Új hozzászólás Aktív témák

  • Gömbike

    senior tag

    válasz Met #40035 üzenetére

    Mert még nem volt nekik különálló szárítógépük.

    Én használtam mindhárom fajtát. Továbbra is fenntartom, hogy a normál kondenzációs szárítógép szárítási végeredmény jobb, mint a hőszivattyús kondenzációsnak.

    A kombigép szárítási végeredményének meg köze nincs az előző felsorolt gépek szárítási végeredményéhez.

    Persze hogy száraznak érezni a kombigép által megszárított ruhát. Mert valamilyen szinten az is. De családba, ahol komolyabb mennyiségű ruhanemű kerül mosásra, kín és büntetés a kimosott ruhákat két részletben visszarakni a kombóba szárítás címmel. Brutális energiazabáló valamik. No meg időpazarló.

    Pusztán fizika: az átlag 55 literes dobban ( kombi gépeknek általában ennyi a dobmérete)milyen szárítási végeredményt várhat el a felhasználó, ha az alap szárítógépek kezdő dobmérete is min. 108 litertől indul? Hogyan tudnak, illetve hová tudnak átesni a ruhák 55 literes dobban? Mert ettől lesznek puhák és ettől száradnak hamarabb, hogy a meleg levegő át tud hatolni rajtuk.

    A normál kondenzációs Miele gépemnek 126 literes volt a dobja és arra 6 kg. ruhát engedélyezett!

    Ráadásul a ruhaszárítás egyik nagyon fontos eleme, a szösztelenítés ( állatszőr, ruhaszösz, mosószer maradvány) a kombi gépben egyáltalán nincs. Illetve van ilyen kombigép, az AEG-nek van hőszivattyús kombi gépe, de az már 400.000 ft, viszont gyűjti a szöszt is és az energia felhasználása nem zabálja ki a pénztárcát.

    Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Új hozzászólás Aktív témák