettem, hiszen ez az első rész nagyon jó játék.Sajnos nem fülessel játszom, mert a jobb fülemre nem hallok.

5.1 hangfalak vannak, a hangerő nagyon sokat számít. Persze nem üvöltetni kell őket, csak ha halk, akkor a sok apró kis nesz, amiről te is beszéltél elveszhet (és a hirtelen robajnak sincs akkora hatása). A hanghatásokba nagyon jó ez a játék.
Emlékszem mikor először találkoztam azzal a magas vékony több részből álló szörnyeteggel, ami aztán több darabra eshet szét. Először csak a hangját hallottam a folyosón, még nem is láttam a dögöt, de a hangjától lefagytam egy pillanatra
Mélynyomót jól megküldi mikor az "megszólal". -
wednesday
őstag
válasz
Kvelstadt
#1163
üzenetére
Igen a lángszóró lehetne erősebb. Vagy legalább ne tudna olyan jól támadni a szívósabb ellenfél miközben lángol, lehetne egy zavaró hatása. Azért lenne jó, mert szerintem a sci-fi horror kultikus fegyvere a lángszóró.
Lehet maxon a másodlagos tüzelése, mikor napalm lövedéket nyom az ellenfélre az erős lehet. Csak idő még megégnek teljesen. Na meg annyira nem is látványos, a tűzön meg dolgozhattak volna többet. Az elhullott ellenfeleken meg semmi égési sérülés nincs. Meg szegény azért felesleges, mert a hullámfegyver tényleg kiváltja a használatát és az több mindenre alkalmazható.Fegyverek közül a belezőt még sosem próbáltam. Az energianyalábot meg csak alap állapotban. Nem tűnt rossznak, csak lassú, azt valószínű sztázissal érdemes kombinálni.
Normálon játszottam eddig. Így nem nehéz, ritkán halok meg, cuccból se fogyok ki. Easy szerintem vicc kategória lehet. A hangulat persze parás így is, nem is maguk a szörny támadások, hanem az egész atmoszféra, hangok.
Hardon szívósabbak is az ellenfelek, nemcsak kevesebb a cucc? Vagy többen is támadnak, vagy így mind egyszerre?
Az már durva lehet.Ha ezzel végeztem majd nekivágok a 2. résznek.
-
wednesday
őstag
Ez az egyik kedvenc játékom, nemrég kezdtem el másodszor is végigjátszani.

Az irányítással és a nézettel nem volt gondom. TPS nézet is illik ehhez a stílushoz, aki játszott horror játékokkal (Silent Hill, Resident Evil, Cold Fear stb) annak nem hinném, hogy problémája volt vele.A fegyverek közül az ív és plazma a legjobban használható, de nekem a hullámfegyver is bejött. Igaz azt rendesen fel kell fejleszteni, de utána elég nagy pusztítást tud csinálni, csak közel kell engedni a dögöket (shotgunnak kell felfogni). Akkor viszont egy kinetikus lökés és szakadnak a testrészek. A szívósabb fajtákat meg fellöki és gyengíti. Szűk helyeken és több irányból támadó ellenfelek ellen nagyon jó. A kis csúszó mászók ellen is nagyon hatásos. 1 lövés és szétkenődött az összes kis amőba.
A lángszórót próbáltam még fejleszteni, nem rossz, de nem az igazi. Pedig egy ilyen sci-fi, űrhajós horrorhoz, alap tartozék a lángszóró. A kis mászó dögök ellen a leghatásosabb, viszont azokkal a hullámfegyverrel is könnyedén (ha nem könnyebben) végezhetünk. És akkor már inkább hullámfegyó, mert nagyok ellen is jó és vákuumba is használható.
Nem sietek sosem a játékba. Nekem 12-14 óra is volt a végigjátszás. Egyrészt beleélem magam és nem rohanok.
Aztán megfontoltan nyomulok előre, hogy a lehető legkevesebb sérülést kapjam, illetve minél kevesebb lőszerbe kerüljenek az akciók. Ha valaki körültekintően játszik, nem sérül, nem pazarol rengeteg felesleges cuccot el tud adni (életerő csomagok, sztázis, lőszer stb). Ezeken lehet tovább gócokat venni, így nemcsak 1 fegyvert lehet kimaxolni. Meg nem muszáj ragaszkondi a teljesen fullos fegyverhez. Nem lesz legnagyobb a tára és nem cserél olyan gyorsan tárat, na bumm. De a megspórolt gócokat másik fegyver erősítésére tudjuk fordítani.
Új hozzászólás Aktív témák

- Tőzsde és gazdaság
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Synology NAS
- Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás
- Hardcore café
- További aktív témák...
- GIGABYTE Z790 EAGLE +2x16GB 6400MHz CL32 PATRIOT VIPER VENOM DDR5 kit egyben eladó! GAR/SZÁMLA!
- Használt / Felújított Dynabook Satellite Pro C40-G Intel Core i5-10210U 8 GB RAM 256 GB S
- APNX V2 fehér számítógép ház - ÚJ - Csomagküldés az árban!
- Latitude 5350 13.3" FHD IPS érintő Ultra 5 135U 16GB 256GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- X1 2-in-1 Gen10 14" FHD+ IPS érintő Ultra 7 268V 32GB 256GB NVMe aktív toll ujjlolv gar
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Ösztönösen bal kezes fogással fognám meg. Meg úgy voltam bele, ha bárhová megyek akkor egy ottani gitáron is tudok játszani, egyébként meg nem. Meg úgyis kezdőként, akárhogy fogom mindenképp nehéz.

) mintha elsőre játszanék.
