Új hozzászólás Aktív témák
-
csendes
addikt
válasz
Kernel #15414 üzenetére
A Wayteq HD95 RF-et már viszonylag nehéz beszerezni. RF modulátora van még a Strong SRT 8106-nak és a Strong SRT 8113-nak [link] is, a kettő közül az utóbbi a jelenleg gyártott típus, és olcsóbb is [link], egy antenna kimenetről táplált erősítős kis botantenna is van hozzá (legalábbis némelyik üzletben). Viszont ezek mind csak a szabadon fogható csatornákhoz jók.
A külön RF modulátort [link] nem ajánlanám, tűrhető minőségben és SCART bementettel kb. annyiba kerül, mint egy 60 cm körüli képátmérőjű, használt, képcsöves TV SCART bemenettel. -
csendes
addikt
válasz
sanyyi #15387 üzenetére
Van hozzá magyar használati utasítás: [link]. Hat nyelvet tud, köztük a magyart. A gyártói oldalról érdemes letölteni a frissítést. A diavetítésnél nem lehet, hogy véletlenszerű effektus módra van beállítva? Esetleg egy egyszerű átmenetet választva helyette, nem fagy le és akkor nem kell frissíteni.
-
csendes
addikt
A távirányító elemcsere mellett még a firmware frissítés segíthet: [link], illetve ezekre általában két év a garancia; lehet, hogy még ingyen megjavítják. A Wayteq-en kívül még a Strong [link] és az Alcor [link] STB-knek jó a támogatottsága Magyarországon. A Strong SRT8115-öt [link] reklámozzák jó vételi hatásfokkal, de az csak a szabadon fogható csatornákhoz jó.
-
csendes
addikt
válasz
RockHaRD #15330 üzenetére
Használtan esetleg olcsóbb a belső (PCI vagy PCI-E), újat nemigen lehet Magyarországon beszerezni. Itt fel van sorolva egy rakás: [link]. Talán lehet találni apróhirdetési oldalon, pl. TerraTec Cinergy C DVB-C [link] vagy CableStar HD 2 [link] tunert. Amik igazán drágák voltak, azok a hardveres dekódolóval szerelt DVB-C kártyák, mára ezekre már nincs szükség.
Az USB-sek közül még esetleg a Technisat CableStar Combo HD CI [link] jöhet szóba, viszonylag olcsó, DVB-T-t is tud és CI foglalata is van és be is lehet szerezni. -
csendes
addikt
válasz
Boolash #15324 üzenetére
Ha van rálátás nyugatra Kab-hegyre, akkor 30 km-ről ezek az antennák feleslegesek, elég valami ilyesmi, pl. [link], most akciósan 2920 Ft + szállítás, szükség esetén - ha távol van az antennától a televízió vagy osztani kell a jelet - 2000 Ft + szállítás hozzá az erősítő [link], ami megy az 5V-tal, amit majdnem minden DVB-T vevő ki tud adni az antennakimeneten, vagy 12V-os tápról is (ahogy írták is, csak akkor célszerű erősítőt beépíteni, ha tényleg szükség van rá).
Ha nincs rálátás Kab-hegy-re, akkor nehéz bármit mondani, esetleg Siófokot (dél-délkelet) lehet még megpróbálni, de annak kicsi a teljesítménye. -
csendes
addikt
válasz
LógaGéza #15300 üzenetére
A digitális hozadék miatt már max. 786 MHz (60-as csatorna) a legnagyobb DVB-T frekvencia, ez az antenna még a 69-es csatornára van belőve. Ha nincs közvetlen rálátás, akkor nem jó a YAGI, mert nagyon szűken irányfüggő. Adó közelében felesleges, adótól nagyon távol pedig több elemes antenna kell. A digitális hozadék miatt már a nagylepke [link] is jó (nem kell már a 61-69 csatornán a nagy nyereség) közepes távolságig; kevésbé irányfüggő, mint a Yagi, ami SFN-nél esetleg jól jöhet. Stb.
-
csendes
addikt
"Valami ilyesmire gondolnék. Ezek is jók?"
Itt van egy részletesebb leírás, igazából Funke gyártmány: [link]. Beépített erősítője van. F csatlakozós. Azért bármilyen szép is a tájékoztatóban szereplő frekvencia karakterisztika, egy 192mm x 122mm x 37mm (vagyis 20 cm-es) méretű antenna nyereségétől nem érdemes csodákat várni, ezért óvatosan kezelném a műszaki adatoknál szereplő 20-28dBi nyereséget 500-800 MHz között, talán beleszámolták az erősítőt is. Csak összehasonlításként ennek a 995mm hosszú Yagi antennának [link] 3650 Ft-ért az 500-800MHz tartományban a nyeresége 10-14 dBi. -
csendes
addikt
-
csendes
addikt
válasz
Armagedown #15278 üzenetére
Csak az ingyenes MIndigTV-hez jó, nincs rajta CI vagy Conax. Nagyon régi TV-khez nem használható, amin csak antenna csatlakozó van (az STB antenna kimenete kizárólag antennajel továbbítására való másik DVB-T tunerhez, RF modulátort nem tartalmaz).
Teszt: [link]
Gyártó oldala: [link]
Edigital leírás, vélemények (ott már nem kapható): [link] -
-
csendes
addikt
válasz
SUPREME7 #15196 üzenetére
Ezt én is néztem, végül inkább IEC csatlakozós tunert rendeltem. Bp-en híradástechnikai szaküzletek, pl.: [link][link], lehet, hogy van nekik, illetve Vaterán van bpi hirdető 899 Ft: [link], de ha rendel valaki mcx csatlakozós tunert vaterán, általában lehet kérni párszáz forintért átalakítót.
Ezek általában kínai cuccok, ebay-ről a tuner is és az átalakító is sokkal olcsóbb. -
csendes
addikt
válasz
alexdp7 #15186 üzenetére
Ha hivatalos magyar forrásból van, akkor el lehet vinni szervízbe.
A rossz firmware teljesen használhatatlanná teheti a berendezést. Ezzel a figyelmeztetéssel együtt ezen az oldalon felsorolnak alternatív firmwareket ehhez a típushoz (2 oldal van) [link] . Sajnos szlovákul van, de a google lefordítja. Van konkrét letöltési link is benne, de a fentiek miatt csak akkor érdemes kipróbálni, ha nem sikerül hivatalos működő firmware-t találni. Mondjuk kívülről tényleg nagyon hasonlít erre: [link], de arra is figyelni kell, hogy kétféle firmware verzió van ehhez és csak az egyikre írták, hogy kipróbálták. Tényleg csak végső esetben érdemes ezzel próbálkozni -
csendes
addikt
válasz
LógaGéza #15182 üzenetére
A kódolás (encoding) annyit jelent, hogy a (digitalizált) jelből MPEG-2 vagy H.264 tömörített formátum készül. Például az egyik fenti modulátor tartalmaz kódolót (encoder) is, de csak MPEG-2-t tud. Viszont egyetlen SD csatornára a kódolást számítógéppel is meg lehet oldani és akár USB-s vagy PCI-E (Tx only) modulátor is elég a számítógépbe, bár lehet, hogy egy (használt) MPEG-2 SD modulátor egyszerűbb [link]. Gondolom, hogy a képminőség és a megbízhatóság akkor nem annyira kritikus (a budapesti helyi adóhoz képest csak jobb lehet).
Az antennát fel lehet rakni toronyházra vagy víztoronyra, a helyi adók teljesítménye olyan 5-100W között van [link]. Az erősítőkre, szűrőkre, antennára - vagy az egész rendszerre akár - ahogy azbest írta a legegyszerűbb a fenti helyi DVB-T adóktól kérni segítséget (beszállítók, egységek, működtetés stb.), annál is inkább, mert azokat az NMHH műszakilag is engedélyezte. -
csendes
addikt
válasz
LógaGéza #15169 üzenetére
Kell kódolni és multiplexelni? Hány csatorna, hány multiplex? Vagy például DVB-S-t akartok átmodulálni DVB-T-re? Milyen teljesítményű, milyen magas adó kell, hol? (3 km fedettség, de milyen domborzat, tereptárgyak, milyen vevők? Milyen megbízhatóság kell (redundanciák, szervíz)?
Ez egy kicsit elavult magyar leírás, de kezdetnek jó: [link]. Az AH DVB-T korábbi adóberendezésről rövid cikk: [link].
A legegyszerűbb AH-tól kérni ajánlatot, beleértve az engedélyeztetést és működtetést is. Az AH mellett még esetleg innen tudtok ajánlatot kérni: [link] (nem ismerem a céget).
ORTT már nincs, engedélyeket az NMHH-tól kell beszerezni:[link] [link].
Nem biztos, hogy az adott célra a DVB-T sugárzás a legjobb megoldás. -
csendes
addikt
válasz
csendes #14874 üzenetére
Linux és DAB rtl2832u-val: Az SDR-J [link] fejlesztőjével levelezve sikerült megoldani, hogy a magyar DAB állomások neve és egyéb információi is megjelenjenek, eddig csak a 0-ás karakterkészletet tudta kezelni a program, a magyar DAB pedig a 15-öst használja. Talán az új verzióban már alapból elérhető lesz ez, most egy patch kell hozzá. Az új fftw verzióval (3.3.4-1) a programhibák is megszűntek. Fontos, hogy jobb oldalt alul a "dabstick-gain" a tuner "hardver" erősítőjét állítja, a szoftveres erősítő a felső baloldali kereszt ábra alatti vízszintes csúszka. Nem kizárt, hogy a túl nagyra vett hardveres erősítés miatt ment tönkre néhány nap alatt a nemrég rendelt tuner.
A másik lehetséges DAB megoldás linuxra: [link], ami Wine-on keresztül lehetővé teszi Windows-os DAB alkalmazás futtatását egy DLL helyettesítésével. A telepítő elakadt nálam, mert a terratec ftp nem ment, de innen letölthető a WIndows DAB alkalmazás: [link]. A NOXON DAB Stick-et kell kiválasztani és utána a Mediaplayer Setup letöltést. Így a dab_install.sh-t is módosítani kellett egy kicsit, de végül a telepítés sikeres volt. Kipróbálni igazából nem tudtam, mert csak bedugott és működő rtl2832u tunerrel hajlandó elindulni a program, de a wine programkönyvtárban felül lett írva az RTL283XACCESS.DLL. -
csendes
addikt
válasz
slay007 #14922 üzenetére
Nekem az IT9135-tel és a hozzá adott botantennával az a tapasztalatom, hogy 6 km-ről majdnem tökéletes rálátással (csak egy háztető lóg be) a 770MHz-en 100kW teljesítménnyel sugárzott multiplexhez még éppen jó, a 746MHz-en 40kW teljesítménnyel sugárzott multiplexhez már erősítős szobaantenna kellene, de ott csak az Info csatorna ingyenes. Ehhez képest a szolnoki adó 25kW körüli teljesítménnyel sugároz a hasonló frekvenciákon. [link]
-
csendes
addikt
válasz
szabonagyur #14897 üzenetére
Nekem mind a két kínai tuner USB kábelen keresztül van csatlakoztatva, így az antennát jobb helyre tudom tenni, eddig nem volt ebből gond.
-
csendes
addikt
válasz
szabonagyur #14891 üzenetére
Elég a PCI-E x1. Nem biztos, hogy működik az ASUS driver Windows 8-on, ki kell próbálni. De lehet próbálkozni más gyártó által kiadott driverrel. Tesztek [link] [link] alapján AMD/ATI Theater HD750 chip van benne, illetve Philips SAA7160 bridge [link] [link]. Itt egy másik gyártótól egy HD750-es tuner először nem működött, de végül találtak Windows 8 drivert [link], viszont nem biztos, hogy a kettő teljesen ugyanaz.
Ha nem akarsz analóg TV-t nézni vagy videót digitalizálni, csak DVB-T-t nézni, akkor jobban jársz egy új olcsó kínai USB tunerrel. -
csendes
addikt
válasz
azbest #14875 üzenetére
Az Arch Linux kernelben (3.13) is benne van a driver, csak automatikusan nem tölti be. A tuner csatlakoztatásával a dvb_usb_rtl2832 és rtl2830 modulok betöltődnek, de az rtl2832 modult kézzel kell elindítani modprobe-val [link].
Az rtl-sdr csomag a librtlsdr programkönyvtárt tartalmazza az rtl2832u alapú eszközök szoftveres rádióként való használatához, illetve néhány egyszerű, parancssorral indítható programot teszteléshez. [link] -
csendes
addikt
Megjött az rtl2832u + r820t tuner [link].
Arch Linux alatt a DVB-T részéhez az automatikusan betöltődő kernel modulokon felül még a rtl2832u modult kellett kézzel betölteni és ment. Vagy az openpli drivert telepítve is működik [link], ez utóbbi jobban támogatja az antennabeállítást, viszont a kernel frissítésekor időnként újra kell telepíteni.
Az FM/DAB részéhez a DVB-T driver modulokat el kell távolítani (modprobe -r); az rtl-sdr csomag automatikusan letiltja ezeket, de az rtl-sdr-git csomag nem. A szoftverrel demodulált (SDR) URH (FM) rádió legjobban sdrsharp-pal működött [link], az eredmény csak kicsit zajosabb, mint a régi FM demodulátoros tunerrel. Az SDR-J [link] bináris állományként csak Windows-ra érhető el, Linuxra forráskódot lehet letölteni, amit végül sikerült lefordítani. Az FM rádió része zajosabb, mint az sdrsharp. Viszont az SDR-J DAB+ lejátszót is tartalmaz. Próbálgatással sikerült a magyar DAB+ adást egy szalagdipol antennával fogni. Nem igazán stabil a szoftver, a DAB szoftveres demodulálása a processzort is eléggé leterheli, de azért néhány percre sikerült behozni az adókat. Habár erősen tömörítve vannak (48-128 kbps AAC) [link], azért kellemesen szólnak. -
csendes
addikt
-
csendes
addikt
-
csendes
addikt
-
csendes
addikt
válasz
LógaGéza #14776 üzenetére
Működik Linux alatt a tuner [link], a friss disztribúcióknál már csak firmware-t kell telepíteni, ha nincs fent alapból. A 3.7-es kernel óta a PID szűrő ki van kapcsolva a meghajtó-programban alapból, így a teljes TS átjön a lejátszóprogramba.
Felvételhez a VLC [link] ugyanúgy működik mint Windows-zal, van még Kaffeine [link], tvheadend önmagában vagy XBMC-PVR-rel együtt (erre külön disztribúciók vannak, pl. OpenELEC [link]), esetleg MythTV [link] vagy me-tv [link]. Annak, aki szereti a parancs-sort mplayer [link]. Ezen kívül akinek sok ideje van olvasni, annak VDR [link] is jó lehet. -
csendes
addikt
válasz
balagedebr #14767 üzenetére
Vatera vagy aprod oldalakon keress rá a szobaantennára, 1000-2000 Ft körül találsz használtat, csak budapesti eladótól vegyél. Legyen szabályozható az erősítés. Ahogy írták: vagy működik vagy nem. Próbálgatni kell több helyről, a leírásod alapján inkább visszavert jelre van csak esély, vagy esetleg a másik két budapesti adótorony felől. Ha hálós biquad, akkor a nyakkendő függőleges legyen és forgatni kell az antennát, hogy honnan a legerősebb a visszaverődés.
-
-
csendes
addikt
válasz
unravel #14719 üzenetére
MindigTV-n csak egy PID (1312)-je van a Petőfi rádiónak: [link], a 1312, ami egy MPEG4 HE-AAC stream [link]. Az MP2/MP3 támogatja az ID3 metadata tárolót, amivel szöveges információt is bele lehet kódolni a stream-be. Elvileg a HE-AAC-re is van hasonló metadata beillesztésére lehetőség, például Dolby Plus megoldás [link] . Hogy van-e vagy volt-e ilyen MindigTV-re, arról nem tudok. Elvileg az RDS szabvány az analóg URH (FM) rádióra lett kitalálva, a DAB-nál a hasonló szolgáltatást DLS-nek hívják, a netes rádiók is metadata formájában hordoznak RDS-hez hasonló információt, DVB adásba is bele lehet kódolni "RDS"-t vagy az audio stream-be metadataként vagy külön private PID-be.
-
csendes
addikt
válasz
unravel #14717 üzenetére
A DVB-T-n megnéztem a Petőfi Rádió EPG-t vlc-vel, illetve dvbsnoop-pal is, és rendben van:
dvbsnoop -n 0 -nph 0x12 > ./eit.txt
------------------------------------------------------------
SECT-Packet: 00000018 PID: 18 (0x0012), Length: 87 (0x0057)
Time received: Thu 2014-02-27 18:33:26.060
------------------------------------------------------------
PID: 18 (0x0012) [= assigned for: DVB Event Information Table (EIT)]
Service_ID: 131 (0x0083) [= --> refers to PMT program_number]
Start_time: 0xdd8b150300 [= 2014-02-27 15:03:00 (UTC)]
Duration: 0x0025700 [= 02:57:00 (UTC)]
event_name: "..Egész úton - hazafelé a Petõfi..." -- Charset: ISO/IEC 8859 special table
text_length: 4 (0x04)
text_char: ".. " -- Charset: ISO/IEC 8859 special table -
csendes
addikt
A legegyszerűbb megoldás, ha az Alcor saját oldaláról letöltöd a meghajtó csomag legfrissebb verzióját. Ha jól értem, akkor Alcor DTV HS+ a tuner pontos típusa (ezt ellenőrizd, mert van teljesen más chip-pel is, pl. AF9015, is Alcor tuner): [link]. A többi típusra is vannak meghajtók, lehet, hogy a "Kifutott termékek" alatt lesz.
Ha erről van szó, akkor ebben RTL2832U demodulátor van, DAB-ot, illetve FM rádiót is tud.
Esetleg próbáld ki Linuxon a DVB-T részét, a legfrissebb kernelek már alapból támogatják (elvileg legalábbis, régebben külön kellett hozzá meghajtót telepíteni [link]). A rádióhoz külön linux meghajtó (rtl-sdr) kell, ami ütközik a DVB-T meghajtóval, ráadásul a DAB (és FM) demodulálás csak szoftveresen (SDR) működik, ami a DAB esetében még egy gyengébb kétmagos CPU-nak is sok lehet. -
csendes
addikt
A Showtime Media Center [link] Linuxra (bináris csomag csak Ubuntu-ra), Mac OS X-re, Raspberry Pi-re és Playstation 3-ra elérhető médialejátszó és tvheadend frontend. A fejlesztője ugyanaz, mint a tvheadend-nek. A program ingyenesen letölthető innen: [link].
A tvheadend elindítása után showtime-ban a a klienshez a könyvjelzőt a Settings/Bookmarks alatt tudjuk megadni, általában egyszerűen htsp://localhost:9982. Ezután a könyvjelző megjelenik a főmenüben és nézhetjük a tvheadend-ben beállított DVB vagy egyéb stream-eket. A lejátszót távirányítóval vagy billentyűzetről [link] lehet irányítani. Az EPG csak az adások címeit jelenti meg. A hardveres gyorsítás működik Mac OS X-re, PS-ra, RPi-re is, linux-ra csak VDPAU (Nvidia) érhető el. Még messze nem olyan látványos mint az XBMC. Ezzel együtt működik, az alap dolgok (hangsáv, felirat) egyszerűen kezelhetők. -
csendes
addikt
válasz
róland #14663 üzenetére
w_scan-nel lehet generálni, akkor a frekvenciák is jók lesznek. Ha jól emlékszem, pl. ez végigkeresi az összes frekvenciát.és létrehozza a channels.conf-ot tzap (vlc) formátumban:
w_scan -X > ~/channels.conf
De a "w_scan -h", illetve w_scan -H" mutatja az opciókat.
Utána a csatornák neveit még nem árt lerövidíteni, mert elég hosszúak lettek, de ettől még működik.
Mondjuk nekem most a me-tv (1.4.0-12) egyáltalán nem megy, csak az EPG-ig jut el. Egyébként sincs sok értelme, legfeljebb felvételhez, mert a vlc-t használja, az meg az élő adáshoz önmagában is elég. Ha meg felvenni kell, akkor vannak jobb programok (kaffeine, tvheadend, xbmc-pvr plugin, stb.) -
csendes
addikt
válasz
Kernel #14599 üzenetére
Más a chipverzió és más firmware kell rá. A Linux driver felismeri a chipet és automatikusan a jó firmware-t választja, így általában egybe csomagolják a telepítéshez a két firmware verziót. Innen a vendor, illetve interface ID alapján látszik, hogy melyik verzióhoz melyik firmware kell: [link].
-
csendes
addikt
Az Alcor HD 2800 teszt elérhető a Prohardveren: [link]: "a DivX-et valamiért nem vitte, a Killa_sample pedig el sem indult, meglepő módon a fájl túlságosan nagy mérete miatt. A 720p felbontású Quicktime videó normális hang helyett csak sistergést produkált. Ami jó hír, hogy a többi fájllal komolyabb bibi nem volt, azt leszámítva, hogy az MKV-k néha beakadtak egy picit. A képzaj hiányával, illetve a tónusok visszaadásával viszont teljesen elégedettek voltunk. A külső feliratokat képes kezelni, amennyiben ennek neve megegyezik a fájl nevével.".
A Strong 8102+ gyártói oldala [link] a DivX-et nem említi, és hozzáteszik, hogy nem garantálják a videó lejátszását akkor sem, ha a formátumot listázták, mert ez a codec-tól, az adat bitrate-től és a felbontástól függ "as it depends on codec used, data bit rate and resolution (all MPEG codec formats are supported)".
A TV Star T1030-nál a vevői véleményeket érdemes elolvasni, különösen az AAC hanggal kapcsolatban [link] -
csendes
addikt
válasz
kodmen #14558 üzenetére
Mire akarod elsősorban használni a számítógépet? Most még sok PCI csatlakozós alaplap van, de mini ITX méretben nem könnyű ilyet találni.
Általában Linux alatt az USB-s DVB tunerek jobban támogatottak, de van néhány jól működő belső tuner is, itt lehet ellenőrizni vásárlás előtt: [link].
A Technisat Cablestar Combo HD CI Linux alatt egy kis ügyeskedéssel használható, illetve Debian-ban a 3.12.6-1 kerneltől alapból benne van a szükséges patch [link]. Van benne DVB-C és DVB-T tuner, CI csatlakozó (CI+-t nem tud, pl. UPC DVB-C-hez nem jó), így egy Conax CAM modullal (ez beszerezhető a MindigTV Extra előfizetés részeként vagy [link]) kiegészítve MinDigTV Extrához is jó és hivatalos magyar forrásból beszerezhető [link].
Elvileg sima USB-s okoskártya (smartcard) olvasók is használhatók szoftveres emulációval például MindigTV Extrához. Ez olcsóbb, de bizonytalanabb megoldás és kicsit utána kell olvasni. -
csendes
addikt
válasz
szabi__memo #14505 üzenetére
Ezek a tunerek, amiket már kipróbáltak Raspberry Pi-vel: [link]
-
csendes
addikt
-
csendes
addikt
válasz
LógaGéza #14476 üzenetére
Hát nem tudom, ízlések és pofonok, de megnézted, hogy milyen csatornák vannak a MinDigTV extrában?
Ráadásul hármas digitális (TV, telefon, internet) csomagokra mind a három nagy szolgáltató jelentős kedvezményt ad, ha ezt igénybe tudod venni, akkor még nem is olcsóbb
-
csendes
addikt
válasz
LiquidCool #14367 üzenetére
Ha a botantennával folyamatosan, akadásmentesen megy az adás, akkor nem kell másik; egy nagyobb nyereségű antennával sem lesz jobb a képminőség a digitális sugárzásnál. A "képminőség" csupán a jel-zaj viszonyt jelöli, de ez elég, ha egy kritikus szint fölött van. Jobb entenna csak akkor szükséges, ha akadozik vagy egyes részeken szétesik a kép.
-
csendes
addikt
-
csendes
addikt
válasz
Toto2000 #14332 üzenetére
Bármilyen TV-ben ki tudod próbálni a CAM modult, amiben van CI foglalat, H.264 DVB-T tuner és persze megfelelő antenna van hozzá a vételhez. Akár a fórumozók között is segít valaki, ha a közelében laksz. Ilyen hidegben a kondenzációra célszerű figyelni (ez okozhat akár meghibásodást is), célszerű 1-2 órát várni, amíg felmelegszik, .
Esetleg Linux operációs rendszerrel is kipróbálhatod, bár egy kicsit macerás, de elég jó leírás van Ubuntuhoz és Debianhoz: [link] -
csendes
addikt
Elvileg jók, de erről az Invitel tud biztosat mondani, az UPC-nél pl. CI+ kell. Viszont valószínűleg jobban megéri az Inviteltől kérni az STB-t, mint venni egy STB-t és abba kérni modult.
Ha csak egy kártya van, és az az STB-ben van (ami HDMI-n vagy SCART-on keresztül a TV-re van kötve), akkor a TV-n azt a digitális csatornát tudod nézni, ami az STB-n ki van választva, pl. amit éppen felveszel (egytuneres DVB-C STB esetén). Ha az STB antenna kimenete rá van kötve a TV-re (és a DVB-C tuneres TV-ben nincs kártya), akkor a TV-n ezen kívül az analóg kábelcsatornák és a kódolatlan digitális kábelcsatornák nézhetők. -
csendes
addikt
válasz
wassermann #14315 üzenetére
Ha Invitel-nél külső DVB-C STB-t akarunk felvételre használni és közben másik DVB-C csatornát nézni a TV-n, akkor a TV-be is és az STB-be is kell Invitel CA modul (idegen CA modullal nem megy [link]), ezért csak olyan STB jöhet szóba, amin van CI foglalat (a beépített CONAX nem jó), vagyis legegyszerűbb az Invitel-től STB-t rendelni. Maximum három db készülékre lehet kérni modult vagy STB-t, amiből így a TV+STB már kettőt lefoglal.
-
csendes
addikt
válasz
repvez #14290 üzenetére
Mire jó a dual DVB-T tuner, ha nincs se beépített Conax, se CI csatlakozó (SD/SDHC kártyaolvasója van)? Milyen lehet a firmware/szoftver támogatottsága és bővíthetősége az itt olvasható vásárlói vélemény alapján [link]?
Ha csak a szabadon fogható DVB-T adások kellenek, akkor ezt érdemes átnézni: [link][link]. Ha kell a Conax kártyaolvasó, akkor 9000 Ft-ért van ilyen DVB-T STB és amellé olyan médiaplayer-t teszel, amilyet akarsz, pl. a hardverapro-n hirdetnek 4.2-es androidos asztali dobozt (Quad Core, 2GB RAM-mal, LAN,WLAN, Bluetooth) 22500 Ft-ért, és a kettő együtt még mindig olcsóbb, mint amire hivatkozol. -
csendes
addikt
-
csendes
addikt
válasz
csendes #14122 üzenetére
A Főnix TV [link] DVB-T adás vételének gondjai miatt megnéztem dvbsnoop-pal a NIT-et, illetve a befogott mux-ot, ez a két eltérés van:
$ dvbsnoop -n 1 0x10
PID: 16 (0x0010) [= assigned for: DVB Network Information Table (NIT), Stuffing Table (ST)]
NIT-decoding....
Table_ID: 64 (0x40) [= Network Information Table (NIT) - actual network]
Code_rate_LP_stream: 1 (0x01) [= 2/3]
Guard_interval: 0 (0x00) [= 1/32]$ dvbsnoop -s feinfo
Stream code rate (lo prio): FEC 1/2
Guard interval: 1/8Lehet, hogy nem töltötték ki rendesen a NIT-et?
A tvheadend-git-et telepítettem, az már megengedi, hogy a web felületen módosítsam a guard interval-t (1/8-ra vagy AUTO-ra), és megy is XBMC-vel, de ha csatornát váltok és visszaváltok, már nem megy, mert visszaírja az 1/32-t a NIT-ből, megint át kell írnom -
csendes
addikt
Ha jól értem PCI-E x16 slot-ban szeretnél PCI-E x1- es TV tunert használni. Alaplaptól függ, hogy működik-e ez. Ha a BIOS-ban lehet állítani, hogy melyik VGA kártyát használja (integrált/külső/auto), akkor ott át kell állítani integráltra. A tapasztalat szerint ilyenkor az alaplapi D-Sub kimenet továbbra is működik, a DVI viszont nem (ezen a lapon nincs is DVI). Sajnos a 755 sf (small factor) alaplapon nincs PCI-E x1, egyébként a 755 mt (micro tower) alaplapon van. A Dell-től le lehet tölteni a műszeki specifikációt, illetve a felhasználói kézikönyvet: [link][link], illetve a BIOS-ban körül lehet nézni, hátha van ilyen opció. Általában az ilyen "céges" gépekbe szerelt alaplapokban kevés a BIOS-ban elérhető opció.
Egyébként szerintem nem érdemes sokat kínlódni, cseréld el a PCI-E tunert egy PCI tunerre, ilyeneket a prohardveren is árulnak olcsón. -
csendes
addikt
válasz
golya87 #14136 üzenetére
Kb. 5 másodperc. Nálam csak egy régi DVB-T tuner van. Nyilván függ a tunertől és a vételi viszonyoktól is, illetve talán van különbség földi, műholdas és kábel DVB között is.
Böngészőbe vlc plugin-t vagy gecko-mediaplayer-t (gnome-mediaplayer böngésző plugin) telepítve a tvheadend szerver beállításakor már azonnal lehet tesztelni, hogy vlc-vel, illetve mplayer-rel mennyi a váltási idő. A vlc plugin közvetlenül a tvheadend "Channels" menüből indítható a csatorna sorában a "Play" gombbal. A gecko-mediaplayer annyiból kényelmetlenebb, hogy a playlist-en belül a sorszám nem feltétlenül egyezik a csatorna sorszámával, illetve kézzel kell begépelni az URL-t. Így el lehet dönteni, hogy a hálózat okoz-e lassulást. -
-
-
csendes
addikt
válasz
azbest #14117 üzenetére
A tvheadend-et sajnos nem tudom kicselezni, megtalálja a budapesti helyi adót, kiírja, hogy 100% a minőség, aztán azt, hogy nincs bemenet (no input), próbáltam kézzel átírni a MUX beállítást, de nem sikerült megoldani. Automatikusan ezeket a paramétereket állítja be a multiplex-re, a csatornabeállítások már jók:
{
"quality": 100,
"enabled": 1,
"status": "No signal",
"transportstreamid": 258,
"originalnetworkid": 8903,
"network": "PANNON_BRTVKFT",
"frequency": 554000000,
"initialscan": 0,
"bandwidth": "8MHz",
"constellation": "QPSK",
"transmission_mode": "8k",
"guard_interval": "1/32",
"hierarchy": "NONE",
"fec_hi": "2/3",
"fec_lo": "2/3"
}
Kaffeine meg sem találja (az initial scan-be pedig betettem). A tzap egyébként be tudja fogni a csatornát (FE_HAS_LOCK), ha benne hagyom a channels.conf-ban az eredeti paramétereket, csak a guard interval-t kell 1/32-ről 1/8-ra átírni:
Fonix TV:554000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_2_3:FEC_2_3:QPSK:TRANSMISSION_MODE_8K:GUARD_INTERVAL_1_8:HIERARCHY_NONE:101:102:1000
Vlc viszont már csak az AUTO beállításokkal hajlandó beolvasni a channels.conf-ot. Elég fura, de a lényeg, hogy vlc-vel, *mplayer-rel és mpv-vel tudom nézni a Főnix TV-t. -
csendes
addikt
Megpróbáltam Linux alatt a MinDigTV helyi TV-t, konkrétan a budapestit. Sajnos csak 1 kW teljesítménnyel adják és nem a nagy toronyról [link].
Feltekertem az antenna erősítőt, de elsőre nem sikerült a channels.conf-ot generálni, bár a w_scan a multiplexet felismerte és az "initial scan file" jó. Viszont közvetlenül vlc-ben a frekvenciát (554000 kHz) megadva. minden további nélkül ment. Kézzel beírva a paramétereket a channels.conf-ba sem működött a dolog, a vlc már alapból azt a sort egyszerűen kihagyta a playlist beolvasásakor, és az mpv is hibaüzenetet adott. Végül arra jutottam, hogy valamiért a QPSK-t nem szereti a channels.conf (talán azért, mert ez inkább DVB-S-nél használt, bár a tzap-ban is definiálva van [link]), ezért a modulációt, illetve néhány további paramétert is vissza kellett rakni AUTO-ra és így már működik a channels.conf vlc-vel, illetve mplayer formátummal mplayer-rel és mpv-vel.
VLC channels.conf sor:
Fonix TV:554000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_2_3:FEC_AUTO:QAM_AUTO:TRANSMISSION_MODE_8K:GUARD_INTERVAL_AUTO:HIERARCHY_NONE:101:102:1000
mplayer-hez:
Fonix TV:554000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_2_3:FEC_AUTO:QAM_AUTO:TRANSMISSION_MODE_8K:GUARD_INTERVAL_AUTO:HIERARCHY_NONE:100:101+102+103:1000 -
csendes
addikt
válasz
pusi1981 #14105 üzenetére
Az az USB kábel valószínűleg nem rossz, csak túl hosszú volt, illetve gyengébb minőségű, vékony dróttal; kisebb teljesítményű eszközökhöz megfelelő. Ha lehet, akkor a tunert mindig közvetlenül az alaplapi hátsó USB csatlakozóba célszerű dugni, úgy 2,5 W teljesítményt tud felvenni, minden egyéb külső USB táp nélküli megoldással ennél kevesebbet. Ezt a típust persze csak kábellel lehet csatlakoztatni.
-
csendes
addikt
válasz
pusi1981 #14099 üzenetére
Ha nem akarsz távirányítót használni, akkor a HID driver-t le lehet szedni. Esetleg másik lejátszót is ki lehet próbálni a DVBViewer helyett; ha a UDST7000Bda.sys driver fent van, akkor bármelyik lejátszó jó lehet, ami támogatja a BDA-t. Itt [link] még annyit írtak, hogy amikor USB3 csatlakozóba dugták, akkor kék halál jött röviddel a DVBVIewer indítása után.
-
csendes
addikt
-
csendes
addikt
Lehet vlc-vel átkódolni: [link]. De a hivatalos dokumentáció szerint mkv (Matroska) formátumot csak olvasni tud a vlc: [link].
Ha időzítetten akarsz felvenni DVB-t mkv-ban, akkor a tvheadend-et ajánlom: [link].
Elvileg mplayer/mencoder-rel [link] (vagy mkvmerge-et is használva [link] ) szintén megoldható az átkódolás, de ha egyből mkv-ban akarod felvenni, akkor erős gép kell hozzá, hogy röptében is működjön. -
csendes
addikt
válasz
Kernel #14055 üzenetére
Bocsánat, a pontos magyar fordítás helyesen iránycsatoló (antennaelosztó), angolul [directional coupler] németül [Richtkoppler]
-
csendes
addikt
válasz
sellerbuyer #14045 üzenetére
Konkrétan annál a készüléknél egy rossz firmware verzióval van baj, amit lehet frissíteni, illetve a korábbi verziókkal nem volt ilyen gond. De az a típus neked egyébként sem jó, mert nincs benne kártyaolvasó, csak a szabadon fogható csatornákat lehet vele nézni. Még az AAC hanggal kapcsolatos hozzászólásokra érdemes odafigyelni.
-
csendes
addikt
Arch Linux alatt kipróbáltam az mpv [link] lejátszó 0.2.2-1 verzióját a szabadon fogható DVB-T csatornákkal. Lényegében az mplayer-en, illetve mplayer2-n alapul, azokhoz hasonló, de még nincs rá az SMPlayer-hez, uMPlayer-hez, KMPlayer-hez vagy gnome-mplayer-hez hasonló frontend. A csatornák listáját az mplayer-hez hasonlóan kiterjesztett formátumban kell megadni és bemásolni a channels.conf-ot az ~/.mpv könyvtárba. Ezután parancssorból indítható a lejátszás, pl: mpv dvb://"M1 HD" -cache 16000. A megfelelő méretű cache fontos a síma lejátszáshoz.
A lejátszóablakon egyszerű OSD-n egérrel állítható a hangsáv, felirat, teljes képernyőre váltás, billentyűzetkombinációkkal pedig egyéb beállítások (deinterlace, screenshot, stb.), amikről szintén ad OSD visszajelzést. Az mpv az mplayer-hez képest sokkal stabilabbnak tűnt, nem tapasztaltam hang elcsúszást sem, ha a cache elég nagy volt. Kicsit szokatlan, hogy a jobb egérgombra leállítja a lejátszást, az "Esc"-t megnyomva kilép a programból. Időnként a indításkor képarányt nem találta el, de újraindítva jó volt. Mivel nincs frontend, nagyon kicsi a memóriaigény. A legegyszerűbb úgy indítani, hogy a billentyűzetkombinációt adunk meg az asztali környezet beállításainál, pl. "Windows+F1" az "M1 HD", stb.:Azoknak ajánlom, akik munka közben fél szemmel akarnak tévézni.
-
csendes
addikt
válasz
sellerbuyer #14042 üzenetére
Itt [link] érdemes megnézni az osztályzatokat, illetve elolvasni a véleményeket az egyes típusokról..
Új hozzászólás Aktív témák
- HP ELITEBOOK 855 G8 Ryzen 3 5400U 16gb ram 256ssd FHD IPS Gari
- HP ELITEBOOK 850 G8 i5 1145G7/16GB ram 256ssd/FHD
- Újszerű Lenovo Legion 5 - 15,6"FHD IPS - Ryzen 5 5600H - 16GB - 512GB SSD - RTX 3050 - Win11 -MAGYAR
- ÚJ Lenovo LOQ 15IRX9 - QHD 165Hz - i7-13650HX - 16GB - 1TB - RTX 4060 - Win11 - 3 év garancia
- ÚJ CORE I7 12700 Z690 RIPTIDE GAMER MAX PC 32Gb RAM 1.0TB SSD GEFORCE RTX 3070TI 8GB DDR7 2ÉV GAR!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A620M R5 7600 32GB DDR4 512GB SSD RTX 5060 Ti 16GB Zalman i3 NEO Enermax 650W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
- Bowers/Wilkins Px7 S2 fejhallgatók
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest