-
Fototrend
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fferi50
Topikgazda
Szia!
"Futás közben nem szabad a géphez nyúlni (semmihez!!!). mert ettől is begyorsul <alt> módjára és lőttek az eredményeknek."
Ez teljesen megdöbbentett, mert ilyet még nem tapasztaltam. (Gondolom van a programban DoEvents utasítás, ami ezt kiválthatja.)
Ami az eltérő eredményeket illeti: Nagy valószínűséggel a "többszintű" képletezés idézi elő.
Szerintem úgy lenne érdemes szervezni a programot, hogy egy-egy szint kiszámítása után folytatódjon a következő szint. Ezt a Calculation tulajdonsággal tudod szabályozni, nem automatikusra állítva, hanem kérésre és azután megfelelő időben a Calculate utasítást kiadva.
Aztán az sem mindegy futásidőt illetően, hogy vannak-e Volatile tulajdonságú függvények, mert ezek minden változáskor lefutnak - akkor is, ha nem a saját paramétereikben a változás! - tehát időt vesznek el a többi kárára.
Érdemes tehát a használt függvényeket is átmazsolázni.
Bővebbet és hasznosabbat csak a tényleges program ismeretében lehetne mondani. Nem érzékeny adatokkal felteszel egy mintát és ránézünk.
Üdv.
Új hozzászólás Aktív témák
- Sorozatok
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Motorola Edge 70 - többért kevesebbet
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Sózd a jégakkut! Megoldotta a CATL a téli akkuproblémákat
- Synology NAS
- Rezsicsökkentés, spórolás (fűtés, szigetelés, stb.)
- Kész vagy fizetni az AI-ért a Facebookon és az Instán?
- World of Tanks - MMO
- További aktív témák...
- Humble szökevények 500-1500Ft
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- RugKing 4 Pro
- Lenovo 14 Yoga Slim6 WUXGA OLED Ryzen5 7540U 4.9Ghz 16GB DDR5 512GB SSD Radeon 740M Win11 Garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Fferi50
