-
Fototrend
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
st6969
#59898
üzenetére
mindenki óvva intett attól, hogy belülről szigeteljünk, mondván, hogy a hideg és a meleg továbbra is a fal belső felén fog találkozni, így a pára is ott fog lecsapódni és penésszé alakulni, legfeljebb a polisztirol laptól nem látjuk majd.
Írtam korábban, hogy a helytelen anyagból helytelen technikával felrakott belső hőszigetelés több problémát okoz, mint amennyit megold.
Az idézett szöveg pedig példa a rossz anyagból rossz technikával végzett hőszigetelésre.
Belső hőszigetelésre csakis olyan anyagot szabad használni, ami teljesen mentes a vízfelvételtől. Az expandált polisztirol (nikecell, hungarocell, EPS lapok) alkalmatlanok a feladatra!
Belső hőszigetelésre csakis vagy zártcellás anyag, pl. extrudált polisztirol (XPS) lapok, vagy poliuretánból készült PIR, avagy PUR habból készült lapok alkalmazhatóak.
A mások kérdés a megfelelő technika. Ha a hőszigetelő lap és a fal között párásodás tud kialakulni, akkor nem megfelelő a technika. A jó technika az, ha a nem légáteresztő szigetelő lapokat légmentesen, megfelelő minőségű hőszigetelő ragasztóhabbal ragasztják fel a falra, mert akkor a levegő nem tud alámenni, ha nincs levegő alatta, akkor nincs páralecsapódás és nincs penész sem.
Ehhez persze az is kell, hogy a falat a ragasztás előtt ki kell szárítani, nedves falra ragasztani nem lehet.
Ha megfelelő anyag megfelelő technikával, megfelelő ragasztóanyaggal van a falra ragasztva, akkor 10 - 15 évig nem kell attól félni, hogy alatta penész fog megjelenni

Új hozzászólás Aktív témák
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Miért fárad gyorsabban az iPhone akku, mint az androidos?
- Lalikiraly: Kaáli Autó-Motor Múzeum
- World of Tanks - MMO
- Alma inspirálja ezt az olcsó ZTE-t is
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Revolut
- Robotporszívók
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Apple Pro Display XDR 32 6K Nanotexturált üveg monitor garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB,Uj, Bontatlan,36 hónap garancia
- IKEA (HAVREHOJ) tablet tartó
- Laptop felvásárlás , egy darab, több darab, új , használt ! Korrekt áron !
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


