Új hozzászólás Aktív témák
-
inf3rno
nagyúr
válasz
spammer
#5441
üzenetére
Véletlenül felment egy driver a másik mellé, és összeakadtak. A LUKS screen-en nem jutok át, azonnal lefagy, amikor beírom a jelszavam, hogy kikódolja a vinyót, vagy talán még azelőtt. Másik Linux-ról bootolva belelátok a fájlrendszerbe. Nagyjából ennyi van most.
Egész pontosan az történt, hogy feltettem az nvidia drivert ez alapján [link]. RPM fusion-ről nem sikerült, azt hiszem azért (legalábbis azt olvastam), mert az csak a 64bites drivert tette fel, de a gnome-nak kell 32 bites is, illetve nouveau-t nem tettem blacklist-re, bár azt az RPM fusion howto nem is írja, hogy kell, csak a másik guide, ami alapján összejött. Ezek után kiadtam a "yum install xorg-x11-drv-nvidia-libs.i686" parancsot, ami súlyos hiba volt, mert felrakta az akmod-nvidia-t is, ami az RPM fusion-ös zárt nvidia driver, amit már említettem, hogy sosem működött nálam. Elméletileg mindkét driver ami fent van zárt forrású nvidia. Az egyik a 340-es, ami az nvidia oldaláról jött, és rendesen működött, ez meg amit felrakott RPM fusion-ről az új fajta nvidia-khoz való, mert nem tettem bele 340-et a nevébe (szerintem ha beleteszem, akkor is ugyanígy kinyírta volna a rendszert, de mindegy). A dolog pikantériája, hogy elméletileg az alapból fent levő (zárt nvidia) driverben 32 bites dolgok is benne vannak, így amelyik programot fel akartam tenni és ami hiányolta a 32 bites libGL-t, elvileg annak is alapból mennie kellett volna. Na nagyjából ennyi történt. De már 5x újratettem a rendszert az akmodos drivert próbálgatva mielőtt az nvidia-tól töltöttem volna le közvetlenül, és hát nem akarom még egyszer.

-
brugo
aktív tag
válasz
spammer
#5148
üzenetére
A szívások nem végzetesek tehát az OR 99% -ban jól megy csak például a Chrome inditásánál +1 ikon keletkezik , a szatyor ikonos szoftware kezelő nem megy most se ,a yumextendert eltemették, hogy ezután csak a dnf az úr de még forditva van. Ezentúl minden gép inditásnál legalább 2 helyen is keresnem kell a frissitéseket ? az a szatyros ikon álandóan falcsul jelez hogy van update közbe nincs de kéri a rendszer újraindítását ami idő húzás és vinyó baszogatás .
Ami tetszik : a Gnome mint GUI jobban tetszik mint a KDE és azt is szeretem, hogy majdnem minden nap van valami frissités és az ember valahogy úgy érzi, hogy törödnek vele 1 sorba van a haladással a világgal nem marad le az újdonságokról ( csak ne lenne úgy szétszorva elég lenne 1 helyen keresni úgy ahogy eddig volt a yumextender )
Új hozzászólás Aktív témák
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok : (12.20.)
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Pro 16 2023 M3 Pro 36GB 512GB macbook garanciával hibátlan működéssel
- Eladó Apple iPhone XS 64GB / 12 hó jótállás
- Új kijelzős! HP ZBook Studio G8 WorkStation i7-11850H 32GB 1000GB Nvidia Quadro T1200
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 4000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest




