Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz darvinya #65913 üzenetére

    És hogyan számoltad ki, ha 1db elektront nem látod/fogod/stb.
    Az elméleti képlet bizonyítása sokszor mérésen alapul, de ha már mérő fals értéket ad, akkor kapot képlet is fals.

    Tegnap már említettem: mi is az áram és elektromos töltés. Meg az elektron töltését is. Innen már egyszerű fizika és kis számtan. Ennyi.

    Tudom vannak alap törvények totál ideális helyzetben.

    A fizika remélem megmarad annak, ami. Még sokáig. Törvényei is. Sokak bánatára.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz darvinya #65913 üzenetére

    Tudod nap mint nap kergeted a uA-eket csak nem fogod fel/nem veszed eszre, tudod hogy a pocidban is rengeteg helyen ekkora nagyságrendű áram folyik? Ez neked miért fáj?
    A szivárgási áram pedig nagyon fontos dolog főleg érintésvédelemben, és hibakéréséhez is ideális. Szabványok hada foglalkozik ezzel, de hogy vegyünk egy másik példát a fold fele folyó áramokat pl egy akkumulátor töltőnél is figyelembe kell venni annak ellenére hogy földfüggetlennek van tervezve(most nem akarok direkt a NAF on elszenvedett problémákat ide keverni mert az mar sok lenne). Miért?

    Ha az akkumulátor belső kapacitására vagy kíváncsi akkor impedancia(Bar Vezetésnek hívják de AC val merik) mérést kell végrehajtani rajta(Konduktancia mérő berendezés leánykori neven), na most az akkumulátornak van kapacitása a fold fele, amerre képes az a nyamvadt mikroamper elfolydogálni(ezzel küzdök mostanában sokat, mert a felharmonikusok a töltőfeszültségben megzavarjak a merőberendezést, és ahogy közeledek a a közepe fele az akkumulátor pakknak, úgy javul a helyzet, hiszen a kapacitások összeadódnak és egy szűrőként funkcionálnak). Ez a pár mikroamper pedig igen sok galibát okoz a mérés közben.

    Ezert van mérőműszer, mert szükség van rá, a féket is azért rakjak az autóba meg az irányjelzőt mer szükség van rá meg akkor is ha sokan nem tudjak/akarjak használni. :R

Új hozzászólás Aktív témák