Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dezsike

    tag

    válasz pappzo #1 üzenetére

    Ha kódolatlan az adás (nem kell előfizetői kártya) bármilyen felvevős DVB-C készülék vagy okostévé megteszi, azt minden le fogja játszani ami ismeri az MPEG Transport Stream formátumot.

    Ha kódolt az adás (azaz csak előfizetői kártyával látod) sajnos nem fogsz találni olyan eszközt amivel át tudod vinni egyszerűen. A DVB-C (és DVB-T) set-top-boxok a kódolt adást kódolva is rögzítik, így csak azon az eszközön fogod tudni megnézni ami felvette és csak addig, amíg él az előfizetés az adott csatornára. Megoldás a problémára, ha azt a jelet rögzíted amit a set-top-box kiad (alapesetben a TV-nek), azaz a box kimenetére rákötsz egy felvevő/digitalizáló eszközt ami a jelet kódolatlanul rögzíti. Ennek hátránya, hogy a felvételt egyszer le kell játszani, így kétszer annyi időt vesz igénybe mintha csak felvennéd. Ha van régi DVD felvevőd vagy videomagnód, a SCART vagy RCA bemenetre kell kötni a box megfelelő kimenetét, majd a kódolt felvétel lejátszása közben el kell indítani a felvételt a régi eszközön (gyakorlatilag ugyan az a folyamat mint régen, a 80-as, 90-es években a videokazetták másolása). Ha van a gyerek szobájában DVD lejátszó/videomagnó az átvett felvétel minden további nélkül lejátszható lesz. Ha nincs ilyen régi felvevő eszközöd (csak ezért venni felesleges) vagy mindenképpen digitális, pendriveon/külső winyón mozgatható fájlt szeretnél, vehetsz digitalizáló kártyát PC-hez, ezeket vagy PCI (Express) vagy USB portba kell dugni és összekötni a set-top-boxszal, innentől kezdve a folyamat ugyan az. Ha a boxon van HDMI kimenet érdemes HDMI digitalizálót venni, mert ezzel érhető el a legjobb képminőség, de a minőségnek ára van, ezek az eszközök kicsit drágák. De a SCART és az RCA kimenet analóg jeleihez is létezik digitalizáló kártya, ehhez akár egy RCA bemenettel rendelkező analóg TV tuner kártya is használható, ami manapság olcsón beszerezhető, mivel már nemigen van analóg adás.

    A dupla időigényen csökkenthetsz, ha a DVD felvevő/videomagnó/digitalizáló kártya szoftvere rendelkezik időzített felvétel funkcióval, ebben az esetben a set-top-boxszot be kell állítani a felvenni kívánt csatornára, a felvevő eszközön pedig be kell programozni az időzítőt a műsorra. Ilyenkor figyelni kell arra, hogy a set-top-boxban ne legyen bekapcsolva az auto standby funkció, különben esélyes, hogy a műsor egy része vagy egésze helyett hangyafocit fogsz felvenni.

Új hozzászólás Aktív témák