-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-09-22 13:57 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
ledgeri
nagyúr
Sziasztok!
proxmoxon futtatok adguardot, esdig minden tokeletes volt evekig.
jol sejtem hogy mostanaban egyre tobb, az adott oldalt hasznalo reklam kezdett el teret nyerni? Hebe-hona (telex, nemzetisport) reklamokba futok. Olyan mintha a reklam az adott domainrol toltodne be, alcazva magat. Gondolom nem marad mas, mint minden egyes eszkozon benazni az adblockerekkel ezesetben.. vagy valamit rosszul gondolok?
PC-n jobblkikk, elem viszgálat -tal kiderülhet hogy az a valami honna, vagy milyen úton töltődik! Nagy eséllyel...
-
^Boss
őstag
Sziasztok!
proxmoxon futtatok adguardot, esdig minden tokeletes volt evekig.
jol sejtem hogy mostanaban egyre tobb, az adott oldalt hasznalo reklam kezdett el teret nyerni? Hebe-hona (telex, nemzetisport) reklamokba futok. Olyan mintha a reklam az adott domainrol toltodne be, alcazva magat. Gondolom nem marad mas, mint minden egyes eszkozon benazni az adblockerekkel ezesetben.. vagy valamit rosszul gondolok?
-
zazenke
őstag
ma megpróbáltam újra és most minden jó volt lite alatt is nem is kellett a szűrését tiltanom a youtube-nál sem. mindenhol be volt kapcsolva a szűrés a legerősebb fokozaton
-
Viktor77
titán
hát én nem akarok állandóan kapcsolgatni de amúgy próbálkoztam azzal hogy a kivételek közé teszem pl a www. youtube.com oldalt de nem segített mert ha a youtube-on belül tovább navigálok akkor az már egy új oldalnak számít és megint elkezdett szórakozni. most úgytűnik a bitdefender vpn progi segít de még arra kíváncsi vagyok hogy belassítja e a torrent klienst. Szerintem nem fogja mert a beállításai közt találtam olyat hogy per to per programok figyelmen kívül hagyása. illetve kivételt lehet tenni konkrét oldalaknál is. Majd tesztelem még de ha bejön akkor az adguard csak a telefonomon marad ott nem szórakozik a youtube-al . Nekem nem célom a youtube premium kikerülése az viszont zavarna hogy ez miatt ne fusson állandó reklámszűrés más oldalakon. Más bővítmény is szórakozik az asztali gépen pl ublock origin lite .
Lite-ot használok, ha kikapcsolom a YT-on a szűrést (szintén előfizető), akkor megjegyzi, nem kell kapcsolgatni, más oldalon meg megy.
De ez már a nem Lite-nál is így volt. -
ledgeri
nagyúr
hát én nem akarok állandóan kapcsolgatni de amúgy próbálkoztam azzal hogy a kivételek közé teszem pl a www. youtube.com oldalt de nem segített mert ha a youtube-on belül tovább navigálok akkor az már egy új oldalnak számít és megint elkezdett szórakozni. most úgytűnik a bitdefender vpn progi segít de még arra kíváncsi vagyok hogy belassítja e a torrent klienst. Szerintem nem fogja mert a beállításai közt találtam olyat hogy per to per programok figyelmen kívül hagyása. illetve kivételt lehet tenni konkrét oldalaknál is. Majd tesztelem még de ha bejön akkor az adguard csak a telefonomon marad ott nem szórakozik a youtube-al . Nekem nem célom a youtube premium kikerülése az viszont zavarna hogy ez miatt ne fusson állandó reklámszűrés más oldalakon. Más bővítmény is szórakozik az asztali gépen pl ublock origin lite .
Én évek óta elégedettséggel használok............több böngészőt.
Mindet valamire. Az egyik ilyen a youtube-os, google-es.
Ha kívülről nézem, ott a portmaster mint .exe specifikus szűrő. Azon túl ami kell a captcha-hoz máshol, az ott blokkolt. Az ennek fenttartottnál engedem, ami a google fiók bejutáshoz, meg egyéb google-es tartalmakhoz (pl drive, sheets) kell.
Ha belülről, akkor ezt feladdonozom ahhoz ami a youtube-hoz kell, és semmi máshoz való nem kell, hogy fusson állandóan, ha youtube-ozok.
Bár ublock origin van, és firefoxról beszélünk, így még ezzel is szűrögetek (hard mode rulez!!!), ez teljesen más "márkával" is megolható valamelyes. ....nem sokkal több egy "mindent tálcára, duplakatt ennek a böngészőjére, linkmásolás [csakis session ID nélkül]" megoldás, mint hogy "egérközép katt" az új ablakhoz. Hátránya, hogy pl gamepod cikknél releváns "beillesztményeket" youtube-ról nem látok, hátrányának előnye, hogy egyéb oldalakon, ha olyanok, nem kell betöltetnem a potenciális millió szütykot.
Ha valamiről youtube videót igénylek, rákeresek, megvotl. -
Semplar
őstag
hát én nem akarok állandóan kapcsolgatni de amúgy próbálkoztam azzal hogy a kivételek közé teszem pl a www. youtube.com oldalt de nem segített mert ha a youtube-on belül tovább navigálok akkor az már egy új oldalnak számít és megint elkezdett szórakozni. most úgytűnik a bitdefender vpn progi segít de még arra kíváncsi vagyok hogy belassítja e a torrent klienst. Szerintem nem fogja mert a beállításai közt találtam olyat hogy per to per programok figyelmen kívül hagyása. illetve kivételt lehet tenni konkrét oldalaknál is. Majd tesztelem még de ha bejön akkor az adguard csak a telefonomon marad ott nem szórakozik a youtube-al . Nekem nem célom a youtube premium kikerülése az viszont zavarna hogy ez miatt ne fusson állandó reklámszűrés más oldalakon. Más bővítmény is szórakozik az asztali gépen pl ublock origin lite .
Szintén prémium van, de ezzel nincs gondja:

-
Lauda
titán
hát én nem akarok állandóan kapcsolgatni de amúgy próbálkoztam azzal hogy a kivételek közé teszem pl a www. youtube.com oldalt de nem segített mert ha a youtube-on belül tovább navigálok akkor az már egy új oldalnak számít és megint elkezdett szórakozni. most úgytűnik a bitdefender vpn progi segít de még arra kíváncsi vagyok hogy belassítja e a torrent klienst. Szerintem nem fogja mert a beállításai közt találtam olyat hogy per to per programok figyelmen kívül hagyása. illetve kivételt lehet tenni konkrét oldalaknál is. Majd tesztelem még de ha bejön akkor az adguard csak a telefonomon marad ott nem szórakozik a youtube-al . Nekem nem célom a youtube premium kikerülése az viszont zavarna hogy ez miatt ne fusson állandó reklámszűrés más oldalakon. Más bővítmény is szórakozik az asztali gépen pl ublock origin lite .
Az adguard kiegészítőt használom és ott ha kikapcsolom adott oldalon a szűrést, akkor egyik youtube videónál sem szűr.
-
zazenke
őstag
hát én nem akarok állandóan kapcsolgatni de amúgy próbálkoztam azzal hogy a kivételek közé teszem pl a www. youtube.com oldalt de nem segített mert ha a youtube-on belül tovább navigálok akkor az már egy új oldalnak számít és megint elkezdett szórakozni. most úgytűnik a bitdefender vpn progi segít de még arra kíváncsi vagyok hogy belassítja e a torrent klienst. Szerintem nem fogja mert a beállításai közt találtam olyat hogy per to per programok figyelmen kívül hagyása. illetve kivételt lehet tenni konkrét oldalaknál is. Majd tesztelem még de ha bejön akkor az adguard csak a telefonomon marad ott nem szórakozik a youtube-al . Nekem nem célom a youtube premium kikerülése az viszont zavarna hogy ez miatt ne fusson állandó reklámszűrés más oldalakon. Más bővítmény is szórakozik az asztali gépen pl ublock origin lite .
-
Lauda
titán
én prémium előfizető vagyok a youtube-on de ennek ellenére futtatok más oldalak ellen reklám blokkolót és tönkrevágja a youtube-ot. Video nem áll rendelkezésre hibaüzenet stb. Ha kikapcsolom a blokkolót akkor minden jó lesz. Viszont azt vettem észre ha elindítom a bitdefender premium vpn progiját akkor abban is van reklámszűrő funkció és az nem zavarja a youtube működését. Egyenlőre próbaidős verziót használok de ha minden ok akkor megválok az adguard és társaitól. Azért az igazság az hogy a vpn nem annyira tökéletes szűrést csinál mint az adguard mert pl egy online filmnéző oldalon mire elindítok egy filmet azért be becsúszik egy-egy reklám de ezek már hardcore oldalak reklámok szempontjából és ezeket eltekintve jól szűr a vpn progi. Csak kisérletezés szempontjából szoktam ilyen filmmegosztós oldalakra felmenni. Szóval elgondolkodom lehet egy bitdefender premium vpn megvásárlásán (10-13 000 ft)
Én kikapcsolom ilyenkor az adott oldalon a szűrést.
-
zazenke
őstag
én prémium előfizető vagyok a youtube-on de ennek ellenére futtatok más oldalak ellen reklám blokkolót és tönkrevágja a youtube-ot. Video nem áll rendelkezésre hibaüzenet stb. Ha kikapcsolom a blokkolót akkor minden jó lesz. Viszont azt vettem észre ha elindítom a bitdefender premium vpn progiját akkor abban is van reklámszűrő funkció és az nem zavarja a youtube működését. Egyenlőre próbaidős verziót használok de ha minden ok akkor megválok az adguard és társaitól. Azért az igazság az hogy a vpn nem annyira tökéletes szűrést csinál mint az adguard mert pl egy online filmnéző oldalon mire elindítok egy filmet azért be becsúszik egy-egy reklám de ezek már hardcore oldalak reklámok szempontjából és ezeket eltekintve jól szűr a vpn progi. Csak kisérletezés szempontjából szoktam ilyen filmmegosztós oldalakra felmenni. Szóval elgondolkodom lehet egy bitdefender premium vpn megvásárlásán (10-13 000 ft)
-
Csöves
őstag
-
TomMusic
őstag
-
Lauda
titán
Adguard nagyon ügyes. Nemrég próbaképp aktiváltam az egy hónapos youtube prémiumot és gyakorlatilag semmivel nem vagyok előbbre youtube prémiummal adguard nélkül, mint prémium nélkül adguarddal.
-
Szellem.
Topikgazda
Vergődést? Szerintem eltévedtél. Ez nem böngésző és nem Brave topik. Ha érdemben nem tudsz hozzászólni, akkor ezeket a kategorikus megjegyzéseket érdemes máshová tartogatni.
És nem vergődtem, hanem szimplán leírtam mit tapasztaltam ma. Komolyan, baromira nem értem, amikor valaki ilyeneket hány be a topikba. Ha valaki nem tud konstruktív lenni, akkor erre mi szükség van? -
merqree
őstag
Én olvastam. Csak a "vergődést" nem szoktam érteni, hiszen párszor leírják/leírjuk, hogy Brave és kész. De befejeztem!
-
Szellem.
Topikgazda
Olvastátok amit írtam? Edge alatt nem volt jó Ublock Lite-al. Chrome Ublock Lite ment minden frankón. FF Ublock Originnel minden jó volt. Szerintem az Edge-es Ublock nem frissült, vagy ott volt valami gond. De most Edge Adguarddal jó minden.
-
vicces
addikt
-
pietrrr
senior tag
-
Cs1csó
titán
Nekem is NextDNS van rendszer szinten a telefonon - Android - és FF-en sincs reklám, de én finnyás vagyok szeretem telefonon a "dedikált alkalmazás élményét"
ezért pórbálom mindig ezt hajtani és persze saját YouTube fiókkal és most erre nálam a Morphe vált be. (a Revanced egyik "utódja" ) -
merqree
őstag
Srácok, bennem van a hiba biztosan.
Brave böngésző, NextDNS, és a youtube-on nincs reklám, minden megy. -
Szellem.
Topikgazda
Csak a bővítményre? Arról jókat hallottam, a rendszerszintű AdGuard az kicsit mint ha lassítana, anno elég messze volt a szerver, hogy minden adat azon menjen keresztül.
Melyik a fő böngésződ? Nekem az FF és az is marad még egy ideig, de ha Chromium alapon tolod akkor érdemes próbálkozni az EDGE mellett a Brave vagy az Opera, Vivaldi is teljesen jó opció lehet.
Lassan 10 éve, hogy Chrome-ról váltottam FF-re és nagyon megszerettem.Csak a bővítmény. Én nem vagyok hajlandó adguardot mint programot a gépemre telepíteni. Mindig volt vele valami gondom. Ez a sima app a böngészőbe.
Én 3 böngészőt használok. Illetve kettőt. Edge, FF és a Chrome vész esetére van telepítve. -
Cs1csó
titán
Csak a bővítményre? Arról jókat hallottam, a rendszerszintű AdGuard az kicsit mint ha lassítana, anno elég messze volt a szerver, hogy minden adat azon menjen keresztül.
Melyik a fő böngésződ? Nekem az FF és az is marad még egy ideig, de ha Chromium alapon tolod akkor érdemes próbálkozni az EDGE mellett a Brave vagy az Opera, Vivaldi is teljesen jó opció lehet.
Lassan 10 éve, hogy Chrome-ról váltottam FF-re és nagyon megszerettem. -
Szellem.
Topikgazda
-
Cs1csó
titán
Sajnos ez volt a FŐ célja ennek a manifeszt izének, a többi csak duma, hogy ellehetetlenítsék a blokkolókat.
-
Szellem.
Topikgazda
Most érdekes, hogy csak Edge alatt nem működik. Amúgy meg nem értem, hogy miért nem lehetett a Lite verzióba beletenni egy szűrőlista frissítést opciót. Lehet ez a gondja, hogy nem frissült. Valahogy ez az Ublock Lite nem az igazi Manifest V3 ide vagy oda.
-
Cs1csó
titán
Majd frissítik a listákat és jó lesz. Ez a reklámblokkolás egy folyamatos háború, ahol hébe-hóba egy csatát lehet nyerni a blokkoló ellen, de ez remélhetőleg csak ideig óráig tart és jön a "felmentő sereg" és a javítás.
-
Szellem.
Topikgazda
na akkor neked szerencséd volt. nekem miután kikapcsoltam sem engedte. ma újra engedi bekapcsolt ublockal is. amúgy elég szánalmas módon művelte, mert a beágyazott videókat engedte illetve az élőt is tudtam nézni ha rákerestem és a találatok között az indexképre rávittem az egeret. amúgy ha általános lesz ez, megvan a ellenszer MPHC+yt-dlp. aztán ka..a be a YT.
Az az érdekes, hogy jelen esetben most működik. De FF alatt ahol nem az Ublock Lite fut, ott ilyen gond nem volt.
-
ledgeri
nagyúr
na akkor neked szerencséd volt. nekem miután kikapcsoltam sem engedte. ma újra engedi bekapcsolt ublockal is. amúgy elég szánalmas módon művelte, mert a beágyazott videókat engedte illetve az élőt is tudtam nézni ha rákerestem és a találatok között az indexképre rávittem az egeret. amúgy ha általános lesz ez, megvan a ellenszer MPHC+yt-dlp. aztán ka..a be a YT.
Mi az MPHC?
-
gV
őstag
na akkor neked szerencséd volt. nekem miután kikapcsoltam sem engedte. ma újra engedi bekapcsolt ublockal is. amúgy elég szánalmas módon művelte, mert a beágyazott videókat engedte illetve az élőt is tudtam nézni ha rákerestem és a találatok között az indexképre rávittem az egeret. amúgy ha általános lesz ez, megvan a ellenszer MPHC+yt-dlp. aztán ka..a be a YT.
-
Szellem.
Topikgazda
Nagyon genyó lett a youtube. Ma meg akartam nézni egy youtube videót és bedobta, hogy a videó nem áll rendelkezésre. Ahogy kikapcsoltam az Ublock Lite-ot, azonnal rendelkezésre állt. Egyre szemetebb ez a Google.
-
Semplar
őstag
Gondolom. Azokat nem használom régóta.
Pi-hole windows alá saját gépre W10-11 linux alrendszeren. Észrevehetetlen a gépen és dinamikusan használja a memóriát és a procit. Az UO csak a kozmetikai szürés miatt van fenn nálam kikapcsolt szűrőlistákkal. -
Szellem.
Topikgazda
-
Semplar
őstag
-
Szellem.
Topikgazda
-
Semplar
őstag
-
Szellem.
Topikgazda
Itt a válasz
Az uBlockOrigin elbánik vele. Pi-hole -ra még keresem a megoldást.A Lite is vagy sima UO?
-
Lauda
titán
-
Semplar
őstag
Sziasztok!
Nextdns-t használok. Az idokep oldala nem töltődik be - chrome, firefox, de pl Brave alatt gond nélkül betöltődik. Firefox és Chrome is mindent kikapcsoltam már, nextdnsben engedélyeztem mindent az időképre, de így sem töltődik be.
Esetleg valakinek ötlet? (más reklám blokoló nincs a gépen.)
KöszönömNorbi
hiba amit kapok:
Kérjük, tiltsa le azokat a funkciókat, amelyek befolyásolhatják a weboldalt, majd frissítse az oldalt. A legtöbb esetben a hirdetésblokkoló kikapcsolása megoldja a problémát.
Ügyfélszolgálat: idokep@error-report.comMegoldásHiba: Failed to load script: Fallback FailedItt a válasz
Az uBlockOrigin elbánik vele. Pi-hole -ra még keresem a megoldást. -
Semplar
őstag
Sziasztok!
Nextdns-t használok. Az idokep oldala nem töltődik be - chrome, firefox, de pl Brave alatt gond nélkül betöltődik. Firefox és Chrome is mindent kikapcsoltam már, nextdnsben engedélyeztem mindent az időképre, de így sem töltődik be.
Esetleg valakinek ötlet? (más reklám blokoló nincs a gépen.)
KöszönömNorbi
hiba amit kapok:
Kérjük, tiltsa le azokat a funkciókat, amelyek befolyásolhatják a weboldalt, majd frissítse az oldalt. A legtöbb esetben a hirdetésblokkoló kikapcsolása megoldja a problémát.
Ügyfélszolgálat: idokep@error-report.comMegoldásHiba: Failed to load script: Fallback Failedidokep.hu uBlockOrigin hard módban jó nálam csak. Megújul az oldal...
-
snorbi82
senior tag
Sziasztok!
Nextdns-t használok. Az idokep oldala nem töltődik be - chrome, firefox, de pl Brave alatt gond nélkül betöltődik. Firefox és Chrome is mindent kikapcsoltam már, nextdnsben engedélyeztem mindent az időképre, de így sem töltődik be.
Esetleg valakinek ötlet? (más reklám blokoló nincs a gépen.)
KöszönömNorbi
hiba amit kapok:
Kérjük, tiltsa le azokat a funkciókat, amelyek befolyásolhatják a weboldalt, majd frissítse az oldalt. A legtöbb esetben a hirdetésblokkoló kikapcsolása megoldja a problémát.
Ügyfélszolgálat: idokep@error-report.comMegoldásHiba: Failed to load script: Fallback Failed -
Zsoxx
őstag
Valamit elcseszhettek az AdBlocker Ultimate jan. 12-i frissítésekor, mert alig jönnek be az oldalak. Még a Google Drive sem tölti be az almappát, de a Facebook se jön be, ha be van kapcsolva. A Youtube meg tele van reklámmal bekapcsolt AdBlockerrel.
-
ledgeri
nagyúr
Három hónap alatt 478.000, az elmúlt 30 napban 229.000 lekérdezés jött össze.
& #4386 merqree
Köszi-köszi!

-
merqree
őstag
Csak mert a fentek alapján is, de már régóta gondolkodom nextDNS-en:
Ki mennyire sok lekérést eszközöl havonta?
Mindig azért beszélem le magam, mert nem tudom, hogy alap nézelődéssel beleférnék-e az alapba vagy nem... párszor nekiültem, hogy akkor az openwrt-s routeremet most nem áramtlanítom 1-2 hétig, hónapig, hogy lássam... persze, hogy akkor csapott be az évi 2 random áramszünet, vagy a szolgáltatói fejlesztés/karbantartás miatti áramkimaradás...
Előfizetésem van, sok-sok profillal, kiragadott példák:
- saját telefonomon: 278ezer az utolsó 30 nap
- feleségem telefonján: 251ezer az utolsó 30 nap
- ipad: 161ezer az utolsó 30 nap
- macbook: 65ezer az utolsó 30 nap -
this is life
Ármester
Csak mert a fentek alapján is, de már régóta gondolkodom nextDNS-en:
Ki mennyire sok lekérést eszközöl havonta?
Mindig azért beszélem le magam, mert nem tudom, hogy alap nézelődéssel beleférnék-e az alapba vagy nem... párszor nekiültem, hogy akkor az openwrt-s routeremet most nem áramtlanítom 1-2 hétig, hónapig, hogy lássam... persze, hogy akkor csapott be az évi 2 random áramszünet, vagy a szolgáltatói fejlesztés/karbantartás miatti áramkimaradás...
Három hónap alatt 478.000, az elmúlt 30 napban 229.000 lekérdezés jött össze.
-
Thegrey
tag
Az adguardot úgy használtam, hogy a privát DNS címhez beírtam azt a sort, hogy dns.adguard.com. Nem volt tökéletes a dolog, de 95%-os hatékonysággal működött a reklámblokkolás
Ha így lehet használni a NextDNS-t, akkor jó lenne, de nem tudom, hogy működik-e így.
Be lehet így állítani reklámblokkolónak a NextDNS-t
Egy próbát megér, hogy lecseréled a dns.adguard.com-ot a dns.adguard-dns.com-ra. Az Adguard is ezt adja meg (meg jófejségből sok másik cég megoldását is): https://adguard-dns.io/kb/general/dns-providers
-
Donki Hóte
veterán
Az adguardot úgy használtam, hogy a privát DNS címhez beírtam azt a sort, hogy dns.adguard.com. Nem volt tökéletes a dolog, de 95%-os hatékonysággal működött a reklámblokkolás
Ha így lehet használni a NextDNS-t, akkor jó lenne, de nem tudom, hogy működik-e így.
Be lehet így állítani reklámblokkolónak a NextDNS-t
-
ledgeri
nagyúr
Csak mert a fentek alapján is, de már régóta gondolkodom nextDNS-en:
Ki mennyire sok lekérést eszközöl havonta?
Mindig azért beszélem le magam, mert nem tudom, hogy alap nézelődéssel beleférnék-e az alapba vagy nem... párszor nekiültem, hogy akkor az openwrt-s routeremet most nem áramtlanítom 1-2 hétig, hónapig, hogy lássam... persze, hogy akkor csapott be az évi 2 random áramszünet, vagy a szolgáltatói fejlesztés/karbantartás miatti áramkimaradás...
-
Lauda
titán
Köszi mindenkinek a választ, de bicikliről nem szeretnék rögtön 1200 köbcentis boxer BMW motorra váltani (még akkor se, ha jelen esetben ingyen adják)
Nincs köztes megoldás
Ezt hogy érted? Pusztán javasoltak egy másik szolgáltatót az adguard helyett.
-
Donki Hóte
veterán
Köszi mindenkinek a választ, de bicikliről nem szeretnék rögtön 1200 köbcentis boxer BMW motorra váltani (még akkor se, ha jelen esetben ingyen adják)
Nincs köztes megoldás
-
merqree
őstag
-
GEPESZ66
veterán
-
merqree
őstag
-
whiskeys
őstag
-
Cs1csó
titán
Évek óta használom nagy megelégedettséggel androidos készülékeimen reklámblokkolóként a privát DNS-ként beállított dns.adguard.com linket.
Nemrégen azonban valahol valaki valamiért valamit "fejlesztett" és pár napja sajnos nagyon lelassult az internet forgalom, ha ez be van állítva

Pl. Aliexpressen (ahol egyébként semmit sem blokkol
) a szövegeket pikk-pakk betölti, de a képeket csak 1 perc után 
De olyan is van, hogy egy oldal betöltése előtt egy percig is várakozik

Ha kiveszem az adguard beállítást a privát DNS menüből, akkor megy minden rendesen.
Telekom optikai netünk van, a Telekom huncutkodhatott valamit

+1 NextDNS
-
GEPESZ66
veterán
Évek óta használom nagy megelégedettséggel androidos készülékeimen reklámblokkolóként a privát DNS-ként beállított dns.adguard.com linket.
Nemrégen azonban valahol valaki valamiért valamit "fejlesztett" és pár napja sajnos nagyon lelassult az internet forgalom, ha ez be van állítva

Pl. Aliexpressen (ahol egyébként semmit sem blokkol
) a szövegeket pikk-pakk betölti, de a képeket csak 1 perc után 
De olyan is van, hogy egy oldal betöltése előtt egy percig is várakozik

Ha kiveszem az adguard beállítást a privát DNS menüből, akkor megy minden rendesen.
Telekom optikai netünk van, a Telekom huncutkodhatott valamit

Próbáld ki a NextDNS-t regisztrálva.
Budapesten is van szervere, gyorsabb, mint az Adguard. -
Donki Hóte
veterán
Évek óta használom nagy megelégedettséggel androidos készülékeimen reklámblokkolóként a privát DNS-ként beállított dns.adguard.com linket.
Nemrégen azonban valahol valaki valamiért valamit "fejlesztett" és pár napja sajnos nagyon lelassult az internet forgalom, ha ez be van állítva

Pl. Aliexpressen (ahol egyébként semmit sem blokkol
) a szövegeket pikk-pakk betölti, de a képeket csak 1 perc után 
De olyan is van, hogy egy oldal betöltése előtt egy percig is várakozik

Ha kiveszem az adguard beállítást a privát DNS menüből, akkor megy minden rendesen.
Telekom optikai netünk van, a Telekom huncutkodhatott valamit

-
whiskeys
őstag
-
pietrrr
senior tag
Sziasztok!
Szerintem itt (de ha nem is pontosan itt, tuti, hogy PH fórumban) olvastam korábban, hogy ha androidos telefonomon beállítom privát dns-ként a dns.adguard-dns.com címet, akkor nem lesz reklám sehol a telefonon.
Ezt használom is jó ideje, örülök neki, hogy nincsenek reklámok. Viszont elkezdtem gondolkodni, hogy ez hogyan is van, mi az üzlet mögötte.
Tehát valaki ki tudná fejteni akár csak dióhéjban is, hogy mi a technikai háttere, mi lehet benne a kockázat az oldalamról, valamint, hogy miért is üzlet ez bárkinek úgy, hogy totál ingyen használom?
Köszi előre is!
-
Lauda
titán
Adguard alá melyik kiegészítőt érdemes használni, hogy ne szúrják ki az oldalak, hogy blokkolót használok adott esetben?
-
Foose
addikt

Mindenki nálatok netfone-os, egy teszt sim más szolgáltatóval nem férne bele? Mert ha akadna valaki, vagy sim, csak rá lehetne próbálni -ha már el jutottál idáig-, hogy akkor tényelg a hálózat, vagy akkor a teló vagy valami beállítás ami akadályoz.
És ha külsős sim kellene is, el lehet használni autopálya matricára, útdíjra, egyébre a feltöltött összeget, szóval az sem direkt "kiadás csak ezért". + megtudod, hogy mi is a helyzet.
Meg akkor már az ügyfélszolgálatot is fel lehetne hívni, mert ez teknikailag szabadság megvonás
.Nem, csak én vagyok netfone-os. Ezzel lehet teszek majd egy próbát, de már az apn átírás is érződik. Netfone helyett Voda nem feltétlenül jó.
zoyoxy igen tudom, néztem én is tegnap. Már nem annyi az ára. Azért csaptam le rá mert ennyit nekem megért. -
zoyoxy
tag
-
ledgeri
nagyúr
Először is onnan jött hogy dns, hogy ajánlottak egy appot, amihez írták hogy van benne kicsi reklám, de dns-el lehet szűrni. Na itt kezdtem el keresni a dolog után. Csak egyetlen mobil eszköz a cél. Jöttek is a tippek hogy kapcsoljak be privát dns-t. Nem jó. Bármilyen dns címet adok meg, megáll a netem. Jó eséllyel ez annak tudható be hogy netfone-os vagyok. Tehát itt jött hogy keresgéltem mit találok ami segít kicsit hogy kevesebb reklám jelenjen meg netezés közben, vagy akár applikációban. Jött az adguard, jó is lenne talán, de havi sok ezer Ft nincs rá, három gyerek, jövő hónapban kocsi műszaki.......... Akkor találtam a proton vpn-t, mivel az elképzelt célt elvileg tudja. (Reklám, szűr, gyorsabb net) Így jutottam a protonra. De ez is fizetős mint minden. Szóval kb ennyi, egyetlen mobil eszköz a tárgy, nincs router dolog....... Nextdns-t próbáltam.. eredmény: [kép]

Mindenki nálatok netfone-os, egy teszt sim más szolgáltatóval nem férne bele? Mert ha akadna valaki, vagy sim, csak rá lehetne próbálni -ha már el jutottál idáig-, hogy akkor tényelg a hálózat, vagy akkor a teló vagy valami beállítás ami akadályoz.
És ha külsős sim kellene is, el lehet használni autopálya matricára, útdíjra, egyébre a feltöltött összeget, szóval az sem direkt "kiadás csak ezért". + megtudod, hogy mi is a helyzet.
Meg akkor már az ügyfélszolgálatot is fel lehetne hívni, mert ez teknikailag szabadság megvonás
. -
Foose
addikt
Szándékosan nem használok voda apn-t. Nem számolja a felhasznált forgalmat. És azt mondják, ha valami nem jó a nettel, akkor magamra vessek ha nem netfone apn-t használok. Nem problémázok rajta, végülis akkor maradok eredeti dns-en, aztán használom a proton vpn-t. Ha lejár a hónap amit fizettem, majd kisütök valami mást. Végülis hosszú ideje már hogy semmit sem használtam reklámok, követés ellen.
-
this is life
Ármester
Azt kellene kideríteni, hogy netfone alatt miért hasal el a privát dns, netfone topik hátha nekik van valamilyen ötletük.
Az android app-ok topikban lefutottuk már a köröket, és nem sikerült életet lehelni a privát dns-be.Foose: Az ingyenes nextdns 300.000 lekérdezésig/hónap működik, utána kikapcsol a havi ciklus zárásig (adblck mentes leszel ezen időszak alatt)
Stabilabb net-ért One(voda) apn-t használnak itthon, a roaming nem működik vele, külföldi használat esetén a netfone apn a nyerő.
A voda apn amiatt merült fel, mert lehet ha azt használnád a netfone helyett, akkor a privát dns is működne. -
merqree
őstag
Azt a github linket mondod? Megnézem. Bár a nextdns szolgáltatás is fizetős szerintem, és erre most nem tudok költeni, ha lenne rá most keret akkor egyszerűbb lenne az adguard. A 4359-ben linkelt kép nem azt jelzi hogy az én szolgáltatóm nem fogja engedni a dns-t? Hálózati beállításokat próbáltam csak, ott bármit írok dns címet, leáll a netem.
NextDNS ingyenes, de van fizetős is 10 EUR vagy USD egy évre.
-
Foose
addikt
Azt a github linket mondod? Megnézem. Bár a nextdns szolgáltatás is fizetős szerintem, és erre most nem tudok költeni, ha lenne rá most keret akkor egyszerűbb lenne az adguard. A 4359-ben linkelt kép nem azt jelzi hogy az én szolgáltatóm nem fogja engedni a dns-t? Hálózati beállításokat próbáltam csak, ott bármit írok dns címet, leáll a netem.
-
Foose
addikt
-
merqree
őstag
Először is onnan jött hogy dns, hogy ajánlottak egy appot, amihez írták hogy van benne kicsi reklám, de dns-el lehet szűrni. Na itt kezdtem el keresni a dolog után. Csak egyetlen mobil eszköz a cél. Jöttek is a tippek hogy kapcsoljak be privát dns-t. Nem jó. Bármilyen dns címet adok meg, megáll a netem. Jó eséllyel ez annak tudható be hogy netfone-os vagyok. Tehát itt jött hogy keresgéltem mit találok ami segít kicsit hogy kevesebb reklám jelenjen meg netezés közben, vagy akár applikációban. Jött az adguard, jó is lenne talán, de havi sok ezer Ft nincs rá, három gyerek, jövő hónapban kocsi műszaki.......... Akkor találtam a proton vpn-t, mivel az elképzelt célt elvileg tudja. (Reklám, szűr, gyorsabb net) Így jutottam a protonra. De ez is fizetős mint minden. Szóval kb ennyi, egyetlen mobil eszköz a tárgy, nincs router dolog....... Nextdns-t próbáltam.. eredmény: [kép]
NextDNS-t telepíteni célszerű a telefonra, és bekapcsolni. Úgy próbáltad a saját alkalmazásával, vagy a mobilhálózat beállításainál? Igaz, Androidra már nincs alkalmazásuk, de nemrég linkelte egy forumtárs, ahonnan le lehet tölteni.
-
zoyoxy
tag
Sziasztok! Privát dns-t akartam volna használni, de ha beírom az adguard DNS címet, lehal a mobil netem. Netfone-os vagyok, valószínűleg ez lehet a gond. Ötletek? Kikapcsolom a privát dns-t, rögtön működik a net. Az adguard appot javasolják, de nem terveztem fizetni ezért. Proton vpn-t vettem meg most akciósan 99 ft-ért,de dns-t nem tudok állítani benne. (Nincs infóm oda milyen cím kell) Droid 15,honor 400 pro
Hol lehet 99-ért ProtonVPN-hez jutni?
-
Foose
addikt
Először is onnan jött hogy dns, hogy ajánlottak egy appot, amihez írták hogy van benne kicsi reklám, de dns-el lehet szűrni. Na itt kezdtem el keresni a dolog után. Csak egyetlen mobil eszköz a cél. Jöttek is a tippek hogy kapcsoljak be privát dns-t. Nem jó. Bármilyen dns címet adok meg, megáll a netem. Jó eséllyel ez annak tudható be hogy netfone-os vagyok. Tehát itt jött hogy keresgéltem mit találok ami segít kicsit hogy kevesebb reklám jelenjen meg netezés közben, vagy akár applikációban. Jött az adguard, jó is lenne talán, de havi sok ezer Ft nincs rá, három gyerek, jövő hónapban kocsi műszaki.......... Akkor találtam a proton vpn-t, mivel az elképzelt célt elvileg tudja. (Reklám, szűr, gyorsabb net) Így jutottam a protonra. De ez is fizetős mint minden. Szóval kb ennyi, egyetlen mobil eszköz a tárgy, nincs router dolog....... Nextdns-t próbáltam.. eredmény: [kép]
-
ledgeri
nagyúr
Sziasztok! Privát dns-t akartam volna használni, de ha beírom az adguard DNS címet, lehal a mobil netem. Netfone-os vagyok, valószínűleg ez lehet a gond. Ötletek? Kikapcsolom a privát dns-t, rögtön működik a net. Az adguard appot javasolják, de nem terveztem fizetni ezért. Proton vpn-t vettem meg most akciósan 99 ft-ért,de dns-t nem tudok állítani benne. (Nincs infóm oda milyen cím kell) Droid 15,honor 400 pro
A privát DNS az neked mire kellene, vagy milyen funkcionalitást vársz el tőle, milyen problémát oldanál meg vele? Mire gondolsz "privát" DNS alatt?
Sajnálom, hogy az eredeti kérdésre a ublock jött válaszul, mert az nem ebbe a kérdéskörbe tartozik, ha te jóra gondoltál.
A VPN-ek is másra vannak, ha tényleg DNS kell és nem más!Ha DNS-sel nem specifikus tartalmad blokkolnál, csak magadnak, csak hogy legyen valami védelem, akkor egy helyen beállítod az eszközödön, hogy mi legyen az a DNS url/szerver amit akarsz használni. Ahhoz nem kell semmit futtatni.
Ha specifikus dolgokat akarnál átláthatóan szűrni és engedni, akkor a nextDNS-sel kéne foglalkoznod egy kört.
Ha több eszköz, akkor mindre be-be állítgatva, ha hálózat, akkor esetleg a routeren ezt beállítani.
Ha a nextdns-sel belecsúszol a a fizetős mennyiségbe, akkor esetleg meggondolandó egy routerfirmware, ami ezt tudja, vagy rapsberry pi otthonra, amire mehet a pi-hole, vagy adguard home, amire, ha olyan, akkor bárhonnan ráVPN-ezhetsz.De ha meg VPN, akkor megint: Ha olyan, akkor beállítás szerint szűr, vagy olyan DNS-t használ amt választasz...
Nem mindegy, hogy mit akarsz, DNS-t ami nem az alap, DNS-t ami jobban véd, DNS ami személyre szabható, vagy VPN-t.
Nem mindegy, hogy zavar, hogy a szolgáltatód mindent lát, vagy jönnek a reklámok, vagy sok a kaszinós/egyéb specifikus tartlom körülötted, és ha figyelsz is megy a félrekatt, amit ellen bevédenéd magad, vagy szeretnéd látni és szűrni, hogy miyen kommunikációt végez az eszközöd, egy eszközöd vagy több eszközöd van.Ha megy az angol, vagy van jó fordítód, akkor infópakk 1, hogy mi is az ajánlott DNS szolgáltatók sora, ha már váltanál, vagy infópakk 2 ha a saját DNS szerverezősdi érdekelne!
Egyébként meg, ha a fentiekkel tisztában vagy, és csak félremnt az üzi, akkor meg a szolgáltatód topikjában is kéne futni egy kört, hogy megtudd, másnál hasonlók mennyire jól mennek, meg hogy a szolgáltató NAT-ol-e vagy sem, mert lehet, hogy csak egy hívással átállítható dologgal megoldható a teljes, alap funció használhatósága!

-
Foose
addikt
Nem nagyon van szükség ProtonVPN mellett más DNS-re, de lehet használni:
[https://protonvpn.com/support/custom-dns]Az oké..DNS macera nélkül használtam most is a protont. De egy idő után figyelmeztet a rendszer hogy nagy akksi igénybevétel van. Ezt is csak egy hónapra fizettem ki. Kellett állítani így is az alkalmazásban mert Facebook csoport bejegyzések nem töltődtek be.
-
Penty
aktív tag
Sziasztok! Privát dns-t akartam volna használni, de ha beírom az adguard DNS címet, lehal a mobil netem. Netfone-os vagyok, valószínűleg ez lehet a gond. Ötletek? Kikapcsolom a privát dns-t, rögtön működik a net. Az adguard appot javasolják, de nem terveztem fizetni ezért. Proton vpn-t vettem meg most akciósan 99 ft-ért,de dns-t nem tudok állítani benne. (Nincs infóm oda milyen cím kell) Droid 15,honor 400 pro
Nem nagyon van szükség ProtonVPN mellett más DNS-re, de lehet használni:
[https://protonvpn.com/support/custom-dns] -
Foose
addikt
Nem csak böngésző kiegészítő lenne a cél.
Most több DNS címet próbáltam beírni privát dns-nek, ugyanaz az eredmény, lehal a net, semmit nem tölt be..adguard (vagy proton vpn) nem lenne rossz, de előzőért évi 8-9000 Ft nekem most sok, három gyerek mellett meg pláne. Proton vpn rövid ideig fut, működik meg minden, de riaszt a droid hogy fut a háttérben nagy eneriga felhasználó alkalmazás.
-
Csöves
őstag
Sziasztok! Privát dns-t akartam volna használni, de ha beírom az adguard DNS címet, lehal a mobil netem. Netfone-os vagyok, valószínűleg ez lehet a gond. Ötletek? Kikapcsolom a privát dns-t, rögtön működik a net. Az adguard appot javasolják, de nem terveztem fizetni ezért. Proton vpn-t vettem meg most akciósan 99 ft-ért,de dns-t nem tudok állítani benne. (Nincs infóm oda milyen cím kell) Droid 15,honor 400 pro
uBlock Origin Lite, elég jó.
-
Foose
addikt
Sziasztok! Privát dns-t akartam volna használni, de ha beírom az adguard DNS címet, lehal a mobil netem. Netfone-os vagyok, valószínűleg ez lehet a gond. Ötletek? Kikapcsolom a privát dns-t, rögtön működik a net. Az adguard appot javasolják, de nem terveztem fizetni ezért. Proton vpn-t vettem meg most akciósan 99 ft-ért,de dns-t nem tudok állítani benne. (Nincs infóm oda milyen cím kell) Droid 15,honor 400 pro
-
FoLey-v
addikt
-
ledgeri
nagyúr
-
FoLey-v
addikt
-
FoLey-v
addikt
Úgy néz ki az Ublock Origin elérte Edge böngészőnél is,hogy nem fogja támogatni.
Szerk.: A Lite verzió még jó,de kíváncsi leszek,hogy meddig. -
ledgeri
nagyúr
-
benfolds
őstag
-
ledgeri
nagyúr
sziasztok, az ublock origin lite probléma lehet, hogy pár napja, amióta új designja van a youtube-nak, azóta minden egyes videónál ezt írja ki chrome-on: "A videó nem áll rendelkezésre. Ez a tartalom nem áll rendelkezésre, próbáld meg újra később."
ha frissítem az oldalt, akkor elindul a videó. próbáltam törölni a yt cookie--kat, frissíteni a chrome-ot, de nem történt javulás.
másnál is jelentkezik ez a probléma a youtube redesign óta?Én a redesign kb véglegesítődése óta többször is kaptam "lépj be, mert azt hisszük robot vagy"-ot, de Ublock originem van, így picit másabb téma.
-
benfolds
őstag
sziasztok, az ublock origin lite probléma lehet, hogy pár napja, amióta új designja van a youtube-nak, azóta minden egyes videónál ezt írja ki chrome-on: "A videó nem áll rendelkezésre. Ez a tartalom nem áll rendelkezésre, próbáld meg újra később."
ha frissítem az oldalt, akkor elindul a videó. próbáltam törölni a yt cookie--kat, frissíteni a chrome-ot, de nem történt javulás.
másnál is jelentkezik ez a probléma a youtube redesign óta? -
Semplar
őstag
-
lanszelot
addikt
Sikerült, először a 3-ast kellett hozzá adni, utána a 4-est, és így jó lett.
Sokkal jobb lett az oldal, már csak 1 - 2 felugró ablak van.
Azt meg kibírom
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek

-
lanszelot
addikt
-
lanszelot
addikt
meg találtam.
Még nem volt időm beírkálni, de hétvégén neki esek.
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek
-
GEPESZ66
veterán
A Chrome böngészőn belül használom a NextDNS-t.
Ki kellett kapcsolni, mert Paypal-al nem tudtam fizetni. -
Semplar
őstag
-
ledgeri
nagyúr
-
lanszelot
addikt
-
ledgeri
nagyúr
-
lanszelot
addikt
-
lanszelot
addikt
Hello,
Brave brovser android box verzió reklám blokkoló és felugró ablak blokkoló sok oldalon ne működik. Át állítottam agresszív -re a beállításokban, de semmi változás.
Volna valami lehetőség android box-on reklám blokkolóra?
Ha igen, hogyan? -
ledgeri
nagyúr
Na csak érdekességképp: Discord 5000 orbért kipróbáltam az új Perplexity Comet AI böngészőt. -ennyit ért...
A korábban letöltött, és mással próbált, nem chrome boltos, hanem direktbenletöltős, kicsomagolt uBlockOrigin-re Manifest hibát ír. (legalább megláttam milyen is az az üzi...) -
kw3v865
senior tag
Ha létrehoztál profilt, és a legördülő menüben kiválasztottad, akkor windows esetében ezt mutatja a beállítási segéd:

Ha ez alapján csinálod, csak akkor fog profil szerint működni.
Routerben ha csak IPt tudsz beállítani DNS szervernek, akkor tök mindegy, hogy használsz-e DDNS-t vagy sem.
A kettő teljesen másra való.Értem már, köszi! Viszont Win 10 van ezeken a gépeken, így alapból nem lehet beállítani DNS over HTTPS-t. Viszont találtam egy leírást amivel talán meg lehet, ha trükkösen is, de elvileg elő lehet csalni ezt a beállítást.
-
merqree
őstag
De én használni akarom a denylist-et is, tehát szükségem van a profilokra. Akárhogy is nézem kelleni fog a DDNS. Ha csak simán beállítom a PC-n a DNS-t az nem jó. Linked IP-vel megy, de hát az meg nem megoldás, mert változik az IP. Appot nem akarok telepíteni, mert azt szeretném, ha minden eszközön, ami csatlkaozik a netre, univerzálisan működjön oprendszertől függetlenül.
Ha létrehoztál profilt, és a legördülő menüben kiválasztottad, akkor windows esetében ezt mutatja a beállítási segéd:

Ha ez alapján csinálod, csak akkor fog profil szerint működni.
Routerben ha csak IPt tudsz beállítani DNS szervernek, akkor tök mindegy, hogy használsz-e DDNS-t vagy sem.
A kettő teljesen másra való. -
kw3v865
senior tag
De én használni akarom a denylist-et is, tehát szükségem van a profilokra. Akárhogy is nézem kelleni fog a DDNS. Ha csak simán beállítom a PC-n a DNS-t az nem jó. Linked IP-vel megy, de hát az meg nem megoldás, mert változik az IP. Appot nem akarok telepíteni, mert azt szeretném, ha minden eszközön, ami csatlkaozik a netre, univerzálisan működjön oprendszertől függetlenül.
-
merqree
őstag
Szia!
Nem megy így, hogy csak a routerben beállítottam a NextDNS két IP-jét. Azt írja a NextDNS-es webes felületen, hogy "This device is using NextDNS with no profile. Make sure to link your IP address in the Linked IP section below." Nem is blokkolja az általam megadott URL-eket.
A LinkedIP-hez meg ugye mindneképp DDNS kell, mert változik időnként az IP címem.Más: ti is úgy látjátok, hogy Androidon Firefoxban elegendő egy alap uBlock origin a YouTube reklámok szűréséhez (mondjuk NextDNS is be van állítva)? Nem szoktam telón YouTube-ot nézni, csak be akarom állítani ismerősöknek. Most megnéztem 1-2 videót, de nem látok reklámot, de azt se tudom milyen videóknál vannak reklámok és milyen gyakran.
Mert IP cím alapján nem tud profilozni, ezért írja ki.
Erre írtam, hogy profilt az alkalmazással tudsz beállítani, vagy az eszköz DNS beállításait módosítod. -
merqree
őstag
-
kw3v865
senior tag
Milyen router az? Ha tplink, akkor ne a router jelszavával lépj be, hanem a tplink cloud regisztrációddal. Ott kapsz egy "akármi.tplinkdns.com" címet, azt kell beállítani Dynamic DNS-hez. Az akármi.tplinkdns.com-t pedig beállítod nextdns-en. Így mindig szinkronizál, ha az ip címed változik. Viszont ha a routerbe a router saját felhasználó és jelszavával lépsz be, akkor a Dynamic DNS törlődik, újra be kell állítani. Ez csak a tiplink-en tudom, mert csak olyan routerem van, nem tom, máshogy miként megy.
ZTE. Tök alap, a szolgáltató (Digi) eszköze. A szüleimnél, ahol szintén be akarok állítani a NextDNS-t, ott meg Telekomos Sagemcom router van (plusz egy kb. 10 éves régi TP-LINK 1043ND, nem pont ez hanem a régebbi változata, úgy nézem a TP-Link Cloud-jával nem is kompatibilis).
-
vg
veterán
Szia!
Nem megy így, hogy csak a routerben beállítottam a NextDNS két IP-jét. Azt írja a NextDNS-es webes felületen, hogy "This device is using NextDNS with no profile. Make sure to link your IP address in the Linked IP section below." Nem is blokkolja az általam megadott URL-eket.
A LinkedIP-hez meg ugye mindneképp DDNS kell, mert változik időnként az IP címem.Más: ti is úgy látjátok, hogy Androidon Firefoxban elegendő egy alap uBlock origin a YouTube reklámok szűréséhez (mondjuk NextDNS is be van állítva)? Nem szoktam telón YouTube-ot nézni, csak be akarom állítani ismerősöknek. Most megnéztem 1-2 videót, de nem látok reklámot, de azt se tudom milyen videóknál vannak reklámok és milyen gyakran.
Milyen router az? Ha tplink, akkor ne a router jelszavával lépj be, hanem a tplink cloud regisztrációddal. Ott kapsz egy "akármi.tplinkdns.com" címet, azt kell beállítani Dynamic DNS-hez. Az akármi.tplinkdns.com-t pedig beállítod nextdns-en. Így mindig szinkronizál, ha az ip címed változik. Viszont ha a routerbe a router saját felhasználó és jelszavával lépsz be, akkor a Dynamic DNS törlődik, újra be kell állítani. Ez csak a tiplink-en tudom, mert csak olyan routerem van, nem tom, máshogy miként megy.
-
kw3v865
senior tag
Szia,
Picit megkeveredtél, szerintem.
A routerben a DNS szerverhez a NextDNS profilodban lévő beállításokat kell bemásolni. ASUS TUF-AX3000V2 routerem van, ott csak IP címet lehet beállítani DNS-nek.
Ehhez nem kell Dinamikus DNS (DDNS) szolgáltatás. Meg úgy egyáltalán a NextDNS igénybe vételéhez nem kell.Javaslatom:
(Nekem is van előfizetésem, 8 db profilt használok).
Hozz létre profilokat, amelyekhez egyedi azonosító jön létre. Így minden profilt külön-külön be tudsz álltani. Van saját applikációja is, amit nem muszáj használni. Az eszközök DNS beálításait szépen bemutatja a létrehozott profilnál.
Ha az applikációt használod, az annyival kényelmesebb, ha kell, átmeneti időre ki tudod kapcsolni, majd vissza, míg a rendszerbeállításoknál átirogatni macera.
A profilok azért jók, mert pl nálam a gyerek miatt más beállítás kell, pl.Szia!
Nem megy így, hogy csak a routerben beállítottam a NextDNS két IP-jét. Azt írja a NextDNS-es webes felületen, hogy "This device is using NextDNS with no profile. Make sure to link your IP address in the Linked IP section below." Nem is blokkolja az általam megadott URL-eket.
A LinkedIP-hez meg ugye mindneképp DDNS kell, mert változik időnként az IP címem.Más: ti is úgy látjátok, hogy Androidon Firefoxban elegendő egy alap uBlock origin a YouTube reklámok szűréséhez (mondjuk NextDNS is be van állítva)? Nem szoktam telón YouTube-ot nézni, csak be akarom állítani ismerősöknek. Most megnéztem 1-2 videót, de nem látok reklámot, de azt se tudom milyen videóknál vannak reklámok és milyen gyakran.
-
GEPESZ66
veterán
-
merqree
őstag
-
GEPESZ66
veterán
-
aprokaroka87
nagyúr
Next dns esetén én még soha nem találtam összefüggő dolgot a sebességgel.
Én egyébként Ebbe fűztem bele a Next dns-t DOH kapcsolaton keresztül. -
merqree
őstag
Minden ilyen megoldás ahol a netes forgalom egy szűrőn megy keresztül lassít. Van ami jobban van ami kevésbé. A reklámmentességnek ez az ára, sőt így ugye a komplett netes forgalom van szűrve így a telefonod és minden alkalmazásod reklámszűrt.
A honlapjukon nem tudom, de a link amit adtam egy megbízható letöltőoldra mutat.A honlapjukon a saját alkalmazásuk van. Talán megbízhatóbb, mint egy 2021-es kiadású app

-
Cs1csó
titán
Minden ilyen megoldás ahol a netes forgalom egy szűrőn megy keresztül lassít. Van ami jobban van ami kevésbé. A reklámmentességnek ez az ára, sőt így ugye a komplett netes forgalom van szűrve így a telefonod és minden alkalmazásod reklámszűrt.
A honlapjukon nem tudom, de a link amit adtam egy megbízható letöltőoldra mutat. -
GEPESZ66
veterán
-
Cs1csó
titán
-
merqree
őstag
-
GEPESZ66
veterán
Ilyenkor a telefon beállításainál kell megadni a NextDNS-t,s ezzel kapcsolod ki be?
Ha az applikációt telepted a telefonra, akkor az applikációnak van Enabled és Disabled kapcsolója. Vagyis vagy használod vagy nem.
Uyganígy lehet laptopon is használni.
Így egyik esetben sem kell a beállításokban matatni, hanem elegendő a programban állítani.A céges wifit kijárónak használod elvileg a külvilág felé, nem tudom, hogy valóban elleőrzi-e, hogy milyen DNS beállítást használsz.
Melyik akkor ez az app?
-
merqree
őstag
Ilyenkor a telefon beállításainál kell megadni a NextDNS-t,s ezzel kapcsolod ki be?
Ha az applikációt telepted a telefonra, akkor az applikációnak van Enabled és Disabled kapcsolója. Vagyis vagy használod vagy nem.
Uyganígy lehet laptopon is használni.
Így egyik esetben sem kell a beállításokban matatni, hanem elegendő a programban állítani.A céges wifit kijárónak használod elvileg a külvilág felé, nem tudom, hogy valóban elleőrzi-e, hogy milyen DNS beállítást használsz.
-
GEPESZ66
veterán
Ilyenkor a telefon beállításainál kell megadni a NextDNS-t,s ezzel kapcsolod ki be?
A céges wifi ezt nem engedi,s igy nem akartam oda beírni,mert ,bonyolult mindig odanavigálni,s ott kapcsolgatni. -
merqree
őstag
-
GEPESZ66
veterán
Szia,
Picit megkeveredtél, szerintem.
A routerben a DNS szerverhez a NextDNS profilodban lévő beállításokat kell bemásolni. ASUS TUF-AX3000V2 routerem van, ott csak IP címet lehet beállítani DNS-nek.
Ehhez nem kell Dinamikus DNS (DDNS) szolgáltatás. Meg úgy egyáltalán a NextDNS igénybe vételéhez nem kell.Javaslatom:
(Nekem is van előfizetésem, 8 db profilt használok).
Hozz létre profilokat, amelyekhez egyedi azonosító jön létre. Így minden profilt külön-külön be tudsz álltani. Van saját applikációja is, amit nem muszáj használni. Az eszközök DNS beálításait szépen bemutatja a létrehozott profilnál.
Ha az applikációt használod, az annyival kényelmesebb, ha kell, átmeneti időre ki tudod kapcsolni, majd vissza, míg a rendszerbeállításoknál átirogatni macera.
A profilok azért jók, mert pl nálam a gyerek miatt más beállítás kell, pl.A NextDNS-nek melyik az appja?
Én mindig böngészőből néztem meg a beállításikat.. -
Gargouille
őstag
DoH-t, vagyis https-t is lehet szűrni proxy-val nem?
"DoH-t, vagyis https-t is lehet szűrni proxy-val nem?"
Attól függ a "szűrni" alatt mit értünk pontosan. Mivel ez egy titkosított forgalom a kliens és a DNS szerver között, így önmagában a forgalom tartalmába nem tudsz belenézni, magyarán az azonosítható, hogy egy DNS over https forgalom, de azt már nem tudod, hogy mi van benne.
Ez is feloldható persze akkor, ha - leegyszerűsítve - a proxy közbeékelődik a forgalomba, kicsomagolja a https-t majd miután vizsgálta visszacsomagolja és úgy küldi tovább. De ehhez a kliensen is szükséges előzetes preparáció, a proxy szerver tanúsítványának telepítve kell lennie stb.
Ha viszont a "szűrni" alatt csak azt értjük, hogy azonosítható-e az ilyen jellegű forgalom és blokkolható-e, akkor igen, ez megoldható.
-
merqree
őstag
Sziasztok!
Úgy döntöttem NextDNS-re fizetek elő és a casládi routeren állítom be, így a legegyszerűbb. Ugyanakkor, ha jól gondolom mindenképp szükség lesz DDNS-t beállítani, mert csak Linked-IP-vel lehet megoldani. Az IP címem meg nem fix.
Gondolom ingyenes megoldás nem igazán jön szóba. Nem vagyok annyira képben mire kell figyelni, amikor DDNS szolgáltatót keresek. Mi alapján válasszak? A biztonságot és a sebességet befolyásolja? Csupán a NextDNS miatt van rá szükségem.Szia,
Picit megkeveredtél, szerintem.
A routerben a DNS szerverhez a NextDNS profilodban lévő beállításokat kell bemásolni. ASUS TUF-AX3000V2 routerem van, ott csak IP címet lehet beállítani DNS-nek.
Ehhez nem kell Dinamikus DNS (DDNS) szolgáltatás. Meg úgy egyáltalán a NextDNS igénybe vételéhez nem kell.Javaslatom:
(Nekem is van előfizetésem, 8 db profilt használok).
Hozz létre profilokat, amelyekhez egyedi azonosító jön létre. Így minden profilt külön-külön be tudsz álltani. Van saját applikációja is, amit nem muszáj használni. Az eszközök DNS beálításait szépen bemutatja a létrehozott profilnál.
Ha az applikációt használod, az annyival kényelmesebb, ha kell, átmeneti időre ki tudod kapcsolni, majd vissza, míg a rendszerbeállításoknál átirogatni macera.
A profilok azért jók, mert pl nálam a gyerek miatt más beállítás kell, pl. -
kw3v865
senior tag
Sziasztok!
Úgy döntöttem NextDNS-re fizetek elő és a casládi routeren állítom be, így a legegyszerűbb. Ugyanakkor, ha jól gondolom mindenképp szükség lesz DDNS-t beállítani, mert csak Linked-IP-vel lehet megoldani. Az IP címem meg nem fix.
Gondolom ingyenes megoldás nem igazán jön szóba. Nem vagyok annyira képben mire kell figyelni, amikor DDNS szolgáltatót keresek. Mi alapján válasszak? A biztonságot és a sebességet befolyásolja? Csupán a NextDNS miatt van rá szükségem. -
ledgeri
nagyúr
A chromium az nem "a google-é". Mint ahogy az android sem "a google-é".
Az, hogy 50-80-90%-a a kódnak onnan jön az nem jelent birtokosságot, bejegyzett védjegyességet. A google chrome az a google-é, a A GMS az androids telefonokban a google-é... De egy Edge/brave attól nem lesz a google-é, mert chromiumra alapszik se nem egy OneUI vagy grapheneOS sem lesz a google-é, mert androidra alapszik.Emellett kb 10 kattintásból felment az 138.0.* ungoogled chromiumra a 1.65-ös ublock origin githubjáról, dev-módban. Viszont ott (githubon) a fejlesztő a végleges kitiltásnak a 139-et írta. Hogy azzal még, vagy azzal már nem, nem érdekelt, telibe chrome-ot és sosem fogok feltenni önszántamból eszközömre hogy megnézzem másnak.... Majd 140-nél egy hozzáértőbb próbálkozó lejelenti, hogy megy-e vagy sem.... és még majd arra is ránézek unggoogled-del...
Számomra még mindig bili->vihar kategória! ...annyiszor hallottam farkasként kiáltva a nem működést végleges letiltottságot.Ránéztem 140-es ungoogled chromiummal, és 1.66-os ublock originnel a youtube-ra, és bár nem tudok fejből találni egy biztosan reklámos youtube videót, ugyanúgy viselkedik minden, mint pl Brave-vel vagy firefoxxal.
Ha valaki biztos-reklámos videót tud ajánlani, akár sajátját, privátban vagy ide várok 1-2őt, próbának...

-
ledgeri
nagyúr
-
GEPESZ66
veterán
Chrome alatt az Adguard frissült.
Ahhoz, hogy egyéni szűrőt adjak hozzá, pl. OISD, a szkripteket engedélyezni kell a bővítmény beállításaiban.
Ezt nyugodtan megtehetem?
-
aprokaroka87
nagyúr
"De biztosan van itt rendszergazda,aki pontosan leírja,hogy mit tesz meg,mit nem,s miert."
Ha már így meg lettünk szólítva
A sima DNS forgalom az 53-as porton zajlik (lehet UDP és TCP is) és nem titkosított. A telefonod vagy a géped, ami a hálózatra csatlakozik a megadott DNS szervernek ezt a portját szólítja meg.A céges hálózat rendszergazdája kedvére blokkolhatja a kimenő forgalomban ezt a portot vagy "átirányíthatja" a saját DNS szerverére (így az fog válaszolni), bele is láthat a forgalomba, szűrheti stb. szóval könnyen akadályozható, hogy te a magad által meghatározott DNS szervert használd.
Ha például DNS over HTTPS -t használsz (DoH) ott már nehezebb dolga van, mivel titkosítva a 443-as porton zajlik normál https forgalomként látszik ezért, ha mondjuk azt blokkolná akkor a webes böngészés sem működne.Tehát ott ül a gép előtt a Rendszergazda és figyeli hogy Józsika munka időben nyomja a Facebookot... 😁
-
ArthurShelby
addikt
"De biztosan van itt rendszergazda,aki pontosan leírja,hogy mit tesz meg,mit nem,s miert."
Ha már így meg lettünk szólítva
A sima DNS forgalom az 53-as porton zajlik (lehet UDP és TCP is) és nem titkosított. A telefonod vagy a géped, ami a hálózatra csatlakozik a megadott DNS szervernek ezt a portját szólítja meg.A céges hálózat rendszergazdája kedvére blokkolhatja a kimenő forgalomban ezt a portot vagy "átirányíthatja" a saját DNS szerverére (így az fog válaszolni), bele is láthat a forgalomba, szűrheti stb. szóval könnyen akadályozható, hogy te a magad által meghatározott DNS szervert használd.
Ha például DNS over HTTPS -t használsz (DoH) ott már nehezebb dolga van, mivel titkosítva a 443-as porton zajlik normál https forgalomként látszik ezért, ha mondjuk azt blokkolná akkor a webes böngészés sem működne.DoH-t, vagyis https-t is lehet szűrni proxy-val nem?
-
GEPESZ66
veterán
"De biztosan van itt rendszergazda,aki pontosan leírja,hogy mit tesz meg,mit nem,s miert."
Ha már így meg lettünk szólítva
A sima DNS forgalom az 53-as porton zajlik (lehet UDP és TCP is) és nem titkosított. A telefonod vagy a géped, ami a hálózatra csatlakozik a megadott DNS szervernek ezt a portját szólítja meg.A céges hálózat rendszergazdája kedvére blokkolhatja a kimenő forgalomban ezt a portot vagy "átirányíthatja" a saját DNS szerverére (így az fog válaszolni), bele is láthat a forgalomba, szűrheti stb. szóval könnyen akadályozható, hogy te a magad által meghatározott DNS szervert használd.
Ha például DNS over HTTPS -t használsz (DoH) ott már nehezebb dolga van, mivel titkosítva a 443-as porton zajlik normál https forgalomként látszik ezért, ha mondjuk azt blokkolná akkor a webes böngészés sem működne.Illetve a fórumon azt javasolták, hogy a Macrodroid-al tudnám azt beállítani, hogy DOT szinten váltogasson a DNS között.
Ha csatlakozok a munkahelyi hálózathot, akkor váltson át a NextDNS-ről.
Nekem a Macrodroid bonyolult, ezért inkább maradtam a DOH-nál.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
A Prohardver lapcsalád reklámjainak blokkolása tiltott téma.
Egyéb elérhetőség:
- Adguard Premium
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- HP EliteBook 840 G8 14" i5 1145G7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Dell Optiplex 3050 SFF,i5-6500,8GB DDR4,256GB SSD, WIN11
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Apple iPad Pro 2025 11" M5 256GB & 512GB & 1TB Wi-fi / Wi-fi +5G Bontatlan Összes szín / 27% áfás ár
- CoolerMaster MM710 53gr pehelykönnyű gamer egér eladó
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest






)

