-
Fototrend
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
aradebil2
senior tag
Fürdőszobai ventillátor/elszívóra tudtok ajánlani valami jó/megbízható márkát. típust?
Most egy új Vents CF turbóventillátor van a fürdőben (a legalapabb 0 érzékelővel), de kiba hangos (sztem csapágyas is alapból...), és olyan huzatot csinál a a fürdőben, hogy még a zuhanyzóban is huzat van -
farkas-j
őstag
válasz
chester91 #60096 üzenetére
A Tefal-nál nagyon tetszik ez a "nyél nélküli" megoldás, mert nagyon megkönnyíti a tárolást! Okos találmány, nem is értem más gyártó miért nem alkalmazza? Remélem javult az edényeik minősége, mert én kb. 10 éve kétszer vittem vissza a METRO áruházba Tefal serpenyőt (piros hőjelző "pötty" volt a közepén). Kerámialapos használatnál már az első alkalommal megvetemedett és billegett a lapon. Kicserélték, aztán a másodikkal is így jártam. Végül visszaadták az árát. Akkor ment el a bizalmam a márkától.
-
chester91
senior tag
Mi most vettünk Tefal Ingenio szettet, 5 edény, 2 fedő, 1 nyél, 37 volt, és öröm lesz használni. Vettünk hozzá még egy nyelet, maga a készlet mosható mosogatógépben, leszámítva a nyelet. Nyilván attól függ, milyen árban gondolkodik valaki, anyós is ki volt először, hogy hat de cserélni kell. Amikor le vezettük neki az egész indukciós technológia előnyeit, csend honolt, és több rossz szava nem volt. Persze nem olcsó, ha cserélni kell, de ha mindent egybe fogsz vetni, megtérül az ára a kerámiához képest. Ha meg ennyire olcsón találsz, akkor nyert az egész hócihő.
-
farkas-j
őstag
válasz
Thomas1 #60092 üzenetére
azt javaslom, hogy indukciósból olyat vegyél, aminél minden főzőzónájának külön saját fokozatállítója van. Macerás az, ha először ki kell választani a lapot, majd csak utána lehet fokozatot állítani. Az is előny, ha nem 8-9 fokozat van csak hanem pl a duplája, mert finomabb a szabályozhatóság.
-
farkas-j
őstag
Ha a párod gázost szeretett volna de nem lehet, akkor már ezért is megéri indukciósat választani. Pont úgy viselkedik teljesítmény fokozat állításkor mint a gázos. A kerámiásnak nagy a tehetetlensége és utálatos dolog tisztítani. Én most cseréltem le a kerámialapot indukciósra. Csak egyet bánok, hogy nem korábban vettem!
Ha emiatt kell néhány új edényt is vásárolnotok és belefér a keretbe, akkor legalább lesznek "modern" és jó edényeitek ha jól választasz. Én most vettem pár gránitbevonatos edényt (a palacsintasütőkön felül) és csoda jók! A párod nagyon fogja szeretni őket ha ilyeneket veszel. -
Thomas1
addikt
Köszönöm szépen!
Nézegettem én is indukciósokat, annyival nem dobja meg az árat, igazából lehet, hogy az lesz.
Közben találtam jó áron Electrolux szettet, + Bosch mosogatógépet. 500.000 alatt lenne kompletten minden, és ez indukciós.
Ami ennél is olcsóbb lenne, az a Gorenje. Mosógépünk és szárítógépünk Gorenje, tökéletesen meg vagyunk vele elégedve, de konyhai cuccokban nem tudom mennyire vannak otthon.
Tapasztalat?GORENJE BO 735 E20X beépíthető sütő
GORENJE IT 640 BSC beépíthető indukciós főzőlapKöszönöm!
-
buci30
addikt
-
golya87
őstag
válasz
Gravity1234 #58489 üzenetére
Nem találtam a thread végét, így az elejére válaszolnék. Bosch moso- és szárítógép, support válasza a gyerekzáras kérdésemre:
Biztonsági okokból és szintén ilyen jellegű szigorú előírások miatt az elektronikus gyerekzár nem akadályozhatja meg a készülék kikapcsolását, hiszen ha valamiért hirtelen le kell állítani, akkor ezt a felhasználónak meg kell tudni tennie.
Az, hogy a készülék nem jegyzi meg a programot, az pedig a bonyolult vezérlés miatt van, a szárítás során a gép rengeteg paramétert figyel, és így nem tud sajnos oda visszaállni, ahol abbahagyta, elölről kell kezdeni a programot.
Nem tartjuk fontosnak, hogy szervizünhöz forduljon, így működik minden gépünk, a gyerekzár a kikapcsolást nem akadályozza meg. Sőt minden egyéb elektronikai készülék is így működik, pld. egy mobilt vagy számítógépet is ki tud kapcsolni attól, hogy le van zárva. -
Thomas1
addikt
Sziasztok!
Konyha felújítás előtt állunk.
Szinte mindenből szeretnék újat venni, és beépíthetőre lenne szükségem.
A jelenlegi "gépparkból" csak a sütő+lap a beépített.Amire szükségünk lenne:
-sütő
-kerámia főzőlap (nem indukciós)
-mosogatógép
-mikró
-hűtőMinderre kb. 500-550k-t szánnék, ha olcsóbban megúszom, akkor annak örülnék.
Bosch cuccokat néztem, szimpatikusak. Főleg a Media-ban a szett ajánlatuk.
Viszont a mikro horror áron van. Bosch beépíthető mikró, ami többé-kevésbé illene a többi inox szetthez színben, 115.000 Ft-tól kezdődik. Szerintem ez irreálisan sok érte.
AEG MSB2547D-M beépíthető lenne 75k körül. Ennyit még adnék érte.
Tudom, hogy a Bosch-AEG-Siemens "egy cég", de vajon mennyire üthetnek el színben?Hűtőből Electrolux vagy Bosch kombinált hűtő a kiszemelt, mindegyik alul fagyasztós, 180 cm körüli magassággal.
A kérdésem az lenne, hogy Ti milyen márkákat javasolnátok.
Szeretném, hogy a sütő + főzőlap + mikró egy márka legyen, mert a szín és a design szempontjából ez nem mindegy.
A mosogató és a hűtő teljesen beépített lesz, nincs ekkora jelentősége az azonos márkának, csak jó legyen.
A mosogatógépnél annyi, hogy 12 terítékest szeretnék, jelenleg is ez van, megszoktuk.Bocsánat a hosszú kommentért, de talán így pontosabban leírtam mindent.
Köszönöm a válaszaitokat!
-
Land
veterán
Üdv!
Ennek a beépíthető sütőnek a hirdetésénél a következő áll:
"Lapvezérlős sütő, a lap nem jár hozzá, önállóan beépíthető és használható!"Ez mit jelent? Simán teljes értékű sütő így is?
-
válasz
Gergőke88 #60079 üzenetére
IKEA-sat nem tudom, de úgy általában nem villásdugós a sütők bekötése. Néztünk jó csomót, elég soknak volt érvéghüvely a kábel végén, ami wagós (végső esetben csokoládés) bekötést jelent.
Végül egy WHIRLPOOL OAS KC8V1 BLG beépíthető sütőt vettünk, ennek is érvéghüvely volt a kábel végén.
Persze 200 Ft-ért vehetsz földelt dugaljat, 10 perc alatt rárakod a kábel végére és máris villásdugós a sütőd bekötése
-
Gergőke88
addikt
Sziasztok,
Ikea vagy úgy általában a beépíthető sutoknek villasdugos bekötese van?
A fozolap értem hogy nem olyan, de a sutorol semmit nem találok.
koszi -
#16820480
törölt tag
válasz
Donki Hóte #60077 üzenetére
Valahol láttam, hogy ezeket a gép tetején mérik, de nincs beleszámolva az íva meg ilyesmi. Az a 45 a valóságban gondolom 53-55cm lehet, de az majdnem 20 centivel úgy is kisebb a 73-nál
Mondjuk az kisebb kapacitású gép is egyébként.
-
válasz
#16820480 #60075 üzenetére
Igen, a WD90-es Samsung leírásában is az van, hogy 65 cm mély, de ebbe valószínűleg se a hátsó bekötéseket, se az üvegajtó vastagságát nem számolták bele, csak magát a gép házát
Szóval ami papíron 65 cm, az a valóságban 73 cm. A papíron 45 cm mély gép valós mélységét meg se merem tippelni
-
#16820480
törölt tag
válasz
Donki Hóte #60071 üzenetére
Köszi! Beférni beférne éppen, de azért sokat tud számítani az a 10 centi különbség is akár, hogy mennyire lóg be. Pusztán ebből a szempontból mondjuk az LG F2J... lenne legjobb, az 45cm mély csak (bekötéssel együtt biztos valamivel több).
-
Morris
veterán
Köszi! Van vele saját tapasztalat is?
Dluinet: 100k-ig bezárólag?
Vagy egyáltalán melyik az a gép, amit meg lehet venni kompromisszumok nélkül.
Tényleg csak arra kell, hogy a laminált padlón végig fussunk. kb 10 percet ha megy egy alkalommal.stickermajom: Február közepéig kellene meglennie. Szülinapi ajándék lesz.
-
válasz
#16820480 #60054 üzenetére
Nekünk Samsung WD90 mosó-szárító gépünk van. Ez egy picivel az általad belőtt árkategória fölött van (bár tavaly év végén láttam 199 eFt-ért is), de szerintem megéri, ez nagyon jó gép.
Azt tudni kell róla, hogy nem kis gép, a hátulján vannak csatlakozók, amik miatt nem tudod teljesen rátolni a falra, az eleje legalább 72-73 cm-re van a faltól, szóval ha a faltól kifelé nincs legalább 73 cm + a kinyíló ajtónak elegendő helyed, akkor nem tudod berakni.
Persze a nagy méretnek vannak előnyei is, a dobja 50 cm átmérőjű és 40 cm mély, szóval elég nagy.
-
Morris
veterán
Akkus kézi álló porszívót tudtok ajánlani laminált padlóra?
A szőnyegre ott a robot porszívó.
Árban olyan 50k lenne a cél. -
buci30
addikt
Egy 10m2es kis konyhába szeretnék elszívót .
Ár/érték és vélemények alapján ezt néztem ki jelenleg
Valaki saját vélemény vagy más ötlet?
Electrolux LFP316S -
Doki16
addikt
Tegnap a rádióban elkaptam egy fél mondatot, hogy van valami mosó és szárítógép támogatás. Ez valós és tényleg van valami amire lehet pályázni vagy csak félrehallottam az egészet. Pont jól jönne mert szeretnénk szárítógépet venni
-
Fistman
csendes tag
válasz
Fistman #60046 üzenetére
Egyáltalán milyen sorrendben nézzem a hűtőmárkákat?
Azt már tudom hogy Liebherr a legfelső kategória, utána asszem' van Bosch, Electrolux, LG, AEG, eta ... egyéb ami még jó?
Vagy legalább vélemények ezekről az Amica, Beko, Hisense, Hanseatic és hasonszőrűekről amiket pl. alza.hu-n lehet böngészni?
Árban mennyi egy netto 200-250 összliter közötti kombi hűtő ami korrektnek mondható?Ez jól néz ki csak kicsit borsos nekem az ára (liebherr így nyilván drága) [link]
-
Fistman
csendes tag
Egyedül élek és öt percre lakom a kisbolttól így eleve nem kell sok hely nekem, 150 liter hűtő rész bőven elegendő nekem, ígyis több mint ami most van. Helytakarékosság az elég nagy pont nálam így ha lehet a hűtő tetején tartanám a mikrót, de ha muszály akkor alkalmazkodok.
Találtam egy liebherr hűtőt ugyanilyen jó paraméterekkel, csak az 150k :S
-
#16820480
törölt tag
Sziasztok!
Mostanában már tényleg aktuális lesz mosó-szárító kombógép vásárlása (csak az fér el, nem tudok egymásra tenni kettőt). Nagyjából olyan 200e lenne rá a max keret, így ezeket nézegettem főleg:
LG F4DN409S0
AEG L7WBG68W
Samsung WD80J5A10AW/LE
LG F2J6HM0W (nagyon kifutó már)Heti 1 (néha 2 talán) mosásra lenne átlagban használva, 1 főre, így a nagy kapacitás nem érdekes. Jó lenne ha megbízható lenne és viszonylag gazdaságos.
A Samsungnál amit írnak, ott majdnem fele annyi a ciklusonkénti vízhasználat, ez mennyire reális?
Illetve van, ami miatt valamelyiket semmiképpen nem érdemes nézegetni?Köszi!
-
BBéci
legenda
Ahogy a neve is mondja, partyhordó, tehát nem mindennapos fogyasztásra veszi az ember. Igazából értelmetlen pénzkidobás, mert 10 üveg vagy doboz 30-40 %-kal olcsóbban megvehető.
Németországból érdemes behozni, különösen a leárazást elcsípve. Legutóbb 9 euróért adták a Paulaner hefe weizent, kettőt vettem belőle. -
BBéci
legenda
válasz
Fistman #60046 üzenetére
Kevéssé megbízható, sok "kendi" bajról hallottam. Aki engem kérdez róluk, azokat teljes erővel lebeszélem.
Nálunk is a hűtőszekrény tetején volt a mikró, mellette állt egy fagyasztó, úgy sem volt elegendő a hűtőtér térfogata. Vettem helyette 180 cm magasat, eleinte szívásnak éltem meg a konyhapulton helyet foglaló mikrót, aztán megszoktam és élvezem azt, hogy nem kell sakkozni, pakolgatni, ha ötnél több sört akarok hűteni. 394 literes a normál, 211 a fagyasztó űrtartalma.
Ezt azért meséltem el, hogy ne a mikró elhelyezése alapján válassz hűtőszekrényt! -
daver88
aktív tag
válasz
Fistman #60046 üzenetére
Üdv!
Élőben látva rettentő kicsi a belső tere, persze egy személyes háztartásban ez is elegendő lehet.
Hasonló árban szerintem ez jobb választás: Beko RCSA-240K30 WN hűtő
Mélyebb, sokkal jobban pakolható.
-
Fistman
csendes tag
Ahoy, hűtőszekrény vadászaton vagyok és szeretnék kérni tanácsokat;
Jelenlegi Zanussi kombi hűtőm 136/40 liter hűtő/fagyasztó térfogatú és 120cm magas - ennél kicsit nagyobbra gondoltam, magasságban és űrtartalomban (max 150cm de talán magasabb is jó - a hűtő tetején szeretem tartani a mikrohullámú sütőt és ez a legmagasabb ahol még kényelmesen elérem), alsó fagyasztós hogy ne kelljen állandóan hajolgatom a nem-fagyasztós kajáért, fogyasztás/energia minél jobb, de minimum A+ vagy ++, árban 100ezer fölé nem nagyon akaródzik, de ha nincs más akkor kerül amennyibe kerül...
Keresgéltem mindenütt és ez a Candy CMCL 5144 tünik a legjobbnak, minden paramétert kielégít, árban is pont a büdzsé teteje. Csak nem ismerem ezt a Candy márkát vagy hogy mennyire megbízható hűtők terén.
Megéri ez a gép vagy inkább nézelődjek kicsit felsőbb kategóriában? Nem igazán tudom mennyit érdemes egy hűtőért kiadni.
-
arcsin
senior tag
válasz
st6969 #60043 üzenetére
Nekünk közvetlen a zuhany mellett van egy törölközőtartós radiátor. Semmi gond nincs vele 5éve, pedig aztán meg volt már kínálva párával, vízzel.
-
st6969
őstag
válasz
eastsider #60042 üzenetére
Nekem a radiátorom nézett ki így ~1 év után (10 év garancia van rá). Bejelentettem, aztán jól megmagyarázták, hogy ja hát vizes helységben használva, ha ilyen történik, az bizony nem garanciális probléma. Mutogatták is a kisbetűset, ahol ez valóban benne volt
Legyn több szerencséd
Úgyhogy ti se fűtsétek a wc-t, fürdőszobát, ha nem akartok bajt -
eastsider
nagyúr
Sziasztok
Szerintetek ez garis probléma?
2 éves AEG[kép] jobb oldalt elöl az alja. Nem volt áztatva stb.
Másik. Bal elölről hallok fémes ütemes hangot centrifugalas bizonyos sebességekor. Ez mi lehet ? Ha lenyomom a tetejét abbahagyja amíg el nem engedem
Előre is köszönöm
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Donki Hóte #60039 üzenetére
Nem USA: az én példányomat is Svédországból hozta haza az előző lakó.
-
válasz
Degeczi #60036 üzenetére
Miért mondanám, hogy van benne, ha te látod, hogy nincs benne.
Az általad linkelt kezelési leírás nagy valószínűséggel amerikában forgalmazott gépé lehet, legalábbis a benne lévő mértékegységek erre utalnak (gallon, grains, fahrenheit fok). Az én általam linkelt verzió meg valószínűleg európai.
Az jó kérdés, hogy amerikában miért nem kell gyanta és a gyantát regeneráló só a mosogatógépekbe, de ez olyan megszokás lehet, mint az itt korábban linkelt videóban lévő információ, mely szerint amerikában a melegvízre kötik a mosogatógépeket (ezért általában nincs bennük fűtőtest), európában pedig a hideg vízre kötik és van bennük fűtőszál.
-
golya87
őstag
válasz
stickermajom #60035 üzenetére
A sütő valószínüleg sima 220-as csatlakozóval rendelkezik, ahhoz nem kell szaki. Viszont a főzőlap nagy eséllyel három fázisos, így ahhoz kell egy villanyász, aki tud pecsételni a garanciapapírba.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Donki Hóte #60026 üzenetére
Ezek szerint létezik többféle alváltozata is, mert mint látod az általam linkelt leírást, abban nincs - ahogy az otthoni ASKO-ban sincs. De gondolom arról is megmondanád távolról, h van, szóval mindegy...
-
stickermajom
addikt
Electrolux-szal van valakinek tapasztalata gyári garanciával? Sütő és főzőlap érkezik holnap a Márkabolttól, magam is gond nélkül üzembe tudom helyezni mindkettőt, de ha belekötnek, akkor inkább hívok szakit.
-
BBéci
legenda
Két nap is rémes, bele sem akarok gondolni, milyen lehet 4 nap után.
Eleve nem értem, miért hagy valaki bármit megszáradni a tányéron, edényben? Amikor leszedem az asztalról vagy a tűzhelyről, azonnal forró vizet engedek rá/bele. Ha vastagon maradt benne valami, azt - ahogy előttem már leírta egyik topiktársunk - papírtörlővel eltávolítom a nagyját és a kukába dobom. Alapvető, kötelező higiénia. -
válasz
Degeczi #60021 üzenetére
Nem akarok vitatkozni, de ha letöltöd az általad példának felhozott ASKO D3121 mosogatógép kezelési leírását, akkor a 21. oldalán megtalálod a só betöltésének a módját
-
#48613632
törölt tag
válasz
BB9000 #60023 üzenetére
Értem, de véleményem szerint ez nem izlés kérdése. Ugyanakkor nem is szabály, el lehet térni tőle, de az biztos, hogy ezt egyetlen szakember sem javasolja.
Én is 3 in 1 tablettát használok, viszont ez a mosóvízzel távozik. Azt elfogadom, hogy az én esetemben nem szükséges a 3 in 1, ha használok öblítőt, és sót is. De inkább ide keresek olcsóbb megoldást, mintsem a másik kettőt hagyjam el. Ez az én álláspontom.
Ami még fontos lehet. A gépi mosogatószerek pH-ja igen magas, 11-12 körüli. Meggondolandó, hogy elhagyjuk e a semlegesítőszereket a műveletből.
Szemben a kézi mosogatószerekkel, ami max 7 körüli pH-t mutat, de vannak bőrbarát, 5.5pH termékek is.Nem tudom, mit értesz síkosság alatt. A lágy vizet lehet síkosnak érezni, vagy ha valamelyik összetevő hiányzik a műveletből. (vagy túl sok van belőle) Jelen esetben pl a só és az öblítő.
Kérdéses lehet még a szárítási szakasz, hiszen ezt is forróvízzel csinálja, amiben szerintem már semmilyen adalékanyag nincs, amennyiben erre a ciklusra friss vizet enged. (Erre vonatkozóan nem kerestem információt, de logikus egy kisebb adag friss víz melegítése, ami összetevőktől mentes.)
-
BB9000
senior tag
válasz
#48613632 #60015 üzenetére
Ne érezd magad rosszul emiatt. Az emberek különbözőek, ízlések és pofonok eltérőek.
Az öblítőfolyadék a mosogatógépben ugyanazt a célt szolgálja, mint a fotóelőhíváskor használt öblítő: Ha van a vízben, akkor a fotón/edényen száradáskor nem maradnak vízcseppek, ezáltal gyorsabban megszárad és szebb is a végeredmény.
A különbség annyi, hogy a fotó amúgy is csupa vegyszer és engem egyáltalán nem zavar, ha mégegy kicsi kerül rá öblítéskor. A poharakon és tányérokon maradó vegyszermaradékok viszont bejutnak a szervezetünkbe. A szervezetbe kerülő vegyszereket pedig próbálom minimalizálni. Ezért nem használok külön öblítőszert, hanem a "3-az egyben" tablettában lévő -lassabban kioldódó- öblítőszer nekem elég. Az elmosogatott edények, tányérok felületén nálam öblítőszer használata esetén a száradás után használatkor - amikor ismét bevizezem- érezni lehet a síkosságot. (én érzem) Amióta nem használok külön öblítőt, hanem "3 az egyben" tablettát vagy csak a gélt használom azóta sokkal kevésbé lehet észrevenni ezt a síkosságot. Most is jelen van, de sokkal kevésbé. Kézi mosogatáskor folyó vízzel addig öblítek, amíg el nem múlik a síkosság az edényről. A gép más módszerrel dolgozik, ott 1 vagy 2 öblítés van és utána már szárít.
Az ecet használata az öblítőfolyadék helyett jó ötlet, csak annak a "szagát" nem komálom. Ha ecetszagú pohárból kellene innom, azt büntetésként élném meg. -
Degeczi
nagyúr
válasz
ribarszki #60020 üzenetére
Most hirtelen ráguglizva pl. ebben sincs, de a nálunk lévő vmilyen másik típusukban sem.
-
#48613632
törölt tag
válasz
golya87 #60018 üzenetére
Nem olyan régen volt erről szó, kb innen olvass vissza.
Nem egyedi a problémád amúgy. -
golya87
őstag
Sziasztok!
Tegnap tűnt fel számomra, hogy Bosch szárító- és mosogépnél, aktív gyerekzár ellenére ki lehet kapcsolni a bekapcsoló gombbal a gépeket.
Ez másnál is így van? -
Morris
veterán
Aki csak az aldis/lidl-s alap tabikat használja és még nem használt pl jar platinum plust, annak természetes, hogy szépen mosogat a gép.
Én is így voltam vele, de aztán kipróbáltuk a fent említett jar-t és minden elfogultság nélkül szvsz az a legjobb tabi.
A poharak sokkal szebbek, csillog villog minden.
Só is van a gépben és öblítőt is adunk hozzá rendszeresen.
Ezután az alap tabletták egyáltalán nem tisztítanak szépen. -
-
válasz
Degeczi #60008 üzenetére
Itt fel van sorolva egy csomó ASKO mosogatógép, a leírásuk szerint mindegyikbe lehet tenni sót
-
PhoenixSzG
tag
Ha már a mosogatógépek ás a mosogatószerek a téma, itt egy érdekes videó
-
-
Gömbike
senior tag
Én ecetet teszek a mosogatógépbe öblítő helyett.
-
#48613632
törölt tag
Mi is minden nap használjuk, de ettől még feltöltöm a rekeszeket belevalóval. Ha Te, vagy Ti nem, hát szívetek joga. De a piros visszajelzés általában nem arra utal, hogy "jóvanazúgy" + a manual is említi, hogy ha a jelzőfény kigyullad, mit kell tenni pontosan.
Mellékszál, de meg kell, hogy jegyezzem.
Többször is említettem, hogy bizonyos termékek esetén megelégszem a belépő kategóriával is. Így van ez a mosogatógépnél is. De a szükséges belevalókat mindig megveszem bele, és ezzel együtt merem kijelenteni, hogy tisztára mos, és foltmentesen szárít minden edényt, azaz, hibátlanul működik.flegga92, #60002
farkas-j, #60004
Ok, értem már. Nekem olyan rácsos rekeszem nincs, illetve az öblítőjé a rácsos. -
farkas-j
őstag
válasz
ribarszki #60001 üzenetére
Zömében az ipari mosogatógépekben nincs vízlágyító, mert ahhoz egy különálló vízlágyító patront szoktak használni a mosogatógép vízbevezetése előtt. Egy büfében vagy étteremben macerás lenne sóval töltögetni a gépet, ráadásul a műgyanta regenerálási folyamat is időbe telik, és addig sem mosogat a gép.
-
farkas-j
őstag
válasz
#48613632 #59993 üzenetére
Nem az öblítő adagolójába teszik az előmosáshoz való port! Az öblítő egy teljesen független "tartály" a mosószertől. A Mosószertartály 2 részből áll (a legtöbb gépen). Az egyik részt teljesen fedi az ajtó, a másik rész feletti ajtórész az rácsos vagy kivágásos, így az előmosó víz kitudja mosni a mosogatóport. A zártból csak akkor jön ki a mosószer, ha kinyílik az ajtaja.
-
flegga92
senior tag
válasz
#48613632 #59993 üzenetére
Nem az öblítő adagolóba megy, kb ilyen mint a képen látható. Itt feliratozva is van, hogy mire való melyik fakk mire való.
Rosszul fogalmaztam az előbb az első öblítő ciklus alatt az előmosogatást értettem, ami arra szolgál, hogy a nagyobb darabokat lecsapassa és ne az egész mosogatás alatt legyen a vízben.
Nálam úgy működik, hogy enged vizet, és kb 15 percig csapatja a hideg vizet. Ilyenkor nem nyílik ki a mosogatószer adagoló, viszont a rácsos részen ki tudja mosni a port. Ez segít leoldani a szennyeződéseket, sokkal tisztább már az előmosás után, mivel a zsír is elkezd oldódni. Ezután vizet cserél, nyit a mosószeradagoló és kezdődhet a meleg vizes mosogatás.
Új hozzászólás Aktív témák
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Hyundai, Kia topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Megmondták, hogy miért nem kapkodunk új okostelefon után
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Hobby elektronika
- Melyik tápegységet vegyem?
- Energiaital topic
- Házimozi haladó szinten
- További aktív témák...
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Samsung Galaxy Watch Ultra LTE 47mm, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Honor Pad X8 64GB, Wi-Fi, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG Zephyrus GA403UV Gamer notebook - R9 8945HS 16GB RAM 1TB SSD RTX 4060 8GB WIN11
- LG 65C2 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged