Új hozzászólás Aktív témák
-
Üdv!
A kerti traktorok töltik az akksit használat közben?
Generátor is van ezekben?
Az oké, h keveset van használva, keveset tölt, és emiatt külső töltővel kell inkább az akksit tölteni/karbantartani, de amúgy alapból van töltése az akksinak, vagy nincs?
Vagy ez típus függő?
Vagy minden ilyen kis motor generátoros is egyben már? -
Minden gépbe mindig 100-ast veszek, úgyhogy ez nem lesz gond.
Ráadásul azt is cserélgetem Mol, Shell, OMV között, ahogy elfogy egy-egy 5 literes kanna, másik gyártótól veszek, ugye picit más adalékanyagok vannak mindegyikben.
Hátha ez is számít egy kicsit.Én is hidróst vettem volna inkább, persze, de ahogy írtad is, kis pénz, kis foci.
Meg hát itt csak ilyet lehetett most venni.
Amúgy így elvoltam vele, de a sok előre hátra váltásnál már én is csak kapkodtak a kezem, az irányváltó lehetne "felhasználó-barátabb" kialakítású, szerencsétlen hajtásváltót jól megdolgoztattam, meg a kormányművet, úgyhogy kapott rendesen.
Legközelebb már másképp fogom vágni a füvet, nem kell majd ennyit kanyarognom, meg hátramenetben mennem, ilyen nagyra amúgy se szoktuk meghagyni.Olajak, szűrő, légszűrő, akksi, csapágyak, az összes ékszíj, kések, ezek már ki vannak cserélve benne, a tag teljesen átnézve adja csak el őket. Szétszedte a blokkot is.
Ez volt az egyetlen, ami miatt megvettem. Átszervizelt.
4 új kerék (gumik) is vannak rajta, szóval még ez se kopott.
Meg még kések vannak hozzá, de mondjuk az annyira nem fogyóeszköz, csak ő is így kapta, h pótkésekkel. Végülis gyorsabb élezés helyett átcserélni használat közben, ha úgy adodik.
Egyébként mondta, h a két traktor amit együtt hozott be, 500Euro volt, valami szállodától hozta el őket. Szétszedi, újrafesti amit kell, esztergál, hegeszt, ha úgy adódik. Dokumentáció az van a neten, robbantott ábra, rendelt ehhez is rugókat az aljára, amik a kaszaházat feszítik.
Amikor felhajtottuk a motorház burkolatot, azt hittem majd egy ~20 éves traktornak megfelelő állapot fogad, de semmi olajsár, vagy mocsok, meg is lepődtem. A légszűrő is teljesen új, azt már én néztem meg otthon.Ezért nem is adja oda kevesebbért, mert elmegy vele némi ideje, meg amiket rendel hozzá, az is pénzbe kerül.
A másik traktor ugyanilyen volt, csak másik (nagyobb) típusszámú, azt már elvitték. Ezt meg egy falubeli 250-ért akarta elvinni, azt mesélte, h mikor a boltban találkoztak egy hét múlva, akkor már 260-at adott volna érte, aztán később már 270-volt, azt gondolta, olyan 280-290-ért oda is adja majd, de ekkor jöttem én.
Azt azóta már mondta is a tagnak, h 300-ért vitték el végül.
Évek óta ez tartott vissza a használt traktoroktól, h mi van, ha elromlik, mit csinálok vele. Hát most már nem kell ettől se tartanom, meg remélhetőleg nem lesz vele gond se.
-
Szivató nem maradt rajta.
Transzmatikus hajtású.
Utánaolvastam ezeknek a hajtás fajtáknak, ebben MTD féle transzmatikus van.
És MTD matrica is van a motorházon.Hát én sajnos nem értek hozzá, h alapjárat, meg ilyenek.

Végülis mindegy, nyomtatva a kuplungpedált lassan is megy. Vagyis hát ha jól sejtem az egy kuplungpedál (és nem fék). -
válasz
Thunderzolee
#144
üzenetére
Közben kiderült, sikerült megfigyelnem a szíj mozgását.
A kések állandó sebességgel forognak, csak nagyon magas volt a gaz, azért vágta hibásan.
-
Üdv!
Vettem egy traktort édesapámnak, ilyen régebbi, CMI "márka", az OBI saját márkás terméke. Valami MTD klón.
Kiderült, h itt a faluban van egy ilyen fószer, aki ilyen mindenféle kerti gépeket javít, meg vesz/elad.
Még apu is hozzá szokta vinni a traktort, meg a fűkaszákat szervizelni, mint kiderült.
Azt a főút mellett van a háza, aztán kiteszi a hídra amit épp elad, azt láttam a traktort, na mondom megkérdezem, mi ez, azt meg is vettem.
Mivel hozzá javítani is lehet vinni, így nincs rizikó, ő is megbízható ember a faluban, neki is érdeke, h jó gépeket áruljon, átszervizelte, új gumicsövek pl, (látni a motornál, h mi lett cserélve), új ékszijak, stb.
Jobb, mint egy lomistól osztrákoktól behozott gépet venni, azoknál nem tudni mennyire (inkább semennyire) szervizelték eladás előtt.Viszont egyes sebességben is túl gyorsan megy, ezért folyton fékezem a pedállal a haladást.
Az lenne a kérdésem, h ha fékezem akkor a kések is lassabban forognak, vagy nincs összefüggés a haladási sebesség, és a kaszaház között?
A kertben kerülgetni kell dolgokat, és inkább araszolgatva használnám sok helyen, de úgy veszem észre, mintha nem jól vágna, ha fékezve megyegetek vele, és nemigazán tudom nézni az ékszíj forgási sebességét, h megállapítsam lassabban forog-e araszolva.
Vagy lehet csak azért ilyen, mert térdig ér a gaz amit vágok vele.
320ezer volt. Aztán csak 300-at kellett adni, mert úgyis mindenki lealkudná 280-290-re, azt mondta, h elég ám 300 is, meg csodálkozott, h én nem akartam alkudni, 250-ért akarta megvenni valaki már a faluból, de annyiért meg nem akarta odaadni neki. Aztán ekkor jöttem én (a városi gyüttment) a képbe.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
-
Ezt a faterom is mondta, a szomszéd szerintem ugyanilyen fűkaszát vett, és áthozta kipróbálni, és fater ugyanezt megjegyezte, h nem jó a fogása.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
De amúgy mondta, h elég erősnek tűnik az itteni használatra. Apunak Stihl van, a kisebbek közül valamelyik, ahhoz hasonlította. Vagy egy fél órát használta.
A domboldalt azt persze, kézzel szoktam, oda nem is terveztem a traktort használni.
-
Egyenletlen talajon jobban jármék a 4 talajkövető kerekes kaszaházzal?
Ezért lenne jobb inkább 80centi széles kaszaházzal, mint 100+ centis. Csak már egyre szélesebbek inkább.
(3000nm2 amúgy)

-
Erről jut eszembe, el is felejtettem reagálni még.
Alighanem igazatok lehetett.
Én azzal inditottam, h a kiszállitás felől érdeklődtem, nevezetesen Esztergomba hogyan tudnám átvenni, gondoltam elmennék megnézni, leteszek mondjuk 20-30ezret, mint szállitási költség, és a többit átvételkor.
Erre mondta, h rendben, küldi is a számlaszámot.
Egyébként bemutató darabok, azért ennyi az ára, ezt mondta, de lehet én adtam a szájába a szavakat, mert én kérdeztem,, h mivel újnak néznek ki, ezek valami bemutató darabok voltak?
Aztán telephelyet egyeztettünk, h ott lehet megnézni, valami budaörsi cím volt, de aznap nem ért rá, én meg már eleve úgy mondtam neki, h csak az a pár nap jó délelőttönként nekem, köv héten meg délutánonként 15 után érek csak rá, de 16-ig nem érek oda, viszont ők akkor zárnak.
Na azt mikor mentem volna kedden, akkor szólt, h mégse jó neki aznap, mert mittudomén valahová mennie kell. Azt majd menjek inkább szerdán. De szerdán meg már nem vette fel a telefont.Utána nem hivtam, csak a héten, mert délelőtt megint ráértem volna elmenni, de már nem létezik a telefonszám, és most már a hirdetések sincsenek meg.
Előreutalni nem akartam "csak úgy", úgyhogy ez a veszély nem áll fenn nálam, h lehúznak, de azért köszi az infót.
Hol mutatja, h ki mikor regisztrált?

Vagy mobilon nem lehet megnézni? -
-
Üdv!
Jó fajta ez márka?
https://www.jofogas.hu/budapest/Solo_by_AL_KO_T22_105_4_HD_V2_SD_funyiro_traktor__154289577.htmMi lehet a "trükk"? Mármint az árára gondoltam.
Ez másfél, kétmilliós traktor, ha jól találtam meg.
Vagy nem jól találtam? Annyi betű van a nevében, már nem tudom követni melyik találat lehet pontosan ugyanez. :/
Árulnak még más fűnyírókat is, mind ilyen teljesen újnak tűnik a képeken.
Szerintem ennyire nem lehet letakarítani, inkább újnak tűnnek.Már le beszéltem, holnap elmegyek megveszem, csak érdekel van-e valami vélemény róla?
Mert ugyan ismertetőt találtam, de hát promo videóktól nem várom, h rosszat mondjanak róla.

3000nm2-t akarok vele nyírni. Egy társasházat üzemeltetek, az udvarunk ekkora, most egy önjárós elektromos fűnyíróm van (Makita), már felmerült a gondolat párszor, h egy traktorral hamarabb végeznék. Csak ahogy nézegettem, egy-másfél millió egy traktor, amit már meg szabad venni, aztán talán 3 év alatt hozná vissza az árát, de ha ez ennyiért tényleg egy jó vétel lenne, belevágok.
Meg ezt ha elvinném fateromhoz is, ott kb 2000nm2 amit damilozni szokott, már lenne értelme. Mikrobuszom van, ha befér, még utánfutó se kell hozzá.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- PlayStation 5
- Elektromos autók - motorok
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Motoros topic
- Xiaomi 17 - még mindig tart
- World of Tanks - MMO
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
- iKing.hu Apple iPhone 12 Pro Max 128GB Gold használt, megkímélt 100% akku 6 hónap garancia
- Otthoni AI Workstation (E5-2697 v3, 32GB RAM + 2x RTX 3060 12+12GB VRAM)
- LG UltraGear 27GP850-B IPS Monitor! 2560x1440 / 165Hz / 1ms / G-Sync / FreeSync
- 27% - ÚJ Corsair VENGEANCE RGB 48GB (2x24GB) DDR5 6000MHz
- AKCIÓ! Dell XPS 13 9305 13 FHD üzleti notebook -i5 1135G7 8GB DDR4 512GB SSD Intel IRIS XE W11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Meg hát itt csak ilyet lehetett most venni.

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)






