Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Dave™ #13861 üzenetére

    tán mintha valami olyat olvastam volna, hogy van benne valami gyantarúd, mint a mosogatógépben és annak árt... de nem vagyok benne teljesen biztos.

  • Csabroncka

    Topikgazda

    válasz Dave™ #13861 üzenetére

    Egy két embernek segítségként, ha már értek hozzá és javasolni tudok!

    Háztartási kisgépek (vízforralótól a kávéfőzőkig) vízkőtelenítése: Kérem ahol kemény a víz (állandó keménységet okozó oldott kálcium és magnézium sok a vízben) az egyrészt örüljön, mert kiválóan alkalmas ívásra, másrészt a vízkő állandó megjelenésével kell számolni.

    Kisgépek esetén nem javaslom a vízlágyítás semmilyen formáját, lehet kapni kimondottan erre a célra szolgáló savkeveréket (beállított pH-jú!!!!!!) és ami nagyon fontos, van benne egy olyan anyag ún. inhibitor, ami megakadályozza a fém "sav erózióját" értsd a fémet nem fogja bántani a vízkőtelenítő.

    Én a sanpart termékeit javaslom, az ár ne tévesszen meg senkit ez a cucc több, mint egy évig kitart (koncentrátum, ráadásul én a vízforralót és a kávéfőzőt egymás után ugyan azzal a löttyel vízkőmentesítem)!

    Vasaló: ha vízköves akkor az előbb említett vízkőoldóval és fogkefével ki kell tisztítani, a vasalóhoz használjatok ioncserélt vizet (fillérekért lehet kapni bármelyik nagy áruházban!).

    Mosógép: tegyetek a vízadagoló cső elé poli-foszfát adagolót, ez úgy lágyítja a vizet, hogy "megköti" a kalciumot és a magnéziumot, gyakorlatilag a mosószer vízlágyító részét utánozza le, így nő a mosás hatásfoka, kevésbé szappanosodik a gép (jobban feloldódik a vízben a mosószer vagy az öblítő) és kevesebb mosószerre van szükség, és a gép sem vízkövesedik! Mosógéptisztításra én a Polly nevű csodaszert ajánlom, nekünk bevált!

    Mosogatógép: a mosogatógép más tészta! Nem vegyszerezzük, a sót pótóljuk! A vízlágyítás ún. kationcserélő gyantával történik: A só (NaCl) Na+ ionjaival telítjük a gyantát, majd a mikor vízlágyításra kerül sor, akkor a nátriumot kálciumra és magnéziumra cseréljük le, vagyis lágyítjuk a vizet. A forgalomban lévő mosogatógép-tisztítók szintén tartalmaznak inhibitort és savat is.

    20%-os ecet: mosógép, zuhanyzó, akvárium, csempe vízkőtelenítésére lehet használni, de aki azt szeretné, hogy csapjai és fémfelületei ne korrodálódjanak idő előtt az óvatosan bánik vele, simán leszedi a réz felületig a krómot a csapról ez a "gyenge sav", uh. csak óvatosan ezekkel a dolgokkal, én csak a csapbetét diffúzor-át rakom ecetbe.

    [ Szerkesztve ]

    "in medias res"

Új hozzászólás Aktív témák