Keresés

Aktív témák

  • Multibit

    nagyúr

    válasz Protezis #110120 üzenetére

    Ekkor viszont kéne UPS az ONT-nak
    A digis ONT keveset fogyaszt, nem feltétlenül kell neki klasszikus UPS. Egy ilyen szappantartó is megteszi. Nálam több mint 80 perces akkus üzem után is 75%-os töltöttséget mutatott.

  • Borisz76

    nagyúr

    válasz Protezis #110120 üzenetére

    A DIGI-s szerelők behúzzák a kábelt abba a csőbe , csatornába amit TE szépen elvezetsz.

    Készítsd elő a nyomvonalat, csövezéssel , csatornázással addig a pontig , ahová szeretnéd a DIGI-s eszközt ( ONT ).

    Valamint abból a helyiségből megint csak csövezés , kábelcsatorba kell menjen minden olyan helyre ahová UTP kábelt és / vagy KOAX-ot ( TV adás miatt ) szeretnél.

    Én is megcsináltam magamnak ( családi ház ) és szépen a padláson át elhúzták az optikát oda ahová kértem.
    Nálam is egy helyen van az ONT , Switch-ek , NAS-ok , szünetmentes.
    Abból a helyiségből megy "szanaszét" a házba a sok-sok UTP kábel.
    Valamint a KOAX felmegy vissza a padlásra....ott 4 felé van osztva egy SPLITTER-el és 3 szobába valamint a teraszra van elvezetve.
    Mondjuk én erre készültem mert már a ház felújításánál előre csöveztem szinte mindent !

    A digi-s szerelők mesélték ....miközben húzták be az optikát nálam..., hogy volt olyan családi ház, ahol 5 órát szöszmötöltek mert a tulaj az ONT-ot ide akarja....de legyen TV amott is ....stb. Nagyon nem szeretik. Ellenben nálam 40 perc alatt végeztek és külön megköszönték, hogy ilyen előrelátó , előre gondolkodó voltam és emiatt a szerelés sokkal gyorsabban és zökkenőmentesebben ment!

Aktív témák