-
Fototrend
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ny.janos
tag
Nem kicsit lett bonyolult a képlet, de működik.

A képlet sajátossága miatt azt javaslom, hogy színezendő terület első sora, hatodik oszlopától (példádban: H3) az utolsó vizsgálandó adatig jelöld ki a területet, majd úgy írd be a feltételes formázásba a következő képletet, és állítsd be hozzá a formátumot:
=VAGY(TÍPUS(H3)+TÍPUS(I3)+TÍPUS(J3)+TÍPUS(K3)+TÍPUS(L3)+TÍPUS(M3)=6;TÍPUS(G3)+TÍPUS(H3)+TÍPUS(I3)+TÍPUS(J3)+TÍPUS(K3)+TÍPUS(L3)=6;TÍPUS(F3)+TÍPUS(G3)+TÍPUS(H3)+TÍPUS(I3)+TÍPUS(J3)+TÍPUS(K3)=6;TÍPUS(E3)+TÍPUS(F3)+TÍPUS(G3)+TÍPUS(H3)+TÍPUS(I3)+TÍPUS(J3)=6;TÍPUS(D3)+TÍPUS(E3)+TÍPUS(F3)+TÍPUS(G3)+TÍPUS(H3)+TÍPUS(I3)=6;TÍPUS(C3)+TÍPUS(D3)+TÍPUS(E3)+TÍPUS(F3)+TÍPUS(G3)+TÍPUS(H3)=6)
Ezt követően jelöld ki a G oszlopot, és másold a vissza a formátumot az első 5 oszlopba is.
Egyetlen apró hibája, hogy csak úgy működik pontosan, ha az utolsó vizsgálandó oszlop után van még 1 oszlop, melynek minden sorában van valamilyen szöveg (nem szám!) De ezt elrejted legfeljebb. (Ha ez nincs, akkor az utolsó vizsgált oszlop minden sorát megformázza a megadott színűre.)

Jó kis feladvány volt, elszórakoztam vele egy darabig.

Természetesen a második feltételes formázás képletre neked nincs szükséged, azt csak az önellenőrzéshez használtam.
A feltételnek megfelelő tartományok számával nem foglalkoztam, most vettem észre, hogy ez is kérés lett volna.
Új hozzászólás Aktív témák
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen routert?
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Dell notebook topic
- Projektor topic
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad T480s,FHD,14,i5-7300U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11,TOUCH
- 27% - ÚJ - Captiva 16" Notebook! Ryzen 9955HX / RTX 5090 / 64GB DDR5 / 2TB NVMe! BeszámítOK
- Gainward RTX 5060 Ti Python III 16GB GDDR7 Videokártya!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 8700F 64GB DDR5 512GB SSD RX 7700 XT 12GB LIAN LI LANCOOL 217 FSP 650W
- 27% - Samsung S27D360GAU VA Monitor! 100Hz / 1920x1080 / 4ms
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Fferi50