-
Fototrend
Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
tipuka
addikt
Sziasztok!
Anyum 2002-es Mitsubishi Space Star 1.6-os benzines autójára szeretnék 4évszakos gumiajánlást kérni. Megnéztem az összefoglalóban írt teszteket az elmúlt 1 évről, de még így is kicsit tanácstalan vagyok.
(A Yarisomra vett Vredestein Quatrac-cal azóta is elégedett vagyok köszönöm már 4+ éve.
)
Szegeden a városban megy ~90%-ban, de nem a nyugis vezetők közé tartozik.
Ár/érték arányban normális gumit szeretnék neki, főleg, ha árban sokkal drágább a prémium szegmens (100-120k-t nem akarnék kiadni érte, nagyon sok volt a kiadás mostanában, de a gumi meg borzalmas állapotban van, ami most rajta van, meg sokat drágultak a gumik, ahogy nézem kb. 2 év alatt). Jó lenne, ha nem kellene 3 év múlva cserélni, még is csak egy 23 éves autóról beszélünk.
Azt hiszem 175/65 R14-es van most rajta. Előre is köszönöm.
-
tipuka
addikt
Sziasztok!
Ti melyik futárral és hogy szoktátok feladni a használt gumit eladáskor?
Keresőbe beírva a " futár " szót, vatera futárt találtam eddig, ami szimpi is.
Ott beírtam a méreteket, 40x40x100cm-ert meg 30kg-t, az 4900ft lenne postán feladva házhoz szállítva.
Úgy terveztem, hogy a 4 gumit egyenként zacskóba raknám és össze szigetelő szalagoznám kőrbe. Dobozom nincs ekkora. Mennyire jó így? Vagy mit gondolok rosszul?
Előre is köszönöm!
-
tipuka
addikt
Megrendeltem az új Quatrac-ot, remélem jó lesz.
Még friss a jogsim.
( 175/65 r15 -ös hybrid yaris-ra ) -
tipuka
addikt
Köszi.
Árban meg a zajszintben bejön, de nem tudom mennyire jó esős - sáros-latyakos-jeges időben meg nyáron a száraz aszfalton a papírformán kívül, amit a tesztekben olvastam (hó nem nagyon volt ugye az elmúlt 1-2 évben).
Ha árban kicsit feljebb mennénk van jobb nála?
Ne legyen túl hangos se az fontos (Nexen úgy láttam az jó ebben, amit ajánlottál), mert egy hosszabb egyenesben csak suhanok, nem kapcsol be a benzin motor se.
- a mostani Pirelli gumik papíron 69db-sek, szóval azt elég sok gumi megüti vagy jobb is. - bár autó függő gondolom úgy is.
Olvastam jönnek az új szériák is most pl Goodyearből meg CC-ből is(csak feldobom ötletként), várni érdemes-e valamelyikre (az említetteken kívül-belül) ? -
tipuka
addikt
Sziasztok!
Kicsit elvesztem a megannyi tesztben (összefoglalóból), hogy milyen gumit vegyek.
Most vettem egy használt Yaris hybridet 1,5 hete, első autóm, még a parkolásba is eléggé bele kell jönnöm, mert eddig csak a tanuló autót vezettem, míg nem lett saját autóm.
Most egy jó állapotú Pirelli Cinturato P1 Verde 175/65 R15 84T van rajta, de ugye ez nyári, szóval elkezdtem gondolkodni, hogy mit/milyet/hogyan vegyek, már amennyit értek én az autó témához(keveset). Bajom nem volt a gumival, csak a télre már előre gondolkozok, még, ha havat se láttam nagyon az elmúlt 1-2 évben, azért mégsem 20 - 30, hanem -10 - 0 fok van akkor.
99%-ban csak városban megyek, Szeged - Kiskundorozsma - Algyő, évi 1-2x mennék ki maximum a megyéből.
Évi maximum 8-12ezer km-ert mennék, ha jól kalkulálom a távokat.
4 évszakos gumin gondolkodtam, valami normálison, mert a megspórolt időt és pénzt, a mi elmenne a gumicserére, azt beletolnám a gumik árába, meg gondolom valamennyit ér azért a használt Pirelli gumim is, mert nem egy budgetes kategóriába tartozik és akkor valami normális 4 évszakos csak kijönne belőle.
Mit ajánlotok egy kezdő vezető emberkének?
Előre is köszönöm! 
Új hozzászólás Aktív témák
- VR topik
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha különkiadás 2 – Kajás poénok
- Mesterséges intelligencia topik
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Revolut
- Pedzegeti az új Xbox irányát a Microsoft
- Autós kamerák
- Doky586: SecureBoot kulcsok frissítése (2026 nyara)
- További aktív témák...
- HP 430 G5 Intel CEL 3865U laptop (kijelző hibás)
- szinteÚJ, dobozos Dell Pro 14 Core Ultra 7 255U 32GB DDR5 1TB AI PC FHD+ 1 év garancia
- 218 - Lenovo ThinkBook 16p (G5 IRX) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4060
- Dell Precision 3561,15.6" FHD,i7-11850H,16GB DDR4,512GB SSD,T600 4GB VGA,WIN11
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad 40AY Universal USB-C Dock
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

